Net pe vara 2006

anunturi, tehnicals, info
Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Net pe vara 2006

Postby Enemy » Wed Jun 28, 2006 12:15 am

Sunt aceleasi conditii ca anul trecut sau ati mai renuntat si voi la taxele alea ptr useri deja inregistrati?

Sergheiq
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Jan 20, 2006 2:59 am
Location: Bucharest
Contact:

Postby Sergheiq » Sun Jul 02, 2006 1:09 am

Nu s-a renuntat.

User avatar
orbity19
junior
junior
Posts: 44
Joined: Wed Feb 02, 2005 5:25 pm
Location: Pe undeva pe orbita
Contact:

Postby orbity19 » Mon Jul 03, 2006 11:49 am

Avand in vedere enemy ca incercam sa modernizam si noi cat mai mult reteaua si cum sponsori nu avem, la taxa de vara nu s-a renuntat.
Orbity

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Mon Jul 03, 2006 1:08 pm

Ne apucam de cautat sponsori? Btw, if you need a hand...

stefangeorgescu
Posts: 3
Joined: Fri Apr 08, 2005 12:09 am

Postby stefangeorgescu » Sat Jul 08, 2006 4:04 pm

Si intre ce date se poate plati taxa si la ce suma va referiti anul asta?

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Mon Jul 10, 2006 10:50 pm

Gata anuntul: http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=3806

Inca nu e sigur daca si cat va plati UMF pentru canale de plastic in vara asta, speram sa fie facut anuntul impreuna; de inceput montajul insa trebuie inceput, avem deja o avertizare de la pompieri.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Tue Jul 11, 2006 11:28 am

s-a scumpit domle netu ' /...nmu inteleg de ce tre sa platesc atat pt o camera deja cablata si la ce va trebe atatia bani de intretinere a retelei, pen ca in p-uri nu am auzit sa se strice vreun cablu. si e cam free...
ma rog...
Red Apple

User avatar
orbity19
junior
junior
Posts: 44
Joined: Wed Feb 02, 2005 5:25 pm
Location: Pe undeva pe orbita
Contact:

Postby orbity19 » Tue Jul 11, 2006 5:05 pm

Danhia, daca citesti mai bine prin topicuri este un post cum ca prin februarie - martie in U6 au fost taiate TOATE cablurile de la etajul 6 in jos. Cam 40 si ceva de cabluri down. Apoi prin U4 cateva pe la diferite etaje. Si speram ca se poate schimba si aspectul holului pe care atarna ca lianele cabluri ale "baietilor cu netu' ". :lol:
Orbity

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Jul 11, 2006 8:16 pm

S-au mentinut si chiar s-au scazut sumele de plata pe vara fata de anul trecut (vezi net pe vara 2005) - si in functie de cati bani se vor strange vom incerca sa punem canale de plastic in 2-3 camine. Poate UMF din fondurile lor o sa mai puna in 2-3, ramane de vazut, inca se discuta. Restul la toamna... probabil...

Fata de universitatea bucuresti - unde se plateste abonement lunar - si fata de majoritatea caminelor din poli - unde (in parte) se plateste anual taxa de (re) conectare - am incercat aici sa ramanem cu o singura taxa de conectare si in functie de nevoie, alte sume de strans. Pana acum nu s-au strans acesti bani suplimentari decat pe vara, si de nevoie.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Wed Jul 12, 2006 1:47 pm

sincer mi se pare mai ieftin sa ma cablez cu cablul meu. en fin..unde-i lege nu-i tocmeala.
Red Apple

dumbego
senior
senior
Posts: 157
Joined: Mon Dec 08, 2003 6:19 pm

Postby dumbego » Thu Jul 27, 2006 4:39 pm

in u4 cine se mai ocupa de net?
climb into the sky
never wonder why

User avatar
Shevchenko
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:55 am
Location: He is the best

Postby Shevchenko » Mon Aug 07, 2006 8:32 pm

A aparut o idee referitor la danhia. Sa fie deconectata si sa se conecteze ea mai ieftin unde vrea ea, macar si la NASA.

P.S. Daca nu iti convine nimic la ce se face, gandeste si la aceasta idee :!:
Nu ignorati OP-ii, Ei au mereu dreptate

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Tue Aug 15, 2006 2:04 pm

gandeste si tu ca aunii au platit sa aiba net pe vara si le-au cam fsot fost furate 2 saptamani din alea 2 luni.l acuma ca inca nu au terminat reparatiile la p7 e posibil sa mai existe niste zile fara net. dc faci o analiza de pret 400 de mii pe o luna jumate de net mi se pare mult.

asta e realitatea si chair dc voicu netu nu aveti vreo vina ca nu-s aia in stare sa puna o usa la timp banii sunt bani, netu n-a mers...etc.
Red Apple

User avatar
Shevchenko
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:55 am
Location: He is the best

Postby Shevchenko » Tue Aug 15, 2006 4:33 pm

Danhia de ce o iei asa. Banii astia vor merge pentru dezvoltare. Aici nu e vorba de net pe vara. Tu de fapt nu platesti netul pe vara, ci ajuti la intretinerea retelei. Noi ne-am gandit ca cei care vor sa foloseasca netul pe vara sa plateasca sumele de 200.000, 400.000 pentru intretinerea retelei, si nu trebuie sa citim si sa intelegem cuvant cu cuvant ca se percepe aceasta taxa pentru folosirea netului pe vara. Nu e vina noastra si nu din reavointa noastra nu merge netul acum. Incercam tot posibilul ca sa miscam mai repede persoanele de care depinde acest lucru.

P.S. Vreau sa mai repet odata. Aceasta taxa nu este direct taxa pentru net pe vara, ci taxa platita de cei care au net pe vara pentru intretinerea si dezvoltarea retelei RSM.

Mersi pentru intelegere din partea tuturor utilizatorilor RSM
Nu ignorati OP-ii, Ei au mereu dreptate

cioco
Posts: 4
Joined: Mon Jun 20, 2005 1:05 pm

net pe vara

Postby cioco » Thu Aug 17, 2006 12:27 pm

Danhia nu te agita. Eu am avut ambitie sa nu platesc net-ul in perioada cat nu a fost iar acum dupa ce a revenit si l-am platit nu e nimeni care se ocupa de reconectare. Si eu nu stau doar pe vara in aceasta ASA numita retea moderna, pardon RSM. Banii pe care ii dai vor fi pentru "imbunatatirea retelei" dar dupa ce vin baietii din vacante. Nu vreu sa fac mai multe insinuari ca pe urma iar zice lumea ca ma iau aiurea de ei.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Aug 20, 2006 3:45 pm

Wait and see... :P
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Sun Aug 20, 2006 11:09 pm

problema nu era pt ce erau folositi banii( except erau fol pt scopuri personale ceea ce nu cred ca e cazul) mi se pare corect si frumos sa fie imbunatatita reteaua.mi se pare ok sa fie platiti bani pt asta. dar la fel de ok mi se apre si sa ai net. ca dc nu ai net si platesti bani doar pe vara doar ca sa imbunatateasca reteaua nu vad benficiul platitotorului si atunci se cheama donatie.
en fin, sunt convinsa ca toata lumea a inteles de fapt despre ce e vb si ne bucuram ca netul merge in sfarsit.
eu una sunt convinsa ca toata lumea a facut tot ceea ce a putut si afost in puterile fiecaruia dar ca au fost si alti factori independenti de vointa lor.
:D

User avatar
Shevchenko
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:55 am
Location: He is the best

Postby Shevchenko » Mon Aug 21, 2006 6:58 am

Ok.
Topic closed 8)
Nu ignorati OP-ii, Ei au mereu dreptate

User avatar
excristi
senior
senior
Posts: 164
Joined: Sun Sep 28, 2003 10:47 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby excristi » Thu Aug 24, 2006 9:36 pm

Pana pe 1 sept gasesc vreun admin sa-i platesc 200.000 sa imi dea net. Am avut net pana in iulie.
www.AdmitereMedicina.ro


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests