Despre hartuiala

pareri, reclamatii
User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Despre hartuiala

Postby Calico » Wed Jul 28, 2010 11:51 pm

b3 wrote: Eu le privesc prin prisma lui "mesajul asta o sa genereze un conflict ? Este posibil sa enerveze pe cineva ?". Tu probabil gandesti "si ce daca enerveaza ? E dreptul meu sa-mi exprim parerea si e problema celui care se simte lezat daca se simte sau daca-l enervez eu si nu vrea sa vorbeasca cu mine. Eu vreau sa vorbesc. Nu-ti place, fa-ti blog." Ceva de genul ?

Nu ai inteles. Mesajul meu pe topicul Germania nu era provocator, nu leza in nici un fel si in mod normal nu ar fi trebuit sa genereze nici un conflict. Iar cei care au sarit in sus nu au fost cei carora le era adresat mesajul, nu cei cu care vorbeam si cu care discutia a fost tot timpul politicoasa, ci alti useri carora eu nici nu ma adresasem (vmc, manolo etc).
Asta pentru ca nu mesajul in sine a generat conflictul, ci faptul ca eu am "indraznit" sa-mi dau cu parerea pe topicul respectiv. Referitor la acest aspect a fost replica mea "nu-ti place ca eu sa scriu aici, fa-ti blog".

Ok, sunt de acord ca poate uneori trebuie sa te gandesti inainte de a posta un mesaj posibil provocator, dar nici nu mi se pare normal sa-ti fie frica sa postezi o parere pasnica, neprovocatoare pe un anumit topic, doar pentru ca e "tarlaua" lui vmc sau a lui manolo si ei nu te pot suferi. Si cred ca userii ar trebui protejati de atitudini din astea de "bully", chiar daca userii se numesc MumaPadurii. Insa in loc sa fie aparati, sunt acuzati de hartuiala. :shock:
Last edited by Calico on Wed Jul 28, 2010 11:55 pm, edited 1 time in total.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Despre hartuiala

Postby b3 » Wed Jul 28, 2010 11:54 pm

ok, ai dreptate. In fond si ei puteau sa-si continue discutia si sa incheie subiectul cu radiologul.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: Despre hartuiala

Postby tapirul » Thu Jul 29, 2010 9:54 pm

b3 wrote:Nu stiu daca ai prins perioada cu dezbaterile lui cerbu si tapiru. Cam asa vad eu ca ar trebui sa arate un forum.

ei, mulţumesc :oops:
apropo de cerbu, vine peste doo săptămâni la şviţera şi ne beruim ş'o să continuăm neşte dezbateri


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests