Da de democratie ati auzit?

anunturi, tehnicals, info
User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Da de democratie ati auzit?

Postby magdutz » Fri Oct 17, 2003 12:33 am

Bre, io cred k tocmai mi s-a fakut o MARE nedreptate si imi doresc sa ma contraziceti cu argumente strong.
Am bagat p "facultatea' un topic despre o act de voluntariat la crucea rosie...imi spusese mie Ilinca (Tranulis) k ssmbeul are nus'ce cu CR si n-o sa va bucurati d topic...ma rog...am mizat pe inteligenta voastra...eu una habar n-am cine sunteti in ssmb, kre e treaba voastra si nici nu vreau sa aflu...reprosurile, deci:
1.Pe vremuri eram anuntati kand ni se stergea un topic...de ce nu mi-a zis nimeni nimic?
2.Park erati studenti la medicina...remember...chestia aia pt om, pt binele lui...dak era vorba d o chestie umanitara de ce va bagati picioarele si nu vreti sa ajutati, ba mai mult, nu ii lasati nici pe altii...Cu donarea de sange inteleg k a fost o chestie similara...
Ma abtin de la vorbe dure, k stiu nk nu asta e calea...da poate are cineva ceva de zis si nu o sa va complaceti intr-o tacere vinovata...Si cand ma gandesc k bagati atatea vorbe mari pe forumul asta...D'asta n-o sa se schimbe niciodata ceva in bine in tara asta...ne place prea mult mocirla, nu-i asa?

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Fri Oct 17, 2003 12:45 am

auzi, sorry da esti eronata rau. vezi ca postul e la info campus, mutat de unul din moderatori, care intr-adevar nu ti-a comunicat in mod special chestia asta (nici nu e obligat s-o faca). eu acum am vazut mesajul tau, si sincer mi-am pus mainile in cap. daca pentru atata lucru tu esti in stare sa scoti o intreaga istorie cu ssmisti carora nu le place crucea rosie si cu mocirla din tzara, etc.. atunci nu am incredere, e de rau pe aici..

"Si cand ma gandesc k bagati atatea vorbe mari pe forumul asta...D'asta n-o sa se schimbe niciodata ceva in bine in tara asta...ne place prea mult mocirla, nu-i asa?"
why don't you go blow yourself? de la oameni ca tine mi s-a luat sa ma mai ocup de forumul asta :evil:

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Oct 17, 2003 12:53 am

magdutz wrote:Bre, io cred k tocmai mi s-a fakut o MARE nedreptate si imi doresc sa ma contraziceti cu argumente strong.


Postul tau a fost mutat la Info campus....

magdutz wrote:imi spusese mie Ilinca (Tranulis) k ssmbeul are nus'ce cu CR si n-o sa va bucurati d topic...ma rog...am mizat pe inteligenta voastra...eu una habar n-am cine sunteti in ssmb, kre e treaba voastra si nici nu vreau sa aflu...reprosurile, deci:



Ce-mi plac mie barfele astea de salon.. :evil: .Nu uita ca nu suntem SSM. Iar barfe de genu alora pe care le expui tu nu exista intre cei care ne ocupam de forumul asta si nici nu vor exista. Tine-le te rog pentru mica barfa de cafelutza fara de care viatza multora ar fi gri..



magdutz wrote:Ma abtin de la vorbe dure, k stiu nk nu asta e calea...da poate are cineva ceva de zis si nu o sa va complaceti intr-o tacere vinovata...Si cand ma gandesc k bagati atatea vorbe mari pe forumul asta...D'asta n-o sa se schimbe niciodata ceva in bine in tara asta...ne place prea mult mocirla, nu-i asa?


Mocirla e formata din oameni care se comporta exact cum te comporti tu acu..Bucuria ca am terminat facultatea se datoreaza si oamenilor ca tine...
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Fri Oct 17, 2003 12:53 am

ok, mersi de info ... ma duc sa vad ... doar n-o sa ne certam acu... :D

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Oct 17, 2003 12:55 am

Tipic romanesc..."vai, dar n-am vrut, ma scuzatzi.."
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Fri Oct 17, 2003 12:56 am

o tortza, doua tortze... :twisted:
hai care mai liciteaza? poate facem rost shi de-o funie. :devil:
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.
ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Fri Oct 17, 2003 1:04 am

Dan wrote:Tipic romanesc..."vai, dar n-am vrut, ma scuzatzi.."

Am vrut...nu mi-am cerut scuze...am multumit doar...astept sa aruncati cu rosii stricate... :) :) :) "o torta, doua torte..."
Nu stiam k va aprindeti asa repede si usor!
B-bye!

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Fri Oct 17, 2003 1:10 am

regulamentu zicea:
5. Daca cineva se simte nedreptatit este rugat sa contacteze moderatorii forumului si va fi tratat cu toata atentia cuvenita. Va rugam sa alegeti varianta discutiei private cu moderatorii in aceste cazuri, sau sa folositi topicul "Forum Feedback" (la rubrica Reteaua). Administratorii si moderatorii nu sunt obligati sa dea explicatii asupra actiunile lor, doar anunturi ale acestora.

...din care eu am inteles ca sunt obligati sa ma anunte...daca nu e asa....

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Oct 17, 2003 1:11 am

magdutz wrote:Am vrut...nu mi-am cerut scuze...am multumit doar...astept sa aruncati cu rosii stricate... "o torta, doua torte..."
Nu stiam k va aprindeti asa repede si usor!


Exact...hai sa o dam in bashcalie ca..deh asta stim asta facem..
Si ca o parere personala : democratia e cea mai nefericita forma de existentza( nu guvernare...) in tzara asta.
Eu unul consider subiectul inchis.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Fri Oct 17, 2003 1:16 am

eu as fi vrut doar un pm ceva, nu discutie in piata publica...Am uitat ca cei mai noi, asa, mai "ne-de'ai vostri" nu au dreptul la bascalie...Acum plang, sa nu ziceti ca fac bascalie p'aici ca proasta
:cry: :cry: :cry:

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Fri Oct 17, 2003 1:26 am

magdutz wrote:regulamentu zicea:
5. Daca cineva se simte nedreptatit este rugat sa contacteze moderatorii forumului si va fi tratat cu toata atentia cuvenita. Va rugam sa alegeti varianta discutiei private cu moderatorii in aceste cazuri, sau sa folositi topicul "Forum Feedback" (la rubrica Reteaua). .

si, ai facut asa ceva, inainte sa tragi concluziile tale super-inteligente? ai contactat pe cineva inainte sa vorbesti de taceri vinovate si kkaturi din astea? ai INTREBAT intai inainte sa dai cu parul, cu alte cuvinte? nuu, pentru ca noi aici suntem numai cu vorbe mari, da' nu stim ce-i democratia. ma daca nu-ti place aici de ce mai intri? du-te pe alt forum si simte-te bine, de ce te stresezi.. :evil:

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Oct 17, 2003 1:35 am

Discutia in piata publica nu au inceput-o "ai nostri", cum itzi place sa zici...Daca tonul era altul nu ajungeam la sporcaieli...Iar sensibilitatea noastra se justifica prin faptul ca discutzia legata de SSM a mai avut loc cam in aceeasi termeni. Cat despre "ai nostri"( cred ca te referi la moderatori) - ne-am certat de multe ori intre noi de la forum tocmai pentru ca vrem ca lucrurile sa mearga bine.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Fri Oct 17, 2003 7:13 am

eugen wrote:si, ai facut asa ceva, inainte sa tragi concluziile tale super-inteligente? ai contactat pe cineva inainte sa vorbesti de taceri vinovate si kkaturi din astea? ai INTREBAT intai inainte sa dai cu parul, cu alte cuvinte? nuu, pentru ca noi aici suntem numai cu vorbe mari, da' nu stim ce-i democratia. ma daca nu-ti place aici de ce mai intri? du-te pe alt forum si simte-te bine, de ce te stresezi.. :evil:

1.Da, i-am dat un pm lui victor
2.nu ma stresez disutand cu oameni pe care nu-i cunosc
3.Vezi ce-nseamna de-ai vostri?...tu poti zice"blow yourself"(in primul raspuns al tau)...vai, vai ce-atii fi fost in stare sa-mi faceti dak va aruncam io vorbe d'astea!
4.cam puerila faza cu..."dak nu-ti place de ce nu te duci in alta parte?" Mai bantui si eu pe aici pt noutati medicale, nu sa fac conversatie!

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Fri Oct 17, 2003 7:18 am

Dan wrote:Daca tonul era altul nu ajungeam la sporcaieli...Iar sensibilitatea noastra se justifica prin faptul ca discutzia legata de SSM a mai avut loc cam in aceeasi termeni. Cat despre "ai nostri"( cred ca te referi la moderatori) - ne-am certat de multe ori intre noi de la forum tocmai pentru ca vrem ca lucrurile sa mearga bine.

Nu am stiut sa sunteti sensibili pt ca nu citesc de pe forum decat ce ma intereseaza legat de scoala...nu sunt aici sa leg prietenii in discutii nesfarsite
Dak am fi fost fata-n fata ai fi vazut ca sunt calma...vorbele mele nu au fost urlete murdare...am vorbit raspicat, atata tot...EU una am inteles k nu e voie sa ne luam unii de altii cu invective, adresate personal, gen"esti eronata rau", "Blow yourself", etc...Sincer, dak ziceam asa ceva mai puteam posta aici?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Oct 17, 2003 1:49 pm

magdutz wrote:.da poate are cineva ceva de zis si nu o sa va complaceti intr-o tacere vinovata...Si cand ma gandesc k bagati atatea vorbe mari pe forumul asta..

dak era vorba d o chestie umanitara de ce va bagati picioarele si nu vreti sa ajutati, ba mai mult, nu ii lasati nici pe altii...Cu donarea de sange inteleg k a fost o chestie similara...


si opinia ta :

magdutz wrote:..vorbele mele nu au fost urlete murdare...am vorbit raspicat, atata tot..


Mai comentam :?:

magdutz wrote:
imi spusese mie Ilinca (Tranulis) k ssmbeul are nus'ce cu CR si n-o sa va bucurati d topic...ma rog...am mizat pe inteligenta voastra.

........................

decat ce ma intereseaza legat de scoala...nu sunt aici sa leg prietenii in discutii nesfarsite


...da' o barfa mica nu strica...

magdutz wrote:Sincer, dak ziceam asa ceva mai puteam posta aici?


Au mai fost si altzii care au procedat asa, s-au linistit si posteaza in continuare, desi evident nu incurajam asta. Si asta pentru ca suntem ...
democratzi...:idea:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Fri Oct 17, 2003 2:42 pm

ma magdutz, esti de coma.. tu in continuare esti complet inocenta si noi iti dam in cap degeaba, nu? mai citeste-ti o data postul ala om mai putin dotat intelectual cu care ai inceput discutia.

inca o data iti spun (poate de data asta cu mai mult succes):

ai fost rugata frumos in regulament sa dai intai pm, si dupa aia sa scrii la forum feedback, daca vezi ca nimeni nu raspunde. n-a fost niciodata un caz (si la asta cred ca-i martor tot forumul) in care moderatorii sa nu raspunda la PM cu solicitari de tot felul. cat ai asteptat raspunsul lui victor? o ora, doua? uau, poate ai asteptat chiar jumatate de zi, si deja era prea mult pentru tine.. victor nu are calculator, stii? intra de la server, atunci cand ajunge pe acolo. ce nenorocit! cum si-a permis el sa nu-ti raspunda tie instant. si ok, dupa ce ai vazut ca n-ai raspuns, ce face magdutz? de ce sa puna frumos un mesaj la forum feedback (unde eu am email notification si intru imediat sa vad ce intrebari au mai aparut)? nuu, deschidem un topic imbecil, intitulat sugestiv "Da de democratie ati auzit?", in care aflam cat de jos suntem noi ca ti-am sters postul, desi deh, mizasesi pe inteligentza noastra ca n-o sa-l stergem.. si cum ne-am bagat picioarele intr-o chestie umanitara (!) si cat de falsi suntem ca spunem vorbe mari dar dupa aia tacem vinovati (cine a tacut bai catastrofa ambulanta? ca nu ti-a raspuns imediat victor la pm??)

si dupa aia inchei in stilul "uite de-aia nu ne merge noua bine", tema favorita a romanului care arunca pisica unde poate: "D'asta n-o sa se schimbe niciodata ceva in bine in tara asta...ne place prea mult mocirla, nu-i asa?"

Magdutz, sunt doua variante: ori jignesti cu buna-intentie, si atunci am avut dreptate sa ne enervam, ori atat te duce capu', si atunci chiar n-are rost sa mai continuam discutia (eu vad ca am un defect - refuz sa cred ca pe oamenii de aici nu-i duce capul, si de aia ma enervez de fiecare data in cazuri din astea..)

A, si inca ceva - daca mai ai ceva de zis pe tema forum, o faci la forum feedback, nu stiu daca pricepi? Sau trebuie sa-ti desenez? In mod normal trebuia sa se stearga topicul asta, pentru ca sunt niste reguli aici, pe care le-ai citit cand ti-ai facut cont! Inca o data iti spun, daca nu-ti place mergi in alta parte. si vorbesc cat se poate de serios :evil:. Sa nu-ti imaginezi ca o sa stam pasivi sa inghitzim mizeriile tale, in conditiile in care nu mai stim ce sa facem sa mearga site-ul cat mai bine si sa ajutam cat putem.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sat Oct 18, 2003 1:07 am

Scuze de latenta cu care raspund, acum am ajuns si eu pe net pe ziua de azi:

- postul cu pricina l-am mutat eu de la facultate la Info campus, am considerat mai bine asta caci formal - crucea rosie nu prea e legata de facultate, e extra-curicular - e ... mai curand info-campus - legata de viata extrauniversitara a studentului - de... hai sa zicem campus. Scuze de non send PM - nu mi-am facut probleme ca nu mai e de gasit. La "Facultatea" mai curand sunt chestii legate de curricula ... congresele le-am trecut la medical news... e destul de arbitrara treaba e drept...

- am primit PM de la Magdutz, intre timp se pare ca s-au rezolvat lucrurile. sper...

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sat Oct 18, 2003 8:14 pm

Magdutz wrote:imi spusese mie Ilinca (Tranulis) k ssmbeul are nus'ce cu CR


:lol:

Nu e deloc asa, cel putin din punct de vedere oficial al SSM - daca exista oameni in ssm care au ceva cu CR, atunci chiar ca e problema lor. Vorbesc acum din punctul de vedere al conducerii SSMB, din care fac parte, si atat ca moderator pe acest forum - care a "restructurat" pozitia postului tau despre crucea rosie - care nu are nimic de-a face nici cu ssm, nici cr, nici relatia dintre ele :lol:

SSM colaboreaza si a colaborat bine cu crucea rosie: dupa cum oamenii din SSM au vrut sau nu sa colaboreze cu oamenii de la ei; de pilda, dau un insight info acum - anul acesta "faimosul" curs de prim ajutor medical specializat al SSM(care pana acum era organizat cu ajutorul spitalului militar central si al spitalului floreasca) va fi relaut cu ajutorul crucei rosii, pintre altii. detalii in curand, direct de la organizatori.

Crucea Rosie a apelat de multe ori la SSM pentru a i se promova actiunile, avem printre membrii SSM membrii in forurile superioare ale crucii rosii (daca esti interesata de direct asemenea persoane, PM pentru detalii de contact). O sa o intreb pe Ilinca daca ti-a zis asta, si de ce eventual.... mi se pare foarte improbabila "faza", chiar ea (din cate stiu) a colaborat cu Crucea Rosie si impreuna cu Monica Stanescu(programul Fratii mai mari - copii bolnavi de sida) a incercat sa promoveze vara asta o actiune similara a Crucei Rosii catre membrii SSM.

Magdutz wrote:1.Da, i-am dat un pm lui victor


in principiu incerc sa intru pe forum in fiecare zi, si nu cred ca am lasat un PM neraspuns. pana sa raspund la PM - iesise deja topicul asta. Imi pare rau ca s-a flambat treaba pana sa raspund la PM lui Magdutz, ne-ar fi scapat pe toti de neintelegea asta. deh.. timpul online scade...


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests