Desfiintare cont

pareri, reclamatii
Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Desfiintare cont

Postby Daiza » Sat Jan 24, 2009 12:21 pm

Rog adminii sa-mi desfiinteze contul de pe imed!

Acest forum a devenit o cloaca in care niste pseudo-mari-potenti, din toate punctele de vedere, si-au gasit niste victime care sa le asculte si aduleze elucubratiile..
Nu mai au limita a jignirilor..si aici Riley, da-mi voie sa te contrazic..o fi imedul o lume virtuala unde iti bei cafeaua citind cum se refuleaza unii useri, dar MAJORITATEA userilor activi, se cunosc personal, unii chiar au sau au avut relatii chiar prea INTIME..si cred ca in acest caz, cenzura ar da dovada de bun simt, iar lipsa ei, da dovada de nesimtire...
Poate sunt eu expirata, ca dezaxata din cauza cainelui sigur sunt, dar dc in ziua de azi relatiile: reale+virtuale, se bazeaza pe unul care se crede smecher si isi sicaneaza fraierul, iar ala baleste in adulatie si zice mersi ca e bagat in seama, atunci eu va salut din mers si va urez la mai mare pe tema asta!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 12:26 pm

Dramatic...

mamamia

Re: Desfiintare cont

Postby mamamia » Sat Jan 24, 2009 12:31 pm

:lol:
treaba lor, nu e problema ta.

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Desfiintare cont

Postby Daiza » Sat Jan 24, 2009 12:32 pm

dramatica e placerea morbida de a te certa continuu, prin replici jignitoare, doar pt ca ti se pare ca esti funny si smart.
prefer sa strang rahatii cainelui, decat sa recunosc de prieteni asemenea caractere.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 12:34 pm

Pai si de ce sa ti se desfiinteze contul? Nu inteleg.

User avatar
no_name
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:14 pm

Re: Desfiintare cont

Postby no_name » Sat Jan 24, 2009 12:51 pm

Melania wrote:Pai si de ce sa ti se desfiinteze contul? Nu inteleg.

o fii de la IQ...
anti trolls:
A troll is someone who posts controversial, inflammatory, irrelevant or OT messages in an online community(forum) with the intention of provoking other users into an emotional response or to generally disrupt normal on-topic discussion...

CristiCiju
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:20 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Desfiintare cont

Postby CristiCiju » Sat Jan 24, 2009 12:53 pm

no_name wrote:o fii de la IQ...


O FI

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 12:57 pm

Aye, queue!

cracanel
senior
senior
Posts: 343
Joined: Tue Jan 27, 2004 7:30 am

Re: Desfiintare cont

Postby cracanel » Sat Jan 24, 2009 12:58 pm

Daiza, nu asta e raspunsul. Nu trebuie sa lasam o mana de mitocani sa timoreze un forum intreg. Au fost destui useri alungati.
If it sounds too good to be true, maybe it is too good to be true!

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 12:59 pm

CristiCiju wrote:
no_name wrote:o fii de la IQ...


O FI


Bravo ! :)
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

cracanel
senior
senior
Posts: 343
Joined: Tue Jan 27, 2004 7:30 am

Re: Desfiintare cont

Postby cracanel » Sat Jan 24, 2009 1:01 pm

Melania wrote:Dramatic...

Tu esti cumva pe post de troll astazi? Suplinesti lipsa cuiva?
If it sounds too good to be true, maybe it is too good to be true!

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 1:01 pm

Daiza wrote:Rog adminii sa-mi desfiinteze contul de pe imed!

Acest forum a devenit o cloaca in care niste pseudo-mari-potenti, din toate punctele de vedere, si-au gasit niste victime care sa le asculte si aduleze elucubratiile..
Nu mai au limita a jignirilor..si aici Riley, da-mi voie sa te contrazic..o fi imedul o lume virtuala unde iti bei cafeaua citind cum se refuleaza unii useri, dar MAJORITATEA userilor activi, se cunosc personal, unii chiar au sau au avut relatii chiar prea INTIME..si cred ca in acest caz, cenzura ar da dovada de bun simt, iar lipsa ei, da dovada de nesimtire...
Poate sunt eu expirata, ca dezaxata din cauza cainelui sigur sunt, dar dc in ziua de azi relatiile: reale+virtuale, se bazeaza pe unul care se crede smecher si isi sicaneaza fraierul, iar ala baleste in adulatie si zice mersi ca e bagat in seama, atunci eu va salut din mers si va urez la mai mare pe tema asta!


Ce zici Vlad, acum mai sunt eu singura "paranoica" ce vede ceva nefiresc la interpretarile de atitudine de pe acest forum ?
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 1:03 pm

Daiza nu ai scris niste argumente clare pentru care contul tau sa fie desfiintat.
De ce doar contul tau?
De ce nu il stergi tu?
De ce te-ai hotarat tocmai acum?
De ce un topic pe tema asta?

@ cracanel: da, sunt prim-ministrul guvernului mondial al imedului. :P

cracanel
senior
senior
Posts: 343
Joined: Tue Jan 27, 2004 7:30 am

Re: Desfiintare cont

Postby cracanel » Sat Jan 24, 2009 1:07 pm

Melania wrote:@ cracanel: da, sunt prim-ministrul guvernului mondial al imedului. :P

Las-o mai usor ca prea bate la ochi...
If it sounds too good to be true, maybe it is too good to be true!

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 1:10 pm

Melania wrote:De ce nu il stergi tu?


Pentru ca nu se poate, am incercat si eu sa-l sterg pe al meu.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

Re: Desfiintare cont

Postby emptyspaces » Sat Jan 24, 2009 1:13 pm

Bai fratilor.. da´ati avut cosmaruri azi noapte? in orice topic nou, pac pac 2 3 vorbe si apoi inevitabil incepe cearta. mooama pai de asta pleaca lumea d p imed. nu din cauza anumitor useri. daca tot va place asa de mult sa va certati fara motiv...mergeti in palestina, irak si sustineti acolo cauze pierdute din start.
qtank.gif boxing.gif
bleah
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 1:20 pm

cracanel wrote:
Melania wrote:@ cracanel: da, sunt prim-ministrul guvernului mondial al imedului. :P

Las-o mai usor ca prea bate la ochi...

Adica?

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Desfiintare cont

Postby Daiza » Sat Jan 24, 2009 1:37 pm

intrebarea nu este de ce vreau eu sa-l desfiintez si fac public acest lucru.
si nu asta e problema.

dc era un forum oarecare, nu mai scriam si cu asta basta.
dar asta a fost un spatiu virtual, conceput de niste oameni, as putea spune deosebiti, fara sa exagerez cu nimic. s-a vrut a fi ceva util, modern si usor de accesat pentru medicinisti. care intamplator multi s-au cunoscut intre ei sau se cunoasteau dinainte. personal, pe unii i-am considerat prieteni. si nu pt ca ei ma considera dezaxata din cauza cainelui, vreau sa-mi desfiintez contul. sa nu uitam ca a fost topic cu poze, topic cu propuneri de intalniri. practic acest forum nu a fost si nu s-a vrut a fi, doar o lume virtuala. apropo riley, de scuza diplomatica pe care ai incercat sa o arunci pentru a potoli apele.

a ajuns sa ma scarbeasca faptul ca unii vor si chiar au reusit sa-l transforme intr-un spatiu de caterinka, sa-si bata joc atat virtual cat si in viata reala, de anumiti useri.

ma scarbeste atitudinea, as putea sa zic, cocalareasca, de a lua la "flegma" pe toti, doar pt ca unora li se pare ca sunt f inteligenti si asta e singura modalitate de a-si exprima inteligenta, in detrimentul ignorantei sau slabiciunii altora.

a ajuns sa ma scarbeasca si in general si in particular pe acest forum, nevoia acerba de a jigni pe altii, de a dezvolta relatii bazate pe cearta, jignire, caterinka.

ioana a spus f bine: devine o rusine. si suntem patetici priviti din exterior. si suntem insule, in loc sa fim uniti. caterinka asta continua o demonstreaza. este promovata in mod extremist o non-valoare!

acest forum s-a vrut a fi altceva. nu ma identific si nu vreau sa ma mai identific cu genul asta de atitudine. nici in spatiul virtual, nici in cel real.

poti sa-l consideri, draga melania, un manifest... lipsit de valoare, pentru cei ca voi. nu am vrut sa adopt atitudinea: plec cu lumina stinsa, pentru ca am urmarit acest forum de la inceputurile sale.
eu asta sunt si asta gandesc: inca apreciez prietenia, sinceritatea, bunatatea. dispretuiesc ironia continua, caterinka si rautatea. nu le consider nici calitati, nici atitudini care tin de adaptabilitatea la un nou curent, nici dovezi de inteligenta.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 1:52 pm

Desfiintatul contului e o actiune unilaterala, e un fel de sinucidere. Daca tu asa ai hotarat asta e, noi nu putem decat sa fim spectatori. Exista o ratiune pentru care sinucigasilor nu li se face slujba. In viata e la fel, nu cred ca te astepti sa intalnesti numai bunatate, prietenie etc. Daca asta crezi atunci nu-ti doresc sa intalnesti un trident sau o melania pentru ca urmarea o sa fie imprevizibila. Ce o sa faci atunci? Unii ar infrunta-o pe melania, altii i-ar sparge fata lui trident, altii pur si simplu i-ar ignora iar altora li s-ar prabusi tot sistemul de valori si ar pleca la manastire.

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Desfiintare cont

Postby Daiza » Sat Jan 24, 2009 2:05 pm

draga melania, ma gandeam ca asta va fi urmatorul argument, ca in viata nu gasesti doar prietenie, deci trebuie sa lupti sa infrunti melanii sau tridenti.
nicaieri nu e mai evident acest lucru, ca pe acest forum, unde nu gasesti mai niciodata prietenie si trebuie sa te certi, pentru a-ti demonstra ideile sau in cel mai rau caz, pentru a nu fi luat la basca de altii, asta dc iti pasa.
sinucidere? nici pe departe. din contra. as putea-o numi doar o distantare si o detasare de un mediu in care se exprima in mod mult prea evident si culmea, acceptata ca etalon, partea cea mai urata a caracterului uman. extremele negative:malitiozitatea, orgoliul, infatuarea.

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 2:11 pm

Melania wrote:Desfiintatul contului e o actiune unilaterala, e un fel de sinucidere.


Asta este o comparatie total deplasata, care ne trimite in zona unde orice argumentare ia sfarsit. Discutii inchise, tip "FAZAN".
Pana si tu poti mai mult de atat.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 2:28 pm

Daiza wrote:nicaieri nu e mai evident acest lucru, ca pe acest forum, unde nu gasesti mai niciodata prietenie si trebuie sa te certi, pentru a-ti demonstra ideile sau in cel mai rau caz, pentru a nu fi luat la basca de altii, asta dc iti pasa.

Pai de ce ai cauta prietenie pe forum? Aici in principal se schimba informatii si se discuta aprins.
Definitia prieteniei include si o toleranta foarte mare fata de defectele celuilalt. Toleranta ta fata de noi e zero in momentul asta.
Zica ca tu cauti prietenie dar nu esti dispusa sa oferi nimic in schimb.
Eu am asteptari mai realiste fata de ceea ce pot gasi aici. Nu cred ca poti fi prieten cu cineva pe care nu il cunosti. Desigur, unii useri de pe aici cred ca ar putea sa imi fie prieteni daca i-as cunoste si in realitate; dar nu neaparat.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby Riley » Sat Jan 24, 2009 2:35 pm

Ce observ eu acum este urmatorul mecanism pe care l-as compara (mai mult sau mai putin fericit) cu mecanismul bolilor cronice: exista 1-2-n factori declansatori dupa care alti factori care autointretin starea. Asa si aici: se incepe o discutie pe un anumit subiect, apar divergente de opinie (ceea ce mi se pare normal sa apara), unii mai infipti vor cu tot dinadinsul sa isi demonstreze punctele de vedere si astfel are o atitudine mai mult sau mai putin "colegiala" fata de ceilalti participanti la discutie. Cei care se simt ofensati incep ulterior sa reactioneze exacerbat si uite unde se poate ajunge. Fiecare parte are dreptatea ei: nu este frumos si corect sa jignesti pe celalalt mai ales daca nu cunosti situatia/persoana/user etc. Pe de alta parte cei atacati nu trebuie sa reactioneze atat de vehement. Sigur, ideal este sa nu existe factorii declansatori.
Un exemplu care mi s-a intamplat mie pe imed: acum un an am deschis un topic pe facultatea cu cursurile obligatorii si acolo eu am inceput sa ma plang de obligativitatea prezentei la cursuri. Au mai fost alti adepti care au fost de acord cu mine, au fost altii care nu au fost de acord cu lamentarile mele si care scurt au spus ca atat initiatorul topicului (adica eu) cat si ceilalti care erau de acord cu mine dam dovada de lipsa de inteligenta ca ne lamentam degeaba etc. (ceva de genul asta, nu imi amintesc). In momentul in care am citit postul, am ramas indignat si chiar suparat, dar dupa, am analizat situatia si am zis ca nu merita sa pun la suflet tot ce spune x si y, oricum nu ma cunoaste. Si culmea este ca a avut si dreptate, adica m-am lamentat degeaba, numai anumiti profi sunt asa de stricti si cred ca erau asa si inainte de adoptarea in Senat a noului regulament.
Acum, Daiza, daca unii se stiu intre ei si in viata reala, bravo lor, inseamna ca forumul a depasit bariera webului. In schimb daca au ceva de imaprtit, ar fi bine sa nu "isi spele rufele in public", exista pm sau chiar telefoane, mess si alte mijloace de comunicare ceva mai private (cu noua lege nu se stie niciodata).
Eu nu iau partea nimanui in toata povestea asta, vreau doar sa spun ca viata e prea scurta si plina de mici alte mizerii ca sa o mai poluam si noi acum, aici, asa. Numai bine!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Desfiintare cont

Postby cosmina-gabriela » Sat Jan 24, 2009 2:52 pm

io astept postul lui ssss

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 2:56 pm

Yes, weekend.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Desfiintare cont

Postby cosmina-gabriela » Sat Jan 24, 2009 3:11 pm

cum se desfiinteaza contul?

e util pt incepatori, dar si pt un forum curat,fara topicuri inutile

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 4:39 pm

cosmina-gabriela wrote:cum se desfiinteaza contul?

e util pt incepatori, dar si pt un forum curat,fara topicuri inutile


apropo, tu ai avut vreo interventie utila, sau macar coerenta pe undeva ?

Si care sa contina mai mult de doua silabe..., ceva articulat.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 4:48 pm

Rog administratorul, din nou, sa-mi stearga si mie contul. Multumesc !
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Desfiintare cont

Postby danhia » Sat Jan 24, 2009 5:01 pm

Decat sa ceri in nenumarate randuri sa fii stearsa nu e mai simplu sa te duci de ex ...la cumparaturi? sau sa faci altceva?
modifica din profil adresa de email ca sa nu mai primesti notificari in caz ca vrei sa nu mai stii de imed si gata.

poate ar trebui sa existe un buton de autobanare in profil si sa apara in dreptul userilor care aleg calea asta un fel de cruce cu RIP sau ceva asa.Mi se pare f amuzant asa.
In plus cred ca odata ce ai pus suflet in useru' asta el e amprenta a ta prin lume, fie ea si virtuala.Daca esti gata sa iti asumi toate ideile din posturile tale, sa iti asumi responsabilitatea pt ceea ce ai sustinut pana acum, cred ca dorinta de a sterge orice urma e un pic lasa, si contrazice tot ceea ce ai sustinut. In plus ma face sa ma gandesc ca ai considera ca este o greseala ca ai intrat aici, ca ai disuctat cu alti useri , ca ai considerat asta o pierdere de timp si de nervi - recte incerci sa stergi orice urma a greselii tale.
chestie cu care nu sunt de acord, principial vb desigur ( probabil imi vei arunca in fata ceva de genul ca oricum nu te intereseaza ce cred eu , ceea ce e ok si pertinent)-insa ai fost aici, ai lasat o urma, si orice greseala are o consecinta.
ai optiunea sa pleci sau sa stai, both equally ok dar cred e frumos sa-ti asumi responsabilitatea celor scrise si spuse , drept urmare sa iti pastrezi contul.

Ca sa tte mai inveselesc totusi partea buna , e ca da, probabil ca vei fi uitata rapid si vei fi ca si cum nici n-ai fost, insa faraactul bombastic si suprem al stergerii contului. :)
Red Apple

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 5:24 pm

danhia wrote: probabil imi vei arunca in fata ceva de genul ca oricum nu te intereseaza ce cred eu , )


Nu, nu. E chiar comic , mai zi. :)
O sa ma scuzi daca nu ma cobor la nivelul tau, da ?
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 5:38 pm

Poti sa te cobori la al meu. :oops:

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Desfiintare cont

Postby danhia » Sat Jan 24, 2009 6:23 pm

jeromeKjerome wrote:
danhia wrote: probabil imi vei arunca in fata ceva de genul ca oricum nu te intereseaza ce cred eu , )


Nu, nu. E chiar comic , mai zi. :)
O sa ma scuzi daca nu ma cobor la nivelul tau, da ?

? :shock: cred ca era frumos sa pui si continuarea la fraza de mai sus, nu vad de ce postul meu denota vreun nivel inferior la care domnia voastra nu doreste sa-si coboare privirea!si asta doar pt ca nu-l injur pe vlad!
Red Apple

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 6:27 pm

danhia wrote:
jeromeKjerome wrote:
danhia wrote: probabil imi vei arunca in fata ceva de genul ca oricum nu te intereseaza ce cred eu , )


Nu, nu. E chiar comic , mai zi. :)
O sa ma scuzi daca nu ma cobor la nivelul tau, da ?

? :shock: cred ca era frumos sa pui si continuarea la fraza de mai sus, nu vad de ce postul meu denota vreun nivel inferior la care domnia voastra nu doreste sa-si coboare privirea!si asta doar pt ca nu-l injur pe vlad!


Uite-ti aici nivelul :

partea buna , e ca da, probabil ca vei fi uitata rapid si vei fi ca si cum nici n-ai fost, insa faraactul bombastic si suprem al stergerii contului


De ce sa incep sa te jignesc si eu, e obligatoriu ? Nu vad la ce ar folosi un astfel de schimb de replici.

Cat despre motivele mele, nu am ajuns sa-ti fac astfel de confidente. Mersi de "interes" insa.
De unde ai facut tu legatura cu Vlad, it beats me.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Desfiintare cont

Postby danhia » Sat Jan 24, 2009 6:34 pm

nu ma intereseaza motivele plec de la premisa ca le ai si sunt personale, dar replica citata de tine nu trebuia sa o iei personal, pentru ca acelasi principiu se aplica majoritatii userilor nu numai tie.cred ca toti vor fi cumva uitati prin vreo arhica a forumului,chiar nu vad de ce te ataci.

e ca atunci cand te hotarasti sa nu mai vb cu cineva si anunti persoana scurt ca nu mai vrei sa-i vb, cand mult mai simplu si eficient ar fi sa nu-i mai vb pur si simplu. asa, persoana respectiva o sa vina sa te intrebe dar' de ce nu mai vb , etc o sa incerce sa te impace, etc.in concluzie o sa-ti ofere exact ceea ce ai si asteptat.uite de ex, acuma toata lumea te intreaba da' de ce si ce ai domle cu contu' de vrei sa-l defiintezi!

io zic ca pana la urma tot ne impacam. :lol:
Red Apple

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 6:37 pm

danhia wrote:chiar nu vad de ce te ataci.


Io ti-am zis ca nu ma introduc la nivelul ala.
Ia mai citeste o data sa vezi care dintre noi "s-a atacat".
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Desfiintare cont

Postby danhia » Sat Jan 24, 2009 6:39 pm

esti o scumpa si meriti si pupici!

io nu m-am atacat, dar imi beau ceaiul si am zis ca fac rost si de o conversatie. dar daca nu vrei si nu vrei.....
ma duc sa scriu pe celalalt forum, ca sunt mai prietenosi acolo.
Red Apple

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Desfiintare cont

Postby Daiza » Sat Jan 24, 2009 6:50 pm

cu acest topic nu am vrut sa generez o discutie interminabila.
nu am vrut sa jignesc pe nimeni.
nu am vrut sa fie nimeni banat.
din contra, doar sa mi se desf acest cont, pt ca optiunea asta e pe orice site care are posibilitatea de conturi.ar trebui sa-mi apartina.

oamenii pe forum, chiar si cei pe care ii cunosc, par f diferiti de realitate. unii iau in serios un forum, altii nu.
nu stiu de ce s-a ajuns la chestii atat de nasoale,respectiv sa i se puna poza lui trident pe forum, cu cv-ul, care de altfel este un motiv de lauda, nu de caterinca...inteleg ca opiniile lui deranjeaza pe multi, ca si eu am luat f in serios chestia aia cu cainii.
dar am spus si repet, nu topicul caini este motivul pentru care cer desfiintarea contului.
sau doamne fereste, trident! nu am nimic cu el! in viata reala suntem prieteni si il consider un tip destept si f capabil....care pe forum doar face caterinca.

dar cum ziceam, unora le place caterinca, altora nu, unii iau in serios forumul, altii nu.
eu n-am fost niciodata genul de persoana in stare sa fac caterinca sau sa o suport.
pur si simplu nu-mi place si nu sunt in stare.
am ajuns la momentul la care nu simt ca mai am ceva de facut pe acest forum si vreau sa ies.
regret ca s-a asociat acest moment,nu un anume topic si cu anume persoane.

poate exista anumiti useri care chiar ma scarbesc atat de forum cat si in viata reala, dar in tot cazul aceasta persoana nu e trident. si nu este cazul sa suporte anumite consecinte. exista o asociere absolut regretabila!!!
apropo de caini: cainele care latra mult, nu are timp sa muste!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Desfiintare cont

Postby Melania » Sat Jan 24, 2009 7:03 pm

Daiza wrote:pe care ii cunosc, par f diferiti de realitate. unii iau in serios un forum, altii nu.
nu stiu de ce s-a ajuns la chestii atat de nasoale,respectiv sa i se puna poza lui trident pe forum, cu cv-ul, care de altfel este un motiv de lauda, nu de caterinca...


Sunt de acord cu:
- nu era cazul sa i se puna poza/CV-ul pe forum
- CV-ul lui e un motiv de lauda, nu de caterinca.
Pe de alta parte CV-ul respectiv e public, nu e furat din calculatorul Elodiei.

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Desfiintare cont

Postby jeromeKjerome » Sat Jan 24, 2009 7:17 pm

Melania wrote:
Sunt de acord cu:
- nu era cazul sa i se puna poza/CV-ul pe forum


Si eu. Asta chiar a fost o magarie. Regretabil.:(
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Desfiintare cont

Postby 187.92a » Sat Jan 24, 2009 7:20 pm

O oroare de-a dreptul. La comentariile respective ma refer. Sper sa se rezolve , though.
O porcarie de-a dreptul. Un atac infantil si de cea mai joasa speta.
Nu asta este calea.
Last edited by 187.92a on Sat Jan 24, 2009 7:22 pm, edited 1 time in total.


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests