cum e rezidentiatul in germania?

...ca nu se mai poate
mokusko
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jan 14, 2009 4:31 pm

cum e rezidentiatul in germania?

Postby mokusko » Wed Jan 14, 2009 4:53 pm

imi spune si mie cam ce intrebari se pun la un interviu,aici in romania.As vrea sa merg la un interviu la firma EGV

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: cum e rezidentiatul in germania?

Postby marmotul » Wed Jan 14, 2009 5:26 pm

in rominia la egv te iau mai mult cu chestii generale, ei vor sa vada cum te descurci cu limba. stiam ca mai intii porti o discutie la tel cu ei
qpepsi.gif

mokusko
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jan 14, 2009 4:31 pm

Re: cum e rezidentiatul in germania?

Postby mokusko » Wed Jan 14, 2009 5:31 pm

razwin2 wrote:in rominia la egv te iau mai mult cu chestii generale, ei vor sa vada cum te descurci cu limba. stiam ca mai intii porti o discutie la tel cu ei

adica cam ce mai exact,daca poti sa imi spui?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: cum e rezidentiatul in germania?

Postby marmotul » Wed Jan 14, 2009 6:02 pm

cum te cheama, unde ai facut facutlatea, de ce in orasul ala, cum au fost profii, daca ai hobby-uri, eventual daca aveti un hobby comun vorbiti putin despre, de ce vrei in germania, etc etc. intr-un cuvint small talk. oamenii de la firma de recrutare vor sa vada pur si simplu cit de bine stapinesti limba si atit. nu ii intereseaza prea mult preagtirea ta medicala, partea cu preg medicala vine la interviul din spital
qpepsi.gif

mokusko
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jan 14, 2009 4:31 pm

Re: cum e rezidentiatul in germania?

Postby mokusko » Wed Jan 14, 2009 6:15 pm

razwin2 wrote:cum te cheama, unde ai facut facutlatea, de ce in orasul ala, cum au fost profii, daca ai hobby-uri, eventual daca aveti un hobby comun vorbiti putin despre, de ce vrei in germania, etc etc. intr-un cuvint small talk. oamenii de la firma de recrutare vor sa vada pur si simplu cit de bine stapinesti limba si atit. nu ii intereseaza prea mult preagtirea ta medicala, partea cu preg medicala vine la interviul din spital


Mersi mult ca mi-ai raspuns,doar atat mai vreau sa te intreb daca stii cum de firma asta EGV si daca merita sa aplic la ei.Eu stiu ceva germana ca am facut si in scoala,dar nu stiu ce asteptari au iei.Stii sa imi spui si in ce consta interviul din germania?

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Re: cum e rezidentiatul in germania?

Postby Doll » Wed Jan 14, 2009 7:25 pm

sunteti belea! nu ati mai postat niciodata pe un forum?

este vreun moderator pe aici care poate sa dea "merge" la cele 4 topicuri cu acelasi titlu?

mokusko
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jan 14, 2009 4:31 pm

Re: cum e rezidentiatul in germania?

Postby mokusko » Wed Jan 14, 2009 7:52 pm

Doll wrote:sunteti belea! nu ati mai postat niciodata pe un forum?

este vreun moderator pe aici care poate sa dea "merge" la cele 4 topicuri cu acelasi titlu?


da stiu ca sunt o belea,dar chiar e prima oara cand intru pe forum,poate imi spune si mie cineva cum trebuie sa fac sa scriu la o anumita tema.Imi cer scuze dar ce sa fac daca nu stiu

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Re: cum e rezidentiatul in germania?

Postby Doll » Wed Jan 14, 2009 8:25 pm

intri pe topicul mare...ala de 16 pagini.......dand click pe ultima pagina si apoi click pe POSTREPLY .

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: cum e rezidentiatul in germania?

Postby marmotul » Wed Jan 14, 2009 10:59 pm

mokusko wrote:
razwin2 wrote:cum te cheama, unde ai facut facutlatea, de ce in orasul ala, cum au fost profii, daca ai hobby-uri, eventual daca aveti un hobby comun vorbiti putin despre, de ce vrei in germania, etc etc. intr-un cuvint small talk. oamenii de la firma de recrutare vor sa vada pur si simplu cit de bine stapinesti limba si atit. nu ii intereseaza prea mult preagtirea ta medicala, partea cu preg medicala vine la interviul din spital


Mersi mult ca mi-ai raspuns,doar atat mai vreau sa te intreb daca stii cum de firma asta EGV si daca merita sa aplic la ei.Eu stiu ceva germana ca am facut si in scoala,dar nu stiu ce asteptari au iei.Stii sa imi spui si in ce consta interviul din germania?

pina in germania nu am ajuns.sunt pe aici citiva care au trecut si prin interviul de acolo, citeste cu atentie topicurile despre germania si iti faci o idee cit de cit. egv pare o firma serioasa, mai ales ca nu iti cere nici un ban inainte. totusi mai da un search pe net caci concurenta e acerba
qpepsi.gif


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests