Posturi soase la concurs

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
ina_val
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Thu Apr 01, 2010 11:56 am

Posturi soase la concurs

Postby ina_val » Mon Oct 22, 2012 7:51 pm

La Spitalul Judetean de Urgenta Targu-Jiu s-a scos la concurs un post de Neurologie Pediatrica-Rezident anul V.Spitalul are CT,RMN,EEG si,in curand echo Doppler si EMG.Anuntul s-a publicat in "Viata Medicala" din 12 oct 2012.Inscrierile se fac pana vineri inclusiv.Pt.informatii suplimentare puteti suna la 0253/242515 interior 307-doamna Olariu sau d-na Maruta.

laleaua neagra
junior
junior
Posts: 81
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:13 pm

Re: Posturi soase la concurs

Postby laleaua neagra » Mon Oct 22, 2012 9:10 pm

buna..in legatura cu posturile..am inteles ca daca optezi ptr post tre s ramai un anumit nr d ani la respectivul spital..despre c e vb?cati ani?si cam ce ar mai prevede contractul..am incercat s ma documentez dar nu am gasit sursa exacta..

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Posturi soase la concurs

Postby 187.92a » Tue Oct 23, 2012 2:57 am

nu, nu trebuie. ala ce stii tu este altceva, si anume rezidentiatul pe post.
asta nu e rezidentiat pe post, este POST. nu ai obligatii aici.
diferenta este elementara.

observam o chestiune izbitoare: un user spune si numerele de tel de unde poti afla informatii suplimentare, iar alt user imediat dupa spune "am incercat s ma documentez dar nu am gasit sursa exacta.."

sigur, fara sa dea telefon. ca niste numere de telefon de la runos nu sunt sursa exacta, ci una aproximativa. probabil genul ala de individ "m-am uitat eu pe net si am vazut eu cum sta treba". ma uimesc de fiecare data indivizii de genul asta.. :shock:

laleaua neagra
junior
junior
Posts: 81
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:13 pm

Re: Posturi soase la concurs

Postby laleaua neagra » Tue Oct 23, 2012 11:59 am

ok..ma refeream la rezi p post..nu la postul despre care se vb aici...scz..m-am exprimat prost...si deokamdata habar n-am ce este runos...ink astept s dau rezi...si documentarea am incercat s-o fac d p anumite site-uri...
akuma daca cineva are un raspuns si ma poate ajuta,multumesc..daca nu..critici literare st d prisos.. :D
ms!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Posturi soase la concurs

Postby 187.92a » Tue Oct 23, 2012 1:41 pm

Se zice "multumesc de lamuriri, eram aiurita si postasem offtopic pt ca nu intelegeam despre ce este vorba". Ok, cu placere


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests