netu_mere_najpa

anunturi, tehnicals, info
User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

netu_mere_najpa

Postby buge1880 » Tue Oct 12, 2004 1:12 am

In ultima vreme merge netul foarte prost (cel putin la mine).Mai prost ca acu' n-a mers niciodata in ultimii 3 ani.Nush ce sa zic probabil ca ar trbui resetat sw de la 6 din U5.Oricum am observat o groaza de spoofari cu macuri si ip-uri valide.Sunt multe persoane carora le da conflict de ip pt ca un "destept" foloseste fraudulos setarile lui.Acest lucru "probabil" ca duce si la blocarea switchurilor, d'aia ziceam ceva de un reset. In fine poate da cineva ceva ideii.
De multe ori mi sa intaplat sa nu pot sa dau un clear la ARP cache .

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Oct 14, 2004 2:09 am

De regula "caderile" de net care le simtim aici se fac simtite si in oras, ceea ce ne dovedeste noua ca RDS sponsorizeaza activitatile educationale ale lui Roedu si nu invers... :lol: Chestia cu spoofari de ip o urmaresc indeaproape( blacklistul e lung...)dar nu prea are legatura cu viteza cu care iti mere, decat in anumite cazuri particulare care pana acu s-au sanctionat cu suspendarea netulpe perioade mari de timp...
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby buge1880 » Thu Oct 14, 2004 11:29 pm

haha --:)) --care e faza cu RDS-ul sa nu -mi spui ca a cumparat si roedu ca nu cred!!

oricum stiu ca in afara de astral a cam acaparat tot ce se putea de prin bucuresti :d :?:

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

:)

Postby buge1880 » Fri Oct 15, 2004 12:26 am

doamne in ce hal sprijina RDS programul educational al lu ROEDU!!:) face reteaua ca pomu' de craciun --nu e a buna!!


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests