Lag? se poate rezolva? sau sunt eu nebun?

anunturi, tehnicals, info
User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Lag? se poate rezolva? sau sunt eu nebun?

Postby LORD » Tue Mar 14, 2006 11:56 pm

Deci... noi suntem intr-o retea corect? Si intr-o retea putem sa jucam pe lan nu-i asa? Eh ia uite ca nu se mai poate! Daca vreau sa joc pe lan cu cineva din U-uri nu pot............! Deja o iau razna ! Adica pe net pot sa joc si in retea nu. Si problema asta e la noi B2 si in B1 atat. Din E merge. B2 cu B2 sau B1 cu B1 merge. Dar B1,2 cu U-uri nu se poate. Sunt eu nebun sau e o problema a retelei? Si daca intereseaza pe cineva este vorba si de Counter-Strike si de Warcaraft. La CS mai merge, mai avem un pic de lag si intarziere dar merge dar la war3 e imposibil de jucat. Ah... am uitat sa mentionez ca merge dar intre orele 1 noaptea sau cam asa, adica cat mai tarziu, sa fie mai putini pe retea! Deja mi se pare aiurea, uneori nu puteam lua de pe DC++ din U-uri uneori merge. Si sa nu-mi zica careva ca e problema de calculator ca m-am gandit si la asta si l-am luat in U si l-am bagat acolo pe retea si ... Surprizaaaaaaa... merge perfect !!!
Do you ever think what's beneath?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Mar 15, 2006 3:24 am

pai ia zi ce joci , cu cine joci, da ceva detalii daca vrei intr-adevar ajutor. Dupca cum zici tu ca se manifesta , nu pare a fi o "problema a retelei" - dar poate ai argumente cat de cat plauzibile pentru asta. Deci da ceva mai multe detalii si poate se gaseste si ceva ajutor..
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Postby LORD » Wed Mar 15, 2006 4:38 am

OK ! Ceva mai multe detalii... Un exemplu este Warcraft 3. Am incercat in seara asta sa jucam in retea cam 10 oameni. Eram eu din B2 si inca unul din B1. Nu mergea jocul nici 5 minute si picam din joc. "Disconnected" si o tine tot asa. Au fost cam 5 incercari numai in seara asta. Am mai patit-o si acum 2 sapt tot asa am incercat sa jucam si n-a mers.
Inca o problema! In DC++ oamenii nu pot lua de la mine decat cu viteze foarte mici si nici eu de la ei. Maxim cu 500k/s daca am noroc. Daca userul e din B1 sau B2 am luat si cu 10M/s si el la fel !
Do you ever think what's beneath?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Mar 15, 2006 10:14 pm

Pai e un pic cam incurcata si contracdictorie din ce zici tu:
1. spui o data ca nu-ti mere warcraft 3 intre b1 si b2 , dar ca DC intre caminele astea merge cu 10 megi/s. Daca asa e nu vad unde ar fi problema de conexiune cel putin intre B1 si B2 si cred ca e mai probabil sa fie o kestie cu jocul in sine.
2.Ceilalti care se joaca in B2 au aceeasi problema?
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Postby LORD » Thu Mar 16, 2006 12:59 am

deci nu cred ca m-ai inteles sau nu m-am exprimat eu bine! intre b1 si b2 totul merge perfect si jocul si dc++ !!! intre noi si u-uri e problema !
Do you ever think what's beneath?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Mar 16, 2006 10:46 pm

Ok ..asa zi. Sapam la switch si mediaconvertoare
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Postby LORD » Thu Mar 16, 2006 11:34 pm

mersi :) anuntatoi si voi daca aflati ceva ! :peace:
Do you ever think what's beneath?

User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Postby LORD » Tue Apr 04, 2006 11:38 pm

tot nu s-a rezolvat problema....... e deja frustrant!! Faceti si voi ceva.... PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Do you ever think what's beneath?

User avatar
medic_pagan
senior
senior
Posts: 357
Joined: Tue Jul 25, 2006 10:38 am
Location: camin B

Postby medic_pagan » Fri Feb 02, 2007 9:08 pm

Muta te n E sau U. Mie mi merge perfect :o .

(Nasol d tine)
morti la tava


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests