Ieri în Bucuresti, azi în Timisoara - forumul stud. UMFT

anunturi, tehnicals, info
User avatar
stefantalpalaru
junior
junior
Posts: 74
Joined: Mon Mar 15, 2004 2:22 pm
Location: MG6-TM
Contact:

Ieri în Bucuresti, azi în Timisoara - forumul stud. UMFT

Postby stefantalpalaru » Mon May 24, 2004 5:59 pm

Salut!

Vă aduc la cunoştiinţă apariţia unui forum pentru studenţii Universităţii de Medicină şi Farmacie. Acestea sunt link-urile care pot fi folosite.

http://forum-umft.dl.am
http://forum-umft.cjb.net
http://forum-umft.now.nu

P.S.: Pentru a evita situaţia colegilor din Bucureşti forumul este pe un site german.

Ştefan Tălpălaru - student MG, anul V
Stefan Talpalaru

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Mon May 24, 2004 6:11 pm

succes maxim
cateva observatii (daca nu e cu suparare):
- titlurile topicelor sunt cam mari (ca font) trebuie sa scroll down serios sa ajung la ultimu'
cam multe topice, o sa vezi ca o sa se posteze oricum aiurea sau o sa ai post-urile concentrate in anumite topice, celelate fiind mai goale
- inca ceva.. Fond albastru cu litere albe este cam obositor, cel putin pentru ochii mei...
O sa treci prin cateva restructurari, dar o sa fie bine
inca o data, mult succes.
Tapirul

User avatar
stefantalpalaru
junior
junior
Posts: 74
Joined: Mon Mar 15, 2004 2:22 pm
Location: MG6-TM
Contact:

Postby stefantalpalaru » Mon May 24, 2004 7:09 pm

Mulţumesc pentru urări şi sfaturi! Recunosc că sunt prea multe topic-uri, trebuie să treacă printr-o selecţie (naturală ?). Fontul degeaba îl micşorez, spaţiul este dat de imaginea de background, Cât despre culori, aştept feed-back-ul user-ilor ;-)
BTW, sunt vre-o 14 stiluri selectabile, inclusiv subSilver, aşa că user-ul poate vedea forumul cum vrea muşchii lui (ai globilor oculari).
Mulţumesc încă o data.
Ciao.
Stefan Talpalaru

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Mon May 24, 2004 7:09 pm

o singura observatie : prea multa grafica ! e obositor. Iar topic-urile sunt (la primavedere) binestructurate dar vei vedea in timp ca iti va fi groaznic de greu sa ai grija ca toata lumea sa posteze acolo unde trebuie.
Oricum e un inceput bun. Succes in continuare.
RTFM=Read The la naiba Manual
UTFG=Use The la naiba Google
STFW=Search The la naiba Web
RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
stefantalpalaru
junior
junior
Posts: 74
Joined: Mon Mar 15, 2004 2:22 pm
Location: MG6-TM
Contact:

Postby stefantalpalaru » Tue May 25, 2004 6:13 pm

S-ar putea să ai dreptate cu grafica... dar, cum am mai spus, rămâne la latitudinea studentului să işi aleaga style-ul care-i place. ÃŽnregistrează-te şi joacă-te puţin cu profilul. Mulţumesc pt. urări.
BTW, îţi place traducerea? :-)
Stefan Talpalaru

User avatar
costin
senior
senior
Posts: 130
Joined: Sun Jul 06, 2003 3:00 am
Contact:

Postby costin » Tue May 25, 2004 8:48 pm

Crezi ca userul isi va alege stilul? :lol:
Aici nu isi aleg nici fusul orar, asa ca le este afisata ora Californiei. Cel mai bine e sa faci tu munca de baza pentru toti, altfel va trebui sa raspunzi fiecaruia.

Mult succes! :allright:
Image Get Firefox!

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Tue May 25, 2004 11:27 pm

costin are dreptate. 80% din useri habar nu au ca pot seta ceva. Si conteaza prima impresie. Io cand am intrat si am vazut culorile, am cam ezitat sa continui. Fara rautate, sper ca intelegi.

User avatar
stefantalpalaru
junior
junior
Posts: 74
Joined: Mon Mar 15, 2004 2:22 pm
Location: MG6-TM
Contact:

Postby stefantalpalaru » Wed May 26, 2004 4:34 pm

Point taken. ÃŽl mai aranjez puţin după care încep să-i fac reclamă. Motivul pt. care mă feresc de subSilver este că toate forumurile phpBB arată la fel şi nu e din cauza lipsei de resurse.

P.S.: Costin, oamenii este proşti din convingere. Habar n-au ce înseamnă acronimul GMT şi tu te aştepţi să-şi cunoască fusul orar ?!?!?!
;-)
Stefan Talpalaru

User avatar
tzukmik
senior
senior
Posts: 309
Joined: Sun Jul 06, 2003 6:34 pm
Location: Cluj

Postby tzukmik » Wed May 26, 2004 4:56 pm

stefantalpalaru wrote:P.S.: Costin, oamenii este proşti din convingere. Habar n-au ce înseamnă acronimul GMT şi tu te aştepţi să-şi cunoască fusul orar ?!?!?!
;-)


Nici cu genul asta de atitudine nu o sa iti castigi multi utilizatori.
Whatever

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Wed May 26, 2004 5:39 pm

stefantalpalaru wrote:Costin, oamenii este pro?ti din convingere. Habar n-au ce înseamna acronimul GMT si tu te astepti sa-si cunoasca fusul orar ?!?!?!
;-)

GMT vine de la guns money tricks, nu? :) ok, acum ca stiu ce inseamna acronimul respectiv o sa ma duc la SM sa-mi iau un PBM si s-ar putea (nu spun sigur, dar nu se stie niciodata) sa schimb chiar si niste DOHC la masina

User avatar
stefantalpalaru
junior
junior
Posts: 74
Joined: Mon Mar 15, 2004 2:22 pm
Location: MG6-TM
Contact:

Postby stefantalpalaru » Fri May 28, 2004 12:25 pm

http://www.acronymfinder.com/af-query.a ... &Find=Find

E la alegerea ta. Mie îmi place "Groupe Multidisciplinaire Sur l'action Internationale Contre Le Terrorisme" :-)
Stefan Talpalaru


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests