Petitie pt amnistie

pareri, reclamatii
User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Petitie pt amnistie

Postby Melania » Thu Aug 19, 2010 3:22 pm

OK, no problem. :)

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby pc7 » Thu Aug 19, 2010 4:51 pm

INCREDIBIL!!!

-te incurci in butoane!
-dai ban lui kooksee cu juam de an intarzaiere!
-ne spui ca banul lui kooksee exipra in 16 august, apoi revii ca in 16 sept si apoi in 16 octombrei
Scuza-ma, dar daca n-ai timp suficient, daca ai probleme cu atentia sau cu butoanele, lassa-ne!! lasa pe altii acre pot mai mult!

cer revocarea lui b3 din functia de moderator, ceea ce face ea fac copii de la gradi.
Life's not fair, get used to it

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie pt amnistie

Postby b3 » Thu Aug 19, 2010 5:51 pm

"INCREDIBIL !", for real ? Este doar un forum, nu inteleg de unde atata agitatie.

16 oct e pt melania si daca ai avea rabdare sa citesti cu atentie inainte sa te inflamezi asa ai intelege si restul detaliilor.

Melania, multumesc pentru intelegere :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Petitie pt amnistie

Postby ciresar1988 » Thu Aug 19, 2010 6:08 pm

b3 wrote:Vlad este de alta opinie, e alegerea lui, are si el dreptul de a da sau ridica banuri, face cum doreste. Teoretic ar trebui sa fim o echipa si sa luam deciziile impreuna. Practic uneori suntem 1 la 1 si unii dintre noi aleg sa spele rufele in public.

De altfel regulile aplicate la fel pentru toti este ceva ce chiar trident a cerut intr-un mod destul de isteroid. Ma plictisesc oamenii care isi schimba opiniile de la un minut la altul.


Teoretic ati fi o echipa daca tu ti-ai lua la pila colturile. In forma in care te afli, mi-e greu sa cred ca poti face echipa cu cineva. Vlad a fost in 90% din cazuri rezonabil. Si flexibil. Flexibilitate care, pana la urma, e apanajul omului inteligent. Nu credeam ca o sa ajung vreodata sa il sustin pe trident. Iata ca ai reusit sa ma convingi.
Cum adica "te-ai incurcat in butoane"??? Si acu, pe bune, chiar nu te prinzi ca bunavointa Melaniei e , de fapt, bataie de joc pe fata la adresa ta? Pe care o meriti de altfel 100%. E doar un forum, corect. Nefiind atat de important, zau daca inteleg de ce te agati de postul de moderator. Pleaca ! Lasa-ne !!!

Ma alatur si eu lui pc7 si cer revocarea lui b3 din postul de moderator. NU ca i-ar pasa cuiva, dar macar asa ne delimitam dracului cumva de cei care accepta sa fie moderati de o persoana atat de competenta.
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: Petitie pt amnistie

Postby dexter65 » Thu Aug 19, 2010 6:56 pm

eu sunt pro b3. mi se pare singurul user care stie sa regleze situatia pe imed.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Petitie pt amnistie

Postby Phat Skidz » Thu Aug 19, 2010 6:58 pm

Uau, dexter65, eşti sigur că susţii regula banării clonelor???? Sigur-sigur?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: Petitie pt amnistie

Postby dexter65 » Thu Aug 19, 2010 7:31 pm

eu vad aici cum spiritul delasator/neserios latin se lupta cu pragmatismul si seriozitatea nemteasca de care da dovada b3. eu vreau sa spun ca b3 este un user serios si unii abia asteapta sa apara ceva ca sa o atace.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie pt amnistie

Postby b3 » Thu Aug 19, 2010 7:34 pm

Vlad s-a transformat intr-un mic turnator :) dexter65, ai ban pt clona. Inteleg ca era permanent, ma corecteaza Vlad daca gresesc.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie pt amnistie

Postby b3 » Thu Aug 19, 2010 11:42 pm

Gresesc. Imi cer scuze, nu era permanent. dexter65, nu esti banat.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Petitie pt amnistie

Postby ciresar1988 » Fri Aug 20, 2010 12:13 am

:orchestra:

Bravo ! Nu te dezminti ! Genial ! Jesus !
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Petitie pt amnistie

Postby ciresar1988 » Fri Aug 20, 2010 12:35 am

Si totusi, atat pentru cultura mea generala, cat mai ales pentru a lui (care jura ca habar nu are de vreo alta clona), care e clona lui kooksee pe care ai descoperit-o acum? Sau asteptam un post cu "Am gresit, scuze, nu era clona lui kooksee. Kooksee, ai ban doar pana la 16 sept" ?
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie pt amnistie

Postby b3 » Fri Aug 20, 2010 4:50 pm

Nu, "asteptam" postul tau, ciresar, cu "Am gresit, scuze, am citit de data asta si am inteles ca era clona lui Melania si doar banul ala s-a prelungit pana pe 16 oct. Kooksee e good to go pe 16 sept. Scrie totul si in activity log."
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Petitie pt amnistie

Postby ciresar1988 » Fri Aug 20, 2010 7:20 pm

Desi tu ai modificat cum ai vrut tu posturile incat acum sa pari nevinovata, as face cum spui. Dar pe mine m-a invatat mama sa urmez exemplele personale ale liderilor, asa incat o sa spun " Asta e, am gresit ! Bine ca esti tu perfecta ! "
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie pt amnistie

Postby b3 » Fri Aug 20, 2010 9:02 pm

Nu am modificat nici un post fara sa mentionez asta prin "edit:". Am sters postul melaniei cu ":)" si cel despre banul lui d65 din activity log. Dar tu poti sa crezi ce vrei.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby Calico » Sat Aug 21, 2010 3:48 pm

b3 wrote:Ma alatur si eu lui pc7 si cer revocarea lui b3 din postul de moderator. NU ca i-ar pasa cuiva, dar macar asa ne delimitam dracului cumva de cei care accepta sa fie moderati de o persoana atat de competenta

:)
B3, nu poti sa-i faci pe toti isterici sau sa-i acuzi ca "se victimizeaza", "cicleaza" si alte din expresiile tale preferate. Sunt prea multi oameni care spun ca exista o problema, ca sa nu existe o problema reala.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sat Aug 21, 2010 9:45 pm

vlad s. wrote:Adevărul e mult mai simplu: dacă nu ar fi fost rugămintea mea de a NU-l bana pe DBP, b3 nici nu ar fi remarcat.

:hammer:
vlad s. wrote:Deci nu s-a jucat nimeni cu nimeni, nu e nicio perfidie, nu ne trădăm tovarășii, etc.


haha, pai da, perfidia presupune o planificare, niste chestii..
ii dam de gol din greseala :lol:

vlad s. wrote:Nu numai că nu eu l-am banat pe DrBigPharma, dar am fost și sunt contra acestei acțiuni. De fapt, am insistat să nu fie banat. În continuare nu sunt de acord și protestez formal, poate să se supere b3 pe mine.


Imi pare rau ca te jicnesti. Tu sustineai dramatic ca banarile lasa urme adanci sau ceva (mi-e lene sa caut), dar vad ca iti dai acordul implicit ca melania sau kooksee sa stea banati cu lunile. De ce, pentru care principiu? Si ce faci, sustii in mod formal?
marfa. vbim princiopii, oricum, nu oameni. parca nu i-ai mai cunoaste, sunt doar doi useri. eu asta spuneam. confirmi

vlad s. wrote:În multe ocazii l-am protejat pe trident cât am putut la nivel de imed, fapt pentru care mi-am luat și eu scuipați și hatemail, și nu îl consider dator pentru chestia asta,


Am inteles. Sunt dator, ok. Admit.
Bine, si eu mi-am luat un ban si -cumlea- mi-ai dat si un warn din cauza faptului ca tu ai intarziat cu moderarea (in ciuda numeroaselor mele raporturi pertinente), ceea ce a permis unor discutii sa o ia razna.


vlad s. wrote:reproșurile pe care mi le aduce trident nu sunt nici justificate, nici nu sunt pe un ton care ar permite vreo conversație. Trident, mă cam lași buș be.


Ba permit chiar o conversatie civilizata; este o replica a la b3 "cu tine nu se poate discuta". Poate nu vrei sa vbesti despre asta sau, dar nu pretinde ca tonul este necivilizat. Si nu am habar ce este "bus be", dar suna urat.

vlad s. wrote:Situația m-a întristat suplimentar, și este evident că pentru mine, între b3 și trident, nu e loc pe imed.


Eu cred ca pt noi intre voi nu este loc. Unul este exagerat, altul indiferent, oricum principiile dupa care moderati sunt de multe ori greu de intuit, chiar si de catre voi.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sat Aug 21, 2010 10:06 pm

MumaPadurii wrote:
b3 wrote:Ma alatur si eu lui pc7 si cer revocarea lui b3 din postul de moderator. NU ca i-ar pasa cuiva, dar macar asa ne delimitam dracului cumva de cei care accepta sa fie moderati de o persoana atat de competenta

:)
B3, nu poti sa-i faci pe toti isterici sau sa-i acuzi ca "se victimizeaza", "cicleaza" si alte din expresiile tale preferate. Sunt prea multi oameni care spun ca exista o problema, ca sa nu existe o problema reala.


Da, si dupa umila mea parere exista o problema legata de b3. Cel mai probabil insa expunerea ei depaseste cadrul discutiei de aici.

Moderarea dupa parerea mea este ageamie si ovariana, si aici nu numesc pe nimeni pt ca nu vreau sa exclud pe nimeni. (moderarea, nu persoanele, ca se jicneste lumea)

totusi, nu cred ca ar avea vreun rost sa nu mai fie b3 si vlad moderatori.
nu cred ca ar avea cine sa modereze in locul lor; ei mentin aparenta asta de seriozitate. si eu cred ca asta este scopul pt care sunt ei aici. probabil nimanui nu ii pasa daca userul X sau Y se simte nedreptatit, si pe buna dreptate: poate ca daca ar fi asa pt 3/4 dintre useri ar conta, dar asta nu se intamplka si nu se va intampla.


sigur, in continuare mi se pare o aiureala ca melania si kooksee sa fie banati.
si de o rautate extrema, vecina cu
in rest, cred ca balbaielile astea jenante (eu m-as baga sub pat de rusine daca as face d-astea) ale lu b3 (banat? nebanat... banat?/banat!) si vlad (memorabila parada cu flammingul) cred ca pot fi trecute cu vederea: tuturor ni se poate intampla sa iesim din casa in izmene, si in acest caz ar fi de dorit sa nu rada nimeni de noi :?

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: Petitie pt amnistie

Postby dexter65 » Sat Aug 21, 2010 10:11 pm

b3 wrote:Gresesc. Imi cer scuze, nu era permanent. dexter65, nu esti banat.


nicio problema

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sat Aug 21, 2010 10:12 pm

haha, logic.
problema ar aparea daca acum ti-ar spune "am gresit, esti banat" :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie pt amnistie

Postby b3 » Sun Aug 22, 2010 12:01 am

trident wrote:probabil nimanui nu ii pasa daca userul X sau Y se simte nedreptatit, si pe buna dreptate: poate ca daca ar fi asa pt 3/4 dintre useri ar conta, dar asta nu se intamplka si nu se va intampla.


Esti sigur ca ai vrut sa scrii asta ? :) Normal ca pentru 3/4 din useri nu se intampla si nu se va intampla, pentru ca respectivii respecta regulamentul (asa aiurea cum il considera cei nedreptatiti) si isi asuma si consecintele cand nu o fac.

MumaPadurii: epitetele alea vi le-am atribuit doar tie si lui trident, inceteaza sa prezinti lucrurile exagerat. Prin volumul posturilor si incapatanare tot nu poti schimba adevarul istoric :) In al doilea rand, exista un diferenta semnificativa ca numar intre userii nemultumiti de moderare si cei multumiti. Cei multumiti se exprima mai rar sau o data si gata, si printre ei se numara si cei care au primit warn/ban dar n-au comentat sau mi-au cerut detalii pe PM si au fost multumiti de raspuns. Cei nemultumiti posteaza foarte des, de fiecare data cand au ocazia, de multe ori cand nici macar nu are legatura cu ei "nedreptatea" si extrem de violent. As zice chiar jignitor dar niciodata nu iau "jignirile" online in serios. Si in al treilea rand, mai in gluma, si tie ti-au zis mai multi useri sa te duci sa te culci si iata ca esti in continuare cu noi :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sun Aug 22, 2010 2:02 am

b3 wrote:Cei nemultumiti posteaza foarte des, de fiecare data cand au ocazia, de multe ori cand nici macar nu are legatura cu ei "nedreptatea" si extrem de violent. As zice chiar jignitor dar niciodata nu iau "jignirile" online in serios.


Gresit.
Cei care posteaza foarte des se simt nemultumiti si se manifesta. Poate tu consideri ca cei 98% care nu posteaza niciodata (!) te iubesc si sunt multumiti de cum moderezi. Alora care posteaza nu le place.

Nu cred ca tu ti-ai putea permite sa vbesti despre violenta verbala si jigniri dupa ce sari cu "Esti prost". Nu vreau sa zic ca jignirile sunt un atribut al moderatorilor, vezi trimiterea lui andy gavrilescu la origini. De altfel, mie mi se pare violent si banul in sine, asa ca nu cred ca e cazul sa vb despre violenta si jigniri. Oare K sau Melania nu ar trebui sa se simta jigniti?
Pe de alta parte, nu cred ca variile consideratii ale userilor nu ar trebui luate pe seama; eu cred ca daca le iei in serios s-ar putea sa ai niste revelatii.

Iar pe vlad nu stiu cu ce l-am jignit, oricum vad ca i-ai luat cu c/p discursul, ceea ce nu ma mira deloc la tine si da, consider ca e foarte aiurea sa faca pe niznaiul cand useri vechi gen kooksee si melania cu care a conveituit ani intregi pa imed sunt banati asa, aiurea, pe clone de acum 1000 de ani si pe durate stabilite ad-hoc.

Si da ma, eu sunt genul mai sufletist, caruia ii pasa.


Si nu mi se pare ok sa aprobi useri, sa nu stii pe cat timp isi iau ban, sa uiti de activity log, sa "am gresit" la culcare si la trezire.

Rog sa se consemneze ca nu am spus nimanui "Esti prost".

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sun Aug 22, 2010 2:15 am

Si sa mi se dea o medalie, ceva.

Altfel, NU consider ca ar trebui sa nu fiti voi moderatori. Ba sa fiti!
Eu nu sustin demersul lui ciresar.

Sa fiti moderatori pana la adanci batr.
Dar sa raspundeti nevoilor reale ale userilor- adik sa va faceti treaba (vlad) si sa nu abuzati (b3). Sigur ca pot intelege ca este naspa sa muncesti neplatit sau sa faci ceva fara macar sa ai satisfactia implinirii unor satosfactii dintr-astea, mici. Da, este intr-adevar f f f naspa.
Dar putin imi pasa mie ca user ca nu sunteti platiti pt asta sau ca aveti antipatii personale.

Parera mea.


Acum n-aveti decat sa va jicniti daca va face placere :D

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby pc7 » Sun Aug 22, 2010 10:29 am

probabil ca are 3d dreptate, si nu ar trevbui schimbata b3, dar in momentul in care face abrambureli de astea ar trebui sa primeasca si ea ban sau warn, dupa cat de mare e magaria. Nu mi se pare corect sa banezi pe cineva dupa juma de an, ca atunci ti-ai adus aminte, sau sa nu stii ce faci cu clonele.
Life's not fair, get used to it

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: Petitie pt amnistie

Postby dexter65 » Sun Aug 22, 2010 3:01 pm

la unele chestii care se scriu impotriva lui b3 nici nu prea ai ce spune. ideea acestor replici in cascada e de a-i forta pe ceilalti moderatori si pe admini sa previna pierderea noilor useri care nu stiu prea multe despre userii mai vechi ai forumului si care vor tinde vazand ca cei care "protesteaza" sunt mai multi sa le dea lor dreptate si sa paraseasca forumul. acum depinde ce se doreste de la forum ptr ca daca ceilalti moderatori, adminii, doresc acelasi lucru ca si b3 nu cred ca va fi o problema. daca b3 e doar pusa la munca aici s-ar putea sa o pierdem.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie pt amnistie

Postby b3 » Sun Aug 22, 2010 3:37 pm

dexter65, userii noi nu prea vad certurile astea, pt ca userii noi stau mai mult in partea de sus a forumului, cel mult pe Discutii pe bune. Nu prea ajung in bucataria numita Forum feedback. Probleme apar doar cand userii nemultumiti incep sa-si mute problemele cu alti useri pe toate ariile forumului.

pc7, nu crezi ca exagerezi si esti cam prea subiectiv(a) ? Abramburelile de care zici nu au adus nici un prejudiciu nimanui. Faptul ca am scris aici in topic ca un ban expira la alta data decat in realitate, si am facut trimitere la activity log, unde scria data reala, dupa care am facut corectura aici in topic, cand mi s-a atras atentia, si mi-am cerut si scuze pt neatentie, nu a afectat cu nimic pe userii respectivi. Nu e ca si cum au fost tinuti departe de imed mai mult decat trebuia ca am gresit data si am uitat sa ridic banul. Nu te vad la fel de vehement(a) la adresa banului pe care i l-am dat lui dexter65 din greseala, cand el chiar a avut de suferit teoretic - banul a fost activ cateva ore pana m-am lamurit ca nu era cazul. De altfel nici el nu s-a plans. Din nou, userul care ar avea tot dreptul sa se planga nu este deranjat, in schimb se gasesc tot felul de justitiari.

Banurile lui kooksee si mateig (de care, din nou, nu zice nimeni nimic) au fost date cu intarziere pentru ca aria respectiva nu avea moderator. In momentul in care a avut s-au rezolvat problemele existente acolo. De altfel, si m-am plictisit sa repet asta, este ceva ce a cerut trident: regulament aplicat la fel pentru toata lumea, da' de ce io da si ala nu, ca si ala a facut acu' cateva luni la fel, da' este ok sa zicem esti prost pe imed ? si alte asemenea cerinte - cu care am fost de acord si am actionat in consecinta. Deci ascult userii si raspund nevoilor lor reale de pe imed, da ?

trident, nu m-am referit nicaieri la cei 98% din useri care nu posteaza. Era vorba de userii activi, d'oh. Cum ar putea cei care nu posteaza sa nu respecte regulamentul ? La asta facusem referire. Esti plictisitor cand tot intorci afirmatiile ca sa iasa ce vrei tu sa spui. Eu pot vorbi foarte bine despre violenta verbala si jigniri pentru ca userul b3 ti-a zis ca esti prost fiind perfect constienta ca o sa-mi iau warn si nici nu l-am comentat. Violenta verbala si jignirile aduse moderatorului b3 sunt gratuite, asa cum injuri proful cand ti-a dat nota mica desi stii ca n-ai invatat, si toata lumea stie ca nu va primi nici o pedeapsa pentru ele pt ca li s-ar da apa la moara ca moderatorul abuzeaza. Voi propune sa se adauge un paragraf la regulament legat de atitudinea fata de modaratori, ceva de genul critica este ok, jignirile nu, pentru ca uite, vlad se simte jignit. Eu am zis ca nu iau jignirile in seama, nu ca nu iau consideratiile si criticile. Sau nu faci diferenta ?

Asa e, tu n-ai zis nimanui "esti prosti". La fel cum n-ai zis niciodata "pulii", doar "ulii", si niciodata "testicule", doar "oaie".

Nu stiu de discurs consideri ca am copiat de la vlad si de ce nu te mira (?) iar vlad ti-a explicat ca el a fost impotriva banarii userilor vechi, chestie cu care eu n-am fost de acord, in spiritul regulamentului aplicat la fel pt toti, fie ca ai intrat ieri pe imed sau pe vremea cand se numea med.pub.ro. Chestie de altfel CERUTA DE TINE !

Am terminat-o cu explicatiile, consider ca am acoperit tot.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sun Aug 22, 2010 7:24 pm

b3 wrote:dexter65, userii noi nu prea vad certurile astea, pt ca userii noi stau mai mult in partea de sus a forumului, cel mult pe Discutii pe bune. Nu prea ajung in bucataria numita Forum feedback.

da
b3 wrote:Probleme apar doar cand userii nemultumiti incep sa-si mute problemele cu alti useri pe toate ariile forumului.

ciudat, eu in ultima vreme am vazut dopar probleme pe care luema le are cu moderarea, dar poate nu am fost eu atent. nu am mai vazut pb intre useri. dar again, oi fi eu asa, biased
b3 wrote:Abramburelile de care zici nu au adus nici un prejudiciu nimanui.

in realitate pb lui pc7 este -citez "-te incurci in butoane!/cer revocarea lui b3 din functia de moderator, ceea ce face ea fac copii de la gradi." (presupun- copiii)
b3 wrote:Banurile lui kooksee si mateig (de care, din nou, nu zice nimeni nimic)


pai de kooksee ne place, pe mateigii nu cred ca il place vreunu, ce o fi asa de uimitor
b3 wrote:Deci ascult userii si raspund nevoilor lor reale de pe imed, da ?

NU. Raspunzi defazat si doar acelor cerinte care iti convin. Cerintele userilor sunt ascultate si primesc raspuns doar atunci cand pot constitui pretexte pentru abuzurile pe care le faci.

b3 wrote:Esti plictisitor cand tot intorci afirmatiile ca sa iasa ce vrei tu sa spui.

b3 wrote:m-am plictisit sa repet asta

nu, plictiseala este cand ceva se repeta, altfel nu este plictisitor. ai tot spus chestia asta, mi s-a parut de fiecare data o replica negandita.
b3 wrote:Ma plictisesc oamenii care isi schimba opiniile de la un minut la altul.
plictisi=A deranja întruna, repetând insistent același lucru;

b3 wrote:Voi propune sa se adauge un paragraf la regulament legat de atitudinea fata de modaratori, ceva de genul critica este ok, jignirile nu, pentru ca uite, vlad se simte jignit.


ciudat, nu stiu cu ce l-am jignit, ca mi-am exprimat uimirea fata de taria sa de caracter in fata banarii unor useri cu care mie (repet, sufletist incurabil, citesc poezii, plang in fata tablourilor etc) mi se pare ca a trait o gramada de vreme p-aici? nu e o jignire. sau poate l-am jignit cu altceva.. nu stiu, ma depaseste si nici el nu spune.
sigur ca mi se pare aiurea ideea de a avea o regula special facuta pt moderatori, moderatorii nu pot fi jigniti (doar mod?)
si sigur, logic vbind, daca vlad se simte jignit nu ins ca a fost jignit, sau asa, poate si eu ma simt jignit in X ipostaza samd etc. cred ca e greu de facut o astfel de regula, daca nu imposibil.
b3 wrote:Asa e, tu n-ai zis nimanui "esti prosti".

desi nu pare, cred ca ai inteels ce am vrut sa spun. daca nu, cu atat mai funny.
b3 wrote:La fel cum n-ai zis niciodata "pulii", doar "ulii", si niciodata "testicule", doar "oaie".


apropos de asta, e unul pe discutii pe bune care isi baga penisul si nu numai si nimeni nu se sesizeaza.
sigur, daca ziceam eu imi luam superwarn. dar sigur, nimeni nu a pretins ca moderarea este egala pt toata lumea etc.
impresia mea este ca regulamentul este ca sa va bucurati si voi ca mai dati unuia un warn sau un ban, nu ca sa fie aplicat.
deci va rog sa va sesizati.
sau sa stabilim daca avem voie sa ne introducem genitalele in discutie. adica vb lui ala, "ori suntem golani ori nu suntem".

b3 wrote:Nu stiu de discurs consideri ca am copiat de la vlad si de ce nu te mira (?

ala cu hai sa ne simtim jicniti, dar noi suntem deasupra si nu punem la suflet. nu ma mira pt ca nu mi s-a parut ca ai fi dat dovada de originalitate in vreun fel p-aici.

b3 wrote:vlad ti-a explicat ca el a fost impotriva banarii userilor vechi


si mie MI SE PARE INSUFICIENT!!! am explicat si eu, ca asa, "a protestat".. marfa. dar vad ca alti useri sunt mai vehementi decat el, plus ca el poate face mai mult decat sa protesteze. (si da, eu pot considera ca X a protestat mult sau putin, asa, cum cred eu, nu e nici asta vreo jicneala).

oricum, presimt ca vom incepe cu "ma simt jignit" la fiecare 2-3 zile. abia astept sa ne simtim cu totii jigniti de cate ceva.

si asa, pe final, indraznesc sa intreb cum era cu banul al 3 warn-uri, este definitiv sau nu?
si daca injuraturile pe PM sunt sanctionate in vreun fel.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sun Aug 22, 2010 7:37 pm

mie mi se pare normal ca si kooksee si melania sa fie primiti inapoi cu scuzele de rigoare. plus compensatii CEDO :)
si mi se pare foarte urat sa ne batem joc de oameni ("esti debanat"..."teapa, este de fapt banat"/...."si tu, esti banat..".. "ia uite, au trecut 2 zile, esti debanat"... "scuze, iar esti banat").

gasesc nefireasca replica "nu a adus nimanui vreun prejudiciu". sigur ca aduce prejudicii,: dar stai, vbim despre un prejudicu material,c eva oboectivabil? sa vina cu acte? sau sa planga respectivii, sau ce?

mi se pare o sfidare a userilor respectivi, un teasing foarte rautacios si fara indoiala f dureros.

si nu vad care este problema in a lua apararea cuiva. s-o luam altfel: e da principiu.
si nu scriu mesaje succesive ca sa dau imp[resia nushce, daca voiam o faceam altfel. fac asta doar pt ca timpul de editare este f scurt, si bai eu am f multe de zis, sunt f prolific.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby pc7 » Sun Aug 22, 2010 8:32 pm

ce-a fost treaba cu dexter daca nu o abrambureala? sau vrei sa vin de fiecare data cad faci prostii sa scriu numele userului?
nu sunt subiectiva, pur si simplu nu mi se pare corect ce faci. Niciun user banat de tine nu are nevoie de sustinerea mea, au inca vreo 10 milioane de clone pe care le scot cand considera dansii necesar, sau cand au timp de pierdut pe imed, iar daca in afara de 3 oameni nu se prinde nimeni ca e o clona, nu vad de ce iesi tu la vanatoare de vrajitoare, poate din plictis?
Life's not fair, get used to it

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Petitie pt amnistie

Postby Phat Skidz » Sun Aug 22, 2010 8:56 pm

Stai, trident, tată, liniştit, că nu m-ai jicnit, nici tu, nici alţii. Doar am spus că discursul tăi e jignitor, nu că acuma plâng în pernă că m-ai jicnit. Şi era jignitor (acu l-ai schimbat) pt că ziceai că m-am jucat cu vechiul meu tovarăş, din pură răutate, ştiind că o să-l banez, sau o altă aiureală în acelaşi gen, nuş, uneori mi-e greu să te urmăresc. Acuma cică nu am făcut suficient, probabil te aşteptai la un coup d'état, să îl dau jos pe b3 sau ce? b3 e moderator de mult mai mult timp ca mine, şi e egalul meu. Niciodată nu o să mă duc să şterg ce a făcut, noaptea, când nu se uită :) Mi-am exprimat public dezacordul cu el, nu pot fi făcut responsabil pentru toate acţiunile de pe imed, ale lui b3, ale tale, holliday, manolo, maximilian şi antalgic, deşi în timp mi s-au reproşat toate cele enumerate, şi multe altele, încât sunt complet imunizat şi extrem de nesimţit. Mai ai şi alte sugestii, Che Guevara? Dar nu mă lăsa să te întrerup, dă-i înainte, mai povesteşte cum am scris eu flamming cu doi de m şi cum trebuie să vin în întâmpinarea nevoilor tale. :D Eu mă duc să mai fac nişte planuri din astea sadice de chinuit userii.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sun Aug 22, 2010 9:45 pm

vlad s. wrote:ziceai că m-am jucat cu vechiul meu tovarăş, din pură răutate, ştiind că o să-l banez, sau o altă aiureală în acelaşi gen, nuş, uneori mi-e greu să te urmăresc

ziceam ca l-ati aprobat, ati discutat cu el 3 zile, apoi l-ati banat. nu am stat sa despic cine ce a facut, ulterior am inteles din ce ai spus ca tu l-ai aprobat, amandoi ati vbit cu el, b3 l-a banat.
si eu am intrebat pentru ce principiu rezisti sa stai indiferent la chestii d'astea, avand in vedere anii petrecuti impreuna pe forum de tine si de melania. inteleg ca nu este vreun principiu ca la b3 , gen "a avut o clona, este un om rau". si deduc ca raspunsul este "corectitudinea fata de b3", sau asa ceva, ca nici tu nu spui explicit. cred ca asta este raspunsul, asa ca am impresia ca sunt multumit.

vlad s. wrote:Acuma cică nu am făcut suficient, probabil te aşteptai la un coup d'état, să îl dau jos pe b3 sau ce? b3 e moderator de mult mai mult timp ca mine, şi e egalul meu

iti dai seama ca nu ma asteptam din partea ta la asa ceva. si asa ma uimeste ca ti-ai expimat dezacordul, asta pt ca m-ai intrebat.

si nu esti responsabil pt actiunile lui b3, ci pt lipsa ta de reactie.

vlad s. wrote:sunt complet imunizat şi extrem de nesimţit.


marfa, respectiv si asta ar putea explica pasivitatea ta. oricum o spui de parca m-ar interesa pe mine sa-ti fac vreun rau prin vorbele mele sau sa te sensibilizez in vreun fel.

oricum faza in care tu i-ai spus lui b3 ca DrBIg... era clona Melaniei si ea a dat ban mi se pare atat de tare ca nu stiu daca pot sa vbesc despre asta fara sa jignesc :)

si da, poti sa-mi spui "tatã".

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Petitie pt amnistie

Postby holliday » Sun Aug 22, 2010 10:23 pm

bai frate ce memorie buna aveti la astea negative.
eu si am uitat ce a fost, au inceput iara sa-mi placa lamaile si le recomand tuturor celor ce vor sa slabeasca..cu apa plata, ca in clubul ala ecspre...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sun Aug 22, 2010 10:29 pm

stiu, uite iti marturisesc ca frustrarea mea maxima este ca nu pot fi soacrã.
stai linistit, avem memorie buna si pt "Astea pozitive", motiv pentru care sustin ca b3 si vlad ar trebui sa fie moderatori in continuare.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Petitie pt amnistie

Postby holliday » Sun Aug 22, 2010 10:33 pm

trident wrote:stiu, uite iti marturisesc ca frustrarea mea maxima este ca nu pot fi soacrã.
stai linistit, avem memorie buna si pt "Astea pozitive", motiv pentru care sustin ca b3 si vlad ar trebui sa fie moderatori in continuare.

ei nu, la ce topice avem aici cu identitatea sexuala, copii de ghei, schimbare de sex si pac, hocus pocus :)

dar sa nu deviem de la subiect.
mi se pare corect sa fii banat daca o calci stramb in mod repetat.

aici de exemplu (in lumea civilizata), o data sa o calci stramb si esti stigmatizat pe cel putin 5 ani.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sun Aug 22, 2010 10:39 pm

da, o data mai ai de calcat stramb, asa este. nu am inteles insa pt cati ani.


"...daca o calci stramb..."... bine ai zis. pe coada. eu incer sa o tot calc drept ..pe coada..
era un cantecel cu punishment si good, punisment is absolute / Impaled Nazarene

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby amalia93 » Sun Aug 22, 2010 10:54 pm

trident wrote:
vlad s. wrote:
vlad s. wrote:Acuma cică nu am făcut suficient, probabil te aşteptai la un coup d'état, să îl dau jos pe b3 sau ce? b3 e moderator de mult mai mult timp ca mine, şi e egalul meu



b3 e un tip? :shock:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Sun Aug 22, 2010 11:15 pm

daca zicea "sa o dau jos pe b3" se interpreta :D :D

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Petitie pt amnistie

Postby holliday » Mon Aug 23, 2010 1:59 pm

trident wrote:daca zicea "sa o dau jos pe b3" se interpreta :D :D

eu nu am inteles :devil: , poti sa detaliezi, eventual desene ceva desene?

nu serios, daca facem o petitie, eventual semnaturi virtuale, le scadem pedeapsa?
stiu ca mai am un warn si imi iau iar (dupa ingaduinta moderatorilor) o luna pauza.

uite, semnez eu primul.
se mai baga careva pentru clementa userilor kooksee&melania ?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Mon Aug 23, 2010 4:01 pm

da, ma introduc pt revenirea lor, DA.
pt schimbarea moderatorilor>? nu.

nu s-a stabilit pt ce perioada este banul al 3 warnuri.
tu crezi ca este pt o luna, dar in realitate stiu ca nu s-a vbit despre cat anume este vba, si desi am intrebat de 12 ori in ultima sapt, nu mi s-a raspuns.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Petitie pt amnistie

Postby 187.92a » Mon Aug 23, 2010 6:08 pm

deci am doua intebari:


pt cat este banul al 3 warnuri/

daca injuri pe PM se intampla ceva?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie pt amnistie

Postby b3 » Mon Aug 23, 2010 6:29 pm

3x warn = ban o luna

3x ban = ban definitiv

pt injuraturi pe PM nu cred ca facem nimic, nu prea avem cum sa dovedim..

si, cum a zis victor, regulamentul se rafineaza de la o clipa la alta in functie de utilizatori - de ex. s-au mai dat si banuri definitive direct, fara warn, cand aparea un user care facea spam, un troll etc.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests