dc++

anunturi, tehnicals, info
User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

dc++

Postby buge1880 » Thu May 06, 2004 10:35 pm

Mi se pare corect faptul ca am primit ban pt o zi pe dc++ ca nu am respectat regulile si ca am sheruit un slot in loc de 3.Problema e urmatoarea.Eu am transfer de la alti useri pe dc++ la 100kbps maxim si asta de ceva vreme incoace.Cei care iau de la mine sub 1,5Mbps nu scade nici unu.Daca sunt conectati toti dawnloadul meu ajunge la 20kbps adica la cateva saptamani.Parerea mea:
1)3 sloturi sunt cam multe
2)se foloseste netlimiter la greu da nu asta e cauza dawnloadului meu de 20kbps pt ca am incercat de la altii care nu aveau limitari de trafic
3)si ca sa ma supun regulilor impuse pe dc++ o sa sheruiesc niste mp3 plictisite si yo mai stiu ce chestii neinteresante ,incat pot sa am eu 10 sloturi sheruite ca nu se va mai agita nimeni sa ia de la mine ceva ca n-are ce :d
4)si daca tot e limita la 3 sloturi hai sa punem limita si la GB sheruitzi

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Fri May 07, 2004 11:07 am

ok, deci ce zici de regulile astea?

3 sloturi libere
NO NET LIMITER !!
limita la 3 GB ?
e ok asa ?
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
Clau Balauru
junior
junior
Posts: 60
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: p'aci, pe la tara
Contact:

Postby Clau Balauru » Fri May 07, 2004 1:10 pm

Sincer, nu stiu daca 3Gb convine la toata lumea.
Eu am un HDD de 2 Gb si, ca sa intru pe DC++ cu 1Gb mai dau share la un CD (ca sa nu pun win si PF). Si am mai vazut o groaza cu share pe undeva in jur de 1 Gb.
De, nu toata lumea are calculatoare cat de cat "rele".
Daca viata e scurta, macar s-o facem lata.

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby buge1880 » Fri May 07, 2004 9:17 pm

stiu ca ideea cu limita la share e kam absurda ca mai sunt si oameni care au hard de 2G da si banu ca n-am 3 sloturi mi se pare tot cam abusrd mai ales ca nush dc imi merge asa de prost trensferu pe dcc++.poate-mi dacineva vreo idee.imi merge kiar mai prost ca un transfer de pe net :ftp sau http

Ryoan-ji
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu May 06, 2004 12:17 am

nu e absurd

Postby Ryoan-ji » Sat May 08, 2004 12:43 am

Regulile pe care ne straduim sa le respectam sunt alese in conformitate cu regulile de pe majoritatea hub-urilor.
Pe noi nu ne intereseaza daca [ro][edu]Gigel shareaza 1 gb sau 2 gb sau 20 gb =pentru ca totusi AVEM O RETEA LOCALA in care poti sa sharezi cu ftp sau cu Windows File Sharing.
Interesul nostru COMUN este ca IPul nostru extern sa NU fie banat datorita lui [ro][edu]Gigel care shareaza 0.7 Gb sau datorita lui [ro][edu]Miaunel care shareaza "Windows" si "Program Files"; nu mai vorbim de [ro][edu]Imbecibel care are un singur slot...
Se pare ca degeaba se afiseaza regulile pe hub, [ro][edu]imbecibeii nu pot fi educati decat prin banare temporara / sau in cele din urma permanenta. Crede-ma, din experineta zic asta, stiu cativa pe care i-am avertizat , i-am banat, au promis ca nu mai intra, si cum ieseam, reveneau cu "Windows" si "Program Files"... Unul a incercat sa ma convinga ca nu intra pe huburi externe, dar era pasiv, si mai era conectat atunci la doua hub-uri... (poti sa vezi la cate hub-uri e conectat altcineva).

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby buge1880 » Sat May 08, 2004 1:50 am

*deci in concluzie din punctu meu de vedere nu mai am la ce sa mai intru pe habu de dc++ pt ca n-am nici un folos deoarece-mi merge ccu 100k si orice as incerca sa iau dureaza saptamani.Pana si un mp3 obosit dureaza de la 10min in sus.Si la 3 sloturi sheruite atunci cand sunt ocupate toate imi indoaie calculatoru si dawnlaodul me ajunge la 5k.Oricum n-am mai reusit sa iau un film de cateva luni bune da asta e alta treba
*k ,am intzeles merci mult

Ryoan-ji
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu May 06, 2004 12:17 am

asa este

Postby Ryoan-ji » Sat May 08, 2004 4:05 am

Da, ai inteles bine, asa este.
1) Imi pare rau ca PCul tau se indoaie la trei sloturi, si ca te chinui sa iei un film de la cineva care are limiter. Asta e o problema intre tine si el - ai incercat vreodata sa vorbesti cu tipul respectiv, sa te lase sa iei mai repede? (eu am mai vorbit cu unul, cu altul, si nu a fost problema sa iau un file de la cineva)
2) Dar daca si el are un calculator mai obosit ca al tau si i se indoaie la o viteza mai mare?
3) Oricum ai inteles foarte bine, regulile de pe hub nu au legatura decat cu minimul de decentza in sharing. Nu sta nimeni sa faca politzie si sa masoare cat kbps are fiecare. Daca vrei sa faci asta, esti bine venit, serios, este nevoie de OPs. Dar ma tem ca iti va trebui un PC mai "neindoibil" ca sa poti face searching, sa tii multe sloturi deschise, etc. Daca vrei detalii, da un PM sau mail.
4) Se pare ca folosirea DC++ este ca un medicament: e bun, dar are si efecte adverse. Aparent e imposibil sa impaci pe toata lumea.

Sintetizand dorintele generale, perfectiunea ar fi atinsa daca:
a) as putea intra cu 0 GB shared, iar din acesti 0 Gb 90% ar fi Win&Prog Files, iar restul ar fi fisere temporare

b) 3 sloturi de upload, dar sa nu faca nimeni upload de la mine

c) toti ceilalti sa aiba peste 20 sloturi libere, si sa iau de la ei cu 5-8 Mb/sec (NB: calculatorul meu se indoaie numai la upload, la download merge zeiss - am avut grija sa cumpar un PC second de tipul asta :twisted: )

d) sa am un "hard mic" mic mic pentru upload, si un hard mare mare mare pentru download - ( :!: intotdeauna m-am intrebat cum cineva cu un hard mic de 1Gb ia de la altcineva continuu mai multe fisiere care insumate au peste 3-4 Gb. Unde le-o fi punand? pe diskete? in dulap? )

e) in general sa nu ma bata nimeni la kap daca vrea sa ii dau un slot in plus ca sa se bucure de minunatiile de 0Gb sharate de mine.

f) sa pot intra pe huburile mari din afara care au limita de upload minim 80 gb - si nu cumva sa dau si altora din bunatatile pe care le iau de acolo - dar nu pentru ca as avea ceva cu ceilalti, ci doar pentru ca imi "indoaie PCul". Eu lucrand, ziua, noaptea, dimineata, in fine, non-stop la PC, nu imi permit nici cand dorm vreun moment de lentoare din partea dragului meu calculator.

Daca aveti sugestii pentru adaugarea de alte conditzii ideale, ni le ziceti si noua?... :lol:

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

lol

Postby buge1880 » Sat May 08, 2004 11:37 am

:))))))))))))))))))
*nu frate eu n-am zis asta(n-am avut doleantzele pe care le-ai scris tu)
*calculatoru meu e un nforce2 dual ddr cu proc AthlonXP1700+ 512MBDDR si 80GB hard
*de pe dc++ am luat o data cu 9M si asta fara misto, de atunci nush ce s-a intamplat de merge asa prost(nu e vina habului de dc++, e vina retzelei)
*oricum a mai postat cineva din U5 de la etaju 8 ceva de genu asta, am vb si cu el si zicea ca s-ar fi inlocuit niste switchuri cu haburi

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Sat May 08, 2004 11:52 am

Am eu una : Share-ul sa fie de sute de GB pana pe la 1 TB desi eu am hdd de 2 GB ca sa pot intra pe orice hub din afara. :lol:
Eu am alta problema legata de cei care folosesc netlimiter. De ce isi pun limita la upload atat de mica (sunt unii cu 20-50 kbps) ?
Folosesc si eu uneori net limiter dintr-un motiv cat se poate de bun: la 2 upload-uri simultane (care merg pe la 1MB/s fiecare) al meu comp clacheaza, nu mai pot face absolut nimic doar sa misc mouse-ul... dar fara sa apas nimic... Iar in acele momente chiar stau la calculator. Cand e caz de asaceva folosesc net limiter ca sa pot sa le dau drumul la upload-uri pe rand si ca sa pot macar sa dau minimize la fereastra de dc. :? :cry:
Dar sa revin la problema de mai sus... netlimiter... cei care au limitari de 20-30 K/s sunt nishte handicapati. Aceasta viteza fantastica e doar cand nu au sloturi ocupate ca altfel ajunge la 3-6 K/s
Ma scuzati dar mie mi se pare penibil... si daca nu am dreptate sa mi se spuna. Va rog.
RTFM=Read The la naiba Manual
UTFG=Use The la naiba Google
STFW=Search The la naiba Web
RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby buge1880 » Sat May 08, 2004 12:04 pm

*nu cred ca are nimeni netlimiter la 20-30k ca doar nu e nebun, ca daca pune la upload 30k are si el la download tot 30k si n-are nici un rost ca nu castiga nimic
*mie-mi incepe downloadul pe la vreo 200k si scade pe la 50 si asta orice user as lua de pe dc++
*de exemplu astept pe unu sa se conecteze la mine ia cu 2M cel putin de la mine , ma conectez la el si eu iau cu sub 100k, deci dupa parerea mea nu e netlimiter la el pe calc ca altfel n-ar mai lua cu 2M de la mine
*la upload merge brici(toti iau de la mine cu peste 2M), la download eu iau de la ei cu sub 100k si pe cuvant daca intzeleg caum sta treaba si d c se intampla asa ceva :(

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Sat May 08, 2004 2:15 pm

hai ca iau legatura cu Berilah, sa vedem ce e cu sw alea, s-ar putea sa ia dreptate - sa fie unu din sw bulit. Exista si posibilitatea sa fie cablu pe undeva indoit/intepat sau placa ta de retea sa dea rateuri.
O sa ia leg Beri cu tine sa vada despre ce e vorba.
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

merci

Postby buge1880 » Sat May 08, 2004 3:34 pm

*merci mult am rezolvat problema cu berilah

User avatar
buge1880
junior
junior
Posts: 30
Joined: Thu May 06, 2004 10:22 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby buge1880 » Sat May 08, 2004 8:31 pm

*pardon programul de care ziceam ca reduce banda si la upload si la download e bandwidth controler manager
*vad ca netlimiter e mai smecher lasa nelimitare la download si micsoreaza uploadul :)

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Postby damonik » Sun May 09, 2004 7:04 pm

sal. am si eu o problema cu dc++ de cand s-au operat ultimele modificari . nu mai pot sa fac search de nici un fel. eu nu am schimbat setarile de utilizator. nu am nici cea mai vaga idee cum sa-l fac sa mearga. inainte imi mergea tzais. daca ma puteti ajuta, va multumesc anticipat.
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Mon May 10, 2004 9:03 am

Se rezolva in seara asta.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Hawkeye
senior
senior
Posts: 131
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:31 am
Contact:

Postby Hawkeye » Tue May 11, 2004 12:12 am

Pana la urma cum a ramas: ce se intampla cu cei care baga netlimiter de 15-20 kB/s (nu glumesc), desi cu cateva secunde in urma trasesem cu 2-3 MB/s de la aceeasi persoana?
My lifestyle determines my deathstyle ! :usa

User avatar
Hawkeye
senior
senior
Posts: 131
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:31 am
Contact:

Postby Hawkeye » Wed May 12, 2004 12:16 am

Am uitat sa precizez ca persoana de care ziceam in mesajul anterior are 40 GB pusi la share si 20 de sloturi.
My lifestyle determines my deathstyle ! :usa

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Tue May 18, 2004 3:47 am

Vad ca actiunile "drastice" care au fost luate in legatura cu regulile de stat pe hub au dat rezultate. Tot mai putini cu Windows si Program Files in share, si a inceput lumea sa inteleaga... 3 sloturi.
Cerintele nu sunt absurde si in afara de cateva uscaturi majoritatea a inteles si se conformeaza.
Mai urmeaza sa se treaca la educare in ce priveste limitarea de upload pt ca sunt unii care nu inteleg ca atunci cand pui limitare la 50 k e ca si cum ai avea 0GB share.
Si ar mai fi o problema... nu mai incercati pacaleli de genul "nu dau share la folder-ul Windows, dau la system32", "nu dau share la Program Files, dau la Internet Explorer, Yahoo messenger si common files" pt ca tot sunteti gasiti si tot ban primiti.
Scuzele de genul "am hdd mic si nu am la ce sa dau share" sau "abia am instalat Windows si nu am nimic pe hard" nu tin. Puteti sa copiati un cd pe hard, doua, sa dati share la un cd din unitate si se rezolva.
Dca exista persoane care cred ca au luat ban pe motive neintemeiate sau au vre-o problema cu regulile pt hub sunt invitate sa posteze aici.
Oricum, per total.... e de bine. :)

droopy a.k.a. devilish
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

User avatar
DragonK
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Thu Oct 16, 2003 1:43 pm

Postby DragonK » Tue May 18, 2004 10:14 pm

droopy wrote:Vad ca actiunile "drastice" care au fost luate in legatura cu regulile de stat pe hub au dat rezultate. Tot mai putini cu Windows si Program Files in share, si a inceput lumea sa inteleaga... 3 sloturi.


Ok, de acord, dar problema cea mai mare nu e ca au Windows in share...
In ultima vreme n-am mai reusit sa gasesc pe cineva de la care sa poti downloada cu macar 1 mb/s sa zicem. De la majoritatea merge cu 100-400 kb/s.
Si, culmea nesimtirii, pe care am vazut-o la multi, e ca dupa ce ca stau o groaza de vreme sa iau un film la 300 kB/s amarati, magarul (respectiv magaritza) mai si iese cand sunt la 80%... :evil: Am irosit atatea fire de par smulse din cap si injuraturi.... De ce mai intrati fratilor pe hub, ca sa enervati pe altii ?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed May 19, 2004 1:18 am

Cum zicea un bun prieten : "Problemele umane nu au solutzii tehnice"...Si pe mine ma enerveaza la culme faza asta cu taiatul conexiunii cand mai ai 10%... :twisted:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

Ryoan-ji
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu May 06, 2004 12:17 am

solutii...

Postby Ryoan-ji » Wed May 19, 2004 10:16 pm

Sintetizand, acum au mai ramas cam 2 probleme:

1) cei cu netlimiter fara jena (<100k/sec)
2) cei sadici care taie conexiunea la 80-90%.

Solutiile ar fi, pe rand:

1) un pool pe forum, in care cei cu netlimter sa fie aratati cu degetul, si votata excluderea lor din HUB (pe baza IPului). Sa zicem, daca se strang 10 voturi in defavoarea lor, BAN. Problema care mai ramane: care sa fie limita minima admisibila a vitezei?

2) sadismul nu poate fi vindecat decat prin psihoterapie, cica, si cu rezultate indoielnice. Eu propun o solutie tehnica, si anume folosirea unui alt client de DC, si anume DCGUI. Acesta permite multi-download (adica daca mai multi useri au acealsi fisier, el este downloadat de la toti. Daca e unul care este sadic, nici o problema, downloadul va continua de la ceilalti. Din nefericire, nu am scapat de sadism, deoarece autorii programului DCGUI au fost cei mai sadici dintre sadici :)) -instalarea lui este un chin, fiind nevoie de fapt sa instalezi mai multe programe. Pentru doritori, cred ca s-ar putea face un topic cu un tutorial de instalare al dcgui sub windows.

felixanu'
Posts: 4
Joined: Mon Jun 14, 2004 1:17 pm

Mi-a expirat "ban"-ul!!! Dar nu pot sa intru pe rs

Postby felixanu' » Mon Jun 14, 2004 1:38 pm

Salutare!

Oare cei care se ocupa de punerea "ban"-urilor pe hubul rsm sunt atenti si la momentul cind acestea expira si userul respectiv poate intra din nou?
Mi s-a pus ban joi seara pentru 3 zile, pe motiv ca aveam netlimiter la o viteza "nesimtit" de mica (autorul este Bosty - oare este operator?), si asta fara o discutie bi-directionala. Aveam intr-adevar limiter, dar era setat la 4 MB/s upload!!! La un moment dat cand am ajuns din nou in fata calculatorului (oare sunt singurul care lasa calcu sa descarce in timp ce face altceva?), am descoperit ca eram deconectat si aveam un mesaj prin care eram anuntat ca timp de 3 zile sunt "out".
Ok, toate bune si frumoase, acum nu mai folosesc deloc netlimiter, au trecut cele 3 zile, de ce nu pot sa reintru pe hub?

Poate cineva e in masura sa rezolve situatia...

P.S.: Culmea e ca sunt inregistrat pe Hubul nr. 2, unde pot sa intru. Iar devlish, care mi-a facut contul, mi-a spus ca 4 MB/s ar fi o limita de viteza permisa pina si pe acest hub...

User avatar
Berilah
junior
junior
Posts: 80
Joined: Fri Jul 11, 2003 12:12 am
Contact:

Postby Berilah » Mon Jun 14, 2004 11:31 pm

Pentru felixanu':

1.Bosty este operator
2.Limita ta nu era la 4MBps, pentru ca uploadul de la tine era de doar 3 KBps...oare cate uploaduri aveai deschise? 1300?
3.Discutia "bidirectionala" (ce termen!!!) are loc daca tu esti prezent...nu e nimeni raspunzator pentru actiunile tale decat tu. Daca tu lasi DC++ sa mearga si luam toti ban din cauza ta pe un hub extern...ai vreo scuza? Cred ca stii ca aia nu prea te atentioneaza cand dau ban.
4.Ai luat ban 3 zile, dar dak ai incalcat iar regulile si te-a prins un alt OP atunci ban-ul s-a prelungit inca 7.

Solutia: intai rezolva problema si apoi incearca sa intri din nou. Spune IP-ul tau ca sa putem verifica dak mai ai sau nu ban.

Asta e tot. O zi buna.
Take it or leave it...

User avatar
bosty
Posts: 1
Joined: Mon Jun 14, 2004 11:53 pm

Propunere...

Postby bosty » Tue Jun 15, 2004 12:25 am

Salut!
... si daca tot se plang anumite persoane de ban nejustificat pentru NetLimiter, eu as zice ca operatorii sa faca si un screenshot cu momentul in care ceva nu e chiar in regula la un user. In felul asta se poate evita starea de nemultumire a celor care sunt inoportunati de actiunile diabolice ale operatorilor rai si necrutatori, masurile luate putand fi astfel justificate.

Salutari si "Toate cele bune!" :wink:

alexxxandru
senior
senior
Posts: 106
Joined: Tue Jul 29, 2003 6:00 pm

Postby alexxxandru » Tue Jun 15, 2004 1:19 pm

Sunt si eu curios: mai merge RSMHUB#2?
ptr ca de fiecare data cand vreau sa intru imi da disconnect(cu toate ca sunt inregistrat pe el) si nu mai pot tasta parola.

Mersi

felixanu'
Posts: 4
Joined: Mon Jun 14, 2004 1:17 pm

eu cred ca am rezolvat partea mea de problema de mult...

Postby felixanu' » Tue Jun 15, 2004 1:26 pm

Salutare!

Eu cred ca am rezolvat partea mea de problema de atunci. Am dezinstalat NetLimiterul si nu-l mai instalez (daca mai sunt probleme de upload, vor fi numai din cu totul alte cauze independente de vointa mea). Faza este ca nici acu nu pot sa intru pe hub.
Cu ce altceva sa fi gresit ca sa mai iau inca 7 zile de ban???
Oricum, IP-ul este 10.2.7.50.
Multumesc pentru ajutor celui care poate sa clarifice situatia.

Toate bune!!!

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Tue Jun 15, 2004 6:16 pm

am dat eu acum unban
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
alekx
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:56 am
Contact:

Postby alekx » Sun Jun 27, 2004 12:34 am

Motivul pentru care toti baga netlimiter este faptul ca DC++, cel putin, ocupa foarte multe resurse cand face trafic ceva mai mare. Asta am vazut ca pe un calculator de 500Mhz nu se putea face trafic de mai mult de 1M, si procesorul era la maxim. M-am uitat in setari la advanced ... si am vazut ca DC++ pune default optiune de compresie a datelor!!!Prin urmare am scos-o si desi transferu a crescut la peste4-5M/s, nu se folosea mai mult de 20% din procesor. Cred ca toata lumea ar trebui sa scoata optiunea aia, si sa renunte la netlimiter definitiv.

User avatar
Dark
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Mar 15, 2004 12:49 pm
Contact:

Postby Dark » Wed Sep 29, 2004 9:39 am

dc++ urile care permit download segmentat de genul kazaa sunt zDC++ si Revconnect ul, primul e mai greu de gasit fiind facut de italieni dar e mai bun decat Rev..., in sesnul ca nu consuma resurse multe, si ca sa nu mai fie folosit NetLimiter, va anunt ca ambele prog. uri au integrate in ele limitatoare #priest, un alt dc++ cu limitator si emulator de DC++ sau oDC este Phantom DC++

User avatar
droopy
elder
elder
Posts: 560
Joined: Tue Nov 25, 2003 3:41 pm
Location: Onyxia's Lair

Postby droopy » Wed Sep 29, 2004 1:42 pm

Bai Dark, daca tot postezi despre clienti de DC care au limitatoare de upload si daca presupun ca si folosesti acea limitare tin sa te anunt ca iei ban oricum pentru limitare. Nu conteaza cum faci limitarea conteaza ca e limitare.

PS. io sunt devilish ala asa ca ai grija te am in vizor
RTFM=Read The la naiba Manual

UTFG=Use The la naiba Google

STFW=Search The la naiba Web

RTFA=Read The la naiba Article

Ryoan-ji
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu May 06, 2004 12:17 am

hunb#2

Postby Ryoan-ji » Wed Oct 20, 2004 2:50 am

Mai sus s-a intrebat daca merge HUB#2. Merge, dar la un restart al hubului s-a "pierdut" o parte din lista de useri. Daca apar probleme de conectare, conectati-ma via PM sau pe Hub#1.


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests