Endocrine/ reumatologie Bucuresti

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
Shutupmeg
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed May 11, 2016 7:36 pm

Endocrine/ reumatologie Bucuresti

Postby Shutupmeg » Thu May 12, 2016 7:27 am

M-am gandit ca am mai mare noroc cu topicul asta aici, pare sa se potriveasca mai bine.
So, without further ado: sunt anul 6 si as dori informatii legate de specializarile de endocrine si reumatologie in Bucuresti. Momentan sunt indecisa intre cele doua. In ce spitale e mai buna pregatirea pentru fiecare? Eventual cunoasteti nume de indrumatori ok?

Multumesc frumos!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Endocrine/ reumatologie Bucuresti

Postby Chingachgook » Thu May 12, 2016 10:53 am

suntem tot aia de dincolo

endocrinologie se face pe bune doar la parhon. trebuie sa renunti la mentalitatea de studenta in care cineva trebuie sa iti arate. nu e chirurgie.
ai carti, pacienti si 5 ani la dispozitie. probabil ca nu o sa ai medicamente si ecograf dar vorba domnului iohanis - ghinion.
numele de indrumatori nu au nico relevanta, oricum nu ii alegi tu si ce i se pare unui ok nu e universal valabil. de exemplu, legat de endocrinologie, coculescu care tocmai a raposat unii cred ca era un medic exceptional, altii ca era o scarba de om
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Shutupmeg
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed May 11, 2016 7:36 pm

Re: Endocrine/ reumatologie Bucuresti

Postby Shutupmeg » Thu May 12, 2016 11:04 pm

Da, stiu ca sunteti tot aia, in partea cealalta era tacere, am zis sa relansez intrebarea, mai ales ca acolo nu mi s-a dat un raspuns complet.

Stiu ca nu se aleg indrumatorii si ca opiniile sunt variate, complexe si prezinta multe aspecte. Dar ma ocup eu de agregarea lor. Intrebarea era pusa ca sa imi fac o idee, un best and worst case scenario, daca vrei. Sunt cat se poate de dispusa sa muncesc pe cont propriu si stiu ca va trebui sa ma bazez in mare parte pe fortele proprii pentru a invata, dar cred ca toti si-ar dori un indrumator care sa fie dispus sa iti mai explice cate ceva si sa te vada ca pe o fiinta umana, nu ca pe bonsaiul din birou.

Astea fiind spuse, multumesc pentru informatia despre endocrine. De reumato stii ceva?

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Endocrine/ reumatologie Bucuresti

Postby Phat Skidz » Mon May 16, 2016 2:15 pm

Doctorul Cucu, după blog, pare un îndrumător bun.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Endocrine/ reumatologie Bucuresti

Postby Calico » Mon May 16, 2016 2:30 pm

sper ca nu vorbesti de ala care scrie in vice

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Endocrine/ reumatologie Bucuresti

Postby Phat Skidz » Mon May 16, 2016 2:44 pm

Ba da, ba da! Are un blog f frumos.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

PatriciaNk
Posts: 2
Joined: Wed Aug 20, 2014 3:14 pm

Re: Endocrine/ reumatologie Bucuresti

Postby PatriciaNk » Wed Jun 15, 2016 10:20 pm

As dori si eu mai multe informatii despre rezidentiatul pe reumatologie va rog.


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests