schimbarea specialitatii alese la rezy

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
Bondar
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Jul 09, 2003 11:27 pm

schimbarea specialitatii alese la rezy

Postby Bondar » Tue Feb 03, 2004 11:40 pm

Am inteles ca pe parcursul primului an de rezy se poate schimba specialitatea aleasa cu cele alese "mai jos".
Stie cineva cam care ar fi algoritmul care ar trebui urmat in acest caz :?:
Cu cine trebuie vorbit :?: Unde :?:

tutu
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Feb 10, 2004 4:00 pm

Postby tutu » Wed Feb 11, 2004 8:58 am

stie cumva cineva daca iti poti schimba centrul universitar si in alta luna decat martie? (adica cu detasare)?

User avatar
adyry
senior
senior
Posts: 178
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Postby adyry » Wed Feb 11, 2004 12:52 pm

detasarea o poti face oricind!trebuie sa insumeze 12 luni din 5 ani de rezi!iti trebuie aprobarea din partea spitalului platitor(nu unde faci stagiu-cel ce te plateste trebuie sa aprobe)iar din partea centrului ce te primeste; 1)aprobarea ca te primeste sectia de la ei ;2)aprob. de la dsp locala
apoi cu actele astea te duci la dsp buc. si aia iti dau o nota informativa ptr. spitalul tau platitor pe care le-o dai ptr. a stii si ei pe unde iti faci stagiul respectiv.poti trimite pontajul la spitalul platitor lunar ptrin fax!eu asa am procedat!
p.s. poti face oricind detasarea dar ai grija sa fie de la inceput de luna!

tutu
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Feb 10, 2004 4:00 pm

Postby tutu » Wed Feb 11, 2004 4:10 pm

multumesc f mult pt informatie. intrasem putin in panica pt ca am aflat recent ca ar tb sa ma mut in bucuresti (eu fiind in is); imi era si putin ciuda pt ca puteam alege din prima bucurestiul la repartitie, dar.... si acum cred ca va tb sa ma mut acolo.

enikoegyed
Posts: 1
Joined: Mon Mar 01, 2004 3:32 pm

Postby enikoegyed » Tue Mar 02, 2004 6:08 pm

Salut!

Am si eu o intrebare: Imi poate zice cineva cu ce punctaj sa luat ultimul loc la recuperare?

Mersi.

User avatar
newfrix
senior
senior
Posts: 191
Joined: Thu Feb 26, 2004 1:13 am
Location: Cluj-Napoca

Postby newfrix » Wed Mar 03, 2004 3:47 pm

stie careva daca se poate schimba amplasare unde se face rezi-ul. ex daca pot sa ma mut de la iasi la cluj fara sa fac vreo zi de rezi la iasi. merci

Star76
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Mar 22, 2004 5:11 pm

Re:

Postby Star76 » Sat Apr 03, 2004 6:59 pm

Poate cineva sa imi spuna cit e de dificil schimbatul centrului universitar in timpul rezidentiatului? Din totalul de 5 ani, citi se pot face il alt centru decit cel de repartitie? Mai demult era posibil ca din anul 3 de rezi sa mergi in alt oras pt. finalizarea specializarii atita timp cit era acolo un medic primar de specialitate. Mai este chestia asta valabila? Merci mult de raspuns.


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests