intrebare

...ca nu se mai poate
User avatar
Lorelai
junior
junior
Posts: 87
Joined: Tue Mar 23, 2004 9:59 pm

intrebare

Postby Lorelai » Sat Aug 30, 2008 9:56 pm

Salut!Poate sa-mi explice cineva ce acte iti trebuiesc daca vrei sa pleci sa faci rezidentiatul in alta tara membra a UE in cazul in care nu ai dat examenul de rezidentiat aici?eu trec acum anul 6 si vreau sa plec doar ca nu stiu dc e necesar sa dau rezidentiatul in romania sau nu.Dc nu dam rezidentiatul noi ce statut avem?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: intrebare

Postby Chingachgook » Sat Aug 30, 2008 10:56 pm

in care tara?
unele tari au rezi ca al nostru, altele nu.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: intrebare

Postby rouadefoc » Sat Aug 30, 2008 11:40 pm

Trebuie sa ti recunosti diploma de doctor medic si mai multe,dar daca esti inca studenta ai timp suficient sa citesti topicurile.
Succes.

User avatar
alinutza17avi
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun Sep 24, 2006 1:00 pm
Location: Madrid
Contact:

Re: intrebare

Postby alinutza17avi » Sun Aug 31, 2008 12:56 pm

Lorelai, daca te intereseaza Spania, iti pot oferi informatii cu pasii care trebuie urmati, si actele necesare.Adresa mea de mess: gherilagarda05.Bye :wink: :wink:

User avatar
Lorelai
junior
junior
Posts: 87
Joined: Tue Mar 23, 2004 9:59 pm

Re: intrebare

Postby Lorelai » Tue Sep 02, 2008 8:41 am

merci mult alinutza17avi ,dar ma interesa Suedia sau Norvegia,ei nu au examen de rezidentiat , imi trebuiesc doar ``niste`´ documente de la facultatea noastra sau de la minister dar nu inteleg care anume.


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests