dentisti

medicina sau related
incercsieu
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Oct 30, 2003 9:18 pm

dentisti

Postby incercsieu » Thu Dec 02, 2004 12:06 am

Clinica particulara de stomatologie (stomatologie generala, chirurgie, implantologie, laboratoare clasic+ceramica, radiologie dentara si ORL) din TULCEA angajeaza:
- medici stomatologi
- medici ortodonti
- asistente stomatologie/profilaxie
- asistente radiologie
- tehnicieni dentari
Detalii si corespondenta (pe numele real) prin e-mail: magdaiordache@xnet.ro.
poate da Domnul...!

ANCHHA
Posts: 2
Joined: Mon Jan 03, 2005 6:51 pm

locuri de munca?cum?

Postby ANCHHA » Tue Jan 11, 2005 3:17 pm

Stiti cumva cum pot afla de un loc de munca intr-un cabinet stomatologic in Iasi in afara de Evenimentul zilei si internet?

baby
junior
junior
Posts: 48
Joined: Tue Nov 16, 2004 1:59 pm
Location: bucuresti

cab

Postby baby » Sun Jan 30, 2005 8:46 pm

Ti-as fi oferit in Bucuresti...

daisydan
Posts: 2
Joined: Sat Feb 19, 2005 12:16 am

Re: cab

Postby daisydan » Sat Feb 19, 2005 12:32 am

[quote= "baby"]Ti-as fi oferit in Bucuresti...[/quote]Sunt nou pe aici.Buna seara tuturor.As dori sa stiu si eu un cabinet stomatologic care angajeaza medici stomatologi

slidy
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Sep 05, 2004 11:39 am

Postby slidy » Sat Feb 19, 2005 1:25 pm

Stie cineva exact care e procedura daca esti rezident si vrei sa lucrezi si la un cabinet stomatologic?

daisydan
Posts: 2
Joined: Sat Feb 19, 2005 12:16 am

Re: cab

Postby daisydan » Mon Feb 21, 2005 1:53 am

Buna,baby.ziceai despre o oferta pentru un loc de munca pentru un stomatolog.mai este valabila?Sunt direct interesata.Multam'

User avatar
flavianaro
senior
senior
Posts: 107
Joined: Sun Mar 07, 2004 12:03 pm
Location: ubi bene...ubi patria..??

Postby flavianaro » Sun May 22, 2005 4:04 pm

cam care suntem stomatologi p-aci? :P
La inceput, Dumnezeu a creat pamintul si s-a odihnit. Apoi a creat barbatul si s-a odihnit. Apoi a creat femeia. Si nici omul, nici Dumnezeu nu s-au mai odihnit niciodata.

User avatar
Yanka
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Mar 18, 2005 3:07 pm
Location: Cluj-Napoca

Salutare!

Postby Yanka » Fri May 27, 2005 8:53 pm

Eu sunt la stoma si mi-as dori ca pe acest forum destinat si dentistilor sa putem purta un dialog mai strans,asa cum fac cei de la generala.Ar trebui sa fim mai uniti,caci si asa suntem mai putini comparativ cu cei de la generala si asta zic, ar trebui sa ne uneasca mai mult.Sunteti de acord cu mine?V-am pupat!

User avatar
flavianaro
senior
senior
Posts: 107
Joined: Sun Mar 07, 2004 12:03 pm
Location: ubi bene...ubi patria..??

Postby flavianaro » Sun May 29, 2005 7:08 pm

adevar grait-ai :!:
La inceput, Dumnezeu a creat pamintul si s-a odihnit. Apoi a creat barbatul si s-a odihnit. Apoi a creat femeia. Si nici omul, nici Dumnezeu nu s-au mai odihnit niciodata.

User avatar
nyco3000ro
senior
senior
Posts: 400
Joined: Thu Oct 21, 2004 12:32 am
Location: la poarta sufletului!
Contact:

Postby nyco3000ro » Mon Jul 11, 2005 4:43 pm

stie cineva..dinte cei care sunteti la stoma...in ce conditii pot sa ma transfer din anul 4 med generala.."carol davila"la stoma?daca da..in ce an as nimeri(ca banuiesc ca trebuie sa dau niste diferente)!oare se palteste!? :?: astept raspunsul cuiva care cunoste problema!
doctor de suflete!:)

User avatar
Yanka
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Mar 18, 2005 3:07 pm
Location: Cluj-Napoca

Important!

Postby Yanka » Mon Aug 01, 2005 9:47 am

Salutare! Am o intrebare legata de terminarea facultatii de stoma. Eu nu doresc sa dau rezidentiatul cand termin. Ca profesie pe parafa de medic, ce sunt, sau cu ce ma ocup? Si inca o intrebare: vreau sa plec in Canada pentru un timp, nu stiu exact cat, cat timp pot sa nu profesez ca sa nu mi se retraga dreptul de practica? Trebuie sa fac un an de practica inainte de a pleca, ca sa fiu mai sigura? As dori sa-mi raspunda cineva care a mai trecut prin asta sau care stie pe cineva in aceasta ipostaza. Va multumesc si raman recunoscatoare. Astepu cat mai repede un raspuns. V-am pupat

sigrid
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Jan 20, 2005 1:54 am

Postby sigrid » Mon Sep 05, 2005 12:48 pm

din cate stiu eu ar trebui poti sa intreerupi vo 5 ani da mai bine citeste legea privind exercitarea profesiei de medic dentist.Acolo cred ca o sa gasesti tot ce te intereseaza.


Eu am o alta problema ,mai arzatoare...ce ziceti voi dragi colegi stomatologi,tineri absolventi sau nu, care inca nu ati apucat sa va deschideti un cabinet ,de ideea lor de a limita deschiderea de noi cabinete in marile orase.Pt mai multe lamuriri cititi si voi articolashul asta:

http://www.hotnews.ro/articol_27967-Sto ... -carii.htm

O sa vi se para foarte interesant.Am mai gasit undeva o parere a cuiva foaret suparat, ca si mine de altfel, care spunea ca tot ei sunt de vina pt ca au infiintat si facultati particulare au suplimentat si locurile la facultati si acum nu ne lasa sa ne dezvoltam.

Asa cum consiliul concurentei a decis ca in cazul farmaciilor nu este concurential sa le raporteze la numarul de locuitori...asa ar face bine sa decida si in cazul nostru...

Nu stiu de ce li se pare lor asa...mie mi se pare ca cine nu e bun va da faliment cine e va ramane in picioare.

Voi ce parere aveti?

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Postby damonik » Mon Sep 05, 2005 4:28 pm

Eu am o alta problema ,mai arzatoare...ce ziceti voi dragi colegi stomatologi,tineri absolventi sau nu, care inca nu ati apucat sa va deschideti un cabinet ,de ideea lor de a limita deschiderea de noi cabinete in marile orase.

este old news. se stie de cel putin un an chestia asta.cel putin in bucuresti.
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!

sigrid
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Jan 20, 2005 1:54 am

Postby sigrid » Mon Sep 05, 2005 4:35 pm

si eu stiu de cel putin un an ca au de gand sa faca asta...dar acum "pericolul" este iminent....sincer speram ca se va ajunge la alte solutzii...se pare ca pe tine nu te afecteaza...d-aia esti asa linistit(a)...pe mine ma ingrozeste gandul ca poate n-o sa mai pot prea curand sa am un cabinet al meu...ci va trebui sa fiu "sclavul" altora...

m-as duce si la tara undeva...ca nu ma deranjeaza...dar ar trebui sa imbunatateasca putin conditiile pe acolo....nu stiu daca stiti cum ararta cabinetele de la tara( pe langa aparatura si instrumentarul antice si de demult ...necesita multiple imbunatatiri, renovari....pe care am inteles ca le fac medicii pe spinarea lor)

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Postby damonik » Tue Sep 06, 2005 2:38 am

lasa-ma sa vad daca am inteles bine. tu ai bani sa-ti deschizi un cabinet in bucuresti sau intr-un centru universitar, dar nu ai ca sa-ti utilezi un amarat de cabinet de la cuca macaii (unde zici ca ai accepta sa te duci)?what's wrong with this picture?
iar faza cu "sclavul".... fara comentarii. cele trei sferturi din populatia Romaniei care lucreaza ce sunt? patroni ai coltului de paine pe care-l mananca in fiecare seara ca sa poata sa dea partile cele mai bune copiilor? macar tu ai face-o pe bani bunisori, daca te-ai stradui un pic.
in plus, toate legile din Romania au pe undeva o portita de scapare. incepe s-o cauti de pe acum.
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!

Morrigan
Posts: 4
Joined: Wed Sep 14, 2005 2:12 pm
Location: Bucharest

Postby Morrigan » Wed Sep 14, 2005 2:39 pm

YANKA , si eu vreau sa plec spre CANADA in urmatoarele luni, ce zici vrei sa vorbim? poate schimbam idei :lol:
o tara minunata...pacat ca cei care au cinstit-o au murit demult...

User avatar
flavianaro
senior
senior
Posts: 107
Joined: Sun Mar 07, 2004 12:03 pm
Location: ubi bene...ubi patria..??

Postby flavianaro » Mon Mar 20, 2006 12:20 am

sigrid asa e,daca vrei la tara,pe banii tai renovezi.eventual cooptezi si primarele:)
deobicei la alternativa asta apeleaza cine se vrea musai propriu patron si n-are bani sa-si faca cab in oras.
La inceput, Dumnezeu a creat pamintul si s-a odihnit. Apoi a creat barbatul si s-a odihnit. Apoi a creat femeia. Si nici omul, nici Dumnezeu nu s-au mai odihnit niciodata.

ancaroxy
Posts: 1
Joined: Mon May 01, 2006 12:33 pm

Postby ancaroxy » Mon May 01, 2006 12:51 pm

Salut. Ma intrebam daca vreunul dintre dentisti este dornic sa-i invete si pe altii, care au mai putina experienta practica si care au nevoie de putina incurajare. Ma adreseZ mai mult celor din Iasi. As aprecia tare mult bunavointa lor. Va multumesc.

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Postby damonik » Wed May 03, 2006 1:37 pm

Poate daca pui si un pret pe care esti dispusa sa-l platesti pentru bunavointa de a-ti impartasi din "know-how"-ul lui/ei :lol: se va gasi careva. Altfel...pofta in cui sau dream on :twisted:
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!

eugenol
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Sun May 14, 2006 10:52 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby eugenol » Sun May 14, 2006 11:32 pm

ancaroxy wrote:Salut. Ma intrebam daca vreunul dintre dentisti este dornic sa-i invete si pe altii, care au mai putina experienta practica si care au nevoie de putina incurajare. Ma adreseZ mai mult celor din Iasi. As aprecia tare mult bunavointa lor. Va multumesc.


incearca aici: http://www.eugenol.ro ca sunt unii care se straduie. Acum intr-un cabinet e mai dificil ca se pune problema relatiei medic - pacient si privitor ? care de obicei e in plus cand pacientul plateste. Acum ca asistent/a in cabinet, sa ajuti medicul nu e o problema. Si ii iese si lui ceva din ajutorul pe care il primesti.
Bafta
MR D.

User avatar
elaenis
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Aug 14, 2006 10:43 pm

Postby elaenis » Fri Aug 25, 2006 12:13 pm

salutare stomatologilor....eu sunt noua pe aici si am vazut cativa stomatologi :)
intr-adevar ar fi bine sa fim mai uniti, ca sa putem si noi "socializa" mai bine :!:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Aug 25, 2006 12:39 pm

asta e bun de dat exemplu la "posturi care nu spun absolut nimic"
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Aug 25, 2006 1:29 pm

n-ai inteles tu de fapt.
ea spunea ca acceasta casta a stomatologilor ar trebui sa fie unita, sa socializeze intens la bere extraforumistica si sa construiasca o breasla bine organizata si datatoare de satisfactii profesionale si xtraprofesionale-mondene probabil.
mi se apre un lider innascut si o admir pentru curajul de a aduna in jurul ei aceasta ceata de rebeli....
:lol:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Aug 25, 2006 2:00 pm

aaaa, daca s-ar fi exprimat asa era altceva
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
studenta
elder
elder
Posts: 1746
Joined: Sun Jun 25, 2006 1:02 am
Location: nu mai am

Postby studenta » Fri Aug 25, 2006 2:02 pm

elaenis wrote:salutare stomatologilor....eu sunt noua pe aici .... ca sa putem si noi "socializa" mai bine :!:


cum vrei sa socializati, la un suc la o bere, la tine acasa, la ei acasa, dar numai dentisti vrei, medicinisti nu vrei?

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Fri Aug 25, 2006 2:26 pm

eu numa dentisti :P

User avatar
drLouis
elite
elite
Posts: 2922
Joined: Fri Oct 15, 2004 7:10 pm
Location: http://drlouis.com

Postby drLouis » Tue Aug 29, 2006 1:52 am

eugenol wrote:http://www.eugenol.ro ca sunt unii care se straduie.
Bafta


un iezemplu de pupincurism si incuiala de m-am speriat; inkipuiti va ca am fost primul user amenintat cu ban la IP si mi-au fost deletate zeci de posturi :bluelaugh:
.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Aug 29, 2006 12:34 pm

pai crezi ca acolo e imed?
e un forum serios
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Tasha
elite
elite
Posts: 5477
Joined: Sat Apr 29, 2006 2:23 pm

Postby Tasha » Tue Aug 29, 2006 7:32 pm

serios?
Sexy chicken.

User avatar
drLouis
elite
elite
Posts: 2922
Joined: Fri Oct 15, 2004 7:10 pm
Location: http://drlouis.com

Postby drLouis » Tue Aug 29, 2006 7:50 pm

sa iecsemplificam o ceva din forumul acela serios:

opturatia de canal care mai nou cica e o stiinta de frontiera in acceptiunea unora care se considera endodonti, un fel de neurochirurgie pa canal, capata "adepti" pintre dintzologii romani tineri avizi de ban eftin.

supt egida cum sa iei 300Euroi (fara sa muncesti pa burta la enshpe pacienti) pe o opturatzie de knal iata o scurta prezentare ce imbina toria relativitatii encurbarii spatio-temporale a terminatiilor sfredelelor endodontice cu infinitatea transcendentala de gaurici pin dintele filozofal; nu radeti, suspine de uimire si hatmiratie a zmuls multor guracasti care o ramash mutzi la vazu iesplicatiilor;

aci
.

User avatar
Tasha
elite
elite
Posts: 5477
Joined: Sat Apr 29, 2006 2:23 pm

Postby Tasha » Tue Aug 29, 2006 8:37 pm

oaaaaaaaaaaaaaaaa :sleeping:
Sexy chicken.


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests