A-nceput moderarea in forta pe imed?

pareri, reclamatii
User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Tue Oct 21, 2008 12:31 am

trident...?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Tue Oct 21, 2008 1:15 am

si iarasi tapirul pash-pash cu bata dupa boschet, carele sa nu cumva sa-si exprime dorintele si sa ramana el fara bunatate de bucurie de a da in cap la useri. ca si moderatul asta, doar trebuie sa aibe si el un beneficiu intrinsec, nu? :)

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Tue Oct 21, 2008 3:59 am

voiam sa zic, mucles.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby danhia » Tue Oct 21, 2008 9:55 am

user '' gen trident'' nu e politically correct. doar pt ca tapirul e moderator nu vad de ce trebuie sa isi aplice propriile etichete pe useri si sa actioneze in consecinta.
in conditiile in care un user isi exprima parerea fara a injura in pe nimeni( desi printre altii se practica pusl poalelor in cap vezi un user pe la rezidentiat ) nu-l poti bana doar pt ca un moderator si alti useri il considera nauseating.
cu riscul de a fi acuzata de fan club, cred ca tapirul si-a pierdut orice urma de obiectivitate in ceea ce priveste moderarea.
cred ca dorinta lui de a avea useri fericiti care se ajuta intre ei si posteaza impreuna spre un forum fericit, este o dorinta nerealista, cu usoare tente dicatoriale, in care nimeni nu poate sa comenteze altfel decat majoritatea.
mai stiu ca tapirul aplica regula forumurilor din state si cred ca se vede ca un pioner care introduce progresul cu forta printre bietii useri romani
cred ca e suficient de inteligent sa-si dea seama insa ale cui posturi au mai multa greutate si atunci sterge cu veselie orice post care i se pare anti-...... anti=pur si simplu probabil.
in final cred ca dorinta lui de bana un singur user pt ca e disruptive dar in acelasi timp contribuind cu placere la crearea si intretinerea unor discutii ce pot fi usor incadrate la capitolul ''circ'' creaza asa un soi de contradictie .
Red Apple

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Tue Oct 21, 2008 10:40 am

auzi, stii ceva? Ma mai lasati in puii mei in pace cu analizele voastre? M-am saturat, gata, de interpretari, falsitati, pus-in-gura-ce-n-am-zis, profile psihologice si restul.
Io nu mai sunt moderator din secunda asta. Va spalati pe cap cu forum, moderatori, tridenti, regulamente si ce mai vreti. Restul moderatorilor, de'acu incolo nu ma mai aveti de bad guy PR, trebuie sa gasiti altul. Unul nu ati pus mana (in afara de vlad) sa va puneti imaginea la sifonat.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Chingachgook » Tue Oct 21, 2008 11:39 am

tapirul wrote: sa va puneti imaginea la sifonat.

:lol:
tapirule eu cred ca eu nitel cam in serios lucrurile.
ori ti-e teama ca viitorul angajator te cauta pe google si isi formeaza o imagine eronata?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Phat Skidz » Tue Oct 21, 2008 11:54 am

Frate, terminaţi-vă cu toate mizilicurile. Poftim, aţi obţinut ce aţi vrut (în cazul în care chiar aţi vrut ceva). Ne ştim de atâta timp, ce pisici. Mai bine l-aţi asculta pe ssss, nu o dată mi s-a părut singurul om dotat cu bun simţ dintre noi. Of, a trecut atâta timp cu imedul ăsta încât userii, care trăiesc un alt timp decât titularii lor, un timp mai comprimat, au devenit extrem de bătrâni. Userul vlad stroescu, cel puţin, se simte, pe rând sau simultan, pisălog, senil, deprimat existenţial. Nu mai zice nimic interesant. Are adesea ideea de a se şterge naibii din scripte. Nu ştiu voi cum vă simţiţi, dar ştiu cum vă vedeţi. Înainte să mor tare aş vrea să mai văz şi io ceva interesant pe forumul ăsta, dar în ultima vreme, cum citesc un topic, cum îmi vine să mă dau cu capul de birou, în mod repetat. Excepţie face topicul tapirului cu statistica, de la Medica News. E singura treabă interesantă din ultimul secol tui mama măsii de imed.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby b3 » Tue Oct 21, 2008 7:33 pm

L-ati suparat pe Vlad :shock: A scris "Frate, (...) !" si alte injuraturi.

No serios si cat se poate de sincer acum: trident, tu ce vrei exact ? Atentie ? Fa-te vedeta, du-te la televizor. Du-te joi la negocieri la Ministerul Sanatatii in calitate de presedinte AmRez si da interviuri la tv. Ca uite ca dr moga si toti "nebunii" aia de pe rezidentiat au reusit sa fie bagati in seama si acum se da protestul studentilor-absolventilor-si-rezidentilor la stirile de la ora 8 pe toate posturile si in transmisiune directa de pe treptele Ministerului la ora 10 dimineata pe Realitatea. Ce-ti poti dori mai mult ? Celebritatea pe un forum e de 2 lei. Maine apare alt clovn si-ti ia locul.

E de apreciat ca faci un efort si esti noul trident, trolling-free. Asta din cate am vazut, dar n-am vazut foarte mult ca nu citesc Diverse si Discutii pe bune, insa iti observ absenta pe Facultatea si Rezidentiat. Dar vad ca iti e imposibil sa te rezumi la asta, trebuie sa vii aici si sa te dai victima din orice si sa-l tot ataci si provoci pe tapiru mai ales cand vezi ca-l enervezi, ca sa-l enervezi si mai tare, si daca face ceva la limita regulamentului (sau dincolo - si mie mi se pare ca a exagerat, dar e provocat) sa poti sa tipi din gura de sarpe "victoreeeeee, uiteeeee ce faceeee tapiruuuuuu !!!". Jenibil.

Daca si altii fac ce face trident si nu sunt sanctionati cum e trident, de ce nu sanctionati voi ? Aveti butonul de report, folositi-l. Moderatorii nu stau pe forum non stop si nu citesc tot ce se posteaza. Unele chestii de mai scapa. Dar oricum majoritatea userilor cand primesc warning sau li se sterge un post sau sunt admonestati pe forum nu tipa ca din gura de sarpe ca trident si nu se apuca sa faca topic pe forum feedback, poate de aia nu-i vedeti nici voi. Daca are cineva impresia ca trident e inocent si tapiru e isteric cred ca trebuie sa mai analizeze problema.

Da, s-a lungit prea mult aparitia regulamentului si reorganizarea forumului, asta a fost o greseala. Dar forumul nu e prioritatea numarul 1 a nimanui de aici, poate sa astepte. Ceea ce nu inteleg e de ce trident se simte el nevoit sa faca asa mare caz din asta. Poate pentru ca vrea atentie ? Si legat de ban, daca a fost sau nu o idee buna, a fost o idee foarte buna si prea tarziu pusa in aplicare. Inca din primavara primeam mesaje de la useri contra trident, toti intrebau de ce nu e banat, a fost lasat in pace, moderatorii n-au observat ce se intampla pe forum (cum am zis, avem si alte treburi) si surpriza, cand a inceput vara, vacanta, concedii si am revenit pe forum am observat toti ca e haos, trident taie si spanzura, isi facuse propriul loc de joaca aici si se pusese Regele lopatzelelor si galetushelor. Iar acum se oftica si face pe victima.

Pe orice forum la un moment dat apare o revolta a unor useri neintelesi, nemultumiti, care vad ei mai bine cum ar trebui sa arate forumul si ce sa se intample. Aveti topicul in care a pus victor regulametul si invitatia sa contribuiti. Nu e nimic acolo, va doare undeva, doar dati din gura si urlati ca moderatorii fac si dreg.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Tue Oct 21, 2008 7:51 pm

stiti bancul acela cu 'O camila in desert: tropa-tropa; un gandac pe burta ei: lipa-lipa. ce face gandacul?'
(contrar aparentelor acest post nu e offtopic)
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby b3 » Tue Oct 21, 2008 9:46 pm

Il stiu doar pe ala cu desert, camila, pash pash, soricel in urma ei, pash pash, ad nauseam, pe ce calca soricelul? pe nervii tai..
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby antalgic » Tue Oct 21, 2008 11:20 pm

Io cred ca trident a inceput la un moment dat sa se simta sef peste imed si s-a purtat nu prea ideal cu unii utilizatori, a jicnit rau de tot utilizatoare iar cand si-a dat seama de greseala a inceput deja moderarea in forta. Nu o sa fiu foarte logica-ca sa fiu pe placul lui vald, dar nu numarul de posturi si reactiile lui trident la adresa adminilor i-a mobilizat pe acestia contra lui, ci valul de insulte pe diverse neinsemnate motive. pare-se ca acesta s-a cam potolit, introduc seama ca niscai sedinte de 2.20 l-au adus pe calea cea buna, deci nu stiu ce atata vociferare.; ca are ca nu are admiratori, admiratoare cu sau fara vreun interes ascuns sa-l .... nu e treaba mea, asa cum nu e treaba mea sa-i tin vreo parte cuiva. mi se pare comic sa o tot lungesti in numele agresivitatii lui trident sau in numele prieteniei profunde pe care i-o porti.
io zic sa va pupati si sa iesiti in discoteca sa va dati niste aere si sa va treaca.
nu va legati de mine ca eu mica si nevinovata si n-am treaba cu voi si scandalul vostru!
:peace:


ps. nu ma refer la b3 dupa care am postat imediat!!!
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Wed Oct 22, 2008 12:29 am

mai le amestecati rau de tot.
eu am cerut moderare pe baza de regulament, constanta si egala pentru toti userii, despre asta este topicul asta.

ca forumul nu e prioritatea nr 1 a moderatorilor sincer nu ma intereseaza, poa sa aibe si 5 copii acasa, ma lasa rece orice consideratie referitoare la motivele mele de a scrie pe imed, ca vai ce nesimtit era trident etc. vlad sunt N motive care scad nivelul forumului si-l impiedica sa fie ceea cea ti-ai dori tu: de la 1 la N ele nu au legatura cu mine. Motive care se vor manifesta si pe viitor, si sansele sunt sa fie din ce in ce mai multe. Dupa cum spuneam, independent de mine.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Wed Oct 22, 2008 3:57 am

mucles

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby victor » Wed Oct 22, 2008 12:19 pm

trident, vad ca iar revenim de square 1: daca pana acum nu raspundeai la itnrebare tu ce cauti pe imed, in schimb o tot adresezi la cei care-ti contesta "calitatea" posturilor / contributiei la dezvoltarea societatii etc. Cum prinzi un sh, tz, ii - sari la tasta, si cand trantesti un "miahela .." e doar o eroare de tastare pe care lumea o ia prea serios. As considera asta a treia avertizare "regulamentara" ca prea intri pe imed la man-hunt, celelalte 2 parca ti le-am plasat pe undeva - si sa vedem ce raspunzi, fara sa focalizezi pe persoane/atac la persoane/da' de ce ala altfel etc.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Wed Oct 22, 2008 12:24 pm

vad ca tapiru are voie sa zica "mucles" si "du-te-n @#$%^ matii". tre sa fii moderator pt asta?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby antalgic » Wed Oct 22, 2008 1:23 pm

andy gavrilescu wrote:vad ca tapiru are voie sa zica "mucles" si "du-te-n @#$%^ matii". tre sa fii moderator pt asta?


vezi ca zic si eu du-te-n @#$%^ matii (nu tie) si precis nu o sa iau avertizare pt asta. ;)
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby victor » Wed Oct 22, 2008 1:45 pm

antalgic wrote:
andy gavrilescu wrote:vad ca tapiru are voie sa zica "mucles" si "du-te-n @#$%^ matii". tre sa fii moderator pt asta?


vezi ca zic si eu du-te-n @#$%^ matii (nu tie) si precis nu o sa iau avertizare pt asta. ;)


myry/jlo/lili etc - daca vrei discutam si despre tine, desi din discutiile anterioare nu ajuta la nimic disctutiile

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby antalgic » Wed Oct 22, 2008 2:17 pm

nu duc lipsa de fani, dar daca insisti ma caut de un motiv serios sa ma avertizezi.

cine se leaga de mine, precis e fanul meu :lol:
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
maximilian
elder
elder
Posts: 613
Joined: Wed Aug 06, 2008 8:35 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby maximilian » Wed Oct 22, 2008 2:34 pm

daca tu esti myry eu am fost cel mai mare fan al tau. pot sa-ti explic in privat.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Wed Oct 22, 2008 8:13 pm

victor wrote:trident, vad ca iar revenim de square 1: daca pana acum nu raspundeai la itnrebare tu ce cauti pe imed, in schimb o tot adresezi la cei care-ti contesta "calitatea" posturilor / contributiei la dezvoltarea societatii etc. Cum prinzi un sh, tz, ii - sari la tasta, si cand trantesti un "miahela .." e doar o eroare de tastare pe care lumea o ia prea serios. As considera asta a treia avertizare "regulamentara" ca prea intri pe imed la man-hunt, celelalte 2 parca ti le-am plasat pe undeva - si sa vedem ce raspunzi, fara sa focalizezi pe persoane/atac la persoane/da' de ce ala altfel etc.


Raspuns:
sincer nu inteleg prea multe din ce ai scris.
iti raspund la ce inteleg, ma atentionezi daca gresesc pe undeva si inteleg gresit.
-nu inteleg revenim de square 1, nu stiu ce inseamna expresia
-nu am adresat o astfel de intrebare nimanui
-imi pare rau ca am scris "miahela", daca as putea edita as face-o bucuros, sigur ca exista o diferenta ca de la cer la pamant intre prostie si typos
-nu sar la sh si tz, sigur insa ca simt nevoia sa fiu ironic cand vad ca se da cate unu destept dar fix in fraza aia greseste ii sau cratime; nu stiu daca ai observat, dar fix cand cineva se da destept tocmai atunci o comite. contrastul dintre aparentele pe care doreste sa le picteze cel care scrie si realitatea care reiese din ortografie naste umor.
-de ce nu am voie sa focalizez pe inechitatea moderarii cat timp sunt direct implicat

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Wed Oct 22, 2008 8:34 pm

raspunsul de mai sus a fost 'cum s-a cerut', fara atac la persoana sau 'de ce ala nu'. daca mi se cerea sa scriu cu font albastru o faceam, de ce nu..
trecand peste, dar retinad ca topicul este despre moderare, nu despre trident:
andy gavrilescu wrote:vad ca tapiru are voie sa zica "mucles" si "du-te-n @#$%^ matii". tre sa fii moderator pt asta?


intrebarea aceasta nu si-a gasit raspuns inca, ba chiar a fost trecuta cu vederea.

in continuare sustin ca ar fi de bun simt sa existe o moderare echidistanta corecta si bazata pe un regulament, chiar daca am doua avertismente (primul pentru ca semnatura mea "dilua institutia de moderator"(omg, vezi mai sus care :) ), a doua acum pentru "man-hunt". sincer nu cred ca daca am deschis topic in Diverse despre mihaela radulescu am vreun warning si pt aia, deci raman la doua. oricum, nu ma mai mira nimic.)

o sa tot curga warunile si banarile de 2 saptamani care se vor face 10 luni si tot asa, dar pe langa faptul ca nu reusiti sa stabiliti cam ce e de nefacut , va chinuiti sa gasiti motive.
interesant este ca va tot deranjez fara sa fac nimic nepermis, Diversele e Diverse restul forumului merge (de fapt cam sta pe loc) linistit.
zau, parca suntem la reactia alergica, hipersensibilizari si raspuns secundar. ei, ce analogie.. :)

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Wed Oct 22, 2008 8:35 pm

mucles

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Melania » Wed Oct 22, 2008 8:37 pm


User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tapirul » Wed Oct 22, 2008 8:49 pm

de fapt CE ti s-a intamplat trident? Ti s-a sters un topic si un post. Atat. Dar tu trebuie sa faci scandal pe sapte voci ca vai nedreptate, ce ti s-a putut intampla tie.

Uite asta e ceea ce ma irita pe mine, si vreau sa opresc. Agitatia asta a ta patetica apropo de propria ta persoana, saptezeci de topice si treisute de posturi despre tine si cu tine, nevoia asta patologica de imagine, de lumiile rampei. Te-ai milogit de victor sa te lase inapoi pe scena pana cand omul a cedat (gresit in opinia mea si a altora). Mesajul meu era ca forumul asta nu e scena ta personala de facut valuri si imagine. Ai patru fani care contribuie si ei la aceasta agitatie, da, dar restul nu sunt fanii tai si sunt probabil la fel de dezgustati ca si mine. Ca o faci acum, ÅŸiret, in cadrul regulamentului, cu regulile in brate, e si mai patetic. Zece mii de posturi in care ti-ai batut joc de lume spun mai multe decat apelul tau la regulament.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Melania » Wed Oct 22, 2008 9:05 pm

tapirul wrote: Ai patru fani care contribuie si ei la aceasta agitatie, da, dar restul nu sunt fanii tai si sunt probabil la fel de dezgustati ca si mine.

Cred ca ceilalti useri sunt indiferenti, nu dezgustati.

beaver
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Fri Apr 01, 2005 3:57 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby beaver » Wed Oct 22, 2008 10:06 pm

tapirul wrote:Ai patru fani care contribuie si ei la aceasta agitatie, da, dar restul nu sunt fanii tai si sunt probabil la fel de dezgustati ca si mine.

Pune-ma si pe mine de fan al lui trident si dupa cum vezi, nu contribui la nicio agitatie stau fain frumos in bancuta mea.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 10:14 pm

Deci daca am inteles eu bine acest topic este despre un Peter Wiggin(Ender's Game saga) aka Trident. Bun vad ca a prins la public.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 10:18 pm

A si inca o intrebare pentru operatorii imed care se pare viziteaza des acest topic. De ce in forumul de rezidentiat nu este permis atasarea de fisiere? Acolo chiar ar fi util, mai ales in perioada post examen cand se for face statistici.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby Melania » Wed Oct 22, 2008 10:39 pm

beaver wrote:Pune-ma si pe mine de fan al lui trident si dupa cum vezi, nu contribui la nicio agitatie stau fain frumos in bancuta mea.

Avem dovada ca trident e un beaver bandit. :D

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Wed Oct 22, 2008 11:29 pm

tapirul wrote:de fapt CE ti s-a intamplat trident? Ti s-a sters un topic si un post. Atat. Dar tu trebuie sa faci scandal pe sapte voci ca vai nedreptate, ce ti s-a putut intampla tie.

Uite asta e ceea ce ma irita pe mine, si vreau sa opresc. Agitatia asta a ta patetica apropo de propria ta persoana, saptezeci de topice si treisute de posturi despre tine si cu tine


Este vorba despre principiu. Ti se pare ca cer vreun topic inapoi? Nu. Ma revolta rautatea si limitarea moderatorilor. Va blocati foarte tare cand vine vorba despre o moderare echidistanta si corecta.
Va aparati atitudinile gresite (injurat useri, sters aiurea topice pt razbunare, etc) si faceti super caz de un topic cu Mihaela Radulescu.

Ba chiar nu as dori deloc atentie mai mult decat alti useri, as prefera sa fie acolo un regulament pe care sa-l respect(am), fara sa am parte de frustrarile altora referitor la imagine. Cand colo comentarii peste comentarii si warn-uri peste warn-uri pentru chestii inventate si superartificii si giumbushlucuri. Imi pare rau ca va obtureaza vederea imaginea mea. Nu va cere nimeni sa ma cautati in topicele in Diverse.
E o aiureala, ma vedeti doar pe mine cand de fapt scriu in 2-3 threaduri si va simtiti lezati in N feluri diferite.

Sigur ca as fi preferat o discutie serioasa, despre regulamente, despre ce strica unul sau altul la forum, de ce imaginea cuiva determina nu-stiu-ce, din astea, sigur ca fara pasiuni. O discutie constructiva.

Voi mergeti in continuare pe "ba daca facem regulament asta e jmecher si ne face". Eu va spun ca sunt mai mult decat doritor sa aflu 1data pt totdeauna ce va tot deranjeaza, de ce etc.

Daca voua nu va suna deloc ciudat sa dati ban-uri, warn-uri cum va vine in tasta pe baza de NIMIC e dreptul vostru, dar nu vad diferentierea dintre asta si gaborii care dau unuia sau altuia amenzi si-l cauta si-n chiloti doar ca are masina mai mijto.

Nu intentionez sa oftic pe nimeni cu postul asta, probabil si asa aia care au un dinte impotriva sunt ofticati si orbiti de prezenta mea pe aici si nu vreau sa le mai adaug. Parca va suna telefonul cand postez, zau asa

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby b3 » Thu Oct 23, 2008 1:22 am

Mie telefonul nu cred ca-mi suna de cate ori postezi tu in topicul asta pe zi. E datoria moderatorilor sa verifice cat de des intra pe forum ce s-a scris in Forum feedback, ca asta e scopul ariei asteia, comunicarea cu userii. Esti absurd.

Si mai esti si ca o moara stricata, ti s-a explicat de zeci de ori de fiecare moderator in parte, ai si in regulament scris (ala asa cum e, in dezbatere publica) ce ai facut, faci si probabil vei face si in continuare si deranjeaza (si pe useri - care te raporteaza - si pe moderatori), si tu nu si nu, ca ce faci tu, ca tu nu intelegi. Daca iti zic cum se cheama asta zici iar ca te injura moderatorii.

Uite, na, mi-a venit o idee, poate merge si scapam: da, avem ceva cu tine. De fapt nu, EU am ceva cu tine si am montat toti moderatorii impotriva ta si vreau sa te dau afara de pe forum. Si de asta ne tot luam de tine asa fara motiv, total din senin, ca sa te enervam ca poate pleci de pe forum. Nu vrei tu sa-ti faci frumos forumul tau trimed.ro/forum cu regulile tale unde sa faci ce vrei si sa-ti vina toti fanii de pe imed acolo ? Ia gandeste-te. Si poti sa dai cu masina mai smechera pe acolo cat vrei, n-o sa fie nici un gabor sa te caute in chiloti aiurea.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Thu Oct 23, 2008 1:58 am

b3 wrote:Mie telefonul nu cred ca-mi suna de cate ori postezi tu in topicul asta pe zi. E datoria moderatorilor sa verifice cat de des intra pe forum ce s-a scris in Forum feedback, ca asta e scopul ariei asteia, comunicarea cu userii. Esti absurd.


Nu doresc si nu intentionez. Cat despre Datoria de moderator.. ce-i drept mai raman unii necomunicati:
andy gavrilesc wrote:vad ca tapiru are voie sa zica "mucles" si "du-te-n @#$%^ matii". tre sa fii moderator pt asta?
cu sau fara datorie.

b3, se facea vorbire de moderarea din Diverse, care sigur ca nu apare in regulament, desi tu spui ca e in regulament s.am.d. N-am spus niciodata ca ma injura moderatorii.
Poa sa te deranjeze topicul, eu am vrut locked pe el ca se cicliza da n-ai vrut tu :P

Chiar suna asa rau ideea aia cu moderare corecta incat sa fie nevoie sa cauti alternative?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby b3 » Thu Oct 23, 2008 11:58 am

Tu pana nu despici firu'n patru si cand ti se explica s-o iei iar de la capat nu te lasi. Uite o ultima incercare:

mucles = ciocu mic = mai taci. In conditiile unei discutii in contradictoriu in care ambii se enerveaza reciproc nu contravine regulamentului, nu e in scop de intimidare, jignire etc. . Daca erai un newbie si intrebai 'bai da' nu se face nimic cu locurile la rezi' si iti zicea mucles atunci da, era intimidare, bataie de joc etc. ca erai nou pe forum si iti dadea la cap. Acu' o sa zici ca-s standarde duble. Nu, e doar bun simt si libertatea pe care o are si judecatorul la tribunal de a interpreta legea in context.

dute-n ce ti-a zis = unde ti-a zis ca n-am gasit postul ? Vb serios, fara misto. Daca e pe Diverse aia dupa spusele tale e sectiune de vent off, cf noului regulament, ai voie sa faci orice acolo. Chit ca esti user normal sau moderator. Si moderatorii au nevoie de vent off. Daca tapiru ti-a sters un topic pe Diverse ramane de discutat intre moderatori ce/daca trebuie facut ceva. Gen warn/"mustrare" pt tapiru ca a abuzat de puteri sau whatever. Are si el voie la 3 warnuri ca oricine altcineva si warnul nu e incompatibil cu pozitia de moderator (nu scot reguli din burta, mai vezi si alte forumuri). Iar daca tapiru chiar a renuntat la pozitia de moderator cum a zis mai sus discutia asta nu mai are sens. Si oricum TOATA discutia asta nu are sens pana nu repornim forumul cu sectiunile noi si regulamentul nou, pt ca pana atunci exista posibilitatea sa bend the rules, rules care plutesc in aer deci nu prea ai ce sa bend. Asa ca poti s-o iei si asa, inca nu e regulamentul nou aplicabil asa ca tot ce-am scris mai sus nu e valabil, asa ca tapiru poate sa te injure si sa-ti stearga topicuri cat vrea ca e sat fara caini pe forum si moderatorii modereaza cf bunului lor simt care se prea poate sa nu corespunda ideilor catora useri recalcitranti.

Multumit ?

Totusi tu nu mi-ai raspuns la intrebarea ce mai cauti pe forum daca te nemultumeste atat de profund ? Romanii cand s-au saturat de Romania au plecat prin strainataturi, mutarea ta pe un alt forum al tau e mult mai simpla.

Si cu asta am terminat discutia cu tine, daca tot nu pricepi esti intr-un fel sau te faci intr-un fel pe care iar nu pot sa ti-l zic explicit ca zici ca te injura moderatorii. Topicul n-are rost sa fie inchis pentru ca e-ai demonstrat ca stii sa deschizi topicuri noi pe exact acelasi subiect.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby 187.92a » Thu Oct 23, 2008 1:21 pm

Cu riscul de a ma repeta, nu am spus ca m-ar fi injurat vreun moderator. Si nici ca nu imi displace profund/atat de profund forumul, ci atitudinea moderarii.
b3 wrote:..ca e sat fara caini pe forum..


Pacat. Sau macar de-ar fi asa, si a fost o mare perioada. Realitatea e ca e sat cu caini. Exista moderatori.


O discutie distructiva este: "suntem moderatori, e sat fara caini, facem ce vrem, forget about corectness si principii, noi suntem ok by default, daca injuram e ca ne mai scapa si noua, dar sigur noi te stergem daca injuri, oricum indiferent suntem foarte ok tu esti din ala distructiv stii tu ce faci, faci rau las ca stii tu, de ce nu te cari daca nu-ti convine etc".
De ce sa se consume atatea taste pentru a apara niste atitudini more or less discutabile si bunul simt al fiecaruia (subiectivism, o dam pe ba tu esti nesimt ba nu ba tu si tot asa- da, cicleaza si evident ca e stupid/enervant, de ambele parti).



O discutie constructiva este: "pai uite nu face asa si asa si e ok".
Hai asadar sa ajungem la aia cu "pai uite, nu face asa si asa si e ok". Se termina simplu si toata lumea este fericita, eu respect ce vreti voi, voi nu aveti ce sterge/critica.
Atat de simplu.
Nu este interesul nimanui (al meu cu certitudine nu) sa bend any rule, mi-ar placea sa va definiti asteptarile si sa traim fericiti cu totii ever after.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby b3 » Thu Oct 23, 2008 2:29 pm

Ok, atunci toata lumea se calmeaza, nu mai scriem pe topicul asta si nu mai discutam subiectul moderarii imed pana in momentul (foarte apropiat, sper) in care restartam forumul, cu sectiunile alea de care zice tapiru, cu regulamentul ala care e in dezbatere publica cu sticky pe forum feedback, pe care toata lumea il va respecta, si useri si moderatori, ambele categorii fiind sanctionabile daca se abat de la ce scrie acolo.

Deci avem putina rabdare, nu mai despicam firul in patru si dupa momentul 0 ne supunem toti regulilor. Nu stiu sa-ti spun cat mai dureaza pana la momentul 0, e in lucru, nu e ignorata treaba.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby b3 » Thu Oct 23, 2008 2:42 pm

Mda, mi-a scapat referirea ta la sat fara caini dar in spiritul opririi acestei discutii in cercuri nu o s-o comentez mai mult decat: n-a fost niciodata sat fara caini in afara sectiunii Diverse, doar ca unii au sarit cardul in alte sectiuni. Cum aspectul asta este relativ in functie de persoanele care-l argumenteaza, nu consider ca trebuie discutat mai mult asa ca ne calmam, asteptam restartul si vedem dup-aia cum merge.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby andy gavrilescu » Thu Oct 23, 2008 6:18 pm

b3 wrote:dute-n ce ti-a zis = unde ti-a zis ca n-am gasit postul ? Vb serios, fara misto. Daca e pe Diverse aia dupa spusele tale e sectiune de vent off, cf noului regulament, ai voie sa faci orice acolo.


nu i-a zis lui trident, ca era banat atunci. nu ai gasit postul pt ca probabil l-a sters cum a facut si cu altele, ca o mazta ce isi ingroapa excrementele. si atunci nu exista noul regulament, cum ca diversele ar fi bar de negri si poti scrie orice, iar tapirul amenda dupa bunul plac orice nu ii convenea cel putin cu un limbaj ce nu onoreaza pozitia de moderator.
vezi, trebuia si atunci sa iti sune telefonul!
e clar ca aveti o atitudine partinitoare si il acoperiti pe tapi. ar fi demn din partea lui sa renunte pe bune la moderare, au mai facut-o si altii :wink:
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby tana » Thu Oct 23, 2008 6:28 pm

n-a renuntat deja? eu asa intelesesem
seriously, si nu vreau sa-l supar pe tapirul, dar ar fi mai potrivit la diverse un moderator mai open-minded
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
maximilian
elder
elder
Posts: 613
Joined: Wed Aug 06, 2008 8:35 am

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby maximilian » Thu Oct 23, 2008 6:51 pm

eu tot nu pricep ce asteapta cei din conducere (ca deja nu mai sunt colegi de forum), sa mai scriem pe forum ca imediat ce postezi ceva sterg. mi-e si frica de ei.
si eu l-am vazut pe tapirul folosind un limbaj vulgar si victor nu a zis nimic de chestia asta. ar trebui sa fie tras la raspundere in fata userilor, ca sa stim si noi o chestie.

ssss
elder
elder
Posts: 1168
Joined: Mon Apr 14, 2008 5:36 pm

Re: A-nceput moderarea in forta pe imed?

Postby ssss » Thu Oct 23, 2008 7:45 pm

Propun 200 nuiele la talpi pentru tapiru in fata lu' davila. Si sa-si faca autocritica in scris in ritm de haiku . E bine asa, domnu' max?
Reality is an illusion due to lack of wine


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests