raspuns catre b3: dimpotriva, proasta esti tu

pareri, reclamatii
User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: raspuns catre b3: dimpotriva, proasta esti tu

Postby b3 » Fri Apr 02, 2010 12:47 am

trident, mda, doar moderatorii le vad. e bine cum l-ai pus la activity log. ideea e ca warnurile au fost puse in activity log doar pt ca la vremea respectiva forumul nu permitea tehnic acordarea de warnuri (u should know, cand iti venea mail ca "board warning issued"), asa ca am folosit topicul ala pt indexare. il initiase victor dupa ce ti-a dat tie ban cred, ca sa afle userii unde dispareau anumiti useri sau conturi. acum ca se pot da warnuri, nu le mai trec acolo. da' daca a prins ideea de zidul rusinii, cred ca merge pastrat :D

in fine, acum ca s-a rezolvat circul si ai satisfactie, dau curs promisiunii de a ignora posturile tale. poti sa zici orice, nu tin sa am ultimul cuvant :p
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: raspuns catre b3: dimpotriva, proasta esti tu

Postby 187.92a » Fri Apr 02, 2010 1:01 am

b3 wrote:e bine cum l-ai pus la activity log.

minunat, absolut minunat.
si asta ultima promisiune ma bucura nespus- dar este perfect! satisfactia mea este -asa un pic -umbrita de faptul ca eu nu iti pot promite ca te voi ignora.

salut pe aceasta cale faptul ca moderarea de pe imed face un pas inainte. serios.
zau, zau, serios-serios. nu este putin lucru sa stii sa iti asumi ceva. felicitari.

stii tu, autoritatile trebuie trase de maneca, doar semnaland putem rezolva ceva, conlucrarea etc. acum inteleg intr-un sfarsit ce voiai sa spui. deci da, uite ca se mai poate rezolva ceva in tara asta.

vanceremos

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Fri Mar 18, 2011 12:55 am

a cautat bine un post de acum 3 zile si mi-a dat warn ca faceam bascalie (mi-a dat citat pe privat) :D :D

"
trident wrote:
Ioio wrote:se presupune ca personalul care este de garda si care este platit este mai mult decat capabil sa gestioneze orice caz, prin urare daca pacienta vrea alt medic trebuie sa plateasca spitalului acea taxa pt. ca se presupune ca medicul care vine de acasa inchiriaza sala in care asista nasterea cu tot ce presupune asistenta unei nasteri.


LOL.
mai zi odata, cum?

daca pacienta vrea alt medic trebuie sa plateasca spitalului acea taxa pt. ca se presupune ca medicul care vine de acasa inchiriaza sala in care asista nasterea cu tot ce presupune asistenta unei nasteri.

uoooohooooooooooooooo :lol: :lol: :lol:

nu se leaga deloc, deloc, deloc. Lol.

inca o data: ce face m emdicul? inchiriaza sala?
LOOOL.

nu am mai auzti asa ceva nicodata!!

warning

"

dear b3, in afara de faptul ca dovedeste ca esti fruxtrata ca se amuza lumea pe forum, sigur ca warnul nu este justificat pt ca ce, ca m-am amuzat cantitativ mai mult decat am zis ceva on topic?
bleah. ce ma, nici sa ne amuzam nu mai e voie?
Last edited by 187.92a on Fri Mar 18, 2011 12:57 am, edited 1 time in total.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby b3 » Fri Mar 18, 2011 12:57 am

sunt foarte ocupata si abia acum am apucat sa citesc posturile noi din topicul ala :D

da' tu realizezi ca e al 48-lea topic pe care mi-l dedici, da?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Fri Mar 18, 2011 1:00 am

nu pot sa cred ca e al n-lea warn pe care mi-l dai, din ce in ce mai nejustificate :D

acuma e cu warn pt ca am zis foarte multe lol? ca topicul ala nu a modificat cu nimic discutia, nu a fost raportat, nu a jignit, etc.

nu cred ca eu am ceva personal cu tine, b3, ci viceversa.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Chingachgook » Fri Mar 18, 2011 1:00 am

pai :lol: daca esti asa :lol: ocupata nu mai bine :lol: te retragi in glorie?

loooooooool

stii proverbul ala :lol: de sorginte dacica
looool


poate ai treaba si noi :lol: te retinem



loooooool
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Fri Mar 18, 2011 1:03 am

acu pe bune vbind, inteleg ca am cam facut misto de b3 cu manta sau fara in ult vreme si ca i had it comin, dar ce pretext jegos :lol: :lol:

cum era faaza aia cu caracterul, b3, pe care i-o zisesesti tu lui k? :lol: :lol:
well... :)

wow, mi-am luat ban ca pe langa ideea principala am zis cam multe lol. cica b3 modereaza :lol: :lol:
a iesit si ea la o razbunarica mica mica :lol:
daca asta ii satisface
dorinta de razbunare,,,
desi ma indoiesc

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Chingachgook » Fri Mar 18, 2011 1:07 am

nu stiu nu repet nimic

lasa ca am citit si eu de divide et impera


bagi numai strambe. ma pui sa spun despre betrei ca are un caracter indoielnic si stim toti ca nu e asa!!!! numai ca sa imi iau warn

am 2 banuri si 2 warnuri.


stiu precis ca vrei sa ramai singurul atragator de pe imed.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Fri Mar 18, 2011 1:10 am

hhehe :D
acuma am si eu un ban si un warn.

presupun ca daca mai iau la Paul pe cine nu trebuie iarasi mai iau un warn un ban alea :lol: :lol:

cica "warn trident -bascalie"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

faza funny e ca ma amuza cum se xufunda in mega penibil si plateste polite personale prin acte de " moderare " :)
frate, daca poate??

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Chingachgook » Fri Mar 18, 2011 1:19 am

hai s anu fim exagerati acuma

toti am face la fel daca am fi in locul ei


gandeste-te si tu. esti un loser, nu ai viata, profesional esti realizat


eu cred ca as mereg un pas mai n fata si as citi si pmurile alora care ma enerveaza

e destul de simplu de facut
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Fri Mar 18, 2011 1:44 am

nush daca e posibil pe vreun forum, presupun ca pt asta trebuie sa il ducacapul ceva pe ala care sa faca asta, asa ca stau destuld e linistit in privitna pm-urilor :)
stiu ca la nivel de admin se poate. nu cred ca s-a dat acces la baza de date altcuiva decat admins si nu cred ca s-a dat acces la pm moderatorilor.

da alta chestie:.. frate tu daca ai fi un caine de paza nu te-ai bucura mega tare de onoarea care ti s-a facut cand ti s-a dat ograda pe mana si paarca ai simti ca ai asa, un fel de datorie da onoare care sa iti umfle pieptul, motiv pt care ai incepe sa te oftici pe oricare isi face nevoile pe cate un pom (sau in mijlocu casei) in arealul care ti s-a dat in paza? sau cu maxima indrazneala chiar pe un petic de blanitza?
n-ai incerca sa musti de partile carnoase pe toata lumea care se dixtreaza p-acolo?
..si nu te-ar apuca dup-aia asa putina mandrie si sa-ti vina sa scrii pe poarta "obiectiv pazit de..."?

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Melania » Fri Mar 18, 2011 11:49 am

B3 e un moderator corect, e singura care incearca sa mentina imedul la un nivel de civilizatie minima. E normal sa fie cineva care sa va faca observatie cand sariti calul si sa respectati topicurile serioase sau de informatie. M-am plictisit sa va vad pe orice topic ca faceti bascalie si timorati userii noi. Voi chiar nu aveti cei sapte ani de acasa? Unde va treziti?
Hai ca v-am lasat, am o gramada de treaba acum. Fitzi cuminte.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Fri Mar 18, 2011 5:01 pm

hehe.
partea ciudata de unde deduc ca este ceva personal (apropos de moderarea pasionala de care vorbeam mai deunazi) este ca mesajul meu era ontopic, la obiect si perfect civilizat.
ziceam "daca pacienta vrea alt medic trebuie sa plateasca spitalului acea taxa pt. ca se presupune ca medicul care vine de acasa inchiriaza sala in care asista nasterea cu tot ce presupune asistenta unei nasteri.", atragand atentia in mod tineresc si in cheie subtila asupra lipsei de logica a rationamentului.
cum sa fac altfel? nu pot sa-i zic fa esti oasta, nu pot sa zic ba esti lipsit de logica, nu ai voie cu lol, cum sa faci? sa spui "consider ca rationamentul tau este inadecvat si ..."?
nici macar formal nu se sustine wrnul lui b3. ce mizerie.

si sigur ca da, ma si zambaream, care e pb?? ideea e sa nu bagi doar amuzamente fara nicio noima. eu comentam la subiect si mi-am exprimat neincrederea, uimirea, am spus ca este ceva nemaintalnit (asa si era, vezi si discutia ulterioara).
nu era bascalie, absolut deloc.

ce, nu avem voie cu lol pe forum? ce stupid.

ca altora li se sterg topicele si nu primesc warn cum e?
acuma am intrat pe f feedback si frate, un moderator baga unui user cu "prietena ta, sa planga in perna, ca de fapt in viata reala prietena ta, etc"
FRATEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. da daca e moderator si zice de kooksee si de viata lui kooksee (nici nu l-am citit pe tot postul, da incepea ca req, sorry vmc, dar pricnipiul conteaza) atunci eok, voi va sesizati doar cand este invers.



da' normal, noi suntem ocupati sa ii dam warn doar lui trident, ne-a termiant viata de vreo 6 ani incoace si noi cu el nu izbandim!

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby pc7 » Fri Mar 18, 2011 7:05 pm

b3 are un tupeu basist, probail nu stie ca daca 2 oameni iti zice ca esti beat e mai bine sa te culci
Life's not fair, get used to it

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby ciresar1988 » Fri Mar 18, 2011 7:08 pm

Daca 2 oameni iti spun ca esti beat, astepti 3 zile si le dai cu ranga peste bot ! Pai ce, ne jucam?
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby pc7 » Fri Mar 18, 2011 7:11 pm

*2 oameni iti zic :))
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Sat Mar 19, 2011 5:08 am

e ok si "iti zice", eu asa as fi spus. :)
ciresar1988 wrote:Daca 2 oameni iti spun ca esti beat, astepti 3 zile si le dai cu ranga peste bot ! Pai ce, ne jucam?


sa stii ca si mie mi se pare ca se intampla exact chestia asta psihopata! bleah. totusi refuz sa cred ca este asa, poate totusi chiar da warn pe bune, in ideea ca nu se razbuna pe chestii personale, etc,
..cum pana mea sa te apuci sa folosesti warnul ca arma ca te seaca niste useri, imi este foarte greu de crezut ca cineva ar putea face o astfel de mizerie si sa riposteze in felul (halul) asta.


LE: neeaaaah. ai dreptate de fapt. 100%.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sat Mar 19, 2011 9:09 am

unde dai si unde crapa: 3d, eu daca vreodata o sa dau un warn, n-o s-o fac pe chestiuni din viata personala. kooksee ma ataca aici bazat doar pe chestiuni private (eu pe omul asta nu l-am vazut in viata mea, n-am avut niciodata nici un schimb de replici pozitive/negative pana la un moment, cand a dat direct cu toporul "vmc e proasta" in toate modurile posibile). vreo 6 ani n-a vazut ca exist (daca totusi incearca sa-si gaseasca o scuza pentru ce face, desi ma indoiesc)???

bunnnn, el vine cu chestii private pe care le posteaza mare pe imed (eu neavand aceasi arma la indemana ca eu nu-l cunosc) si mai face si misto, fara argumente, doar asa "vmc e proasta".

cand m-am plans la moderatori pe diverse si am raportat nu s-a intamplat absolut nimic, mai mult moderatorii (-UL) ii furnizezeaza lista cu ce face vmc pe sectiunea Germania. fain!

si nu trec doua posturi si iar se trezeste kooksee, din senin si in contexte absolut fara legatura (vezi mai sus), "vmc e proasta". el daca o sa ia warn o sa ia pentru ca spune "vmc e proasta", i-am si spus si cum se poate realiza tehnic treaba asta (m-am saturat ca moderatorii de pe diverse sa nu miste un deget desi sunt sesizati periodic, eu practic nemaiputand posta absolut nimic pe forum pentru ca a doua replica e
kooksee wrote:vmc e proasta


acum ai inteles 3d cum e cu principiile? asa, de principiu, te rog eu las-o balta
nicht wahr?

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Phat Skidz » Sat Mar 19, 2011 9:38 am

Well, lucrurile stau de fapt cam aşa:
- vmc şi kooksee se ceartă (nimeni nu ştie dacă chiar se ceartă sau ce scriu ei acolo, de fapt)
- primesc PM de la kooksee care mă întreabă ce s-a întâmplat cu un nou topic de-ale lui, dacă l-am şters.
- îi răspund că nu eu, dar că mă uit pe loguri să văz ce s-a întâmplat.
- pe loguri nu scrie nimica (nu ştiu de ce, ăsta trebuie să fie vreun bug)
- aflu însă din alte surse :) că a fost vmc. Sursa nu-mi menţionează că e un mare secret - de ce ar fi fost, nu ştiu, şi eu şi b3 ne asumăm întotdeauna când ştergem ceva. Asta cu moderarea pe şest n-am mai avut-o până acum
- îi confirm lui k că a fost moderat de vmc (duh)
- eu nu mă introduc să moderez la Germania
- şi cam atât.

Acuma vă rog să mă scoateţi din discuţie.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sat Mar 19, 2011 11:08 am

mda, vlad inocent ca de obicei:

kooksee wrote:pai inainte sa te acuz am intrebat

si tu l-ai sters


kooksee wrote:un moderator care s.a uitat in loguri



iar cand report pe diverse si nu reactionezi DELOC, oricat de nasol e ce se scrie pe acolo, tot asa inocent? sigur, te scoatem din discutie, stim ca doar vrei sa ridici nivelul pe imed, nu participi la astfel de josnice acuzatii. hai pa!
nicht wahr?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Chingachgook » Sat Mar 19, 2011 11:20 am

vmc ce tot o dai dupa cires?


tu ai sters topicul ala si apoi ma minti in fata ca nu, il mai bagi si pe im la inaintare aiurea

si inceteaza cu tampeniile despre viata personala

tot ce am scris de pe tine am dedus sau citit de pe imed: esti razbunatoare, ai niste frustrari personale si un grad de intelegere limitat.

nu credeam ca ajung vreodata sa o apreciez pe betrei dar in mod cert modereaza mai bine ca tine.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sat Mar 19, 2011 11:26 am

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

cum ai dedus ca sunt razbunatoare? ti-am spart cauciucurile la masina? :D :D :D :D :D :D :D :D

si alea cu un grad de intelegere limitat? vad ca nu te mai dai cocos sa-i ajuti pe aia cu firmele in procese, dupa ce au scris ca sunt nedreptatiti, dar au semnat contract :lol:

frustrari personale? am aflat ca nu mai multe/mari decat ale tale :wink:
nicht wahr?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Chingachgook » Sat Mar 19, 2011 11:33 am

razbunatoare prin faptul ca ma ameninti ca o sa cauti un post din urma NUMAI CA SA AI UN MOTIV sa imi dai warn

cu firmele de recrutare ramane cum a spus. recomand candidatilor sa le foloseasca dar daca pe cai personale gasesc ceva mai bun pot sa intrerupa procesul de recrutare cu firma oricand, nu trebuie sa plateasca nimic.


frustrarile mele nu fac subiectul discutiei. argumentatia ta ramane la nivel de gradinita. ca sa faci fata intr-o discutie de oameni mari trebuie sa poti mai mult de "ba p'a matii".


si tu nu poti.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sat Mar 19, 2011 11:36 am

kooksee wrote:si tu nu poti.


mda, vmc e proasta, ce sa-i faci?

PS: este unul care merge la kriminalamt de doua ori pe luna din cauza unui contract cu firmele, n-am avut ocazia sa vad un post "stai mai ca te ajut sa scapi de ei". deci ramane cum ai spus :D
nicht wahr?

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Melania » Sat Mar 19, 2011 12:03 pm


User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sat Mar 19, 2011 1:50 pm

no bun, trebuie sa ma retrag (temporar) de pe imed deoarece, desi sufar de boala grea, e prea frumos afara si plec o vreme.

scopul posturilor mele din ultimele doua zile a fost simplu ca buna ziua: sa va demonstrez ca sunteti partinitori, ca nu aveti obiectivitate nici cat putza de furnica, ca va certati aici ca rezultat al frustrarilor voastre private. nu stiu cum rezista b3 la toate acestea, de fiecare data cand da un warn, cineva deschide automat un topic nou sa-i spuna cateva de sanatate. vlad e foarte precaut, el prefera sa dea din casa, da ban sau warn numai dusmanilor (intr-o cearta de la egal la egal doar un user primeste ban :D ).

and users, oh da! http://www.youtube.com/watch?v=C0RZNIFZxoY


ce-a mai mare victorie pe care am obtinut-o e:
kooksee wrote:nu credeam ca ajung vreodata sa o apreciez pe betrei dar in mod cert modereaza mai bine ca tine.
b3 iti urez un weekend frumos :)


kooksee, cu tine mai am o vorba: stergi semnatura, sterg semnatura. oricum in modul asta (cu semnatura) te scutesc de urmatorul reply, poate se fluidifica discutiile. eu nu am dat warn ca moderator (si frate la ce-i pe nemtia...unu ne ameninta ca vine cu politia pentru ca nu-l ajutam sa-si gaseasca loc de munca, pe Diverse e viata usoara va asigur) si nici nu o sa dau niciodata. deci kooksee, stai calm, cele doua banuri+doua warnuri pe care le ai nu se datoreaza
vmc e proasta
si nici urmatorul nu va fi din cauza asta (c-asa sunt eu, razbunatoare :lol: ). daca iti face o deosebita placere sa repeti
vmc e proasta
nu ma supar, poate te mai ajuta sa mai scapi de tensiunea adaptarii la noua viata (eu am voie sa zic lol?)

@melania: am ras pana la lacrimi, mare drama http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PTH4#at=32. eu inca mai am rabdare, multa rabdare
nicht wahr?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Chingachgook » Sat Mar 19, 2011 1:58 pm

sigur ca nu sterg nicio semnatura. nu prea suntem pe picior de egalitate sa facem targuri din astea.
numai holidei copia imediat ideea cu semnatura si apoi isi dadea seama ca e penibil.

e greu cand intri in discutii in care nu faci fata dar na ja, viata este dificil.

vlad nu a dat nimic din casa, pur si simplu se cheama transparenta


si tine minte ca eu te-am intrebat DUPA ce il intrebasem pe el. sinceritatea e unul din punctele tale forte
:D


mie mi-e paralel daca tu pleci sau nu de pe imed. cu proxima ocazie cand o dai din nou de gard o sa te taxez. cu aceeasi masura cu care ma iau si de altii, nu te flata ca ai tratament preferential



ps

scopul se defineste inainte de a face ceva. tu ai descoperit ce scop ai avut dupa ce te-ai umplut de penibil
:lol:


pps
semnatura ta e gresita, eu nu am afirmat niciodata asa ceva. (la persoana a3a). dar de unde nu e, nici dumnezeu nu cere.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sat Mar 19, 2011 2:05 pm

iubire, eu am tratament super preferential din partea ta. nu plec de pe imed (de unde naiba ti-a venit ideea asta?). degeaba incerci sa ma provoci cu de-astea (siceritatea, datu-n gard) ca nu-ti merge treaba. daca te uiti pe la Diverse te-am cam taxat in ultimele zile :wink: . si daca tu zici ca m-am umplut de penibil asta e adevarul absolut? eu cred ca tu esti umplut de ranchiuni si explodezi din frustrari, ma poti contrazice?

sigur ca nu vorbim de pe pozitii de egalitate (sa-ti dau link la topicul lui AlinV?), nici nu mi-as fi imaginat vreodata asa ceva :)

hai pa ca m-asteapta talibanii
nicht wahr?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Sat Mar 19, 2011 7:24 pm

vmc wrote:iubire,


kooksee este iubirea lui vmc?

putem sa ne adresam apelativul iubire?

AlinV wrote:greu lupti cu prostul


foarte urat

AlinV wrote:o sa dea peste cine nu trebuie.. stie el despre ce vorbesc. crede ca daca se afla in strainiatate nu poate fi gasit. vedem noi


si o amenintare inte useri.

de ce nu modereaza frati nimeni?

vmc wrote:iar cand report pe diverse si nu reactionezi DELOC, oricat de nasol e ce se scrie pe acolo, tot asa inocent? sigur, te scoatem din discutie, stim ca doar vrei sa ridici nivelul pe imed, nu participi la astfel de josnice acuzatii. hai pa!


impartasesc aceeasi parere despre vlad. lipsa de moderare agraveaza tot felul de conflicte si vlad mai mult incurca la faza asta.

ce interesant l-ai expediat din discutie

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Phat Skidz » Sat Mar 19, 2011 7:33 pm

Când m-am apucat de moderat, cred că asta fusese ideea mea iniţială: să cresc nivelul la discuţii pe bune. Am eşuat lamentabil, adică intenţia mea de la început fusese greşită.
Acum ar trebui să fiu un soi de poliţist care să fie criticat tot timpu de tridet, etc. Nu mersi. Vă moderaţi singur de-acu încolo.
O să îl banez pe AlinV, pentru că întrece orice măsură. Chiar dacă pe kooksee îl distrează. După care, o să respect îndemnul lui vmc de hai pa.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
manolo
elder
elder
Posts: 828
Joined: Tue Dec 16, 2003 10:06 pm
Location: pe la mare... inaltime
Contact:

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby manolo » Sat Mar 19, 2011 7:47 pm

vmc wrote:vlad e foarte precaut, el prefera sa dea din casa, da ban sau warn numai dusmanilor (intr-o cearta de la egal la egal doar un user primeste ban ).


vlad s. wrote:O să îl banez pe AlinV, pentru că întrece orice măsură. Chiar dacă pe kooksee îl distrează.
Cum nu vii tu, Tepes Doamne, ca punand mana pe ei
Sa-i imparti in doua cete: in smintiti si in misei.
Si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni,
Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Sat Mar 19, 2011 7:55 pm

sper ca n-o spui cu rautate si ranchiuna. e foarte nasol sa fie ignorate raportarile de la useri, fie ca este vorba despre mine sau despre vmc sau altii.

sectiunea a ajuns sa fie plina de mizerii gen "kooksee este complexat"-topic de dat cu parerea daca kooksee are un complex fizic , etc, amenintari, injuraturi, etc.

cu mentiunea ca doar unii are voie cu din astea, sau se da warn la gramada sau fara discernamant cui nici nu te astepti, de parca moderatorul ar fi miop sau beat sau ceva si ar trage cu pusca la betie, pana mea, se intelege metafora. sau "ba va moderez, dar fara obligatii, asa , daor cand am eu chef, si anunt sau nu warnurile, etc". pe bune, f f deranjant.

asadar eu salut decizia ta, vlad!

ar fi fost si mai misto daca decizia ar fi fost de azi ma apuc sa moderez corect, echidistant (regardless to gender appatenence of za user), etc.
dar ok, dpmeu dv merge si asa.

desi nu vad cine ar putea veni mai ok in locul tau.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Melania » Sat Mar 19, 2011 8:08 pm

sa fim seriosi ce inseamna un ban? am fost banat luni de zile si n-am injurat-o pe B3, desi ma banase fara rost ca de obicei.
E bine ca Vlad a luat decizia asta, si eu l-as fi banat, nu facea decat sa atace, nici macar cu umor.
Manolo scrie pe aici doar pentru ca e amic cu vmc si vrea sa ii tina partea, e cumva de inteles. Eu nu il cunosc pe vlad, il stiu doar pe forum si cred ca a facut un lucru bun si nu a banat 'dusmanii'-ce cuvant mare. Nici nu ne cunoaste si suntem prieteni sau dusmani, lol.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Sat Mar 19, 2011 8:41 pm

libertate, ce cuvant mare! patriotism, ce ideal!

sigur ca alinv intrecea orice limita, deci e foarte buna decizia :lol:
sigur, cand am raportat eu de vreo 5 ori nu s-a considerat oportun sa se intreprinda vreo actiune de moderare.

acu serios, probabil nu ai injurat-o pe b3 pt ca nu ai voie pe forum, sau vrei sa zici ca structura ta interioara nu iti permite sa injuri, acest bun simt, alea? :)

Melania wrote:sa fim seriosi ce inseamna un ban?

...sau 3? :)
dar de fapt, ce inseamna o injuratura? sau 20? nimic.

nici eu nu am injurat-o vreodata pe b3. :D

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sat Mar 19, 2011 11:55 pm

edit
nicht wahr?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby 187.92a » Sat Mar 19, 2011 11:58 pm

vezi ca ti-a editat un mdoerator postul :)

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sun Mar 20, 2011 12:01 am

mai, nu stiu, eu ti-am explicat in privat ce "moderator" sunt
nicht wahr?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Chingachgook » Sun Mar 20, 2011 12:13 am

@trident
eu nu as pune asa baza pe ce spune vmc chiar si pe privat

pe mine m-a mintit direct si fara echivoc. tind sa cred ca e o trasatura definitorie a caracterului ei
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby vmc » Sun Mar 20, 2011 12:17 am

kuksi iubire, oricat, dar oricat incerci tu sa provoci pe-aici vis-a-vis de vmc nu o sa-ti mearga. eu inca nu m-am nascut cu simt de raspundere sa-ti dau tie raportul pe 3 pagini, cum fac alti moderatori si nici sa-ti furnizez din casa. ti-e greu sa accepti ca m-au ales pe mine moderator si nu pe tine? fratele meu, esti liber sa pleci. sau sa mai trimiti cv-ul (vezi ca e liber pe diverse). poate de data aceasta te primesc in trupa. daca nu...ce sa zic? concentreaza-te la ce stii sa faci mai bine :wink:
nicht wahr?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Cum mai abuzeaza b3 de functia de moderator

Postby Chingachgook » Sun Mar 20, 2011 12:27 am

mincinoaso
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests