Razboiul psihologic si examenele !

for future reference; read only..
User avatar
cdarau
senior
senior
Posts: 244
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:49 pm
Location: La un capat de cablu in Viena
Contact:

Razboiul psihologic si examenele !

Postby cdarau » Wed Jul 16, 2003 11:04 am

Dragi Prieteni,

Am creat acest topic pentru a le mai goli putin pe altele de contrari intre membri care cam "sufoca" informatiile.

Asadar...libertate TOTALA pentru polemici despre Rezidentiat sau alte examene etc :!:

PS: Parca vad ca va fi singurul mesaj... :wink:

:hammer: :2gunfire: :onfire: :devil:
Last edited by cdarau on Wed Jul 16, 2003 7:17 pm, edited 1 time in total.

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Wed Jul 16, 2003 12:31 pm

Adevarul este ca e vai de noi. Este evident ca nu toti facem ceea ce ne dorim. Ba chiar foarte putini dintre noi reusesc sa faca ceea ce au visat.
Majoritatea dintre noi ajungem sa facem niste specialitati cu care nu prea avem compatibilitate sau chiar nu mai facem de loc medicina. Ajungem vanzatori de medicamente si de seringi.
Nu cred ca daca ar mai fi sa o iau de la capat as mai face medicina.
Nu cred ca se mai merita. 6 ani de examene foarte grele, o gramada de neuroni ucisi.Si pentru ce?Sa mi se scurga ochii at cand merg pe jos dupa masinile conduse de catre tot felul de bisnitari si dupa vilele cu ziduri inalte de dupa care se aud manele?
Si daca totusi iau rezidentiatul, poate ca-mi voi lua o masina la 45 de ani si o garsoniera pe la 40. Poate chiar am sa merg si in excursie in Polonia sau mai stiu eu ce alta destinatie exotica.
In zilele noastre, medicina nu mai este o ocupatie a elitelor. Am decazut atat de mult incat am ajuns sa ne inchinam in fata unor bisnitari, atunci cand ne mai scapa cate 20 de dolari mirosind a ceapa si usturoi.

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Wed Jul 16, 2003 12:33 pm

Ar trebui sa lanseze o linie de pantofi speciali pt medici, poate putin mai scumpi decat tenisii.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Wed Jul 16, 2003 6:49 pm

6 ani de examene foarte grele, o gramada de neuroni ucisi


Fals. Exercitiul intareste mintea si cei care gandesc mai mult isi pastreaza mai multi neuroni la batranete :wink:

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Wed Jul 16, 2003 10:31 pm

Stresul de la examene ii ucide.La asta ma refeream.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Wed Jul 16, 2003 11:33 pm

Hmmm, poate doar in primul an sa fi fost un pic mai stresat ca dupa aia cand m-am prins cum e treaba prea putin, ca la orice examen banal. Ca la o adica care era cel mai rau lucru care se putea intampla: sa-l pic, ceea ce in definitiv nu e asa mare lucru.

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Thu Jul 17, 2003 1:56 pm

Claudiule, e al treilea forum unde dau de tine si eu nu prea le am cu forumurile :D
In ceea ce priveste examenele eu am fost tot timpul stresata. Dar pe mine ma stresa si o banala lucrare de control asa ca nu-i de mirare. Cred ca oricate examene as da- si am dat gramezi- tot nu as putea sa ma duc relaxata. Bine ca nu ma exteriorizez prea mult, ca-i zapaceam pe cei din jurul meu. Si asa la mai toate ex. ii telefonam maica-mii sa-i spun ca probabil il pic, desi nu-l picam. Nici pana in ziua de azi nu stie femeia ce sa creada :D

User avatar
cdarau
senior
senior
Posts: 244
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:49 pm
Location: La un capat de cablu in Viena
Contact:

Postby cdarau » Thu Jul 17, 2003 2:45 pm

val wrote:Claudiule, e al treilea forum unde dau de tine si eu nu prea le am cu forumurile :D


Numai ??? Ooooo...pai mai ai multe de...descoperit :wink: :idea: :lol:

jack carter
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Jul 16, 2003 10:20 am

Postby jack carter » Sat Jul 19, 2003 9:22 pm

Salut Denim, o parere beton , gand la gand cu bucurie. A decazut medicina si da e necesara o linie de imbracaminte special pt. medici. Ai vazut la televizr cand filmeaza doctori sau doctorite din diverse spitale, moace obosite, mincate de griji cu freze jalnice , slabut modest imbracati . Si toate star si story pline de vedete de doi lei smechere pe litoral pe cand doc tineri nu prea merg nici unde . Mam saturat vreau sa fie ca in vest medicul sa fie un star cu bani sa aibe locul carel merita vreau sa vad medic cu bani si aroganti mam saturat de imaginea de apostol care alina suferintele oamenilor

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Sat Jul 19, 2003 9:41 pm

Mda Jack Carter. Din pacate pt noi, cred ca suntem singurii care gandim asa. Chiar si pe acest site pe care sunt totusi niste baieti destepti.

jack carter
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Jul 16, 2003 10:20 am

Postby jack carter » Sat Jul 19, 2003 9:51 pm

Stiu ce vrei sa spui , oricum e o chestie mare , pana acum cred ca daca am mai gasit vreo 10 max care gindeau asa. Te felicit si sper sa ajungi acolo unde vrei. Ar trebuie sa facem un fel de grup de elita din cadrul medicinii , ca masoneria o org. secreta peste colegiul medicilor peste tot sa ne urmarim scopurile

jack carter
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Jul 16, 2003 10:20 am

Postby jack carter » Sat Jul 19, 2003 10:05 pm

vreau o noua generatie de medici , cum ai zis tu odata , medic in jsaguar si porsche .Da asa trebuie sa fiew, ce ma enerveaza e ca medici nu sunt uniti daca apare unulk si spune trebuiesa lucram doiar pe salkarii mari , imediat apar n care spun da dar omul , sanatatea acestuia , cum poti pune pret pe ea si uite asa mai departe totfelul de lamentari penale de babe plangacioase . Vreau o generatie de medici razboinici care sa si ceara drepurile.

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Sun Jul 20, 2003 12:55 pm

Gata! Ne facem organizatie.Eu presedinte si tu secretar general. Avantajul tau e ca tu dai proba de angajare cu toate secretarele.
Medicii nu numai ca nu au bani, dar multi tin cu tot dinadinsul sa para foooarte saraci. Bunaoara, este unul care are bani de nu stie ce sa faca cu ei, dar tot vine cu Dacia la servici. E om cinstit. Sa-l iubeasca prostimea. Daca medicii si-ar face partid, probabil ca l-ar alege presedinte pe Victor Ciorbea. :twisted:

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Sun Jul 20, 2003 4:23 pm

Nu ca aveti nevoie si de om sa faca grafica de promovare? Va fac eu o campanie publicitara de o sa impresionam in asa hal pacientii incat o sa se duca ei sa lupte pentru drepturile noastre. :D
cadrul 1: chirurgul taie pacientu' , nu acordeonul
cadrul 2: chirurgul merge acasa si mananca dintr-o conserva de fasole cu carnaciori
cadrul 3: suna la usa sotia pacientului cu multumirile
cadrul 4: pleaca sotia, chirurgul isi continua masa uitandu-se trist pe geam cum se indeparteaza respectiva intr-un Volvo nou-nout
cadrul 5: flashback cu doctorul inghesuit in 336 si buzunarit
cadrul 6: oftat apoteotic "eu de ce nu am macar o bicicleta?"...

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Sun Jul 20, 2003 7:33 pm

O luam si pe val in organizatie. O punem responsabila pt rezidentiat.Sa gaseasca o formula magica prin care sa faca fiecare ce vrea.Fara sa mai dam examen.

User avatar
Nautilus2000
junior
junior
Posts: 47
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:55 am
Location: In fata calculatorului

Postby Nautilus2000 » Sun Jul 20, 2003 11:09 pm

E foarte simplu, dam salarii de 10000 de euro pentru fiecare medic indiferent de specialitate, scoatem la rezidentiat locuri cat numarul celor inscrisi si atunci fiecare va alege ceea ce va vrea intr-adevar sa faca!!! Si in plus eliminam mita!!!! Asa vom trai toti din salarii suparate din care ne vom permite sa avem ceea ce meritam!!!!
Noi sa fim sanatosi....

MD someday someway
Posts: 1
Joined: Sun Jul 20, 2003 11:53 pm

Postby MD someday someway » Sun Jul 20, 2003 11:58 pm

Pana la urma rezidentul e tot un fel de student asa ca salariu de 10000000.......sau cate zero-uri vreti voi...cu USD/EUR in coada nu se poate, dar ce ma intriga pe mine in tara asta "Romania mereu surprinzatoare"-cum ii facea reclama Agathon-este faptul ca nu exista o scara reala a valorilor.
Cand spui cuiva ca esti sau vei fi medic, respectul este castigat aproape instantaneu ( pe verificatelea) insa nu stiu cum se face ca un zidar/instalator/parchetar (si nu mai vorbesc de tiganii lautari) isi face casa de la 30 de ani iar un rezident in Romania nu-si permite nici macar sa faca o rata pentru frigider sau masina de spalat..ca de platit cu banii jos nu se discuta, iar rezidentiatul tot pe la 28-30 de ani il termina in cazurile fericite.


Si ce nu mai inteleg eu...de ce sunt atat de multe locuri la facultatile de medicina daca nu e nevoie de atat de multi medici (adica se scot atat de putine locuri la rezidentiat).Oare nu e asta o risipa de resurse materiale ? Romania pregateste medici pentru vest???

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Mon Jul 21, 2003 9:35 am

Am auzit ca si Costi Ionita da anul asta rezidentiat pe chirurgie. Cica vrea ORL. Acum trece a doua oara prin Angelescu.

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Mon Jul 21, 2003 9:43 am

E mult mai greu sa iei rezidentiatul decat sa te afirmi pe piata manelelor.
Cat de trunchiata este lumea in care traim daca niste golani precum marii nostri fotbalisti discuta despre milioane de dolari si nici macar nu stiu a vorbi bine romaneste si noi care ne distrugem ca prostii invatand din H si A nici macar bani de o Cola nu avem.Poate ca nu avem talentul de a bate mingea pe maidan, dar chiar atata nedreptate nu cred ca mai exista undeva in lumea asta. Cred ca ma duc la Giovani Becali si-l rog sa ma transfere intr-o specialitate banoasa, ca sigur reuseste.
Ar trebui ca pt o vreme medicii sa-i lase pe toti pacientii sa crape, ca dupa aia sigur vom fi muuuuuuuult mai apreciati.

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Mon Jul 21, 2003 9:49 am

Daca am sa am un copil, ar trebui sa fiu un mare neatent sa-l pun sa faca porcaria asta de medicina. Lasa-l sa faca fotbal, tenis sau sa mearga la Big Brother. Nu ma mira ca un student la medicina a castigat concursul ala, ma doare insa ca un viitor medic a trebuit sa se preteze la o asemenea mizerie ca sa poata sa faca un ban.
Si asta in timp ce toate nulitatile si toti oligofrenii din tara asta fie sunt in guvern fie la colt de strada schimband valuta.

jack carter
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Jul 16, 2003 10:20 am

Postby jack carter » Tue Jul 22, 2003 10:09 pm

Hi I,m back. Mia placut faza cu spotul publicitar.
Asa este situatia medicilor este de ***** mai ale s amedicilor tineri, partea naspa e ca nici nu se intrvede vreo luminita pt. ca nu se pot coagula sa faca o chestie impreuna , in rezi fiecare e pentru el , ba chiar am vaziut f multi care se sapa cumpli de mici intre ei e o chestie destul de nadspa.
Statutul social a cazut mult , lumea incepoe sasi dea semam ca nu au chiar asa multi bani medicii, sun ividiati pt, ca sunt destepti si romanii urasc oAMENII INTELKIGENTI SA NE ADUCEM AMINTE CA DACII ii sacrificau pe cei mai destepti si mai frumosi deci ce rezulta, casai rominu.....
dar multi sunt inca convinsi ca medicii fac bani usori , lucreaza putin , populatie de kk.
Nu am nici o solutie pot doar s a sfatuiesc pe toti cei ce pot sa se faca fotbalisti cum a zis denim . Pina la medici in porsche cred ca o sa treaca mult timp in Romania

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Tue Jul 29, 2003 1:58 am

Vreau si eu in organizatia aia
Ma primiti? :evil: :lol: :D

User avatar
Nautilus2000
junior
junior
Posts: 47
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:55 am
Location: In fata calculatorului

Postby Nautilus2000 » Tue Jul 29, 2003 8:24 am

"Pana la urma rezidentul e tot un fel de student"
Am impresia ca nu stii ce spui!!! Vezi, tocmai aici este problema, ca nici noi nu suntem constienti de valoarea noastra si nu stim sa ne "vindem"! Eu am dat o licenta destul de serioasa pentru care chiar am invatat, am facut un an de stagiu "pe bune", nu doar cu prezenta, am si o varsta la care nu prea ma mai simt "un fel de student"! Faptul ca trebuie sa inveti ca rezident si sa dai examene nu inseamna ca esti "tot un fel de student" ci ca esti medic si nu "un fel de medic" ci unul adevarat deoarece continui sa te pregatesti intr-o specializare anume "aleasa" in urma unui examen foarte dur (daca stii ce este asta!) pentru a fi foarte bun in ceea ce faci! Faza aia cu medicul care trebuie sa invete toata viata nu e spusa aiurea si asta nu inseamna ca este "tot un fel de student"! Treaba ta ca nu te simti medic, dar eu din momentul in care mi-am luat examenul de licenta am realizat ca sunt MEDIC!!!
Noi sa fim sanatosi....

User avatar
Wustenfuchs
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Tue Jul 29, 2003 10:45 am
Contact:

Postby Wustenfuchs » Tue Jul 29, 2003 10:58 am

Nautilus2000 wrote:"Pana la urma rezidentul e tot un fel de student"
Am impresia ca nu stii ce spui!!! Vezi, tocmai aici este problema, ca nici noi nu suntem constienti de valoarea noastra si nu stim sa ne "vindem"! Eu am dat o licenta destul de serioasa pentru care chiar am invatat, am facut un an de stagiu "pe bune", nu doar cu prezenta, am si o varsta la care nu prea ma mai simt "un fel de student"! Faptul ca trebuie sa inveti ca rezident si sa dai examene nu inseamna ca esti "tot un fel de student" ci ca esti medic si nu "un fel de medic" ci unul adevarat deoarece continui sa te pregatesti intr-o specializare anume "aleasa" in urma unui examen foarte dur (daca stii ce este asta!) pentru a fi foarte bun in ceea ce faci! Faza aia cu medicul care trebuie sa invete toata viata nu e spusa aiurea si asta nu inseamna ca este "tot un fel de student"! Treaba ta ca nu te simti medic, dar eu din momentul in care mi-am luat examenul de licenta am realizat ca sunt MEDIC!!!



vai Nautilus!...eshti medick!...a kazut matza-n koada amice...
...ce disckurs patetick shi penibil...
...mi se face greatza...medickule

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Tue Jul 29, 2003 12:19 pm

Wustenfuchs wrote:
vai Nautilus!...eshti medick!...a kazut matza-n koada amice...
...ce disckurs patetick shi penibil...
...mi se face greatza...medickule


Eu inteleg ca ai dreptul sa ai o parere diferita despre ceea ce crezi tu ca ar trebui sa fie un medic, dar asta nu inseamna ca ai dreptul sa dai cu paru' aiurea. Cel putin aici....
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Wustenfuchs
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Tue Jul 29, 2003 10:45 am
Contact:

Postby Wustenfuchs » Tue Jul 29, 2003 12:28 pm

...shi ce mai "intzelegi" tu danutzule, alias "master of destruction".... :twisted: :bluelaugh: :?:

User avatar
Nautilus2000
junior
junior
Posts: 47
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:55 am
Location: In fata calculatorului

Postby Nautilus2000 » Tue Jul 29, 2003 1:15 pm

vai Nautilus!...eshti medick!...a kazut matza-n koada amice...
...ce disckurs patetick shi penibil...
...mi se face greatza...medickule

Vezi, tocmai de aceea unii sunt MEDICI iar altii doar asistenti medicali, infirmieri, brancardieri, moase sau orice altceva!
Noi sa fim sanatosi....

User avatar
Nautilus2000
junior
junior
Posts: 47
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:55 am
Location: In fata calculatorului

Postby Nautilus2000 » Tue Jul 29, 2003 1:48 pm

matrix wrote:
n-ar fi bine sa existe si la noi in facultate un ghiseu unic pt reclamatii la care tot omul sa poate sa depuna o reclamatie la adresa prof, asist care fie a cerut spaga, fie l-a picat fara motiv sau i-a dat o nota fantezista

eu am auzit diverse nedreptati de la a cere spaga la a cere altceva ....din partea unor prof; asa ca daca ti se intampla ce faci??? te duci la decan, rector ????

Wustenfuchs wrote:
Hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi!

Dan wrote:
Eu inteleg ca ai dreptul sa ai o parere diferita despre ceea ce crezi tu ca ar trebui sa fie un medic, dar asta nu inseamna ca ai dreptul sa dai cu paru' aiurea. Cel putin aici....

Wustenfuchs wrote:
...shi ce mai "intzelegi" tu danutzule, alias "master of destruction"....

In afara de a rade pe seama altora, ce altceva inteligent stii sa faci??? Daca stii ce inseamna "inteligent"!
Noi sa fim sanatosi....

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Tue Jul 29, 2003 2:02 pm

Ce misto e sa nu mai fii moderator :D

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Tue Jul 29, 2003 2:28 pm

Bai! Singurul care are voie sa insulte pe site-ul asta sunt eu.

User avatar
H de H
senior
senior
Posts: 143
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:57 pm

Postby H de H » Tue Jul 29, 2003 2:35 pm

denim wrote:Bai! Singurul care are voie sa insulte pe site-ul asta sunt eu.


Nu credeam ca o sa ajung vreodata sa o spun...da' chiar mi-ai placut la faza asta! :D

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Tue Jul 29, 2003 2:40 pm

Merci mult. Oricum, am vorbit si cu Eugen si el mi-a spus ca am voie sa injur pe forum. Ca oricum ne stim de mult... si eu si cu el suntem colegi de banca.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Tue Jul 29, 2003 2:40 pm

Wustenfuchs wrote:...shi ce mai "intzelegi" tu danutzule, alias "master of destruction".... :twisted: :bluelaugh: :?:


Pai mai inteleg ca daca nu binevoiesti sa respecti regulile forumului, ne rezervam dreptul sa-tzi limitam accesul aici. Considera-l avertisment.

originaltup wrote:Ce misto e sa nu mai fii moderator


Nici nu stii cata dreptate potzi sa ai... :twisted:

denim wrote:Bai! Singurul care are voie sa insulte pe site-ul asta sunt eu.
:lol: :lol:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Tue Jul 29, 2003 2:46 pm

Pt mine sigur e mai bine, daca si pt tine cu atat mai bine.

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Tue Jul 29, 2003 2:49 pm

Auziti mai baieti. Vreau sa fiu si eu moderator. Cu cine trebuie sa vorbesc?

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Tue Jul 29, 2003 2:51 pm

Am si structura necesara. Nu intru in conflict cu nimeni, dau dreptate la toata lumea...

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Tue Jul 29, 2003 2:54 pm

denim wrote:Bai! Singurul care are voie sa insulte pe site-ul asta sunt eu.


10 X denim :lol: :lol: 8) :peace:

Wustenfuchs wrote:...shi ce mai "intzelegi" tu danutzule, alias "master of destruction"....


mda,.. , no comment
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
H de H
senior
senior
Posts: 143
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:57 pm

Postby H de H » Tue Jul 29, 2003 2:58 pm

denim wrote:Merci mult. Oricum, am vorbit si cu Eugen si el mi-a spus ca am voie sa injur pe forum. Ca oricum ne stim de mult... si eu si cu el suntem colegi de banca.


Da-mi voie sa nu cred ca Eugen ti-a dat voie sa injuri pe forum :lol: :lol:

Si apoi toti te stim de mult :P important e ca nu mai esti pus pe harta.
Tu dai dreptate tuturor si nu ai nici un conflct la activ??
Hai sa nu exageram acum, ce zici? :lol:

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Tue Jul 29, 2003 11:38 pm

Mai fratilor,ca trebuie sa invat 900 pag de prostii am inteles, dar ca trebuie sa invat din nou limba romana nu stiam!
Ce e aia alimentatie "bine balansata"? Trebuie sa legeni intai tava?
M-am saturat de traducerile dupa modelul "furculision" !! :hate:

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Wed Jul 30, 2003 9:07 am

Ma Ciresar, eu te concediez! Pe cine intereseaza chestiile astea cu rezidentiatul? Aici e subiect de insulte si barfe. Te rog frumos!
Auzi domle' Ce tupeu pe capul lui...


Return to “rezidentiat 2003”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests