MIR

...ca nu se mai poate
ioangrad
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Oct 22, 2008 12:58 am

MIR

Postby ioangrad » Wed Oct 22, 2008 1:13 am

Am auzit ca anii trecuti la MIR , ca strain te lasa sa iei doar medicina de familie. Acum oare cum e? Stie cineva?

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

PLEASE, DELETE / REMOVE / RELOCATE THIS TOPIC!!! :))

Postby otalen » Wed Oct 22, 2008 11:14 am

1. nu stiu daca e doar o gluma postul tau sau e pe bune dar o sa-ti raspund, oricum: nu ai auzit bine, niciodata nu au obligat strainii sa ia doar familie. atata timp cat ai nota buna poti sa iei tot ce vrei. era o limita a numarului de extracomunitari care pot sa aleaga (10% din nr total de locuri = aprox 5-600 locuri) dar niciodata nu se ocupau toate asa ca oricine putea sa aleaga orice in masura rezultatului. bineinteles ca de cand romania e in ue nici macar asta nu mai trebuie sa ne preocupe.

2. asta se deduce foarte usor din cele scrise pe topicul de spania fara a incepe unul nou

3. nu stiu daca mai exista moderatori pe acest forum sau nu dar topicul pe care abia l-ai deschis nu ar fi trebuit sa aiba viata prea lunga asa...de capul lui. avem deja un topic despre spania (ba chiar 2-3, ma tem :) ) asa ca altul e deja in plus.
"Dont't just Do something, Sit there!"

jderitza
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Feb 05, 2008 1:40 pm

Re: MIR

Postby jderitza » Wed Oct 22, 2008 11:15 am

http://stiri.rol.ro/content/view/114760/9/
Uite aici un rezident care a sustinut examenul anul trecut.

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

PLEASE, DELETE / REMOVE / RELOCATE THIS TOPIC!!! :))

Postby otalen » Wed Oct 22, 2008 11:28 am

nu stiu daca mai exista moderatori pe acest forum sau nu dar topicul pe care abia l-ai deschis nu ar fi trebuit sa aiba viata prea lunga asa...de capul lui


tocmai ce mi-am dat seama ca, de fapt, a fost publicat doar acum cateva ore asa ca e normal ca inca sa nu-l fi vazut moderatorii. sorry guys!! :) am incercat sa-l editez dar nu ma mai lasa.
"Dont't just Do something, Sit there!"

ioangrad
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Oct 22, 2008 12:58 am

Re: MIR

Postby ioangrad » Wed Oct 22, 2008 11:42 pm

Cine e rezident in Spania , pe alta ramura decat medicina de familie?

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: MIR

Postby alimori » Thu Oct 23, 2008 5:52 pm

Ce vrei de fapt sa afli?

ioangrad
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Oct 22, 2008 12:58 am

Re: MIR

Postby ioangrad » Thu Oct 23, 2008 11:24 pm

Am aflat deja,mersi.

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Re: MIR

Postby otalen » Fri Oct 24, 2008 2:19 am

nu stiu de ce .... asemenea atitudine iti lasa la sfarsitul zilei un gust amar ...

imi aminteste de anumiti colegi care voiau doar sa afle informatii dar la capitolul "sharing" erau la pamant. interesant e ca in romania erau destui...aici am intalnit doar o asemenea persoana (ghici din ce tzara era!).

de ce oare?! :?:

bafta multa tuturor

CONCLUZIE: acum chiar cred ca moderatorii ar trebui sa inchida/stearga topicul acesta
"Dont't just Do something, Sit there!"

rammy21
Posts: 1
Joined: Wed Jan 14, 2009 7:22 pm

Re: MIR

Postby rammy21 » Wed Jan 14, 2009 7:28 pm

Cine poate sa imi spuna daca poti sa dai MIR-ul daca actele tale sunt inca neomologate( IN CURS DE OMOLOGARE), inscris fiind la MIR, daca va fi validat examenul daca omologarea se realizeaza dupa data examenului?

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Re: MIR

Postby otalen » Thu Jan 15, 2009 7:51 pm

legea spune ca e ok atata timp cat pe omologarea ta e pusa o data inainte de data examenului. (exp: daca anul asta omologarea are o data anterioara lui 24.01.09). bineinteles ca mai exista conditia sa completezi dosarul pana la finalul termenului respectiv, dupa afisarea listelor provizorii cu rezultatele. daca pe omologare pune 26.01.09, teoretic nu-ti e acceptata. practic, nu stiu. n-ar trebui.
"Dont't just Do something, Sit there!"


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests