Imi pica netul cand DND filme dupa RSM...HELP ME! :(

anunturi, tehnicals, info
User avatar
Colonelu
Posts: 2
Joined: Tue Apr 04, 2006 8:19 pm

Imi pica netul cand DND filme dupa RSM...HELP ME! :(

Postby Colonelu » Fri Apr 07, 2006 6:07 pm

Am si eu o mare nedumerire...de cand a inceput anul si s-a refacut reteaua, am inceput sa am probleme. Imi pica netul de fiecare data cand dnd ceva ce are mai mult de cateva zeci de mega si am transfer mare (gen film pe RSM), sau imi pica si daca folosesc messengerul pur si simplu, cand ii vine lui. Daca dau restart merge iar...unde-i smenu?
Am primit mai multe recomandari genul: reistaleaza sistemul, cumpara o placa de retea noua k e de la ea, esti virusat...bla, bla, bla... :( si le-am incercat pe toate.
Are cineva vreo idee care e faza...mie mi se pare ciudat, 2 ani de zile nu am avut probleme de genul asta si dupa vacanta cu aceeasi configuratie, acelas Windows si setari imi pica netul non stop.
PLS HEEEELP ME!

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Sat Apr 08, 2006 6:12 pm

Link-ul e full-duplex, 100 mbps? Cum adica "iti pica netul"? Transferul de pe DC merge in continuare?

User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Postby LORD » Sat Apr 08, 2006 8:55 pm

am avut si eu problema asta si am reusit sa-i dau de cap :D daca ai o placa de retea onboard baga una pe PCI si vb cu administratorul de retea sa-ti schimbe macul. la mine a mers si era de la ea problema ! sper sa te pot ajuta si pe tine! daca ai incercat deja si n-a mers. explica-ne si tu ce patesti exact? cand pica? mai ales ziua , mai ales noaptea? zii si tu mai multe !
Do you ever think what's beneath?

User avatar
Colonelu
Posts: 2
Joined: Tue Apr 04, 2006 8:19 pm

Postby Colonelu » Sun Apr 09, 2006 6:29 pm

Da, am avut placa onboard, si am facut ceea ce mi-ai spus si tu, Lord. Se pare k merge acum, nu am mai avut probleme, dar mi-am pus vechiul mac la placa de retea, nu am cerut altul :D .
Totusi nu inteleg cum de a mers 2 ani de zile si anul asta...nu, k aici e buba! Cand am plecat in vacanta mergea perfect, si cu aceleasi setari, windows, si nimik in plus instalat, nu mai merge.
Dar acum nu mai conteaza, sper sa nu mai am probleme si asta e.
Mersi frumos tuturor celor care au incercat sa ma ajute. :)

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Sun Apr 09, 2006 10:30 pm

Poate a obosit si ea dupa 2 ani ;) Spor la download...


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 79 guests