Cazari/schimburi locuinta in perioada rezi; alte info utile

for future reference; read only..
User avatar
Alanis
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sat Nov 01, 2003 4:41 pm
Location: Bucuresti

Cazari/schimburi locuinta in perioada rezi; alte info utile

Postby Alanis » Sat Nov 01, 2003 5:36 pm

Cazarea in perioada rezidentiatului.
Presupun ca nu sunt singura persoana care are problema asta.
Dau rezidentiatul pe laborator si habar nu am unde voi sta in Targu Mures. Are cineva sugestii?
Am gasit pe net un hotel de 1* ieftin (215.000/pers/noapte) insa nu stiu daca nu cumva ploua in camera :?
Urmatorul ca pret e de 2* la 25E/cam. single/noapte sau 30E/cam. dubla/noapte :shock:
A gasit cineva ceva mai bun??

Poate cineva din Targu Mures care da pe Medicale sau Chirurgie nu are unde sta in Bucuresti ar fi interesat de un schimb de locuinte pentru cateva zile?
(Oricum, aceasta idee poate fi generalizata si pentru alte specialitati si orase. De exemplu, stoma de la Cluj sa faca schimb cu familia de la Craiova, etc. )

User avatar
visoft
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Sep 05, 2003 2:02 pm
Location: UT-Cluj Napoca
Contact:

Postby visoft » Sun Nov 02, 2003 12:40 pm

Si eu dau pe laborator! Deocamdata nu stiu nimic de cazare, sau unde anume vom da concursul. Banui ca in amfiteatrele de la MG, dar cat de imprastiate sunt prin Tg Mures? Banui ca nu este totusi un oras mare, si ca reteaua locala de transport te scuteste de mers pe jos....

Anyway, sunt din Cj, si daca citeste careva din tg Mures, il rog sa ne zica metode de transport Cj->mures pe asfalt, ca pe cele feroviare le-am aflat.

P.S. Din Cj nu mai stiu multa lume care sa dea pe lab, dar totusi sunt.

Monique
Posts: 1
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:27 pm

Postby Monique » Mon Nov 03, 2003 12:04 am

visoft am si eu o rugaminte... stii cumva care sunt preturile la hoteluri in Cluj...eu sunt din Bucuresti, iar ofertele prin agentii de turism sunt "incredibile"...nimic sub 40 euro/zi... cam mult!
Multumesc

User avatar
leoa
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sun Jul 20, 2003 2:05 am
Contact:

Postby leoa » Mon Nov 03, 2003 2:51 am

sorry, despre cazare nu ce sa va zic, si nici cum sa va ajut

dar despre amfiteatre nu cred ca ar trebui sa va faceti probleme, nu sunt chiar asa de imprastiate... nici chiar asa de multe... depinde cati candidati veti fi...

mijloacele de transport... sunt... autobuze si maxi-taxi... si circula rezonabil (9000 lei/ calatorie)... dar daca prindeti o zi frumoasa nu v-ar strica o plimbare pe jos de aerisit creierii inainte de examen... sau dupa... ca oricum, din orice "colt" al orasului in 30-45 de minute ajungeti in pe jos centru (care e chiar in centru :lol: ). Si zona pe unde sunt amfiteatre... Spital Judetean- Municipal (foste denumiri... ca acum e Spital de Urgenta... whatever)- UMF e intr-unul din capetele orasului. Si "aproape" toate drumurile (adica mijloacele de transport) duc la "Spital" :wink: .
Ar mai fi un amfiteatru mare in centru la un alt spital (GineII), dar celelalte spitale de prin oras nu mai au amfiteatre mari...

Nush' ce sa va mai zic...
BAFTA!

PS. Nu ca sa ma laud, da' sa stiti ca-i oras FAIN :oops: !
When a stupid man is doing something he is ashamed of , he always declares that it is his duty. (G.B.Shaw)

User avatar
leoa
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sun Jul 20, 2003 2:05 am
Contact:

Postby leoa » Mon Nov 03, 2003 3:04 am

:oops:
despre Tg.Mures era vorba :oops:
When a stupid man is doing something he is ashamed of , he always declares that it is his duty. (G.B.Shaw)

User avatar
adyry
senior
senior
Posts: 178
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Postby adyry » Mon Nov 03, 2003 9:50 am

fost,vazut, placut f.f. mult :wink: despre Tg.Mures zic! :wink: serios! :lol:

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Mon Nov 03, 2003 10:56 pm

lkhelga wrote:Poate cineva sa mi deie ceva info de cazare pe timpul examenului de rezidentiat in Craiova ???
Accept si schimb de locuinte cu Tg-Mures.

Thx

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Mon Nov 03, 2003 11:14 pm

diana16 wrote:Buna!

Daca te intereseaza hoteluri, pot afla care sunt preturile...

Eu nu voi fi acasa, dar daca vrei iti pot oferi posibilitatea de a sta undeva - familia e mare , asa ca un loc se gaseste - doar sa nu te deranjeze cainii si pisicile .

Poti lua legatura cu mine pe pm.

User avatar
leoa
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sun Jul 20, 2003 2:05 am
Contact:

Postby leoa » Tue Nov 04, 2003 4:44 am

mi-am adus aminte... eventual puteti afla mai multe despre... inclusiv cazare de pe http://www.muresonline.ro
When a stupid man is doing something he is ashamed of , he always declares that it is his duty. (G.B.Shaw)

User avatar
mctib
junior
junior
Posts: 34
Joined: Fri Oct 03, 2003 2:12 am
Location: pe aici, pe acolo...da' nu ubicuu
Contact:

Postby mctib » Fri Nov 07, 2003 4:57 am

Iulia, daca nu a devenit anacronica, invitatia mea ramine valida in ceea ce va priveste pe tine si sotul tau. Imi pare bine ca va pot fi util (macar in privinta cazarii).
Verifica-ti e-mail-urile si suna (intr-un interval rezonabil) ca sa confirmi!




Spor la recapitulari
te intreaba si socoate...


Return to “rezidentiat 2003”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests