ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
User avatar
latte
senior
senior
Posts: 280
Joined: Fri Oct 14, 2011 10:41 am

ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Postby latte » Fri Oct 14, 2011 12:14 pm

Buna tuturor!

ma gandeam k dak tot am intrat pe ultima suta de metri sa vedem care mai e treaba...cum se mai citeste, care mai sunt ultimele metode brevetate si bineinteles cu aplicabilitate maxima pentru memoria de scurta durata...din cate am vazut eu asta e tot ce conteaza...cat poti sa tragi de tare in ultima luna... astept si parerile voaste. va multumesc! :peace:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Postby 187.92a » Fri Oct 14, 2011 12:38 pm

latte wrote: aplicabilitate maxima pentru memoria de scurta durata...din cate am vazut eu asta e tot ce conteaza.


nu, nu ASTA este tot ce conteaza.
conteaza inteligenta, pregatirea de 6 ani in domeniul medical, antrenamentul, rezistenta la stresul psihic, stomac tare, nervi de otel, sange rece..

memoria de scurta durata are PREA PUTIN de-a face cu rezidentiatul

cat despre expresia "cu aplicabilitate maxima", cred ca ar fi mai cinstit sa utilizam notiuni care ne sunt familiare si care se potrivesc in context

succes.

eu in ultima luna am dormit pe la tot felul de fete, m-am distrat cred cel mai tare din toata viata mea, am fost la munte tin minte, in fine, plus un job, si la rezidentiat am avut o prestatie foarte-foarte buna, tocmai pentru ca invatasem inainte cu cateva luni, si invatasem temeinic, in concordanta cu gradul de importanta pe care o are acest examen in vietile noastre profesionale.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Postby marmotul » Fri Oct 14, 2011 1:17 pm

si bineineles aici nu are ce cauta topicul asta.

aici e pentru aia care au luat deja, sau pentru stagiari, daca mai exista
qpepsi.gif

User avatar
latte
senior
senior
Posts: 280
Joined: Fri Oct 14, 2011 10:41 am

Re: ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Postby latte » Fri Oct 14, 2011 1:39 pm

ai dreptate trident...dar totusi sa fim seriosi, cati sunt cei care se gandesc la ce ii astepta dupa terminarea facultatii si intr-adevar constientizeaza k mai exista si un concurs de rezidentiat...
iar pentru cum ti-ai petrecut ultima luna inainte de rezi, te felicit, nu multi reusesc performanta asta! :allright:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Postby 187.92a » Fri Oct 14, 2011 2:45 pm

ei, multumesc, dar nu au fost chiar atat de multe... :)


Eu nu sunt insa de acord cu relaxarea dinainte de examen. In cele dou zile dinainte am invatat si am trecut aproape prin tot ce invatasem pana atunci, in vreo 2 nopti, ceva, nu zile. Dar si relaxarea are rolul ei, desigur.

User avatar
latte
senior
senior
Posts: 280
Joined: Fri Oct 14, 2011 10:41 am

Re: ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Postby latte » Sat Oct 15, 2011 10:22 am

se pare k toata lumea e stresata...si nu mai vrea nimeni sa vina cu nici o impresie, traire, scapare...uofff :cry:

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Postby Riley » Sat Oct 15, 2011 11:09 am

Pai nu prea vine nimeni ca trebuia postat pe sectiunea rezi 2011. Oricum luna de dinainte e cea mai grea-sau cel putin pt mine asa a fost. Nervi de otel si rabdare. Mai e putin. Spor!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: ultima luna dinaintea uraganului "REZIDENTIT 2011"

Postby 187.92a » Sat Oct 15, 2011 2:42 pm

uraganului "REZIDENTIT 2011"

uragan de-a dreptul, a zburat o litera din titlu :)

pe rezidentiat nu au ce sa zica decat cei picati. cei reusiti sunt aici, eci e postat bine

nu poteaza insa nimeni pentru ca nu trece nimeni pe sectiune


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests