Nu imi merge acest site (forum) de acasa

anunturi, tehnicals, info
Cornel
Posts: 1
Joined: Thu Sep 08, 2005 1:48 pm

Nu imi merge acest site (forum) de acasa

Postby Cornel » Thu Sep 08, 2005 5:27 pm

Am o mare rugaminte. Am bagat net printr-o retea din asta de cartier, special pentru a putea viziona acest forum,( Ghiciti de ce ) si culmea ironie dupa o saptamana de umblat dupa "admini", facut rost de cablu, switch... am reusit sa introduc si am descoperit ca nu mere TOCMAI SITE-ul asta!! Sa-nebunesc si nu alta. Am sapat eu un pic am incercat prox-ul de la roedu (dar am vazut ca odata bagat proxy nu mai imi mere deloc netu'). Exista vreo rezolvare?
Daca este nevoie pot da ip-ul meu unuia dina admini poate ma pot ajuta. Am vb cu un baiat care se ocupa cu partea de soft a retelei de cartier (mai exact Militari) si mi-a zis ca de la voi se blochea un port 80, sa nu dati in mine ca nu prea le am cu partea asta de retea.
In concluzie exista vreo metoda prin care sa-mi mearga si de acasa, acum il accesez de la servici.
Merci!

User avatar
terim_terim
senior
senior
Posts: 188
Joined: Wed Dec 15, 2004 11:45 am

Postby terim_terim » Thu Sep 08, 2005 6:00 pm

Problema ta nu este noua si nu este numai a ta. Multa lume se plange de acest lucru iar cauza inca nu se stie.
Singura solutie ptr tine este sa te conectezi prin proxy, nu cel de la Roedu ptr ca ala nu mai merge demult si chiar daca ar fi mers tu nu puteai sa-l accesezi.
Daca vrei sa citesti mai multe despre asta poti cauta chiar pe acest forum sa vezi cati sunt care se plang de acelasi lucru.
Adrese proxy pe care le-am incercat si au mers cu ceva timp in urma:
209.74.43.164:8080
82.77.200.162:3128
148.244.150.58:80
207.248.240.119:80
80.33.104.158:80
Daca nu merge niciuna cauta si tu pe google


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests