Banare

anunturi, tehnicals, info
User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Tue Aug 30, 2005 1:02 pm

am si eu o intrebare pentru "fisiunea nucleara nereusita":
cat timp stai pe hub-ul rsm ? si din asta rezulta inca 2 intrebari
1. daca stai mult - cine te pune sa intri pe el daca tot nu iti convine
2. daca nu stai pe el - problema de fata nu te afecteaza si deci nu vad de ce comentezi atat ?
aaa, da comentezi de dragul de a posta pe un forum... spare me !
RTFM=Read The la naiba Manual
UTFG=Use The la naiba Google
STFW=Search The la naiba Web
RTFA=Read The la naiba Article

LAN
senior
senior
Posts: 228
Joined: Mon Jul 25, 2005 10:32 pm
Location: Towards you

Postby LAN » Tue Aug 30, 2005 1:41 pm

dear droopy,
te simti mai bine acum ca l-ai jignit pa iuzarul acela?
ai gasit vreun user pe forumul asta care sa te laude 100% pentru ce faci ? chiar nu observi ca toata lumea iti spune: BRAVO MA,PENTRU HUB,DAR NU MAI FII ASA DE inchistat IN GANDIRE.
io-te ce concluzii trage el din intrebarea : "stai mult pe hubul local":
-stai mult.
-nu stai deloc.
dear droopy,mai citeste inca o data ,eventual mai editeaza-ti postarea. bea si tu niste lapte sa te calmezi,dar nu iti mai revarsa frustrarea asa de evident.

User avatar
Asclepios
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jul 20, 2003 5:57 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby Asclepios » Tue Aug 30, 2005 8:31 pm

operatori idioti gasesti pe multe huburi... pacat ca si-n rsm

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Tue Aug 30, 2005 11:28 pm

multumesc in numele administratorilor de pe hub-ul RSM pentru compliment Asclepios. In special eu iti multumesc pentru ca stiu cui era adresat complimentul. Vad ca discutia asta nu duce nicaieri iar concurs de injuraturi nu are rost sa facem. Ca sa te lamuresti Asclepios, din cauza unor useri ca tine exista acele reguli si nu faci nimic altceva decat sa dovedesti ca ar trebui aplicate cu si mai mare strictete si ar trebui facute mai multe reguli.
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
Reaktor
elder
elder
Posts: 547
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:39 am
Contact:

Postby Reaktor » Tue Aug 30, 2005 11:53 pm

droopy wrote: Ca sa te lamuresti Asclepios, din cauza unor useri ca tine exista acele reguli si nu faci nimic altceva decat sa dovedesti ca ar trebui aplicate cu si mai mare strictete si ar trebui facute mai multe reguli.

Faceti bre cat mai multe reguli; da faceti si dragoste. :lol:
Droopy de un an de zile nu am mai intrat pe hubul RSM, nu mai stiu exact ce se vantura pe acolo.
Am mai spus pe undeva ca un cap ridicat la putere devine patrat (a zis-o un gras cu barba mare). E suficienta o mica fonctie-chiar si aia de administrator de hub, scara de bloc sau asociatie de locatari- si respectivul potentat se crede un mic Atilla si ii trateaza pe mucosii din subordine cu biciul. Fenomenologia asta ma intereseaza draga Droopy: transformarea unui catzel comod intr-un berbec in rut. E o chestiune care sfideaza pe insusi taica Darwin.
"If freedom is short of weapons, we must compensate with willpower."

User avatar
Asclepios
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jul 20, 2003 5:57 pm
Location: bucuresti
Contact:

poll

Postby Asclepios » Wed Aug 31, 2005 12:29 am

Am constatat oarecare inconsecventa in cardul regulilor afisate pe hubul local si uneori acordarea unor banuri chiar pentru reguli care nu sunt trecute in lista pe motiv ca "pe alte huburi se poate lua ban pentru asa ceva"
Parerea mea strict personala e ca unele reguli sunt ori stupide, ori inadecvate si am banuiala ca nu sunt singurul.
Intrebarea e simpla si se refera la oportunitatea consultarii userilor hubului local asupra unor reguli/sanctiuni (ma refer la cele care sunt discutabile). Pana la urma Rsm a fost creata de studenti, pentru studenti.


PS poate ca n-ar strica sa existe cineva care sa supervizeze activitatea operatorior



http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=2767

User avatar
Asclepios
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jul 20, 2003 5:57 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby Asclepios » Wed Aug 31, 2005 12:35 am

droopy wrote:Daca aveai destula prezenta de spirit citeai la alte topicuri de aici legate de ban-uri si aflai de ce ai primit ban.
Acel fisier este fake. Atata timp cat dupa nume zice ca este ceva si el este defapt altceva fisierul este fake. Au mai fost ban-uri pe hub-uri externe pentru astfel de chestii. Daca ai fi fost banat pe nedrept ti-as fi inteles nemultumirea.


ideea era ca e o regula stupida si ca nu apare scrisa pe hub
nu trebuie sa imitam tot ce vedem
Last edited by Asclepios on Wed Aug 31, 2005 12:45 am, edited 2 times in total.

User avatar
Asclepios
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jul 20, 2003 5:57 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby Asclepios » Wed Aug 31, 2005 12:38 am

droopy wrote:absurd e sa stai sa iei cu 500k un film de la cineva - nu am vrut sa ii dau si ban pentru limiter - dupa care sa descoperi ca e cu totul altceva decat scrie in numele fisierului.


nu exista nici un net limiter la mine pe calc, asa merge el
dac te-ai ofticat pt c-ai pierdut timpul, inseamna c-o iei prea personal si nu meriti sa fii op!.. lasa pe altu
in viata sunt lucurri mai importante decat rsmul, o sa-mi dai dreptate cand o sa te mai maturizezi, no offence.

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Wed Aug 31, 2005 8:27 am

Eu unul renunt sa te fac pe tine sa intelegi si cel mai probabil renunt sa mai dau explicatii si altora ca vad ca ma lupt cu morile de vant.

Ultimul lucru pe care il mai zic: nu va convin regulile de pe hub sau modul de administrare - NU intrati !

Eu consider acest subiect INCHIS ! nu veti mai primi nici un raspuns din partea mea pe aceasta tema.
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests