Sponsorizati "Internet pentru Medicina"

anunturi, tehnicals, info
User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Sponsorizati "Internet pentru Medicina"

Postby victor » Tue May 10, 2005 11:39 pm

Se practica in presa si peste tot reclama pe fata la 1% http://www.unulasuta.ro pentru maimulte detalii.

Donati 1% din impozitul vostru sau al cunostiintelor voastre catre Asociatia Internet pentru Medicina :)

http://www.imed.ro si http://www.rezidentiat.ro sunt publicatii indepedente ale Asociatiei Internet pentru Medicina, organizatie non-profit formata din studenti la medicina si tineri doctori, organizatia administrator al Retelei Studentilor in Medicina.

Doritorii pot contribui cu resurse financiare pentru dezvoltarea acestor site-uri intr-un mod simplu si legal:
Completeaza in fisa fiscala, la alineatul H, punctul 2, cu datele noastre de indentificare dupa cum urmeaza:


Denumire entitate nonprofit: Asociatia Internet pentru Medicina
Cod fiscal al entitatii nonprofit: 17272328
Cod bancar (IBAN): RO24 BTRL 0410 1205 7913 65XX
Banca: Banca Transilvania, Sucursala Lipscani


Toti donatorii vor fi anuntati si consultati in legatura cu investiile facute cu fondurile care sosesc pe aceasta cale, evident.

User avatar
Qvadratus
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Sep 05, 2004 3:26 pm

Postby Qvadratus » Thu May 12, 2005 1:45 pm

Ok Victor !

Mai e de precizat faptul ca in Declaratia de impunere trebuie precizata suma pe care vrei sa o donezi. In caz ca suma respectiva depaseste 1 % din Impozitul pe venit, automat functionarii Directilor de impozite si taxe vor scadea aceasta suma la una corespunzatoare acelui 1 % din impozitul datorat. In caz ca acea suma este mai mica decit 1 %, va fi pastrata asa cum a indicat-o contribuabilul. Ce ramine inca neclar (d.p. meu d.v.) este daca din acele sume se vor retine comisioanele de transfer interbancar sau nu (recte dintre trezorerii si sucursala bancara unde este deschis contul asociatiei nonprofit respective).

In plus cred ca ar fi util sa-ti propui sa publici toate datele care indica asociatia nonprofit respectiva (incluzind adresa la care este inregistrata, CUI,.......), precum si un raport financiar (anual) care sa indice unde s-au dus sumele cu pricina. Nu de alta, dar presupun ca cine e de acord sa trimita acel 1 % din impozit doreste sa stie si ce s-a intimplat cu el, altfel mai mult ca sigur nu vei obtine nimic.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Thu May 12, 2005 4:37 pm

Incercam sa facem o pagina de web cu mai multe date, in curand - pentru tot ce inseamna AIM... Ideea de AIM (Asoc Internet pentru Medicina) a luat fiinta odata cu RSM - dar de-abia de curand am terminat aspectele legate de functionalitatea ei. Asa e - ai dreptate, sunt multe de lamurit - si toate lamuribile :)

Multumim de sustinere.

User avatar
Qvadratus
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Sep 05, 2004 3:26 pm

Postby Qvadratus » Tue May 17, 2005 9:08 pm

Good !

User avatar
adamaria
senior
senior
Posts: 216
Joined: Mon Jul 12, 2004 7:05 pm

Postby adamaria » Thu May 19, 2005 5:12 pm

pai trebuia sa puneti topicul asta mai la vedere......
acum e prea tarziu.....offfff.....ce rau imi pare... :( :(

User avatar
Qvadratus
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Sep 05, 2004 3:26 pm

Postby Qvadratus » Fri May 20, 2005 6:58 pm

Intotdeauna, exista un inceput ....


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests