UK are nevoie de doctori! Vino la conferintele UK Locum

medicina sau related
targcarieremedicale
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Apr 14, 2009 11:11 am

UK are nevoie de doctori! Vino la conferintele UK Locum

Postby targcarieremedicale » Mon Apr 27, 2009 10:23 am

La Bucuresti, pe 7 MAI 2009, la Facultatea de Medicina Veterinara (adresa: Splaiul Independentei nr 105, et 1) se desfasoara o noua conferinta UK Locum intre orele 16-20.

Conferintele UK Locum le prezinta doctorilor oportunitatile de munca temporara in UK. Conceptul de "locum" inseamna "o inlocuire temporara" a unui medic din UK cu un alt medic (din Romania) care, pe perioada limitata, preia activitatile si indatoririle celui din UK.

"Inlocuirea temporara" poate dura de la 1 zi sau un weekend pana la cateva saptamani sau luni, permitand medicilor romani implicati de a-si continua cariere medicala in tara de origine si in acelasi timp sa castige experienta de lucru in strainatate si sa isi imbunatateasca bugetul.
In cadrul conferintei se pot afla mai multe detalii, precum conditiile de inscriere, actele si analizele medicale necesare, cat si cat si banii care se pot castiga in urma acestei experiente.
Conferinta este tinuta de catre dr. Grzegorz Chodkowski, coordonator proiect pentru Europa Centrala si de Est.
Mai multe detalii pe http://www.uklocum.pl

User avatar
gold
junior
junior
Posts: 40
Joined: Mon Mar 16, 2009 9:27 pm

Re: UK are nevoie de doctori! Vino la conferintele UK Locum

Postby gold » Tue Apr 28, 2009 8:24 pm

pe site scrie ca vor fi niste seminarii pe 8 si 9. am observat ca nu s-a inscris cam nimeni. ai idee cum se vor desfasura?
e ceva diferit in ziua de 7 mai? tot cei de la ID Medical vin?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: UK are nevoie de doctori! Vino la conferintele UK Locum

Postby Chingachgook » Wed Apr 29, 2009 12:26 am

prezentarea e semivarza, intrati pe site-ul ala cu uklocum.pl si inscrieti-va acolo. tot aia e.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

targcarieremedicale
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Apr 14, 2009 11:11 am

Re: UK are nevoie de doctori! Vino la conferintele UK Locum

Postby targcarieremedicale » Tue May 05, 2009 10:37 am

gold wrote:pe site scrie ca vor fi niste seminarii pe 8 si 9. am observat ca nu s-a inscris cam nimeni. ai idee cum se vor desfasura?
e ceva diferit in ziua de 7 mai? tot cei de la ID Medical vin?



Seminariile din 8 si 9 mai tin de Targul International de Cariere Medicale care se tine la UMF Carol Davila. Acolo sunt prezente companii de recrutare locale si internationale din Anglia, Irlanda, Scandinavia, Franta, etc.
La Targ anul trecul au fost in jur de 800 de vizitatori, anul acesta se estimeaza 1500.

Conferinta UK Locum este desfasurata in data de 7 mai intre orele 16-20 la Facultatea de Medicina Veterinara. Conferintele UK Locum le prezinta doctorilor oportunitatile de munca temporara in doar in UK. In cadrul conferintei se pot afla mai multe detalii, precum conditiile de inscriere, actele si analizele medicale necesare, cat si cat si banii care se pot castiga in urma acestei experiente.

Conferinta este tinuta de catre dr. Grzegorz Chodkowski, coordonator proiect pentru Europa Centrala si de Est.
Mai multe detalii pe http://www.uklocum.pl


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests