Cat ma costa net-ul daca sunt nou?

anunturi, tehnicals, info
User avatar
wgetdagoo
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon Oct 13, 2003 2:46 pm

Cat ma costa net-ul daca sunt nou?

Postby wgetdagoo » Mon Oct 20, 2003 5:44 pm

CAt ma costa sa-mi introduc cablu de internet in camera (instalare + /luna) daca sunt nou si unde se poate achita suma respectiva.
Exista liste de prioritate, ceva?!
Nu vreau sa ma trezesc cu faze gen: nu mai sunt locuri pe hub, trebuie sa astepti sa se faca 20 de oameni etc.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Cat ma costa daca sunt nou?

Postby Dan » Mon Oct 20, 2003 6:25 pm

wgetdagoo wrote:CAt ma costa sa-mi introduc cablu de internet in camera (instalare + /luna) daca sunt nou si unde se poate achita suma respectiva.


Vor apare in curand afise la intrarea in fiecare camin, care vor detalia problemele pe care le ridici tu.

Exista liste de prioritate, ceva?!


Nu. Trebuie doar sa completezi o cerere pe care o iei de la coordonatorul din caminul in care stai.

Nu vreau sa ma trezesc cu faze gen: nu mai sunt locuri pe hub, trebuie sa astepti sa se faca 20 de oameni etc.



Fazele de care vorbesti se datoreaza faptului ca ce care le-au patit s-au trezit ca vor net dupa ce s-a terminat perioada de conectari, care anul trecu s-a intins pe aproape 3 luni si ceva, cand au existat probleme de genul : lipsei de porturi in switch-uri, gauri in plafoane in care nu mai intrau cabluri, s.a.m.d.

Anul acesta va fi doar o singura sesiune de conectari( va incepe in conform programului care exista pe afise) si daca vrei sa conectezi poti sa o faci doar in aceasta perioada.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Postby Enemy » Mon Oct 20, 2003 10:21 pm

si zimi si mie o kestie, stau la e cum si cand as putea sa ma conectez si eu, am vazut un afis jos acolo da nu prea imi dau seama cu cine trebuie sa vorbesc... poate ma lamuresti...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Tue Oct 21, 2003 12:03 am

Il cauti pe Cristi de la 205, care in urmatoarele zile itzi va da o cerere de conectare( momentan nu cred ca le are).
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Tue Oct 21, 2003 11:01 am

mai nou are
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Fri Oct 31, 2003 10:18 pm

avem mail notification la topicurile de la reteaua.. va rugam sa fiti intelegatori si sa nu mai postati off-topic aici


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests