Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

medicina sau related
targcarieremedicale
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Apr 14, 2009 11:11 am

Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby targcarieremedicale » Tue Mar 09, 2010 2:04 pm

:allright:
TARGUL INTERNATIONAL DE CARIERE MEDICALE - joburi in strainatate pentru cadrele medicale - cel mai mare eveniment de recrutare din domeniul medical si farmaceutic si singurul de acest gen din Europa Centrala si de Est.

Editia primavara 2010 Romania in:
- BUCURESTI: 20-21 martie – Rin Grand Hotel Bucuresti (Sos. Vitan-Barzesti nr 7D, langa targ vitan)
- CLUJ: 27-28 martie – Hotel City Plaza (str. Sindicatelor nr 9-11, Cluj)
- IASI: 10-11 aprilie – Hotel Traian (Piata Unirii nr 1, Iasi)

Majoritatea expozantilor din cadrul targului sunt agentii de recrutare care au disponibile posturi in tari precum: Marea Britanie, Irlanda, Franta, Belgia, Germania, Elvetia, Danemarca, Suedia, Norvegia, Malta si altele.

Oferta targului cuprinde atat joburi permanente, cat si joburi de tip locum – temporare.

Este singurul eveniment in cadrul caruia se pot afla informatii complete si actualizate despre ofertele de munca din afara tarii, informatii despre angajatorii din strainatate si raspunsuri despre optiunile si renumeratiile pe care medicii le pot avea daca isi dezvolta cariera in strainatate.
Targul se adreseaza atat medicilor tineri si seniori si de toate specializarile, studentilor, rezidentilor, asistentelor medicale, dentistilor, tuturor cadrele medicale care doresc sa afle exact ce oportunitati au in a-si dezvolta cariera in afara tarii.

La toate 3 editii (Bucuresti, Cluj si Iasi) INTRAREA ESTE LIBERA, iar targul poate fi vizitat Vineri intre orele 11-18 si Sambata intre 10-16.
Vizitatorii se pot inscrie si online, pe site-ul http://www.imcdays.org.

mad.max35
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Sun Jan 31, 2010 1:05 pm

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby mad.max35 » Tue Mar 09, 2010 6:44 pm

quote informatii despre angajatorii din strainatate si raspunsuri despre optiunile si [i]renumeratiile pe care medicii le pot avea daca isi dezvolta cariera in strainatate[/i]

mai invatati un pic de gramatica oameni buni....

targcarieremedicale
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Apr 14, 2009 11:11 am

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby targcarieremedicale » Thu Mar 18, 2010 1:34 pm

A VII-a editie a Targului International de Cariere Medicale - cel mai mare eveniment de recrutare din domeniul medical si farmaceutic din Europa si singurul de acest gen din Europa Centrala si de Est.

In Bucuresti, Targul International de Cariere Medicale se va desfasura intre 20-21 martie 2010 la Rin Grand Hotel Bucuresti (Sos. Vitan-Barzesti nr 7D, langa targ Vitan) - ETAJ 1.

Intrarea este libera, iar vizitatorii sunt asteptati sambata 20 martie intre orele 11.00 si 18.00 si duminica 21 martie intre 10.00 si 16.00. Cei interesati de participarea la Targ, li se recomanda si o inscriere online in avans, pe site-ul http://www.imcdays.org.

Majoritatea expozantilor din cadrul targului sunt agentii de recrutare care au disponibile peste 3000 de posturi in tari precum: Marea Britanie, Irlanda, Franta, Belgia, Germania, Elvetia, Danemarca, Suedia, Norvegia, Malta, Orientul Mijlociu si Indepartat si multe altele.

VA ASTEPTAM!

---
Editia din Cluj-Napoca va avea loc intre 27-28 martie la Hotel City Plaza (Str. Sindicatelor 9-11, Cluj Napoca).
In aceasta primavara, pentru prima data, Targul se va desfasura si la Iasi intre 10-11 aprilie la Hotel Traian (Piata Unirii nr 1, Iasi).

--
Detalii despre eveniment:
Simona Oprea
simona.oprea@houston.ro
0733076381

gabi2009
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:17 pm

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby gabi2009 » Tue Mar 23, 2010 9:52 pm

Eu nu am putut sa ajung la acest targ de joburi. Ce parere aveti de ofertele lor? Te obliga la perioada de proba? Intreb acest lucru, deoarece odata plecat voi fi nevoit sa o fac prin demisie, concediul fara plata SIGUR nu mi se va aproba, asa ca voi pierde cioara din mana(gandind negativist si punand raul inainte).
Multumesc!

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Mar 23, 2010 10:05 pm

gabi2009 wrote:Eu nu am putut sa ajung la acest targ de joburi.

Pai cine e interesat de tine nu vine la tine sa bata la usa ? Asa e frumos si elegant.


gabi2009 wrote:Ce parere aveti de ofertele lor?

Is mega-super-cool. Toate.
De-aia nu gasesc aia niciun amator la fata locului nici sa dea cu tunul, si aleg în final sa joace ruleta ruseasca cu stranieri estici.


gabi2009 wrote:Te obliga la perioada de proba?

Perioada de proba e o chestie fireasca si universala. Insa pentru tine vor face cu siguranta o exceptie, mi se pare de bun simt sa faca ei pe dracu-n patru ca sa-ti asigure un job ori ici ori colo, indiferent ce-ai face, dar indiferent.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

gabi2009
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:17 pm

Re:

Postby gabi2009 » Tue Mar 23, 2010 10:52 pm

Im wrote:
gabi2009 wrote:Eu nu am putut sa ajung la acest targ de joburi.

Pai cine e interesat de tine nu vine la tine sa bata la usa ? Asa e frumos si elegant.


gabi2009 wrote:Ce parere aveti de ofertele lor?

Is mega-super-cool. Toate.
De-aia nu gasesc aia niciun amator la fata locului nici sa dea cu tunul, si aleg în final sa joace ruleta ruseasca cu stranieri estici.


gabi2009 wrote:Te obliga la perioada de proba?

Perioada de proba e o chestie fireasca si universala. Insa pentru tine vor face cu siguranta o exceptie, mi se pare de bun simt sa faca ei pe dracu-n patru ca sa-ti asigure un job ori ici ori colo, indiferent ce-ai face, dar indiferent.

1. Nu m-am dus pt ca tocmai m-am operat si am cateva drenuri infipte in mine, frumos si elegant.
2. Nu am facut misto de nimeni si nu deduc de ce procedezi dumneata cu mine in acest mod.
3. De ce esti atat de nefericit? Ti-au dat cumva cu flit si nu mai unde sa te intorci? Ai ramas cumva prins intre 2 lumi?
4. In ciuda tonului, nu am nimic cu dumneata, stimate coleg, si presupun ca nici matale cu mine. Mult succes peste hotare si pacat ca te-ai acrit prematur!

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Mar 23, 2010 11:03 pm

1. Am copyright pe faza cu "prins între 2 lumi". :shock:
2. Nu aveam de unde sa stiu ca ai avut asa necazuri. Sorry. :(
3. La celelalte capitole o sa râzi singur de ce întrebari puneai, si o sa întelegi si raspunsurile, când o sa te faci bine, ceea ce îti doresc cât mai repede. ;)
Singura durere suportabilă e durerea altora.

gabi2009
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:17 pm

Re:

Postby gabi2009 » Tue Mar 23, 2010 11:17 pm

Im wrote:1. Am copyright pe faza cu "prins între 2 lumi". :shock:
2. Nu aveam de unde sa stiu ca ai avut asa necazuri. Sorry. :(
3. La celelalte capitole o sa râzi singur de ce întrebari puneai, si o sa întelegi si raspunsurile, când o sa te faci bine, ceea ce îti doresc cât mai repede. ;)

Hai nu mai lacrima, ca ma induiosez si imi suprim singur drenajele. Bye!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby Melania » Fri Mar 26, 2010 12:04 am

De ce v-ati oprit? era interesant...

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby d'Arc » Fri Mar 26, 2010 12:15 am

da ce patisi, gabi?

gabi2009
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:17 pm

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby gabi2009 » Fri Mar 26, 2010 6:36 pm

am dat in boala chirurgului: mi-a crapat retrocecalul'! :lol:

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby matrix » Tue Apr 06, 2010 1:20 pm

mai da-o naibii de treaba :devil: ati umplut toate site-urile de joburi cu anunturile voastre ! voi recrutati medici romani care sa devina sclavi in uk. posturile din uk nu sunt de doctori ci de resident medical officer - o persoana care mai mult sau mai putin e de garda 24/7 - un post care in trecut era facut in mare parte de indieni si pakistanezi

resident trebuie luat ad literam - persoana care locuieste in spital - nu are nicio legatura cu rezidentiatul de la noi

e un contract de munca pe perioada determinata care nu te ajuta cu nimic daca vrei sa ramai ca medic in uk - nu e un modul pregatitor cum se da de inteles, nu se echivaleaza nimic, nu se tin cursuri
Viata lunga si prospera!

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: Re:

Postby amalia93 » Tue Apr 06, 2010 1:49 pm

gabi2009 wrote:3. De ce esti atat de nefericit? ......Mult succes peste hotare si pacat ca te-ai acrit prematur!


...cand 2 zic ca esti beat.....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Apr 06, 2010 2:14 pm

Iar daca stai sa scurmi bine, mai gasesti destui ofuscati.
Daca vrei sa te împrietenesti cu fiecare, ca sa fantasmati în grup despre personajul meu IRL, din partea mea nu e nicio problema. Cine se aseamana se aduna, e un fapt.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby amalia93 » Tue Apr 06, 2010 3:29 pm

yes, darling.tu nu semeni cu nimeni. nu te supara pe mine. cine iti mai spune ca esti unic?

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Apr 06, 2010 3:38 pm

amalia93 wrote:cine iti mai spune ca esti unic?

:shock:



Astea-s întrebari din alea care se pun la interviurile de angajare :idea: :?:
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby Chingachgook » Wed Apr 07, 2010 2:43 am

ii da careva amaliei un shut de pe topicul asta?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Targ joburi medicale in strainatate - acum in Buc,Cluj,Iasi

Postby alimori » Wed Apr 07, 2010 8:19 pm

de pe forum mai bine


Return to “Locuri de munca”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests