Curs intesiv de spaniola la Cervantes

...ca nu se mai poate
masquenada
senior
senior
Posts: 225
Joined: Tue Dec 05, 2006 11:14 am

Curs intesiv de spaniola la Cervantes

Postby masquenada » Wed Jan 10, 2007 1:17 pm

salutare
mai e nevoie de 9 cursanti pentru a organiza un curs intensiv de spaniola la Cervantes pentru cei care vor sa dea DELE intermediar in mai.
pentru examenul MIR e nevoie de DELE intermedio cum stie toata lumea interesata sa mearga in Spania ca medic.
DELE se da in mai si noiembrie in Romania si in august in Spania
cum se zvoneste ca MIR s-ar da in noiembrie 2007 pentru cei care au absolvit in 2007 si restul doritorilor si cum in Spania e destul de scump si mai dificil sa dai DELE cea mai buna varianta ramane sa dai DELE in mai.
cursul este de 200 ore, 3 ore/zi nu stiu inca de la ce ore (ramane de negociat) deci asta inseamna, si cu sapt de Paste de pauza, ca acest curs se va termina cam la inceputul lui mai.
pretul....ei aici nu stiu ce sa zic..urmeaza sa aflu zilele astea exact insa anul trecut a fost 350 iar acum se zvoneste ca ar fi 500 ceea ce mie mi se pare cam multicel dar ramane de vazut.
oricum tot e mai ieftin fiindca daca incepi cursurile normale, in primul rand nu ai timp sa le faci pana in mai pe cele necesare pt DELE, si costa si vreo 600 si ceva de euro.
cu cat mai repede incepem cu atat mai bine.
e de preferat pana pe 17 ianuarie ca altfel incep cursurile normale si lumea se inscrie acolo asa ca dc mai stiti pe cineva interesat dati si voi sfoara in tara.
gracias!

paul-psi
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Nov 15, 2006 12:09 am

Re: Curs intesiv de spaniola la Cervantes

Postby paul-psi » Wed Jan 10, 2007 1:53 pm

masquenada wrote:salutare
mai e nevoie de 9 cursanti pentru a organiza un curs intensiv de spaniola la Cervantes pentru cei care vor sa dea DELE intermediar in mai.
pentru examenul MIR e nevoie de DELE intermedio cum stie toata lumea interesata sa mearga in Spania ca medic.
DELE se da in mai si noiembrie in Romania si in august in Spania
cum se zvoneste ca MIR s-ar da in noiembrie 2007 pentru cei care au absolvit in 2007 si restul doritorilor si cum in Spania e destul de scump si mai dificil sa dai DELE cea mai buna varianta ramane sa dai DELE in mai.
cursul este de 200 ore, 3 ore/zi nu stiu inca de la ce ore (ramane de negociat) deci asta inseamna, si cu sapt de Paste de pauza, ca acest curs se va termina cam la inceputul lui mai.
pretul....ei aici nu stiu ce sa zic..urmeaza sa aflu zilele astea exact insa anul trecut a fost 350 iar acum se zvoneste ca ar fi 500 ceea ce mie mi se pare cam multicel dar ramane de vazut.
oricum tot e mai ieftin fiindca daca incepi cursurile normale, in primul rand nu ai timp sa le faci pana in mai pe cele necesare pt DELE, si costa si vreo 600 si ceva de euro.
cu cat mai repede incepem cu atat mai bine.
e de preferat pana pe 17 ianuarie ca altfel incep cursurile normale si lumea se inscrie acolo asa ca dc mai stiti pe cineva interesat dati si voi sfoara in tara.
gracias!


Mie la Cervantes mi-au spus ca nu se mai face cursul intensiv. Dar daca s-au razgandit e foarte bine.
fara un curs intensiv nu avem prea multe sanse sa luam DELE intermedio.
eu si inca o colega vrem sa facem acest curs, avem si cererile depuse din Decembrie pt cursul intensiv.
am vazut ca pe forum mai sunt doritori. hai sa ne mobilizam ca nu mai este timp.
deci cu tine suntem trei. asteptam si altii....

masquenada
senior
senior
Posts: 225
Joined: Tue Dec 05, 2006 11:14 am

Postby masquenada » Wed Jan 10, 2007 5:39 pm

o sa am nevoie de email-urile voastre pentru Sra Jimeno...pe private
sau ne dam un punct de intalnire la Institut cand ne-am strans...

paul-psi
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Nov 15, 2006 12:09 am

Postby paul-psi » Wed Jan 10, 2007 6:23 pm

zi cand sa ne vedem!
stabileste o zi, luni marti sau mai devreme.
cel mai bine stabilim o data sa ne intalnim la institut si sa vb cu doamna Jimeno.
pe noi doi poti conta.
sa vedem cati mai vor ca trebuie sa ne strangem cel putin 9 sau 8.

masquenada
senior
senior
Posts: 225
Joined: Tue Dec 05, 2006 11:14 am

Postby masquenada » Thu Jan 11, 2007 9:39 am

Asta am primit de la sefa de studii in legatura cu ce ne intereseaza:


Te adjunto la propuesta de cursos, tal y como comentamos en nuestra conversación. Sugiero que realicéis dos cursos:



-1 curso de 120 horas, de lunes a viernes, de 13 a 16 horas, que comenzaría el día 17 de enero. Precio: 348 euros.

- 1 curso de 80 horas (a continuación del anterior), en el mismo horario, que comenzaría una vez finalizado el primero. Precio: 232 euros.



Para la realización de los cursos se necesita un mínimo de 10 estudiantes.

En caso de estar interesados, sería conveniente que contactarais conmigo antes del 15 de enero.

Un cordial saludo.

Maribel Jimeno

Jefa de Estudios del I. Cervantes de Bucarest

Practica a impartit cursul in 2 cu o saptamana pauza (probabil saptamana mare dar cred ca cea a catolicilor nu a noastra, asta daca nu cade Pastele in aceeasi zi, habar n-am)
Programul din cate ati inteles si voi e de la 13 la 16 (ceea ce pentru mine personal e devreme) de luni pana vineri si incepe pe 17 ianuarie ceea ce e bine ca terminam mai devreme cursul in mai.
Trebuie sa dam un raspuns pana luni pe 15 asa ca vreau neaparat sa ne miscam repede.
De preturi nu comentez nimic.
Sra mi-a zis ca mai putem negocia orarul dar pentru asta va trebui sa mergem luni acolo.
Numa bine

paul-psi
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Nov 15, 2006 12:09 am

Postby paul-psi » Thu Jan 11, 2007 3:23 pm

atunci ne vedem luni acolo.
sper sa fim 9-10 persoane.
poate putem discuta plata in cateva rate.......!
deci cine este interesat sa vina luni la Institut.
pretul este maricel ,dar avand in vedere scopul si perioada scurta eu ma introduc. nu vreau sa ma risc.
oricum singur nu am nici o sansa sa iau examenul intr-o perioada asa de scurta.

ucsenats
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Fri Dec 19, 2003 7:18 pm

Postby ucsenats » Thu Jan 11, 2007 11:48 pm

sunt interesata sa fac si eu acest curs dar ma avantajeaza orarul pentru ca lucrez in paralel. daca s-ar putea sa facem cursurile mai tarziu ar fi minunat. ce ziceti?

masquenada
senior
senior
Posts: 225
Joined: Tue Dec 05, 2006 11:14 am

Postby masquenada » Fri Jan 12, 2007 1:45 pm

am vb cu sefa de studii si in principiu e de acord cu un curs mai decalat cam de la 15 la 18 insa ramane sa ne vedem toti sa vedem dc le convine tuturor.
in plus e sigura treaba cu 2 rate da nu ma intrebati cat exactca aflu luni
cred ca juma din suma
cati suntem?
ce s-a intamplat cu toti care erau interesati
nu mai zice nimeni nimic?

masquenada
senior
senior
Posts: 225
Joined: Tue Dec 05, 2006 11:14 am

Postby masquenada » Fri Jan 12, 2007 1:52 pm

salutare
cine mai vrea sa se inscrie la cursul intensiv pt DELE asta e ultima strigare
luni mergem acolo sa vedem dc ne strangem 10 insi si sa stebilim si prima rata si orarul "potrivit" tuturor, dc e posibil asa ceva.
am nevoie de emailul vostru sa i le trimit sefei de studiu
besos

paul-psi
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Wed Nov 15, 2006 12:09 am

Postby paul-psi » Fri Jan 12, 2007 1:57 pm

hai sa stabilim o ora la care sa ne vedem la Institutul Cervantes!!
ce ziceti de ora 14 ?
cel mai bine este sa fim cu totii acolo sa stabilim si orarul!!
sunteti deacord?

masquenada
senior
senior
Posts: 225
Joined: Tue Dec 05, 2006 11:14 am

Postby masquenada » Sat Jan 13, 2007 7:23 pm

vamos a las 14.
parca vad ca o sa fim 3-4 insi.
ne vedem in fata bibiliotecii la oglinzi ca e mai mult spatiu fizic unde sa incapa cei 10 ipotetici estudiantes.
we placut a todos

andans0822
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Jan 24, 2007 9:18 am

Postby andans0822 » Sat Jan 27, 2007 8:49 pm

masquenada wrote:vamos a las 14.
parca vad ca o sa fim 3-4 insi.
ne vedem in fata bibiliotecii la oglinzi ca e mai mult spatiu fizic unde sa incapa cei 10 ipotetici estudiantes.
we placut a todos

sry eu abia acum am aflat k se form un grup pt dele;s-a concretizat pana la urma?eu fac cursurile obisnuite la cervantes , dar dak exista un grup ,cred k e posibil un switch; oricum eu vreau sa dau dele in noiemb


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests