rezidentiat tip b

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

rezidentiat tip b

Postby bog72 » Tue Jan 30, 2007 12:55 pm

vreau informatii despre cum se poate ocoli plata celor 36 salarii, in cazul rezidentiatului tip b (pe post) ?ultimul an in care s-a dat si pe post a fost 2000.deci sunt unii deja specialisti.cum ati "rezolvat" problema?

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

rezidentiat tip b

Postby bog72 » Tue Jan 30, 2007 9:46 pm

cred ca nu m-am facut inteles.am luat post pe tip b, la "ciorogarla", si dupa ce am terminat rezid nu vreau sa ma duc acolo.cum fac sa nu platesc despagubirile din actul aditional semnat la incadrare?

luci28
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sat Jul 30, 2005 1:22 am

Postby luci28 » Wed Jan 31, 2007 12:46 am

fii si tu european si tine-te de promisiune sau plateste, poate vrei sa iei locul unuia care nu a intrat la ciorogirla sau stringi bani pt post, partea buna ca nu dai mita pe locul tau

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Wed Jan 31, 2007 1:52 pm

adica tu vrei si post si vrei si sa nu platesti ... se poate asa ceva? in romania?
:?

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Wed Jan 31, 2007 2:19 pm

america nu mai e de mult tara tuturor posibilitatilor.ghiciti cine a devenit tara fagaduintei?mai ales la capitolul shmenuri shuste shushanele?
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

rezidentiat tip b

Postby bog72 » Thu Feb 01, 2007 10:06 am

da , mi-am gasit job in privat, si normal ca nu vreau sa ma duc la post in provincie.ce tot va mirati atat?chiar nu stie nimeni cum trebuie procedat?

bebica
junior
junior
Posts: 99
Joined: Sun Aug 27, 2006 4:06 am

Re: rezidentiat tip b

Postby bebica » Thu Feb 01, 2007 12:39 pm

Daca directia sanitara de care tine postul tau te lasa in pace,e o.k.
Daca nu vor,te vor da in judecata si te judeci cu ei.Miza sunt salariile capatate de-a lungul rezidentiatului,in jur de 400 milioane (depinde de specialitate).Eu stiu astea de la o colega de a mea care a terminat anul trecut si acum se judeca de zor,ii cer vreo 360 milioane lei.Nu stiu cat sunt de corecte informatiile date de ea,iti zic ce stiu.Ce specialitate ai?

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

rezidentiat tip b

Postby bog72 » Sat Feb 03, 2007 11:50 am

in sfarsit gasesc si eu pe cineva care stie despre ce-i vorba.sunt pe cardiologie.am auzit si eu ca te judeci cu dsp-ul respectiv.contractul(de fapt actul aditional la contract) e semnat de mine si de spitalul respectiv, reprezentat prin director.nu scrie nicaieri ceva de dsp.poti sa-mi dai un email al tipei care se judeca?multumesc mult!

bebica
junior
junior
Posts: 99
Joined: Sun Aug 27, 2006 4:06 am

Re: rezidentiat tip b

Postby bebica » Mon Feb 05, 2007 12:26 am

Imi pare rau,nu iti pot da e-mailul ei,nu am relatii atat de cordiale cu ea incat sa imi permit sa i-l cer pt. chestia asta.Dar,ce mai stiu sunt urmatoarele:cei care si-au gasit de lucru in cadrul aceluiasi judet (acelasi DSP) nu au fost dati in judecata si nu au platit nimic.Daca nu te duci tot in judetul respectiv e problema.
Ea a fost data in judecata de DSP-ul respectiv,iar apararea ei se bazeaza pe faptul ca in timpul rezidentiatului s-a casatorit,a facut un copil,iar sotul ei are serviciu in Bucuresti si practic nu are omul ce lucra in localitatea unde luase postul.Te sfatuiesc sa consulti un avocat bun,sa iti faci o aparare trainica (eventual scoti un certificat ca ai vreo boala care trebuie musai urmarita in capitala-imi dau si eu cu parerea!) sau sa gasesti o pila in judetul respectiv sa nu te dea aia in judecata.Oricum,un avocat bun are tot felul de idei.Interesant e ca pe colega mea au dat-o in judecata desi pe postul ei spitalul respectiv deja incadrase o alta tipa cu contract de munca temporar(dar tipa dorea sa ramana definitiv),deci ei aveau om pe postul ala.Practic,au dat-o in judecata de ai dracu' ce sunt!Oricum SIGUR a dat-o in judecata DSP-ul si NU spitalul respectiv.

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Mon Feb 19, 2007 12:46 pm

cand am dat eu rezid, nov 2000, au fost o gramada de posturi tip b.mai dati si voi un semn din cei care v-ati aranjat.

User avatar
adrian branisteanu
junior
junior
Posts: 74
Joined: Wed Jan 31, 2007 10:04 am
Location: iasi

pt bog_72

Postby adrian branisteanu » Mon Feb 19, 2007 5:38 pm

un amic de al meu a luat rez pe post cred ca tot in 2000 si cand a terminat rez sa dus unde a avut post a stat vreo2,3 luni dupa care si-a dat demisia si sa angajat in alt judet. asa a fost sfatuit de catre un jurist:demisia e un act unilateral care nu se discuta,e presona.si nu a fost dat in judecata din cate stiu eu. asta sa intamplat in urma cu cateva luni.asa ca mergi intai la un jurist pe probleme de legislatie a munci si poate te ghideaza el.BAFTA MULTA

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Mon Feb 19, 2007 11:48 pm

multumesc mult.daca mai stie cineva ceva, va astept in continuare.

dark rat
Posts: 2
Joined: Mon Feb 19, 2007 11:11 pm

Postby dark rat » Tue Feb 20, 2007 12:05 am

Pentru bog72:ascultă, băi coropişniţă pseudointelectuală, eu sunt specialist Chirurgie Generală.Am dat rez-ul în ianuarie 2000 pe secţiunea A,deci pe ţară.Din cauza voastră, a iguanelor sfertodocte de pe secţiunea B(cei cu rez-ul pe post) am fost în sesiunea aceea 1100 de candidaţi la Chirugicale pe doar 72 de locuri (toate Chirugicalele pe toată ţara).ÃŽncă de atunci mi-am pus problema corectitudinii morale a pomenii pe care statul român v-a făcut-o vouă, nevertebrate semianalfabete de pe secţiunea B (cei mai slabi rezidenţi din seriile respective după cum ştie toată lumea). Dar m-am consolat cu gândul că , la sfârşitul rez-ului, acces la cele mai bune posturi din ţară vom avea numai noi, cei de pe sec
ţiunea A. Dar surpriză.... domnii absolvenţi de rezidenţiat de pe secţiunea B, la terminarea specializării, nu mai au chef să se ducă la "Ciorogîrla" după cum singuri declară, ci vor să se aciuieze tot în oraşele mari....unde e mămica, tăticu, futicu.... sau mai ştiu eu cine!!!ŞI CULMEA NEOBRĂZĂRII ,NICI NU VOR SA-SI MAI PLATEASCĂ DATORIILE FATA DE STAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Băi gagiule, nu mai face pe neştiutorul vis-a-vis de D.S.P.-urile judeţelor cu care aţi semnat CONTRACTELE DE MUNCĂ pentru perioada rezidenţiatului, pentru că toţi îşi amintesc de voi cum făceaţi coadă la respectivele D.S.P.-uri,prin judeţe de care voi metropolitanii nici nu ştiaţi înainte de rez-ul respectiv că EXISTĂ.Mai mult vă grăbeaţi să deveniţi demni cetăţeni ai judeţelor respective (gazde, rude , mătuşi din acel judeţ care să vă facă mutaţia acolo, ca să ajungă handicapaţii lu mămica şi tăticu mari specialişti PENTRU JUDETUL RESPECTIV.Plătiţi-vă, haimanalelor ,mai întîi datoriile faţă de ţară şi apoi mai vorbim.....dacă mai puteţi!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Tue Feb 20, 2007 12:26 am

=)))))))))))))
contesting is a life style

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Feb 20, 2007 12:53 am

In sfârsit un subiect ca lumea pe forum. :)



Acum între noi fie vorba, rezi tip b a fost o oportunitate, a-l renega dupa ce te-ai folosit de el poate fi o alta oportunitate când sistemul o permite, iar baietii destepti prin definitie împusca toate oportunitatile.

Vorba aia, unii muncesc cinstit, iar altii muncesc cu cap.

User avatar
Fata morgana
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Jan 02, 2007 2:59 pm

Postby Fata morgana » Tue Feb 20, 2007 12:54 am

dark rat wrote:Plătiţi-vă, haimanalelor ,mai întîi datoriile faţă de ţară şi apoi mai vorbim.....dacă mai puteţi!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Daca pana la un punct se intelege fustrarea, faza cu datoria fata de patria mama ... mai are de asteptat. In momentul in care ea va avea grija de copii ei si nu de buzunarele proprii, atunci mai vb. Adica sigur printre cei 1100 de pe a + restul de pe b nu sunt doar 72 de eminente, motiv pt care sigur s-au gandit la varianta a 2-a. Si munca de rezident nu este benevol, ci reprezinta servicii contra cost si nu fonduri returnabile, desi exista cred o clauza in acest sens - destul de aberanta ...
Datorie fata de tara - hmmm - si mai aberant :D
I'm a princess, can't U tell?

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Tue Feb 20, 2007 10:04 am

pt dark rat:daca erai asa de frustrat, de ce n-ai dat din nou in noiembrie 2000 pe tip b, ca doar aveai materia proaspata?si nici nu sunt pe chirurgicale.si acum unde esti mare chirurg?

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Tue Feb 20, 2007 10:07 am

tot pt dark rat: ca sa stii si tu , la dsp-ul jud m-am inscris, dar contractul a fost semnat cu directorul spitalului.oricum am sa te tin la curent cu evolutia lucrurilor

User avatar
drsoso
senior
senior
Posts: 105
Joined: Tue Jan 18, 2005 12:55 am

Postby drsoso » Tue Feb 20, 2007 5:49 pm

Lasa smecheria Bog72, ca tot nu-i corect.
- Ai semnat un contract, da?
- cu pixul tau, da?
- ai facut rezidentiatul intr-un mare centru, da?
- in timp ce altii au invatat ca fraierii sau au somat, da?
- aia care nu au fost jmecheri ca tine inca fac rezi, in timp ce tu ai terminat deja, da?

ASA CA DU-TE DRACULUI SI PLATESTE DESPAGUBIRILE sau STRANGE DIN DINTI CAT TIMP PUTREZESTI LA CIOROGARLA

Ca asa-i in democratie. Ca daca traiai intr-o tara civilizata nici prin cap nu-ti trecea o asemenea aberatie, iar daca iti trecea.... radeau toti si cu fundul de tine!!!!!!!!!
life sucks, and then u die

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Tue Feb 20, 2007 6:42 pm

ce ma tot f la cap, oricine putea da pe tip b

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Tue Feb 20, 2007 8:27 pm

bog juara ca nu te-ai gandit de cand ai dat pe tip ula de rezidentiat la ce vrei sa faci acu?sincer.
si apropo multam fain ca s-au pierdut multe posturi din cauza celor ca tine.si sa stii ca si la ciorogarla sunt tot oameni care trebuie tratati.
in fine daca esti un geniu si vrei sa revolutionezi medicina pleaca din tara ca aici nu ai posibilitati.esti prea bun pentru noi.
si apropo contractele se semneaza ca sa le respecti,si au fost introduse cand s-a vazut ca onoarea nu ii mai caracterizeaza pe oameni


iti urez succes maxim,si sa ne vedem sanatosi ,.... la ciorogarla
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

dark rat
Posts: 2
Joined: Mon Feb 19, 2007 11:11 pm

Comunicat pentru iguanele sfertodocte

Postby dark rat » Tue Feb 20, 2007 10:11 pm

Câteva explicaţii pentru sinapsele rare ale iguanelor de pe B:
a) după cum vă amintiţi (dacă puteţi şi mai ales dacă vreţi să vă amintiţi, pentru că ce o să scriu acum nu o să vă convină) în anul 2000 (singurul de altfel cu două sesiuni de rez.)legislaţia era mult mai dură decât acum, în sensul în care dacă semnai un contract de rez.(fie pe A , fie pe B) nu puteai da a doua oară rez.-ul decât dacă renunţai mai întâi la cel pe care l-ai luat deja. ÃŽntrebarea legitimă care se pune este nu de ce n-am dat noi (cei de pe A),a doua oară ci de nu aţi mai dat voi,iguanele de pe B, a doua oară pe A...puteaţi renunţa, nu-i aşa, f. uşor la împovărătoarea postură de a trebui să plătiţi 10000 Euro echivalent lei). Dar, nu....nu... cum să faceţi voi aşa ceva când NICI MĂCAR M.F. LA SECŢIUNEA A nu aţi fi fost în stare să prindeţi cu punctajele vostre de cacao .
b) pentru “prietenul” meu Bog72: din câte ştiu eu tu ,iguană, ai mai întâi ex. de specialist peste doar două săptămâni.....vezi mai întâi dacă poţi să-l iei pe ăla şi apoi mai vorbim de transferuri, bîrfe, şmenuri, şuşanele......Sau şi ex.-ul ăla l-ai “aranjat” deja în bunul tău stil românesc.
c) Băi gagiule, eu nu te înjur şi nici nu te dau dracului, dar să ştii că noi, ăştia care am dat de la bun început pe A, fără mămica, tăticu, bunicu,futicu.....am riscat la concurenţa aceea acerbă tocmai pentru că ne-am gândit că peste 4,5,6 sau 7 ani cînd o să terminăm rez-ul nu vom avea nişte clauze de reţinere pe post.Oricum ,amintiţi-vă cum vă declaraţi în gura mare doritori de practică medicală pe posturile respective, atunci cînd LA D.S.P.-URILE JUDEŢELOR respective aţi semnat contractele......chiar v-aţi grăbit la teleconferinţă cînd celor din lista de PICAŢI DE PE SECŢIUNEA A vi s-a făcut pomana să luaţi prin diverse judeţe posturi pe care alte coropişniţe semianalfabete ca voi n-au fost în stare să ia nici măcar 5.Referitor la promoţia voastră îmi amintesc că v-a şi tremurat 2 săptămâni c... că nu vă mai acceptă cu nota 5 nici pe cei care aţi dat pe secţiunea B ci se cerea iniţial aşa cum era normal ultima media pe specialitate sau MĂCAR PE GRUPA DE SPECIALITĂŢI.Dar nu....domnii de pe B “era szmecheri’’ şi aţi obţinut un compromis mitocănesc de minim 65% din punctajul celor de la A.....halal pomană..Gagiule, în ciuda a ceea ce ÃŽŢI ÃŽNCHIPUI CĂ ŞTII SAU CREZI cunosc extraordinar de bine legislaţia( care s-a tot schimbat)....oricum nu mi-am închipuit tupeul şi mitocănia ăstora ca voi până acum doi ani cînd colegi de-ai mei de grupă care prinseseră prin alunecare posturi pe secţiunea B, şi care deveniseră demni cetăţeni de diverse judeţe cu “Ciorogârla”, şi-au amintit brusc că nu pot pleca la post pe diverse motive cel mai frecvent fiind citez”lipsa de chef”.Pentru uzul sinapselor tale rare să ştii că băieţii se mai judecă şi azi cu D.S.P.-urile respective.....ştii şi tu, de ce ţi-e frică nu scapi!!!!!

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Feb 20, 2007 10:44 pm

Credeti ca daca scrieti texte moralistice se va schimba ceva în parcursul omului acuzat ? Degeaba va agitati. Omul e pragmatic, a observat ca_câinii latra si caravana trece, si îsi vede interesul.

Sigur ca nu-i corect. Dar ce-i corect în viata asta ?

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Wed Feb 28, 2007 7:27 pm

pt dark rat:bai artistule, asa este,ex de sapt viitoare e deja aranjat!nu mi-ai spus unde esti mare chirurg.tare as vrea sa te cunosc.poate la iasg-ul din aprilie.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Mar 01, 2007 1:53 am

bogd, nu ti-e ba rusine sa mai scoti capul?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Thu Mar 01, 2007 10:40 am

ce sa fac si eu?daca darkcat asta stie asa de bine cum imi aranjez eu totul, ii raspund in consecinta.

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Sat Mar 10, 2007 3:19 pm

pt darkrat:am aflat cine esti.o sa ne intalnim mai repede decat te astepti.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Mar 10, 2007 8:48 pm

bog72 wrote:pt darkrat:am aflat cine esti.o sa ne intalnim mai repede decat te astepti.


asta e de ban.

bun, eu cunosc caz fericit rezidenta fagaras rezi pe post n-a avut fata nici o pb whatsoever sa-si bage si sa plece fericita. tot in Ro , da in alta parte (brasov sau buc, daa nu ma insel)

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Postby woody » Tue Mar 20, 2007 1:17 am

bog72 wrote:pt darkrat:am aflat cine esti.o sa ne intalnim mai repede decat te astepti.


dorim si noi sa vedem paruiala care iese dintre voi sau intre voi cum doriti, potolitiva nene ca sutneti destul de stresati in fata examenelor de specialitate , lasativa neuroniii sua ce mai aveti intreg in capurile alea sa se mai si relaxeze :idea: :roll:

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Tue Mar 20, 2007 1:26 am

trident wrote:asta e de ban.


cine cui? pariez pe shobolan
contesting is a life style

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

Postby bog72 » Tue Mar 20, 2007 9:22 pm

am terminat cu specialitatea.a fost lejer, dupa cum spunea si soarecele.iar el e specialist deja, nu a avut nici un stress.nu veti vedea nici o paruiala ca il astept la colt.asa se intampla cand spui parola lu mamica, taticu, bunicu, futicu.

bog72
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Jan 30, 2007 12:42 pm

pt sobolan

Postby bog72 » Tue Apr 03, 2007 11:50 pm

sobolaneeee se apropie ziua ta, sa vezi ce o sa ti-o furi!te-ai bagat in gaura,nu mai spui nimic?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Apr 04, 2007 10:53 pm

il ameninti cu violenta fizica sau mi se pare mie?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Apr 05, 2007 12:15 am

ti se pare, il ameninta cu cea pshihica: il va lega de scaun si va pune matza cu zece cozi pe el :lol:
parerea mea

(totul se va intmpla 'la coltz', conform celor mai sus afirmate. destul de evaziv, nu intelegem din cele spuse care coltz. totusi se pare ca trebuie sa iasa din 'gaura', caci altfel dupa cum observam in 15 zile nu s-a reusit o paruiala. partea naspa este ca nu o vom vedea, dupa cum mai sus se sustine.

ce vreau sa subliniez ca din ce-am inteles -si aici este motiv de bucurie- se apropie ziua sobolanului, asa ca ii uram pe aceasta cale colegului un calcuros 'La multi ani'.)

remi
senior
senior
Posts: 152
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:57 am

Postby remi » Thu Apr 05, 2007 12:16 am

bug-ulica... stai in banca ta!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Apr 05, 2007 12:20 am

salut remi, chiar ma gandeam ce mai faci :)
aici intampinam o situatie in care avem nevoie de domnia-voastra
ce mai faci

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 12499
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Thu Apr 05, 2007 12:24 am

a remi..vreau as te rog sa nu mai duceti la prezentari prajituri gen bucuresti ca-s ft dulci
Life's not fair, get used to it

remi
senior
senior
Posts: 152
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:57 am

Postby remi » Thu Apr 05, 2007 12:26 am

mi-era dor de voi...! :) si nu gaseam nimic de scris! ma intreb daca blog vorbeste serios sau glumeste! in ultima instanta are o mare pb! personala! dar nu cred sa o inteleaga...

remi
senior
senior
Posts: 152
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:57 am

Postby remi » Thu Apr 05, 2007 12:31 am

pc 7, tie nu-ti vor da sa mananci! doar daca vii si ceri frumos... :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Apr 05, 2007 12:33 am

treaba lui, eu zic ca n-are nici o pb cat timp nu suntem noi vizati. :D
oricum vom afla probabil.. ce0-i drept, fie aci pe forum fie pe la stiri :)
in alta ordine, numa bine remi. ma intreaba disperat de tine in fiecare zi Im
:)


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests