rezultatele voastre - pe sali, etc (nu postati off-topic)

for future reference; read only..
User avatar
grile
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Aug 25, 2003 12:53 pm

Postby grile » Thu Nov 27, 2003 10:57 am

oana_dimulescu wrote:Stiu asa doar de pe forum
In rest...nu am mai auzit de la nimeni decat varianta cu ora 10....


Oana ... mai usor draga cu scarba.. ca nu-ti mai intra nimeni in "cabinet".. putina decentza...

Ora 14:00 a fost anuntata de Victor care a cerut si confirmarea celor care erau langa el cand a fost avansata aceasta ora.

VOI, cei care ati fost langa el.. CONFIRMATI si pt. noi va rog!

User avatar
Vic
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sat Jul 26, 2003 12:43 pm
Location: Ubiquitar

Postby Vic » Thu Nov 27, 2003 11:58 am

besty wrote:Cu ce te deranjeaza doza medie? Media era 500, iar doza zilnica era 400-800.
.
Ma deranjeaza besty, pentru ca la nutritie si alimentatie doza zilnica de vitamina D recomandata pentru toate varstele este de 400u.i/zi. Si trebuia sa fii Mafalda sa stii din ce capitol a fost facuta grila aia. Parerea mea :roll:
Ooops...sorry. Numai ce ma trezisem, n-am vazut ca au mai raspuns 10 inaintea mea :oops:

iulia
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Sat Oct 04, 2003 10:44 pm
Location: cluj

Postby iulia » Thu Nov 27, 2003 12:28 pm

revin: care sunt grilele contestate ? va rog mult,raspundeti!
PS oana draga, n-am cuvinte!

nya
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:33 pm

Postby nya » Thu Nov 27, 2003 12:31 pm

cu cat credeti ca va putea creste media pe medicale dupa contestatii, avand in vedere estimarile voastre scrise pe forum?

User avatar
zad
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Jul 18, 2003 10:54 pm

Postby zad » Thu Nov 27, 2003 12:33 pm

:lol:

de crescut n-are cum sa creasca
scade!!

problema e ca unii o sa scada mai mult decat altii ! :P

r121
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Nov 26, 2003 2:19 am

pentru bogdant2000

Postby r121 » Thu Nov 27, 2003 12:41 pm

am inteles ca tantalaii din comisie au sustinut ca la grila cu statia ganglionara totul se subantelege din raspunsuri, si ca oricum nu putea fi vorba despre altceva din bibliografie decat despre cancerul gastric. ce ineptie!
dar ce parere ai de ala cu cancerul de san este hormono-dependent? cum vine asta? ca in carte scrie ca poate fi, si ca 66% este! e foarte evident.
oricum am inteles ca pe chir nu s-a anulat nimic! o magarie incalificabila!

User avatar
grile
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Aug 25, 2003 12:53 pm

Postby grile » Thu Nov 27, 2003 12:55 pm

nya wrote:cu cat credeti ca va putea creste media pe medicale dupa contestatii, avand in vedere estimarile voastre scrise pe forum?


ZAD are dreptate. Teoretic ultima medie scade pt. ca se pierd puncte in urma anularii. Unii pierd mai mult.. altii mai putin... altii deloc.

User avatar
Bechi
junior
junior
Posts: 87
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:27 am

Postby Bechi » Thu Nov 27, 2003 1:01 pm

Cea mai urata treaba o sa fie ptr cei care sunt in "zona neagra" a clasamentului, adica foarte aproape de locul unde se va trage linia finala a clasamentului. In urma anularii celor 2 grile, depunctarea poate varia intre 0 si 10 puncte. Avand in vedere ca pentru un singur punct e posibil sa fie cativa zeci de candidati....... :cry:

oopsminded
senior
senior
Posts: 173
Joined: Mon Nov 24, 2003 5:13 pm

Re: pentru bogdant2000

Postby oopsminded » Thu Nov 27, 2003 1:17 pm

r121 wrote:am inteles ca tantalaii din comisie au sustinut ca la grila cu statia ganglionara totul se subantelege din raspunsuri, si ca oricum nu putea fi vorba despre altceva din bibliografie decat despre cancerul gastric. ce ineptie!


Retardati. Care e statia a IIa pt cancerul de pancreas? Dar pentru cancerul de intestin subtire? Dar pentru cancerul de colon transvers?

Oricum sper ca la grilele noi ("baraj") sa le mai dea una cu "Statia I nu cuprinde urmatoarele grupe ganglionare:", "Factori implicati in etiologia varicelor sunt:" (si sa le dea doi de la esofagiene si doi de venoase", si din nou aia cu "Factorii exogeni" la ulcerul duodenal, in care sa ia boli hepatice cronice... Ma repet, retardati.

nya
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:33 pm

Postby nya » Thu Nov 27, 2003 1:23 pm

poti se ne spui ce intelegi tu prin "zona neagra" a clasamentului?
inteleg ca este doar o estimare dar chiar si asa ma intereseaza foarte mult

alternative
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 26, 2003 4:30 pm

Postby alternative » Thu Nov 27, 2003 1:27 pm

In conditiile in care nu se anuleaza grilele ultimul punctaj de la Medicala cred ca va fi 900. Daca se anuleaza 2 cred ca va deveni 892-895. cheers

User avatar
Bechi
junior
junior
Posts: 87
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:27 am

Postby Bechi » Thu Nov 27, 2003 1:33 pm

Am mai postat treaba asta. Cred ca este undeva in jurul mediei de 915 p. Din pacate informatiile mele sunt incomplete, am aflat de la prieteni care la randul lor au aflat si ei de la prieteni si tot asa. De aceea aceste date sufera un o marja de eroare foarte mare. Nu sunt credibile si nu le postez ptr a da sperante desarte unor oameni care si asa sunt epuizati psihic. Avand in vedere cele 2 grile anulate e foarte posibil ca oameni care inainte de anulare sa fie admisi si dupa anulare sa piarda suficiente locuri in clasament ca sa nu mai aiba nici o sansa.

cristian
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Thu Nov 27, 2003 9:39 am
Location: cluj-napoca

Postby cristian » Thu Nov 27, 2003 1:37 pm

ultimul punctaj la medicala variaza, dupa diverse opinii exprimate pe forum, intre 934(!) si 890...sunt cateva zeci de persoane intre acestea! oamenii mari de la capitala ziceau de 915...
oricum, daca s-au scos 2 grile (de unde se stie asta?), acestea pot fi dintre cele gresit sau dintre cele corect puse...deci te pot salta sau cobori foarte mult...depinde de noroc
cu ochii in monitor


Return to “rezidentiat 2003”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests