Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

medicina sau related
irina.burcea
Posts: 1
Joined: Thu Jun 05, 2008 2:41 pm

Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby irina.burcea » Thu Jun 05, 2008 2:49 pm

BIA – Recruitment/ Executive Search Company


Is looking on behalf of his client for

MEDICAL REPRESENTATIVES

The candidates should have:

• A university degree in Medicine, Pharmacy or life sciences (Veterinary Medicine, Biology, Biochemistry or similar)
• A clean driving license and good proficiency in English,
• Excellent interpersonal, organizational skills and the ability to adapt to international environment
• An enthusiastic personality and a self-motivated individual
New Medical Representatives will benefit of intensive product training and will be offered a motivating remuneration package.

The medical representative:

• Will pay regular visits to doctors in hospital and clinics
• Will promote the company’s drugs
• Will have to organize local medical meetings.

Our client:

• Is one of the largest private pharmaceutical company in France and a multinational group with over 140 outlets in the world.

Please send your CV at irina.burcea@bia.ro no later than 10th of June or reply to this email.

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Thu Jun 05, 2008 3:37 pm

Texte în româna pentru repi români nu aveti ? :D
Singura durere suportabilă e durerea altora.

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby ssss » Thu Jun 05, 2008 7:31 pm

Nu, au in franceza pentru repi marocani.
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby adi » Thu Jun 05, 2008 7:45 pm

ssss wrote:Nu, au in franceza pentru repi marocani.

o sa iasa cu scandal :lol:
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Thu Jun 05, 2008 7:46 pm

one of the largest private pharmaceutical company in France and a multinational group with over 140 outlets in the world.

Partea funny e ca largest private bla-bla recruteaza în Franta doar absolventi de Bac, li se face un training de doua lulele (adica de comercial, plus notiunile despre medicamentul respectiv) si sunt pusi în productie.

Cred ca îi umfla râsul pe aia de la conducere când vad ca în Ro se bat medici pe astfel de posturi. Sau plânsul, ce n-ar vrea sa se agite medici francezi pe posturile lor de repi ......
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
adso1977
senior
senior
Posts: 114
Joined: Fri Jul 25, 2003 11:23 pm
Location: Cuba
Contact:

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby adso1977 » Fri Jun 06, 2008 1:11 pm

repul oricum e bataia de joc a tuturor....oriunde....
la noi inca se mai bucura ca e cool sa ai masina si laptoapa si sa o freci in curtea spitalului sau in fata policlinicii....
Patria or muerte!Venceramos!

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby alimori » Fri Jun 06, 2008 3:57 pm

adso1977 wrote:repul oricum e bataia de joc a tuturor....oriunde....

Stiu si io... In Madrid dr-ii se poarta frumos cu repii ca sa aiba congresele platite; treceam nepasatoare pe langa ei pana m-a luat profu` de-o aripa si m-a prezentat gastii de repi; noroc ca nu s-au omorat cu vrajeala, mi-au pasat repede niste mape mai mult pt studiul meu individual decat ca sa se ajute de ele in prezentare, iar al` mai smecher dintre ei, venit cu palma in fund, m-a luat cu "cunosti calcitonina? bine, io-s cu calcitonina de la firma X, mai exista si firma Y cu produsul asta, da` io-s de la X si am venit doar sa dau buna ziua".

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby ssss » Sat Jun 07, 2008 1:22 am

E o magarie sa te porti urat cu repii doar pentru ca poti. Sunt repi si repi. Unii pot fi chiar utili. Nu vrei sa-ti pierzi timpul cu aia indocrinati, dar vrei sa vorbesti cu aia care sunt receptivi la ce ai tu nevoie( nu vorbesc de pixuri sau conferinte) si nhu-ti regurgiteaza lectia invatata. In fond, sunt si ei oameni si (o buna parte ) fac o meserie cinsita intr-o industrie de kko dominata de interese speciale.
Reality is an illusion due to lack of wine

drwikiwiki
senior
senior
Posts: 315
Joined: Sat May 10, 2008 7:26 am

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby drwikiwiki » Sat Jun 07, 2008 7:12 am

dar de ce nu fac tarabe pt repi.?oare avem in Rom un minister al sanatatii???

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby alimori » Sat Jun 07, 2008 10:34 am

ssss wrote:E o magarie sa te porti urat cu repii doar pentru ca poti. Sunt repi si repi. Unii pot fi chiar utili. Nu vrei sa-ti pierzi timpul cu aia indocrinati, dar vrei sa vorbesti cu aia care sunt receptivi la ce ai tu nevoie

Dr-ii de la oncopediatrie din Fundeni chiar au nevoie de repi; sefa mea de acolo mereu ne reprosa ca n-o chemam daca nu era pe sectie cand veneau repii, de parca aia n-ar fi putut sa sune de pe mobilul platit de firma. Nu stiau sa dea buna-ziua rezidentilor, asa ca si noi ii tratam cu c.....

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby danhia » Sat Jun 07, 2008 2:26 pm

drwikiwiki wrote:dar de ce nu fac tarabe pt repi.?oare avem in Rom un minister al sanatatii???


sau tabere. :D
Red Apple

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby tana » Sat Jun 07, 2008 4:17 pm

pai tabere se fac. am avut un coleg pe care l-au trimis in jamaica 2 saptamani. atunci mi-a parut rau ca am luat rezi :lol:
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby tapirul » Sat Jun 07, 2008 6:20 pm

asta face parte din politica de momeala. Cu doua saptamani in jamaica din care nu ramai cu nimic peste doi ani, iti cumpara cariera de o viata. Reprezentatii medicali isi imagineaza probabil ca or sa aiba postul cu laptoapa si masina pana la pensie? - e o piata de munca foarte fluctuanta. Este extrem de trist ca in Romania meseria asta o fac medicii si mai sunt si incantati de perspectiva ei.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11048
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby pc7 » Sat Jun 07, 2008 10:04 pm

dintre 7 mil/ luna si 500euri +masina+laptop+tel+vacante+haine, e usor sa alegi varianta 2
Life's not fair, get used to it

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby tapirul » Sat Jun 07, 2008 10:15 pm

short term. But long term? Vrei sa traiesti o viata intreaga cu 500 euro, cam cat un instalator in tari civilizate? Si instalatorii au masina de servici, walkietalkie, telefon de firma si chiar laptop.

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby ssss » Sat Jun 07, 2008 10:18 pm

:shock: Unde ai vazut tu domle instalator care sa castige numai 500 euro????
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby tapirul » Sat Jun 07, 2008 10:23 pm

erea o figura de stil.

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby ssss » Sat Jun 07, 2008 10:27 pm

Te cam spargi in figuri( de stil).
Reality is an illusion due to lack of wine

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11048
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby pc7 » Sun Jun 08, 2008 12:07 am

de aia se da inca rezi, ca oamenii se mai gandesc si pe termen lung, ba mai mult, o colega care s-a lasat de medicamente zicea c-au inceput sa se angajeze repi, pers cu experienta in vanzari, prea putin mai merg dri
Life's not fair, get used to it

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby danhia » Sun Jun 08, 2008 12:04 pm

sa punem la socoteala si faptul ca au reusit sa atinga criteriile de creditare si multi si-au cumparat casa la care multi rezidenti inca viseaza. personal, consider ca multi amana doar un pic cariera medicala .
Red Apple

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby marmotul » Sun Jun 08, 2008 1:46 pm

sau mai sunt si specimene care chiar nu au reusit sa ia rezu deloc si s-au bagat pe reprezentata ca la salvare le-a fost lene sa munceasca, caci acolo chiar se munceste, nu te filfii cu mape in mina...
qpepsi.gif

User avatar
Tasha
elite
elite
Posts: 5477
Joined: Sat Apr 29, 2006 2:23 pm

Re: Job Opportunity: MEDICAL REPRESENTATIVE

Postby Tasha » Mon Jul 14, 2008 1:42 pm

Ce simpatici sunteti voi astia care le-ati trait pe toate si stiti exact cum e sa fii rep...
Da mai fratilor, e de cacao sa fii rep. Ce nu ma coafeaza pe mine in intelegere e de ce atata frustrare pe unii ca IM care nu rateaza nici o ocazie sa explice ce retardati sunt repii? Da, ma, suntem retardati, si o sa o luam in mana peste 10 ani cand tu o sa fii mare scula de chirurg intr-un mare spital in capitala. Asta e, noua ne place s-o frecam pe duda la rece. Nu ne-a placut cartea, am facut medicina din moft si n-am fost in stare sa luam rezi. Suntem niste luzari care ne ploconim mariilor voastre prin spitale cu "hai scrie si mie 2 cutii de falfaiazina ca sa-mi iau bonusu ala amarat de patrujdamilioane".
Sincer, ma uit din coltu meu si ma minunez cat de ingust te face frustrarea.
Sexy chicken.

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Mon Jul 14, 2008 10:54 pm

Tasha wrote:Ce simpatici sunteti voi astia care le-ati trait pe toate si stiti exact cum e sa fii rep...

Doamne fereste. :shock:

Parca nu era voie cu înjuraturi pe forum ?

Tu esti mai simpatica decât media, oricum persoanele de fata se exclud, oricum stiai deja fara sa-ti spunem noi ca repii sunt retarzi (când iesi la pizza cu prietenii nu povestesti spontan si fara ipocrizie cum sunt colegii tai si sistemul ? spune drept). Tu esti un caz aparte, esti altfel. Dar lasa-ne sa ne varsam dracii pe ei, te rog eu frumos. Oricum nu o sa putem sa-i înjosim mai mult decât o fac ei însisi.

Am citit ca tu ai reusit sa iesi de pe teren si sa faci management în domeniu, asta e cool, o sa ai ocupatie si peste 10 ani. Insa cu o floare nu se face primavara, sistemul e ala care e, repii sunt aia care sunt (în general), nu poti avea în acelasi timp si bani si glorie, chestie care frustreaza atât tineri medici cât si tineri repi, fiecare cu doleantele lui.
Singura durere suportabilă e durerea altora.


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests