Stagiu in Franta

medicina sau related
rdruta
Posts: 2
Joined: Sat Mar 26, 2005 10:41 am

Stagiu in Franta

Postby rdruta » Sat Mar 26, 2005 11:27 am

Asociatie franceza de promovare a schimburilor de experienta in cadrul Organizatiei Internationale a Francofoniei este in cautarea asistentilor/asistentelor medicali(e) pentru efectuarea unui stagiu in Franta. Durata minima: 1 an; Salariu: 1100 Euro; Cazare: asigurata(pe durata stagiului); Protectie sociala: asigurata(stagiu legal si declarat).
Cerinte:
Detinerea unei diplome (de asistenta) romanesti
Cunoasterea limbii franceze (nivel mediu)
Pe langa experienta profesionala se ofera posibilitatea obtinerii diplomei franceze de infirmiera de Stat (le diplome franГais d'infirmiХre d'Etat), echivalentul diplomei de asistenta medicala in Romania.
In cazul in care sunteti interesati, sau cunoasteti pe cineva interesat, puteti expedia CV-ul la adresa: rdruta@yahoo.fr, Subiect: Stagiu in Franta - Medicina

speedyshor
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Wed Apr 13, 2005 9:30 pm
Location: undeva in tzara asta prapadita...

Postby speedyshor » Tue Apr 26, 2005 9:44 pm

Dar oferte pentru medici nu postati? De ce pentru asistente care oricum sunt mai bine platite decat rezidentii subnutriti? Chiar nu-ti este jena deloc?

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Wed Apr 27, 2005 12:15 am

Calmeaza-te, daca ar fi avut oferte pentru medici cu siguranta ca ar fi precizat.

Si, oricum, Organizatia Mondiala a Francofoniei nu e mama ranitilor si salvatoarea situatiei injuste a rezidentilor români.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Apr 27, 2005 11:36 pm

speedy-shore m-am terminat :lol: :lol: :lol: daca mai ai de-astea mai bagã!! :lol: :lol: :lol: :lol:

speedyshor
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Wed Apr 13, 2005 9:30 pm
Location: undeva in tzara asta prapadita...

Postby speedyshor » Thu Apr 28, 2005 8:29 pm

Im wrote:Calmeaza-te, daca ar fi avut oferte pentru medici cu siguranta ca ar fi precizat.

Si, oricum, Organizatia Mondiala a Francofoniei nu e mama ranitilor si salvatoarea situatiei injuste a rezidentilor români.

Nu am de ce sa ma calmez, persoana binecrescuta ce esti! Apropos, ce comision incasezi pentru aceste anuntzuri inutile si dizgratzioase? :twisted:

cerbu
elder
elder
Posts: 1054
Joined: Sun Jul 13, 2003 2:32 pm

Postby cerbu » Thu Apr 28, 2005 9:31 pm

bey, spidishor, mi-e greu sa agree cu IM, da' kam are dreptate. asta au, asta ofera. ce atata patetism si lacrimi si durere?intrebarea ku komisionul banuiesk ka e ku substrat, din moment ce esti asa de interesat. kam kat krezi ka ar fi un komision korekt?

speedyshor
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Wed Apr 13, 2005 9:30 pm
Location: undeva in tzara asta prapadita...

Postby speedyshor » Fri Apr 29, 2005 10:06 pm

cerbu wrote:bey, spidishor, mi-e greu sa agree cu IM, da' kam are dreptate. asta au, asta ofera. ce atata patetism si lacrimi si durere?intrebarea ku komisionul banuiesk ka e ku substrat, din moment ce esti asa de interesat. kam kat krezi ka ar fi un komision korekt?

Mai caprioara, unde vezi matale patetism, lacrimi si durere? Traieshti in lumea dulceaga a telenovelelor?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Apr 29, 2005 10:19 pm

speedyshor wrote:Dar oferte pentru medici nu postati? De ce pentru asistente care oricum sunt mai bine platite decat rezidentii subnutriti? Chiar nu-ti este jena deloc?



la asta se referea cerbu.
tie ar trebui sa iti fie jena pentru ce ai scris.


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

speedyshor
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Wed Apr 13, 2005 9:30 pm
Location: undeva in tzara asta prapadita...

Postby speedyshor » Sat Apr 30, 2005 8:31 pm

kooksee wrote:
speedyshor wrote:Dar oferte pentru medici nu postati? De ce pentru asistente care oricum sunt mai bine platite decat rezidentii subnutriti? Chiar nu-ti este jena deloc?



la asta se referea cerbu.
tie ar trebui sa iti fie jena pentru ce ai scris.


kooksee

Serios? NU are DE CE sa imi fie jena.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Apr 30, 2005 9:28 pm

lol, think twice..

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue May 03, 2005 3:31 pm

spidishor, desi nu e chiar locul potrivit, m-ai prins intr-o dispozitie pedagogica azi si iti explic.
fii atent:
omul a postat si el un anunt cu locuri de munca. intamplator era vorba de asistente. tu intervii, isteric, ca medicii au salarii mici si cum isi permite. ce voiai? asta are, asta ofera. poate data viitoare vine cu oferte pentru femei de serviciu in domeniul medical. (ai putea sa aplici...)


kooksee
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

dragos297
senior
senior
Posts: 419
Joined: Thu Jan 29, 2004 11:11 pm

Postby dragos297 » Mon Jul 11, 2005 5:27 pm

Ce aveti cu bietul om? Sunteti asistenti medicali? :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Jul 11, 2005 9:31 pm

eu nu, dar am o vecina care e
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Tue Jul 19, 2005 1:48 pm

kooksee wrote:eu nu, dar am o vecina care e


si eu am ..... XXbazooka.gif una :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests