Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

medicina sau related
Job Selection
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed May 14, 2014 9:43 am
Location: Brasov
Contact:

Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Job Selection » Fri Nov 14, 2014 4:57 pm

Compania de vase de croaziera Costa Crociere angajeaza personal medical pentru postul de Asistent medical.
Cerinte:
- experienta minim 3 ani (lucrul in Emergency Room constituie un avantaj);
- bune cunostinte profesionale in domeniu si cunoasterea limbii engleze;
Cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala constituie un avantaj.

Asteptam CV-urile dumneavoastra pe adresa de e-mail office@jobselection.ro

Detalii suplimentare la telefon: 0268 314 314.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Chingachgook » Fri Nov 14, 2014 5:04 pm

cati bani? asa orientativ.
am 5 ani de medicina generala din care 2 in urgenta
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Job Selection
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed May 14, 2014 9:43 am
Location: Brasov
Contact:

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Job Selection » Fri Nov 14, 2014 5:27 pm

Salariul net lunar este de 2.480 EURO.
Mai mult decât atât, lunar se acordă un bonus la salariu care poate varia de la o lună la alta. Acesta se acordă funcție de vânzările personale la bordul navei. Media lunară a bonusului este de aproximativ 205 Euro.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Chingachgook » Fri Nov 14, 2014 5:43 pm

cum adica vanzari personale?
astea poate se aplica la barmani.

ce vinde un medic?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Job Selection
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed May 14, 2014 9:43 am
Location: Brasov
Contact:

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Job Selection » Fri Nov 14, 2014 6:17 pm

Vanzarile personale se refera la prestarile de servicii medicale pentru clientii/turistii aflati la bordul navei. Aceste servicii sunt platite de catre clienti/turisti. Prin urmare, aceste prestari de servicii medicale sunt asimilate vanzarilor.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby alimori » Fri Nov 14, 2014 6:17 pm

pe vasele de croaziera nu se merge cu asigurare medicala??

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42392
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Calico » Fri Nov 14, 2014 6:22 pm

Deci daca profesionistul medical se ascunde sub o scara sau dupa un colt, sa zicem, si le pune discret cate o piedica indragostitilor veniti pe croaziera, isi poate creste semnificativ veniturile? :)
Eu as pleca la noul job cu buzunarele burdusite de dulcolax.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Chingachgook » Fri Nov 14, 2014 6:24 pm

Job Selection wrote:Vanzarile personale se refera la prestarile de servicii medicale pentru clientii/turistii aflati la bordul navei. Aceste servicii sunt platite de catre clienti/turisti. Prin urmare, aceste prestari de servicii medicale sunt asimilate vanzarilor.



e complet imoral

eu ca medic pot sa pun tot felul de diagnostice (corecte din punct de vedere medical dar nenecesare)de care nici tu nici clientul nu ati auzit.
sunteti o portita deschisa pentru jmecherii.
sunt insa convins ca pe tine nu te preocupa chestia atsa, important e sa fie vanzari cat mai mari. nu conteaza cum.

pentru ce firme lucrati ca sa stiu sa nu merg in croaziere cu ei.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30271
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby andy gavrilescu » Fri Nov 14, 2014 6:28 pm

Scrie, costa aia de au scufundat vaporul acu 2-3 ani. De le-a fugit marinarul dupa ce s-a giugiulit cu moldoveanca.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Job Selection
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed May 14, 2014 9:43 am
Location: Brasov
Contact:

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Job Selection » Fri Nov 14, 2014 6:35 pm

Acesta este punctul dumneavoastra de vedere pe care vi-l respect. Noi va informam despre oferta angajatorului si care sunt cerintele acestuia.
Ca si in Romania, orice prestare de serviciu medical in regim de urgenta intr-o clinica privata se plateste.
Din punctul nostru de vedere sunteti libera sa apreciati orice insa pe noi nu ne preocupa vanzarile. Intentia noastra este sa va aducem la cunostinta o oportunitate privind un job. Decizia de a aplica pentru acest job este a dumneavoastra.
Va multumim.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30271
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby andy gavrilescu » Fri Nov 14, 2014 6:40 pm

Medic oftlamolog nu va trebuie? Nu e de gluma cu conjunctivitele survenite la o colectivitate f mare dintr-un spatiu restrans
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Chingachgook » Fri Nov 14, 2014 6:48 pm

nu e chiar ca si in romania

in romania daca nu iti convine pleci injurand si te duci la cabinetul aflat 5 minute mai incolo.

cand esti in mijlocul atlanticului si iti spune un agarici cu stetoscop la gat ca ai dischinezie biliara esti dispus sa platesti colebilul cu greutatea lui in aur. e normal, eu patesc la fel la service-ul auto.

chiar ma interesa subiectul si voiam sa mai intreb niste chestii dar vad ca sunteti orientati spre sharlatanii. e cazul tau particular sau asta e directia generala a firmei?

andi ai putea sa le vinzi si ochelari.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby alimori » Fri Nov 14, 2014 7:35 pm

fraierii aia de clienti care-si platesc asigurarea de calatorie stiu ca trebuie sa bage bani in buzunarul asistentei?

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Jerome » Fri Nov 14, 2014 7:58 pm

andy le arunca niste praf in ochi si are clienti toata perioada. Ce chestie, cum sa fie medicul platit in functie de "vanzari"? Pe asta n-am mai auzit-o. :))))))

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby alimori » Fri Nov 14, 2014 11:05 pm

am inteles ca se cauta asistent, nu medic.
cred ca vrea sa spuna ca "la pacient" (dar n-are treaba cu medicina, nu stie nici sa publice o oferta de job), nu ar fi nimic iesit din comun daca ar fi vorba de un cabinet.

User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12072
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby jomil » Sun Nov 16, 2014 9:21 am

Mi-a povestit recent o doctorita cam cum este munca de medic pe vas de croaziera.

Esti cam singur. Tu hotarasti ce medicamente iei cu tine si ce nu iei. Tu hotarasti daca boala pacului e grava si omul trebe evacuat de pe nava (posibil ii futi croaziera pentru un sindrom Tietze, indigestie- ? infarct). Daca elicopterul nu vine, daca nava trebe sa isi schimbe directia spre cel mai apropiat port dotat cu spital mai acatari si fti croaziera tuturor. Dar, asta e viata!

Bine, astea is situatii mai extreme, poate sa nu ti se intample. Oricum, daca stai si te gandesti cam ce esantion din populatia generala isi permite o croaziera (sau are timp de...)...hm. Devine cam riscant.

In general, incepi croaziera prin a ruga pasagerii sa isi ia preventiv Ciclizina. Chiar daca se simt perfect in primele ore. Evident ca o sa exista cativa care nu o iau, ca lor nu le plac hapurile, lor nu le-a fost niciodata rau, samd. Dupa 24h tabara toti pe tine borand nonstop si te roaga sa faci un miracol. Tre sa le faci antiemetice injectabil (intramuscular e mai simplu in conditiile alea). Din intamplare chiar in ziua aia e furtuna si in loc sa nimeresti buca pacientului, nimeresti vastul tau lateral, ori si mai fain- sciaticul milionarei care isi ofera funduletul la injectat.

La masa e minunat. Atunci speri si tu sa ai o pauza, dar ... din intamplare, se aseaza langa tine unul din cei 4 sau 5 ipochondrii cu bani de pe vas si te fte la cap cu problemele lui, de ex sdr. Tietze, again. Poa sa fie si ceva legat de tranzitul intestinal, durerile de spate samd. Unde sa te duci? Nu e decat oceanul care te poate scapa.

Culmea e cand va opriti undeva ca sa faca babataile scuba diving, iar una nu se mai intoarce la suprafata, sau se intoarce cu burtica in sus. Devine un pic responsabilitatea ta, ai verificat antecedentele inainte sa ii dai Ok-ul pentru scufundare, etc etc?

Tipa facuse 4 croaziere si o expeditie la Polul sud. In final hotarase ca pe pamant e mai bine.
Dar... e o experienta pe care o recomanda tuturor celor dornici de aventura si de fun :).
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Iepurita » Sat Nov 22, 2014 9:37 am

Jomil :)))))
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby marmotul » Wed Dec 03, 2014 11:17 pm

e bine sa te duci acolo daca cauti o baba cu bani :)
qpepsi.gif

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42392
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Calico » Thu Dec 04, 2014 12:24 am

nu neaparat
in croaziera pleaca multe cupluri proaspat casatorite si toata lumea stie ca nunta e cel mai mare prilej de certuri si tensiuni
croaziera e practic o petrecere a burlacilor postfactum

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby marmotul » Mon Dec 08, 2014 8:13 pm

mumo, ai fost la petreceri ale burlacilor? :)
qpepsi.gif

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42392
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby Calico » Mon Dec 08, 2014 9:01 pm

am citit o carte despre

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Angajare Asistent medical pe vase de croaziera

Postby marmotul » Mon Dec 08, 2014 9:02 pm

de Sandra Brown?
qpepsi.gif


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest