site-uri si motoare de cautare

anunturi, tehnicals, info
User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

site-uri si motoare de cautare

Postby Pisica_den_Cheshire » Sat Aug 23, 2003 4:03 am

nu-sh daca aici e locul potrivit, da' cum faci ca un site sa apara par example pe google cand dai un search?
si ca o intrebare, cam unde pot gasi spatiu sa fac pagina de web gratis in afara de geocities?
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.
ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Sat Aug 23, 2003 1:02 pm

E bine sa poti modifica head-ul fisierului html asa incit sa incluzi niste "meta". Google e atent la ele. (Dar nu cred ca o poti face pe deviantart.)
Un alt mod de a urca in Google este sa pui pe unde apuci linkuri catre respectivul site (prin forumuri de ex. :) )
In timp e vizitezi pagina ta, foloseste bara Google cu optiuni advanced (care transmite toate paginile vizitate la google). Cu ocazia asta poti folosi si butoanele de voting ale lui Google.
Vezi http://www.brinkster.com , desi pe acolo sint niste treburi nashpa (nu poti accesa direct o poza de acolo, trebuie inclusa in html, de ex.). Pentru un nume mai frumos decit brinkster.com/ceva treci pe la http://dot.tk unde poti obtine gratis un domeniu .tk, fara hosting.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Sun Aug 24, 2003 3:28 am

merci. deshi n-am inteles kiar tot ce-ai zis, mai ales kestia aia cu bara de google. oricum pagina respectiva nu-i aia de pe deviantart ci asta http://www.geocities.com/cdacomsrl/index.htm
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.

ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Sun Aug 24, 2003 2:21 pm

Exista un toolbar Google, cauta-l pe Google :D , un add-on la Internet Explorer. O data ce incepi sa o folosesti, ai sa intelegi ce scriu.
Versiunea aparuta saptamina asta are si pop-up kiler 8)
Nu cred ca ai curajul sa pui situl asta ca home page al tau pe forum, ca sa maresti numarul de linkuri.
Mai baga-te si prin guest-bookuri, daca nu-s romani nici n-o sa inteleaga ca iti faci publicitate.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

bun
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Thu Dec 04, 2003 1:58 pm
Location: bucuresti

Postby bun » Tue May 18, 2004 10:15 pm

pe siteurile cu .tk sunt cei mai multi virusi, daca intri acolo a doua zi trebuie sa dai full scan ca sigur ai luat ceva... alte siteuri din astea care ofera pagini gratuite nu mai stiti?


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests