Server de distributie a fisierelor

anunturi, tehnicals, info
User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Server de distributie a fisierelor

Postby Alexei___ » Sat Mar 17, 2007 3:52 pm

Hello!

Un tip binevoitor a facut o pagina de net prin intermediul careia se pot transfera fisiere de foarte mari dimensiuni usor si la viteze bune (serverul e in Germania, insa rata de download poate ajunge si la 200K/s).

http://www.transfer.ro

Have fun!

Alex D.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Mar 17, 2007 4:11 pm

foarte tare, n-am inceoprcat dar pare tare. multumiri

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon Mar 19, 2007 1:48 pm

e foarte bun si merge shnur. merci pt sharing
contesting is a life style

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Mon Mar 19, 2007 3:48 pm

e fain dar mie nu mi a merg cu mai mult de 50k. :(

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Postby Alexei___ » Mon Mar 19, 2007 10:31 pm

Tocmai am testat transfer.ro si a mers cu un attachment de peste 10 megi. Ieri a mers si cu unul de peste 200 de megi. Ma gandesc ca ar putea fi unul dintre motivele de mai jos

1) se uita si la om :D
2) ceva in neregula cu ce ai vrut sa atasezi (gen sa fie utilizat fisierul de alta aplicatie si sa nu lasa drept nici macar de read pt altele)
3) tipul fisierului nu este in regula sau chiar numele - serverul ruleaza un script care zip-uieste ce uploadezi si mai adauga si un readme. Btw - ce ai incercat sa uploadezi?
4) o pb in timpul upload-ului, gen net picat si sa nu fie in stare sa faca resume

Altele nu-mi vin in minte. Mai incearca! Bafta!

Alex D.

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Mon Mar 19, 2007 10:49 pm

Ai dreptate, nici mie nu imi place, dar sunt alte servere care gazduiesc fisiere, de tip one-clik-to-download, care pun la dispozitie pt descarcare, fisierul asa cum a fost uploadat, si asta dintr-un singur click, fara un timp de asteptare sau un cod de verificare, cum sunt cele de pe rapidsh. .de sau .com, cum am vazut ca sunt aici ...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Mar 19, 2007 11:38 pm

alexei cred ca andrita se referea la viteza...
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Postby Alexei___ » Tue Mar 20, 2007 12:04 am

Mie mi se pare ca ofera cat se poate de mult (1G max) la un cost rezonabil. Viteza de upload (trimitator) / download (destinatar) cel mai probabil este limitata de conexiunea proprie. De ex, la mine este de vreo 80K/s uploadul si vreo 200K/s downloadul (atat de putin pt ca serverul nu este in ro, cel putin nu inca).

50K/s este bine, zic eu, cu toate ca eu as fi total multumit daca uploadul a 1G s-ar realiza intr-o sg secunda :D

Referitor la cod - e firesc. Daca ar lipsi, cineva rautacios ar putea incarca sistemul cu mii de upload-uri de chestii f mici. Nu cred ca e ceva atat de rau ca-l face zip

Cu timpul de asteptare sunt de acord. Insa vrei serviciu de calitate fara sa platesti? Sau fara sa inghiti cateva reclame? :D
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests