Angajez task based student/rezident/MF - data entry

medicina sau related
huk
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 12, 2008 5:11 pm

Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby huk » Tue Aug 12, 2008 5:45 pm

Angajez pentru diferite proiecte (2 prezente, alte posibile in viitor) mai multe persoane din Bucuresti care sa faca data entry (sa copieze date din CRFuri studii clinice in baza de date electronica). Trebuie sa ai un PC propriu si timp sa lucrezi de acasa. Prefer sa ai abilitati tehnice si analitice, esti perfect daca ai mai lucrat cu EpiData.
99% dintre varibilele din baza sunt de tip numeric, deci nu e nevoie de viteza mare de scris pe tastatura, dar daca stai si cauti cu un deget unde e tasta "R", nu e un job potrivit pentru tine.
CRFurile sunt in cutii grele, daca ai si masina o sa fie mai simplu.

Calitatea datelor este verificata prin metode statistice si prin sondaj in CRFuri, dupa introducere, deci nu e acceptata o calitate de tip CURS, MERCURY... Munca e pe bune.

Plata e buna (2-3 euro/ora), cash, neimpozabili. Daca esti interesat, trimite un mail la huk_mail la yahoo punct com cu 2-3 cuvinte despre tine. Primesti garantat raspuns, poate si niste bani pentru o vacanta intarziata.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby Chingachgook » Tue Aug 12, 2008 9:34 pm

sper ca ai scris gresit 2 euro/ora.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

huk
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 12, 2008 5:11 pm

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby huk » Wed Aug 13, 2008 1:03 am

nu, de ce?

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby tapirul » Wed Aug 13, 2008 2:51 am

pai e cam putin. Full time are veni cât, cam 300 euro pe lună? Cu masina angajatului si curentul angajatului? (se deconteaza ceva?)
Iar data entry e munca dracului.

huk
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 12, 2008 5:11 pm

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby huk » Wed Aug 13, 2008 11:53 am

Pai in primul rand nu e full time, e cat timp-vrei-time, la-ce-ora-vrei-time, in-pat-daca-vrei time. Nu te duci la job, nu e un sef peste capul tau.

Apoi plata e buna, zic eu. Nu absolut, ca atunci n-am emigra cu totii, ci comparativ cu piata libera. Cel mai clar exemplu care imi vine in minte e ISRA Center care incaseaza mai putin de 1000 de euro pentru 6-800 de ore de munca. Si cati din banii aia ajung la cei ce fac data entry?
E munca dracului pentru ca e repetitiva, dar nu necesita pregatire si nici cunostinte speciale. Daca ai facut vreodata asta, stii imediat daca poti sa o suporti sau nu. Si daca poti, nu e atat de grea. Daca nu, e a dracului, da. Masina e optionala, cum am zis. Se deconteaza curentul, :lol: (200W * nr de ore/1000)*1,75lei. Si am si un PC de lucru, deci nici de PC nu e nevoie... :lol:

huk
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 12, 2008 5:11 pm

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby huk » Wed Aug 13, 2008 11:58 am

P.S. Pentru ce am acum, i was kinda' thinking ca am nevoie de 2 oameni * 500 euro sa termine intr-o luna treaba. Retine ca e net. Cauta tu un job de vara aici, de acasa, cu plata asta (reala, nu up to BS), si cand gasesti o mie o sa zic si eu ca e platit putin.

huk
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 12, 2008 5:11 pm

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby huk » Wed Aug 13, 2008 3:28 pm

Am gasit doua persoane interesate. Anuntul nu mai e valabil.

huk
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 12, 2008 5:11 pm

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby huk » Wed Aug 13, 2008 3:52 pm

Am refacut calculul cu una dintre persone si se pare ca m-a inselat aritmetica/pixul.
4500 CRFuri=500 euro. Astia sunt banii.
prin pilotare baza date pe 300 bucati=> 20 de secunde/CRF => 150/ora (cu pauza de tigara 10 min) => 30 ore de munca => 16.66 euro/ora.

Scuze de incurcatura.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby tapirul » Wed Aug 13, 2008 8:29 pm

pi avea dreptate kooksee sa intrebe vezi? Si eu sa ma mir. 2 euro/ora si 16 euro/ora e altceva.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17809
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby Phat Skidz » Fri Aug 22, 2008 9:11 am

Mie îmi place cum ne tutuieşte în anunţ. Deja simţi că eşti un fel de sclav.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby tapirul » Fri Aug 22, 2008 10:41 am

chiar. Plus treaba asta "dar daca stai si cauti cu un deget unde e tasta "R", nu e un job potrivit pentru tine" e bestiala. Adica, bai, nu ne jucam. Don't even THINK about bothering me daca nu stii unde e rî. (eu l-am gasit, e un pic in sus si cam spre stanga, cum te uiti)

huk
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 12, 2008 5:11 pm

Re: Angajez task based student/rezident/MF - data entry

Postby huk » Fri Sep 12, 2008 7:07 pm

stimati colegi suna intradevar mult mai bine... imi notez acum si data viitoare revin cu un limbaj potrivit.

pana una alta cele doua persoane care au facut munca sunt multumite. si eu de calitatea datelor.


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests