Neuro timisoara?

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
ally
Posts: 1
Joined: Wed Nov 23, 2011 7:10 pm

Neuro timisoara?

Postby ally » Wed Nov 23, 2011 8:46 pm

buna!stie cineva cum e neuro in timisoara?unde se face stagiul?

ktl
Posts: 1
Joined: Sat Nov 26, 2011 5:24 am

Re: Neuro timisoara?

Postby ktl » Sat Nov 26, 2011 5:57 am

La Spitalul Judetean. NU-TI LUA NEURO !

ana_oi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Aug 28, 2011 11:08 am

Re: Neuro timisoara?

Postby ana_oi » Fri Dec 02, 2011 1:30 pm

Nu-ti lua nici ML ca "e cu morti si hartii multe", nu-ti lua nici endocrine ca "ramai somer", nu-ti lua psihiatrie ca...aici s-au spus atatea incat mi-e si lene sa mai le scriu,nu-ti lua laborator ca rade lumea de tine, zice ca esti incapabil, nu-ti lua ATI, "tu esti medic, nu vrei sa lucrezi la aprozar", et caetera, et caetera, et caetera. De Urgente, specialitatea pe care mi-am ales-o, desi aveam nota de...CARDIO (incununata medicinei), nici nu vreau sa mai vorbesc. Eu zic sa ne luam toti cardio si gineco, daca nu prindem sa dam si la anul, si la anul, si la anul, sau sa ne lasam de meserie.
Daca ai vrut neuro si ai luat neuro, bravo!

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Neuro timisoara?

Postby marmotul » Fri Dec 02, 2011 7:17 pm

ana_oi wrote:. De Urgente, specialitatea pe care mi-am ales-o, desi aveam nota de...CARDIO (incununata medicinei), nici nu vreau sa mai vorbesc. !

cam in cit timp crezi ca o sa regreti asta? mi se pare ca la urgente e si un stagiu de cardio, asa o sa vezi ce ai pierdut.
qpepsi.gif

ana_oi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Aug 28, 2011 11:08 am

Re: Neuro timisoara?

Postby ana_oi » Fri Dec 02, 2011 11:03 pm

Cardiologia sunt ferm convinsa ca nu o sa o regret, in rest che sera, sera. Dar avand in vedere ca exista loc sub soare pentru toata lumea, avand in vedere ca fiecare s-a gandit (in mod ideal) la toate aspectele inainte de a alege o specialitate la repartitie, nu vad rostul sutelor de comenturi de genul "nu fa aia", "nu fa pe-ailalta", mai ales dupa ce omul a si ales ceva. In plus, fiecare cum isi asterne, asa doarme. Eu asta am vrut, pentru asta am muncit si sunt dispusa sa muncesc incontinuare. Daca mi-o fur asta e :))!

ana_oi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Aug 28, 2011 11:08 am

Re: Neuro timisoara?

Postby ana_oi » Fri Dec 02, 2011 11:20 pm

"in continuare" mancai spatiu :))
am vazut ca lumea e foarte atenta la astfel de detalii si mi-am mai luat-o pt. un "i", pe buna dreptate

bebica
junior
junior
Posts: 99
Joined: Sun Aug 27, 2006 4:06 am

Re: Neuro timisoara?

Postby bebica » Fri Apr 06, 2012 11:29 pm

Faceti stagiul de neuro unde vreti,dar nu la Universitar in Bucuresti.Se fac 7 garzi pe luna crunte si rezidentii sunt umiliti.


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 28 guests