rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Fri Mar 23, 2012 4:15 pm

sandoz wrote:
muguradrian wrote:
vlad s. wrote:Iartă-ne și tu, dle mugur. Suntem bătrâni și nu avem altă distracție. Bucură-te de energia și atitudinea specifică vârstei, și mult succes în acitivitățile dumitale!


OK . Da` sa nu se mai repete :wink:
P.S. Nici eu nu sunt prea tinerel la a doua specialitate .

Problema ta domnule doctor, e ca lasi spatiu inainte si dupa semnele de punctuatie. Probabil ca nu esti foarte sigur unde trebuie sa fie spatiul ala, inainte sau dupa semnul de punctuatie.
Sper sa nu fie intre neuroni, ca nu s-ar vedea la IRM.


Dupa cum observ , vreti sa va dati , mai degraba , un urmas al lui Alexandru Graur decat al lui , sa zicem , Asclepios . In prima ipostaza , jalnica , de altfel , aceeasi pedanterie va impiedica sa izolati vocativul cu virgule . Despre a doua , ma abtin , dar , daca seamana cu prima ...

P.S. De la ce vin initialele IRM ? Eu stiam ceva de MRI

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Jerome » Fri Mar 23, 2012 4:20 pm

muguradrian wrote:Dupa cum observ , vreti sa va dati , mai degraba , un urmas al lui Alexandru Graur decat al lui , sa zicem , Asclepios .

de parca ai avea tu habar cine e ala, al cui descendent e si ce a facut.
Da, du-te da repede pe google!

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Jerome » Fri Mar 23, 2012 4:32 pm

Io iti recomand DICTIONAR DE MITOLOGIE GRECO-ROMANA, a lui Zoe Petre, daca il mai gasesti. Vezi ca si barbata-meu e unul dintre colaboratori si stiu ce recomand.

sandoz

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby sandoz » Fri Mar 23, 2012 6:13 pm

muguradrian wrote:P.S. De la ce vin initialele IRM ? Eu stiam ceva de MRI

Limba romana e singura limba pe care nu o stiti domnule doctor? (ma mira, ca daca ati auzit de alexandru graur, ar fi trebuit sa stiti ca el a facut ceva studii pe la Sorbona (Sorbonne en fr)
Cat despre Asclepios ala, ce va atrage asa mult la el? sarpele de pe baston :?:

IRM (Imagerie par résonance magnétique) suna mai sexy in franceza, de aia folosesc abreviatile corespunzatoare.

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Fri Mar 23, 2012 10:36 pm

Jerome wrote:Io iti recomand DICTIONAR DE MITOLOGIE GRECO-ROMANA, a lui Zoe Petre, daca il mai gasesti. Vezi ca si barbata-meu e unul dintre colaboratori si stiu ce recomand.


IO iti recomand sa folosesti , atunci cand vorbesti de " dictionar " , articolul posesiv " al " ( nu zgarie urechea ) . Poate il pui pe sot sa scrie in locul tau , s-ar putea sa iasa mai bine .

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Fri Mar 23, 2012 10:59 pm

poate facea acordul cu mitologia

eu tot nu cred ca esti radiolog.

asta e o specializare unde ajunge elita medicinista, nu pari sa te potrivesti in tablou
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Jerome » Fri Mar 23, 2012 11:14 pm

kooksee wrote:poate facea acordul cu mitologia

nu, nu, e cum spune mugurash, barbata-meu e intelectualul, io stau la cratita...
mai spal si cate un wc in timpul liber.

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Fri Mar 23, 2012 11:22 pm

kooksee wrote:poate facea acordul cu mitologia

eu tot nu cred ca esti radiolog.

asta e o specializare unde ajunge elita medicinista, nu pari sa te potrivesti in tablou


Poate nu . Tu esti sotul ? V-ati potrivi :lol:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Fri Mar 23, 2012 11:25 pm

si la ochi si la sprancene
ca 2 porumbei la pene.


imi cer scuze, acum am vazut ca esti la a doua specializare.
daca o faci pe bani e explicabil.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Fri Mar 23, 2012 11:33 pm

kooksee wrote:si la ochi si la sprancene
ca 2 porumbei la pene.


imi cer scuze, acum am vazut ca esti la a doua specializare.
daca o faci pe bani e explicabil.


E pe bune ( examen de rezidentiat in toamna trecuta ) . Nu premiant , dar nici de caruta ( familie mare , facturi multe , 3000 Km / luna ) .
P.S. Ma cheama astia la masa de poker . Vorbim .

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Doftoroiu` » Wed Mar 28, 2012 8:07 pm

muguradrian wrote:Raman cu speranta ca forumul asta nu va fi doar locul unor schimburi sterile de replici mai mult sau mai putin acide , cu putine legaturi cu denumire topicului .

....ca bine le ziceti, domnule Mugur....de aceea as dori sa va intreb care este punctul oficial de vedere al Societatii Romane de Radiologie cu privire la administrarea orala de substanta de contrast la pacientii oncologici la care exista suspiciunea de ileus? Impartasiti aversiunea generala a confratilor chirurgi fata de aceasta tehnica? Sau impartasiti parerea de bun simt a radiologilor, prin care trimiterea pacientului pe sectie pentru a ingurgita 1 L de substanta de contrast timp de 2 ore (bazandu-ne desigur pe faptul ca diagnosticul clinic de ileus este, in cele mai multe dintre cazuri, eronat) deschide calea unor activitati extrem de placute in acest interval orar...cafelutza, stat pe net, etc.?

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Wed Mar 28, 2012 10:24 pm

Doftoroiu` wrote:
muguradrian wrote:Raman cu speranta ca forumul asta nu va fi doar locul unor schimburi sterile de replici mai mult sau mai putin acide , cu putine legaturi cu denumire topicului .

....ca bine le ziceti, domnule Mugur....de aceea as dori sa va intreb care este punctul oficial de vedere al Societatii Romane de Radiologie cu privire la administrarea orala de substanta de contrast la pacientii oncologici la care exista suspiciunea de ileus? Impartasiti aversiunea generala a confratilor chirurgi fata de aceasta tehnica? Sau impartasiti parerea de bun simt a radiologilor, prin care trimiterea pacientului pe sectie pentru a ingurgita 1 L de substanta de contrast timp de 2 ore (bazandu-ne desigur pe faptul ca diagnosticul clinic de ileus este, in cele mai multe dintre cazuri, eronat) deschide calea unor activitati extrem de placute in acest interval orar...cafelutza, stat pe net, etc.?


Nu cunosc acest punct oficial de vedere ( exista asa ceva ? ) . Stiam doar ca este o contraindicatie studiul cu bariu in obstructia intestinala , un ileus se vede bine pe radiografia simpla ( niveluri hidro-aerice ) .

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Wed Mar 28, 2012 10:29 pm

dar subileusul se vede?

va certati cu chirurgii pe tema asta?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Wed Mar 28, 2012 10:35 pm

kooksee wrote:dar subileusul se vede?

va certati cu chirurgii pe tema asta?


Inca n - am avut placerea ..

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Wed Mar 28, 2012 10:51 pm

pai nu aveti raport cu ei?

eu m-am lovit de rezidentii de pe radio din prima saptamana
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Doftoroiu` » Thu Mar 29, 2012 10:53 am

Si ce folositi de exemplu in cazul unui abdomen acut la 02:41 dimineatza despre care nu se stiu mai multe amanunte?

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Thu Mar 29, 2012 1:21 pm

Doftoroiu` wrote:Si ce folositi de exemplu in cazul unui abdomen acut la 02:41 dimineatza despre care nu se stiu mai multe amanunte?


Cred ca eco , pentru inceput . Da` cum e treaba cu ileusul si Societatea de Radiologie ? Sunt curios .

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Sun Apr 01, 2012 9:19 am

Iata un caz . Care din urmatoarele este adevarata , care falsa ?
1. Pneumotorax in tensiune
2. Pneumomediastin
3. Cardiomopatie
4. Adenopatie mediastinala
5. Fibroza pulmonara idiopatica
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Sun Apr 01, 2012 9:21 am

Can you select the actual diagnosis?
A Pneumocystis pneumonia.
B Hypersensitivity pneumonitis.
C Pulmonary hemorrhage.
D CMV pneumonitis.
E Crack lung.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Melania » Mon Apr 02, 2012 1:17 pm

Intrebarile de mai sus mi se par ofensatoare pentru arta radiologiei. Radiologul nu vede doar poze ci evalueaza modificarile radiologice in contextul clinic.
E ca si cum ai trimite un deget prin posta si apoi il intrebi pe internist care e diagnosticul

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Mon Apr 02, 2012 7:19 pm

Melania wrote:Intrebarile de mai sus mi se par ofensatoare pentru arta radiologiei. Radiologul nu vede doar poze ci evalueaza modificarile radiologice in contextul clinic.
E ca si cum ai trimite un deget prin posta si apoi il intrebi pe internist care e diagnosticul


Se mai da : barbat tanar cu durere toracica , bolnav de SIDA .

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby pc7 » Mon Apr 02, 2012 7:30 pm

daca nici asta nu-i mura-n gura...
Life's not fair, get used to it

hurmuzm
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:51 pm

rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby hurmuzm » Tue Apr 03, 2012 9:19 pm

Salut!
Are careva o carte de radio care sa contina si indicatiile de pozitionare a pacientului in format pdf/word/etc.? Si daca aveti puteti sa o trimiteti?
Merci frumos!
O seara minunata!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Wed Apr 04, 2012 1:58 am

in engleza sau nemteste te ajuta?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

borisul2000
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sun Dec 02, 2007 1:27 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby borisul2000 » Wed Apr 04, 2012 7:20 pm

Incearca aici pe www.scribd.com
E o carte intitulata : Clark´s Positioning in Radiography, destul de completa si imagini clare.
Trebuie sa se poata descarca direct de pe scribd, daca iti faci cont de User.
In romana nu stiu, sorry, marea majoritate a cartilor de referinta sunt in Engleza, cele in limba materna sunt din epoca preistorica, in 2012....
http://www.filestube.com/fb1a9ce956930c5403e9/go.html
Cartea se gaseste tradusa in Spaniola si e disponibila in multe librarii de aici din Spania, in caz ca ai vrea sa o comanzi, desi ieftina nu e....
Incearca la Casa del Libro (Posiciones en Radiología, Autorul e Clark´s).
Bafta !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Wed Apr 04, 2012 11:36 pm

aia a lui clark o am si eu si e foarte buna
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

hurmuzm
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:51 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby hurmuzm » Thu Apr 05, 2012 8:01 pm

Nu ma intereseaza in mod deosebit o carte de actualitate, imi trebuia in romaneste pentru a ma scuti pe mine de pierderea timpului cu traducerea din engleza :)) Ma interesa pentru asistenti de radiologie de la spitalul meu pentru a pozitiona pacientii corect in ceea ce priveste Rx grafiile de ortopedie.
O sa mai caut.
Merci frumos!

sophie
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Jul 19, 2007 11:45 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby sophie » Sun Apr 08, 2012 10:26 pm

Buna! Este cineva rezident pe radio la SUUB sau la Sf. Ioan? :D

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby MedRx » Mon Apr 09, 2012 3:35 pm

In ce problema ?

williams1
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:38 am

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby williams1 » Tue Apr 17, 2012 8:09 pm

Doftoroiu` wrote:
muguradrian wrote:Raman cu speranta ca forumul asta nu va fi doar locul unor schimburi sterile de replici mai mult sau mai putin acide , cu putine legaturi cu denumire topicului .

....ca bine le ziceti, domnule Mugur....de aceea as dori sa va intreb care este punctul oficial de vedere al Societatii Romane de Radiologie cu privire la administrarea orala de substanta de contrast la pacientii oncologici la care exista suspiciunea de ileus? Impartasiti aversiunea generala a confratilor chirurgi fata de aceasta tehnica? Sau impartasiti parerea de bun simt a radiologilor, prin care trimiterea pacientului pe sectie pentru a ingurgita 1 L de substanta de contrast timp de 2 ore (bazandu-ne desigur pe faptul ca diagnosticul clinic de ileus este, in cele mai multe dintre cazuri, eronat) deschide calea unor activitati extrem de placute in acest interval orar...cafelutza, stat pe net, etc.?


Salut, Gastrografinul se poate administra in scop terappeutic la pacienti in ocluzii non complicate pe bride. Nu stiu cat de mult succes are in practica aceasta tehnica dar pe hartie s-ar parea ca da rezultate bune.
Si sunt de acord cu tine, as prefera sa fac ceva mai interesant decat sa urmaresc un tranzit intestinal in Rx.

williams1
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:38 am

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby williams1 » Tue Apr 17, 2012 8:16 pm

muguradrian wrote:
Melania wrote:Intrebarile de mai sus mi se par ofensatoare pentru arta radiologiei. Radiologul nu vede doar poze ci evalueaza modificarile radiologice in contextul clinic.
E ca si cum ai trimite un deget prin posta si apoi il intrebi pe internist care e diagnosticul


Se mai da : barbat tanar cu durere toracica , bolnav de SIDA .



2 D ?

muguradrian
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:54 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby muguradrian » Tue Apr 17, 2012 8:28 pm

2 D ?[/quote]

Findings: There is diffuse pneumomediastinum tracking into the neck and extending inferiorly to the level of the GE junction. There are diffuse bilateral peripheral ground glass opacities involving all lobes. There are regions of immediate subpleural sparing and scattered areas of interlobular septal thickening. There are multiple thin-walled cystic structures, the largest of which are located within the bilateral lower lobes.


Differential diagnosis:

Pneumocystis pneumonia
Hypersensitivity pneumonitis
Lymphocytic interstitial pneumonia
Diffuse pulmonary hemorrhage syndromes (e.g., Wegener granulomatosis, Goodpasture syndrome)
Noncardiogenic edema
CMV pneumonitis
Pulmonary alveolar proteinosis

Diagnosis: Pneumocystis pneumonia (PCP) in a patient with AIDS

williams1
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:38 am

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby williams1 » Tue Apr 17, 2012 8:34 pm

muguradrian wrote:2 D ?


Findings: There is diffuse pneumomediastinum tracking into the neck and extending inferiorly to the level of the GE junction. There are diffuse bilateral peripheral ground glass opacities involving all lobes. There are regions of immediate subpleural sparing and scattered areas of interlobular septal thickening. There are multiple thin-walled cystic structures, the largest of which are located within the bilateral lower lobes.


Differential diagnosis:

Pneumocystis pneumonia
Hypersensitivity pneumonitis
Lymphocytic interstitial pneumonia
Diffuse pulmonary hemorrhage syndromes (e.g., Wegener granulomatosis, Goodpasture syndrome)
Noncardiogenic edema
CMV pneumonitis
Pulmonary alveolar proteinosis

Diagnosis: Pneumocystis pneumonia (PCP) in a patient with AIDS[/quote]

Thank you!

ezra
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:36 am

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby ezra » Fri Jun 01, 2012 10:56 pm

williams1 wrote:
Doftoroiu` wrote:
muguradrian wrote:Raman cu speranta ca forumul asta nu va fi doar locul unor schimburi sterile de replici mai mult sau mai putin acide , cu putine legaturi cu denumire topicului .

....ca bine le ziceti, domnule Mugur....de aceea as dori sa va intreb care este punctul oficial de vedere al Societatii Romane de Radiologie cu privire la administrarea orala de substanta de contrast la pacientii oncologici la care exista suspiciunea de ileus? Impartasiti aversiunea generala a confratilor chirurgi fata de aceasta tehnica? Sau impartasiti parerea de bun simt a radiologilor, prin care trimiterea pacientului pe sectie pentru a ingurgita 1 L de substanta de contrast timp de 2 ore (bazandu-ne desigur pe faptul ca diagnosticul clinic de ileus este, in cele mai multe dintre cazuri, eronat) deschide calea unor activitati extrem de placute in acest interval orar...cafelutza, stat pe net, etc.?


Salut, Gastrografinul se poate administra in scop terappeutic la pacienti in ocluzii non complicate pe bride. Nu stiu cat de mult succes are in practica aceasta tehnica dar pe hartie s-ar parea ca da rezultate bune.
Si sunt de acord cu tine, as prefera sa fac ceva mai interesant decat sa urmaresc un tranzit intestinal in Rx.


Dar gastrografin s-a scos de pe piata in Ro. Ce alte variante folositi? Stiti alte hiperosmolare care exista la noi? Dati din cele injectabile sa bea diluat? Any ideas sau ati vazut in vreun fel in practica?

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Velvet Underground » Sat Jun 09, 2012 8:56 pm

Ultravist

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Velvet Underground » Sun Jul 29, 2012 9:34 am

A fost cineva la congresul de la Viena ?
Merge cineva la cel din 2013 din martie?

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby MedRx » Sun Jul 29, 2012 3:49 pm

Frectie la picior de lemn .mai bine stai si inveti esofagul, anatomia si patologia lui!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Sun Jul 29, 2012 10:09 pm

mdrx tu interpretezi ct-uri?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby Velvet Underground » Tue Aug 07, 2012 11:14 am

E cineva de aici in Coltea ?

User avatar
the black cat
Posts: 3
Joined: Tue Aug 19, 2008 11:40 pm

Re: rezidentiat in radiologie imagistica medicala

Postby the black cat » Sat Aug 11, 2012 2:06 pm

m-ar tenta sa fac rezidentiatul in radiologie, dar nu stiu exact daca se merita. ma refer ca program de lucru si salariu. aveti ceva sfaturi?
Daca destinul nu depinde de tine, de tine depinde ce faci cu ceea ce iti da destinul.


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests