FRUSTRANT

anunturi, tehnicals, info
dumbego
senior
senior
Posts: 157
Joined: Mon Dec 08, 2003 6:19 pm

FRUSTRANT

Postby dumbego » Tue Nov 01, 2005 2:51 pm

anul trecut am platit 2*800k pt 2 cabluri net in camera. acum, deja noiembrie, inca nu se gaseshte un loc in switch pt macar unul dintre ele. cu toate insistentzele... tre' shpaga shi la admin retzea de acum?
u4-512
climb into the sky
never wonder why

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Nov 02, 2005 2:37 am

Avem luate switchuri, asa ca porturile nu mai sunt o problema. Adu te rog o coipe dupa buletin la camera 505, si daca nu ai schimbat nimic la PC ar trebui sa ai net. Daca nu rezolvam pe maine pe seara ( 2 nov )
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Nov 02, 2005 11:38 pm

Asa ..inca ceva ..cui ai dat tu spaga? Poate ne si raspunzi si nu lasi sub tacere o acuzatie aiurea.... :evil:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Thu Nov 03, 2005 3:27 am

protest.gif violent1.gif Jos cu adminii! Ce-i cu atata spaga? Bring on the angry mob! Strangem cateva furci si topoare si ne prezentam (*cough*protestam*cough*) prin fata caminelor, poate ne baga cineva in seama si ne da neste bomboane (eventual ciocolata)...neexpirate.

P.S.: Se pare ca faza asta cu spaga ia amploare...in curand se va lua spaga pentru gura de aer si cana de apa...bine ca avem filtre cu tot namolul asta de DB..




Disclaimer - post de ora 2:30 dimineata. Asa ca eu am o scuza pentru aberatii...dumbego, what's your excuse? (traducere: daca ti-i lene sa misti ciolanele pana la etajul 5, e normal ca nu ai net). Eu am alergat in disperare, pentru ca nu e obligat adminu' sa fuga dupa tine si sa se roage de tine sa te conectezi...

Edit: acu' am vazut ca stai la etajul 5...no comment on that...
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Thu Nov 03, 2005 9:50 pm

Neo, in concluzie mai bine taceai :)

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Thu Nov 03, 2005 10:41 pm

In concluzie, Enema, mai bine completezi tu. :)
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

dumbego
senior
senior
Posts: 157
Joined: Mon Dec 08, 2003 6:19 pm

Postby dumbego » Fri Nov 04, 2005 12:57 pm

eu am tot alergat pana la 4, acum nu sunt in bucureshti, dar vreo sapt 2 am tot bantuit p la usha adminului inclusiv cu copia d la buletin. dupa lungi tratative se rezolva vineri, duminica cand am plecat tot nu aveam cablul in switch. scimbarea admin 4->5 s-a produs dupa ce am plecat din buc. revin cu revendicarile de sapt viitoare.
climb into the sky

never wonder why

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Fri Nov 04, 2005 2:20 pm

Neo wrote:In concluzie, Enema, mai bine completezi tu. :)


Mosu, nu vezi ca delirezi? Da-i "sign out" inainte sa postezi ca merge mai bine:))

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Nov 04, 2005 5:49 pm

Deci cui ai dat spaga? Ne dai o declaratie scrisa cu chestia asta?
Am trecut pe 2 nov, aproximativ ora 21 pe la 512- n-am gasit pe nimeni.
Oricum hartia aia chiar ma intereseaza, si te voi cauta pentru ea. Te gasesc in weekend sau in seara asta,cand va fi sa refacem conectarea?
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Sat Nov 05, 2005 7:34 pm

Enemy wrote:
Neo wrote:In concluzie, Enema, mai bine completezi tu. :)


Mosu, nu vezi ca delirezi? Da-i "sign out" inainte sa postezi ca merge mai bine:))


Va rog, explicati-i, dati-i un dictionar, ceva, ca nu mai pot...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

Fabricius
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sat Nov 05, 2005 8:19 pm

For Neo...

Postby Fabricius » Sat Nov 05, 2005 8:27 pm

Auzi bay Neo mai bine ti-ai inchide fleanca... stim ca esti "destept"... asa ca iti ajunge. Dute pottytrain5.gif si ii destupa pottytrain4.gif lui mata urechile cu prostiile tale or dark1.gif
Sper ca ai inteles mesajul meu. :D :devil:

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Mon Nov 07, 2005 1:35 am

Oooookay, vad ca va cam incingeti. Dan, eu am inteles cu totul altceva din primul post al lui dumbego: "nu am dat spaga, dar ma gandesc si la varianta asta, daca cineva imi va spune ca e utila". Nu mai sariti cu batele pe el, ca il speriati :) Omul era suparat ca nu are net (desi a platit si probabil are si chitanta sa o dovedeasca) si adminul lui de camin nu rezolva nimic. (Nu zic nimic nici de Alin, nici de cine i-a luat locul, tot respectul pt faptul ca lucreaza fara sa primeasca in schimb nimic altceva decat injuraturi. Same goes for the rest of you :P)

dumbego
senior
senior
Posts: 157
Joined: Mon Dec 08, 2003 6:19 pm

Postby dumbego » Mon Nov 07, 2005 10:37 pm

a deviat cam mult problema de la primul meu post. n-am afirmat nicicand ca am dat shpaga. insa era mai mult decat frustrant ca de fiecare data cand mergeam la admin problema era ca shi rezolvata, dar mai trecea inca o saptamana shi nimic...
am intzeles ca s-au tot ars switchuri&etc, dar shi eu platisem in aceeashi masura ca shi ceilaltzi care aveau bine-merci net. avem in camera platite 2 conexiuni, nici una nu ishi gasea un loc...
azi s-a rezolvat problema. probabil cazul meu a fost unul izolat, dar :roll: me.
scuze daca am deranjat pe cineva, imi vroiam doar dreptul. pace?
waves for admini!
climb into the sky

never wonder why


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests