bonuri de masa

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: bonuri de masa

Postby md_gr » Fri Dec 09, 2011 2:58 pm

12-15

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: bonuri de masa

Postby sms_mihai » Mon Dec 12, 2011 1:24 am

Intrebari naive:

1. Ce valoare au bonurile astea de masa? (cati lei, concret)?
2. Se poate lua cu ele o masa calda la spital, in caz ca e nevoie sa stai peste program?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Mon Dec 12, 2011 2:39 am

apox 9 lei
intrebarea 2 : la propriu sau la figurat?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: bonuri de masa

Postby b3 » Mon Dec 12, 2011 3:30 am

fix 9 lei, s-a majorat de cateva luni.

in majoritatea spitalelor n-ai cantina din aia cum vezi in filme, cel mult un butic cu pateuri, crantzanele, sandwichuri. Unele firme de delivery primesc bonuri dar au comanda minima care nu e 9 lei :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Mon Dec 12, 2011 3:33 am

ah, m-ai corectat

sigur ca nu are nicio importanta daca poti folosi bonul fix in spital, chiar niciuna. este o moneda ca oricare alta, ce conteaza daca o poti folosi la spital sau nu. e si dificil de impaturit, dificil de traduit pt ca au toate o unica valoare. cel mai bine mergi cu ele la carfur si scapi de toate odata, este o moneda cu dezavantaje.

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: bonuri de masa

Postby golanulstelist » Mon Dec 12, 2011 12:14 pm

Pai din cate stiu guvernul si-a asumat raspunderea pe o lege in toamna ca in perioada 2012-2014 sa nu se mai dea bonuri de masa. O sa vedem din ianuarie.

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: bonuri de masa

Postby sms_mihai » Mon Dec 12, 2011 3:15 pm

trident wrote:apox 9 lei
intrebarea 2 : la propriu sau la figurat?


Aha, cu bonurile mai vazusem eu candva oameni care le dadeau la market, ok.

Intrebarea 2: la propriu. Daca am orar pana la 17-18 mi se pare normal sa pot lua macar un mic pranz. Sau daca am o garda etc, pot lua masa de seara?
Butic oi avea, dar numai sanatos nu e. Credeam ca s-a mai schimbat situatia.

Bonurile alea vin peste salariul ala (de vreo 8-900 de lei)?

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: bonuri de masa

Postby canci » Mon Dec 12, 2011 9:45 pm

Eu citisem undeva pe forum ca cica cand esti de garda ti se opresc bonuri, intrebarea mea era...daca n-ai unde sa mananci in spital de ce se mai intampla treaba asta? Sau poate am citit eu aiurea.
Mie chiar mi s-ar parea normal sa poti lua masa in spital..asta nu inseamna neaparat ca normalul are vreo treaba cu realitatea. :(

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: bonuri de masa

Postby Chingachgook » Mon Dec 12, 2011 10:21 pm

si pe vremea mea nu se dadeau bonuri in ziua cu garda. ca teoretic se dadea mancare la spital.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
canci
elder
elder
Posts: 548
Joined: Mon Oct 18, 2010 8:20 pm

Re: bonuri de masa

Postby canci » Mon Dec 12, 2011 10:45 pm

Misto! :P Si cu stomacul gol si cu bonurile luate.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Tue Dec 13, 2011 3:29 am

sms_mihai wrote:2. Se poate lua cu ele o masa calda la spital, in caz ca e nevoie sa stai peste program?

sms_mihai wrote:Intrebarea 2: la propriu.

la propriu? pai.. poti, dar -in functie de dimensiuni-cine o carã??
sms_mihai wrote:Bonurile alea vin peste salariul ala (de vreo 8-900 de lei)?


da, vine PESTE, sunt practic bani in plus.
canci wrote:Misto! :P Si cu stomacul gol si cu bonurile luate.

nu, in garda mananci ca ti se aduce mancare. daca nu, faci cerere sxcrisa la sef de sectie si la manager si cu raspunsul ii dai in jduecata.
pofta buna si succes!

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: bonuri de masa

Postby sms_mihai » Tue Dec 13, 2011 3:31 pm

trident wrote:
sms_mihai wrote:2. Se poate lua cu ele o masa calda la spital, in caz ca e nevoie sa stai peste program?

sms_mihai wrote:Intrebarea 2: la propriu.

la propriu? pai.. poti, dar -in functie de dimensiuni-cine o carã??
sms_mihai wrote:Bonurile alea vin peste salariul ala (de vreo 8-900 de lei)?


da, vine PESTE, sunt practic bani in plus.
canci wrote:Misto! :P Si cu stomacul gol si cu bonurile luate.

nu, in garda mananci ca ti se aduce mancare. daca nu, faci cerere sxcrisa la sef de sectie si la manager si cu raspunsul ii dai in jduecata.
pofta buna si succes!


Chestia cu mancarea e totusi una serioasa. Am lucrat prin Romania si prin afara (practic, numai privat), de prin anii 2000, si pot spune ca numai la inceput nu ti se asigura mancarea (era decat un snack-bar); dar alea erau alte vremuri.
Eu personal nu pot neglija prea mult chestia. Fast food nu-mi convine sa mananc, deci...
Nu e nicio filosoie cu mancarea, inutil de spus sa zic ca in alte tari rezidentilor li se asigura pauza de masa si mancare, sau (alternativ) o suma in plus la salariu (vorbesc de Franta).

da, vine PESTE, sunt practic bani in plus.

Nu m-am prins daca ai fost ironic...

daca nu, faci cerere sxcrisa la sef de sectie si la manager si cu raspunsul ii dai in jduecata.

Nu, stai asa sa fii calcat in picioare de toti. Ba chiar spui saru'mana si faci plecaciune ca primesti si salariul. Oameni buni, cel putin la privat daca nu faci putina galagie (dar cu argumente, nu scandal) atunci nu-ti va da seful mare lucru. Dar totusi tin si acum minte ca nu prea am mai vazut ce am vazut in spitalele de la noi. Credeam ca s-a schimbat putin.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: bonuri de masa

Postby b3 » Tue Dec 13, 2011 7:02 pm

N-a fost ironic, bonurile sunt peste salariu. Deci ai salariu 800 lei luna sau cat ai daca ai si sporuri + 180 lei (20 bonuri x 9 lei).

Legat de legea lui Boc - in fiecare an apare zvonul ca nu se mai dau bonuri de masa dar cred ca face Sanitas-ul scandal sau ceva ca in fiecare an totusi se dau in continuare.

Daca spitalul nu iti da toate bonurile fa cerere la manager si intreaba-l ce baza legala are sa nu-ti dea. Du-te cu raspunsul si legile care zic ca trebuie sa primesti 20 de bonuri la un prieten avocat si vezi ce-ti zice sa faci.

Mancare in garda trebuie sa primesti daca esti oficial de garda, adica trecut intr-o linie oficiala de garda. O sa vezi ca sunt si linii neoficiale, adica ti se spune ca esti de garda si trebuie sa vii si esti trecut pe o hartie de uz intern a sectiei :D dar practic faci hartzoage sau casti gura pe acolo (adica proces educational :) ) si daca ai bafta te mai intreaba si pe tine sau te pune sa consulti in garda si te supravegheaza. Nu esti platit si nu exista mancare pentru tine, decat daca cei care sunt oficial de garda iti dau tie macarea lor sau infirmiera/asistenta iti da din mancarea pe care au refuzat-o pacientii ca au de acasa/nu le e foame. Uneori comanda toata lumea pizza sau e ziua cuiva, na, ca la orice alt job, sau e dimineata la raport vreo prezentare si aduc si mancare.

Sper ca te-ai lamurit acum desi cred ca mancarea o sa fie ultimul lucru care o sa te preocupe in spital :) Si oricum o sa vezi in prima saptamana cum e cu mancarea, daca ai sau nu unde sa te schimbi si sa-ti lasi lucrurile, unde sa dormi putin in garda, un loc unde sa scrii in orele normale de program, cum e cu randul la calculator sa scrii externarile, condicile, nervi ca scrii ceva si a doua zi descoperi ca n-a primit nimic pentru ca n-a mai avut farmacia (de asta e bine sa verifici inainte sa scrii :) ). Eheee... Parerea mea e ca nu s-a schimbat mult fata de ce stiai tu. Poate e mai poleit, ca unele spitale s-au renovat si arata super bine acum (Coltea, Sf Maria, Davila-nefro)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: bonuri de masa

Postby Jerome » Tue Dec 13, 2011 7:08 pm

b3 wrote: Poate e mai poleit, ca unele spitale s-au renovat si arata super bine acum (Coltea, Sf Maria, Davila-nefro)

La Davila e mizerabila sectia de ana-pat. Dar e in cladirea nerenovata, aia de patrimoniu si sunt inca certuri ce si cum sa se refaca, de... ceva vreme.

Coltea arata fabulos! Am ramas cu gura cascata cand am intrat la hematologie. :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: bonuri de masa

Postby b3 » Tue Dec 13, 2011 7:16 pm

usile alea maaari de lemn cu geamurile alea cu sigla sablata pe ele :love: Si spatii mari, luminoase, nu ca grotele de la Floreasca.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: bonuri de masa

Postby sms_mihai » Tue Dec 13, 2011 9:26 pm

b3 wrote:N-a fost ironic, bonurile sunt peste salariu. Deci ai salariu 800 lei luna sau cat ai daca ai si sporuri + 180 lei (20 bonuri x 9 lei).

Legat de legea lui Boc - in fiecare an apare zvonul ca nu se mai dau bonuri de masa dar cred ca face Sanitas-ul scandal sau ceva ca in fiecare an totusi se dau in continuare.

Daca spitalul nu iti da toate bonurile fa cerere la manager si intreaba-l ce baza legala are sa nu-ti dea. Du-te cu raspunsul si legile care zic ca trebuie sa primesti 20 de bonuri la un prieten avocat si vezi ce-ti zice sa faci.

Mancare in garda trebuie sa primesti daca esti oficial de garda, adica trecut intr-o linie oficiala de garda. O sa vezi ca sunt si linii neoficiale, adica ti se spune ca esti de garda si trebuie sa vii si esti trecut pe o hartie de uz intern a sectiei :D dar practic faci hartzoage sau casti gura pe acolo (adica proces educational :) ) si daca ai bafta te mai intreaba si pe tine sau te pune sa consulti in garda si te supravegheaza. Nu esti platit si nu exista mancare pentru tine, decat daca cei care sunt oficial de garda iti dau tie macarea lor sau infirmiera/asistenta iti da din mancarea pe care au refuzat-o pacientii ca au de acasa/nu le e foame. Uneori comanda toata lumea pizza sau e ziua cuiva, na, ca la orice alt job, sau e dimineata la raport vreo prezentare si aduc si mancare.

Sper ca te-ai lamurit acum desi cred ca mancarea o sa fie ultimul lucru care o sa te preocupe in spital :) Si oricum o sa vezi in prima saptamana cum e cu mancarea, daca ai sau nu unde sa te schimbi si sa-ti lasi lucrurile, unde sa dormi putin in garda, un loc unde sa scrii in orele normale de program, cum e cu randul la calculator sa scrii externarile, condicile, nervi ca scrii ceva si a doua zi descoperi ca n-a primit nimic pentru ca n-a mai avut farmacia (de asta e bine sa verifici inainte sa scrii :) ). Eheee... Parerea mea e ca nu s-a schimbat mult fata de ce stiai tu. Poate e mai poleit, ca unele spitale s-au renovat si arata super bine acum (Coltea, Sf Maria, Davila-nefro)


Multumesc.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Wed Dec 14, 2011 4:23 am

eu meritam multumesc pt ca eu am raspuns primul si am dat sfaturi corecte

b3 wrote:Daca spitalul nu iti da toate bonurile fa cerere la manager si intreaba-l ce baza legala are sa nu-ti dea. Du-te cu raspunsul si legile care zic ca trebuie sa primesti 20 de bonuri la un prieten avocat si vezi ce-ti zice sa faci.

stim ce inseamna asta, vezi situatiile cu 17 bonuri. pe care 3 ti le poti recupera, stiti, nu?
sms_mihai wrote:Am lucrat prin Romania si prin afara (practic, numai privat),nu ti se asigura mancarea (era decat un snack-bar)


"era DOAR" sau "nu era DECAT". nu exista "era DECAT". hai macar aici intre noi sa ne dam silinta sa avem un limbaj care sa ne faca noua , tinerilor medici, CINSTE! nu vreau sa-mi fie rusine sa intru pe acest forum, so pls putina atentie nu strica.

mai, ce am zis eu, cu hartia scrisa, este sfant in spital. o sa vedet, asa trebuie sa faceti.

User avatar
johnny
senior
senior
Posts: 422
Joined: Fri Feb 04, 2011 5:44 pm

Re: bonuri de masa

Postby johnny » Wed Dec 14, 2011 10:57 am

AVE toi! Daca nu ai manca atat de multe litere cand scrii de parca ai fi un oligofren, ti-as intelege sfatul de mai sus.
Asa ca mai usor cu cinstea pe forum, ca nu e al tau.
Blegoo wrote:"Băgamiash... ce de-a mai gropi!"
Trident:
"Uliliuuu... ce de-a multe vagine pă stradă...! Hai să intru și în asta... și în ailaltă... să nu ratez nici una!"

http://www.youtube.com/watch?v=hE3HdcdZ ... re=related

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re: bonuri de masa

Postby sms_mihai » Wed Dec 14, 2011 1:15 pm

trident wrote:eu meritam multumesc pt ca eu am raspuns primul si am dat sfaturi corecte

b3 wrote:Daca spitalul nu iti da toate bonurile fa cerere la manager si intreaba-l ce baza legala are sa nu-ti dea. Du-te cu raspunsul si legile care zic ca trebuie sa primesti 20 de bonuri la un prieten avocat si vezi ce-ti zice sa faci.

stim ce inseamna asta, vezi situatiile cu 17 bonuri. pe care 3 ti le poti recupera, stiti, nu?
sms_mihai wrote:Am lucrat prin Romania si prin afara (practic, numai privat),nu ti se asigura mancarea (era decat un snack-bar)


"era DOAR" sau "nu era DECAT". nu exista "era DECAT". hai macar aici intre noi sa ne dam silinta sa avem un limbaj care sa ne faca noua , tinerilor medici, CINSTE! nu vreau sa-mi fie rusine sa intru pe acest forum, so pls putina atentie nu strica.

mai, ce am zis eu, cu hartia scrisa, este sfant in spital. o sa vedet, asa trebuie sa faceti.


Da, mai gresesc, asta este. Si eu voi face tot asa cu hartia (e bine sa vada unii ca sunt tinuti din scurt, sa zic asa, adica nu-s lasati sa arunce orice raspuns)

Incerc sa gasesc si un sindicat al medicilor (rezidenti) sau, ma rog, o organizatie care se ocupa cu afacerile rezidentilor.
Daca mai stie cineva ceva noutati, rog sa scrie sau sa dea pm. Am gasit scrisoarea din 2009. Chestia cu bonurile am mai auzit-o, dar e numai una din micile/marile abuzuri. Nu prea inteleg lipsa de initiativa (am observat-o totusi cand eram student), dar, oameni buni, in alte parti (chiar si in Romania, acum multi ani), oamenii se organizeaza. Am spus de Franta, unde exista sindicat al rezidentilor etc

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Thu Dec 15, 2011 1:12 pm

Cu tematica pt 2012 ai rezolvat si acu treci la problematica bonurilor:)

Cresc bonurile in 2012? Parca asa am auzit

User avatar
alinamihaela
senior
senior
Posts: 146
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:39 pm
Location: iasi

Re: bonuri de masa

Postby alinamihaela » Thu Dec 15, 2011 5:57 pm

[quote="trident"][quote="sms_mihai"]
2. Se poate lua cu ele o masa calda la spital, in caz ca e nevoie sa stai peste program?[/quote]
[quote="sms_mihai"]Intrebarea 2: la propriu.[/quote]
[i]la propriu[/i]? pai.. poti, dar -in functie de dimensiuni-cine o carã??
[quote="sms_mihai"]Bonurile alea vin peste salariul ala (de vreo 8-900 de lei)?[/quote]

[b]da, vine PESTE,[/b] sunt practic bani in plus. [quote="canci"]Misto! :P Si cu stomacul gol si cu bonurile luate.[/quote]
nu, in garda mananci ca ti se aduce mancare. daca nu, faci cerere sxcrisa la sef de sectie si la manager si cu raspunsul ii dai in jduecata.
pofta buna si succes![/quote]


la ultima garda am primit ciorba de PERISOARA..nu am s-o uit niciodata cum statea ea singura si neconsolata in mijlocul farfuriei :)) meniul depinde de spital..asa ca nu ar fi rau sa ai si niste banuti la tine pt papa

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Thu Dec 15, 2011 7:35 pm

Acuma am ajuns la asa nivel de pretentii ca discutam NUMARUL DE PERISOARE DIN CIORBA :D
Sa facem o petitie, spun. Vrem o perisoara si jumatate

Pe cuvantul meu, asta e discutia "perisoara de neuitat", cum spunea antevorbitoarea, discutii gen mihai semeseu, eu nu mananc hrana nesanatoasa, frate sa le facem si meniul la aia din spital ca a venit la muncã rezidentul Perisoarã :)

Lasand prietenia si glumeala, acum FOARTE serios:

Eu zic asa/ mare bucurie daca raman bonurile!!!

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: bonuri de masa

Postby ametist713 » Thu Dec 15, 2011 7:44 pm

Ce-ai mai cu ciorba de perisoare? E cea mai gustoasa...te oftici ca n-are cine sa-ti faca? :lol: (sorry pt offtopic)
things can only get better

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Thu Dec 15, 2011 7:52 pm

Asta era, da. Va reamintesx ca personajul interesat de tipul de mancarica din garda voia pe un topic alarurat sa faca garzi ca voluntar -acolo de unde mancare, ca doar nu dam banii contrib pe haleala pt voluntari??!!
Frate ce haos, nimeni nu mai mananca asa cum faceam noi, medicina pe paine, decat daca are ciorbita cu cel putin doua perisoare,???!!!
Nu asa se face medicina adevarata, ar tbui sa scoata bonurile ca uite, s-a invatat lumea cu pretentii la numarul de perisoare

Nu vreau sa stiu daca a numarar cineva boabele de orez din pilaf..
Last edited by 187.92a on Thu Dec 15, 2011 7:56 pm, edited 1 time in total.

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: bonuri de masa

Postby ametist713 » Thu Dec 15, 2011 7:56 pm

Mie-mi ajunge si una singura, daca e s-o luam asa....(perisoara, desigur :D )
things can only get better

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Thu Dec 15, 2011 8:05 pm

Event doar daca este bio.

Pt colegii mai tineri: poti lua la carfur si tigari pe bonuri, desi oficial cica nu.

User avatar
alinamihaela
senior
senior
Posts: 146
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:39 pm
Location: iasi

Re: bonuri de masa

Postby alinamihaela » Fri Dec 16, 2011 1:47 am

decat sa-si bata joc si sa-mi dea zeama de sosete cand sunt de garda prefer sa nu-mi mai dea deloc...de fel nu mananc mult si chiar m-as putea lipsi de asa specialitati !!!

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: bonuri de masa

Postby Jerome » Fri Dec 16, 2011 12:45 pm

alinamihaela wrote:decat sa-si bata joc si sa-mi dea zeama de sosete

nu e bataie de joc, e post.

User avatar
boeing+1
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Nov 23, 2011 10:27 am

Re: bonuri de masa

Postby boeing+1 » Sat Dec 17, 2011 10:34 pm

astazi, la stiri: nu se mai acorda tichete de masa si de vacanta bugetarilor.acestea se suspenda pana in 2014.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8470
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: bonuri de masa

Postby mihai_525 » Sat Dec 17, 2011 11:06 pm

cool
America first

adyxz
junior
junior
Posts: 26
Joined: Tue May 20, 2008 10:19 am

Re: bonuri de masa

Postby adyxz » Tue Jan 03, 2012 11:59 pm

despre papica eu eram stagiar mai faceam garzi cu sefa dar uneori si in timpul zilelor de munca, mancarea nu venea, o luam eu, o mica gustarica....ca aveam cateva pile la tanti de la imparteala, deci trebuie un pic de tupeu ca altfel stomacul e gol si nu e bine, am observat ca tipii finuti si cu bun simt nu prea rezolva mare branza asa ca... ''la placinte inainte...'' :lol:

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: bonuri de masa

Postby dr_ » Sat Jan 14, 2012 11:43 am

Sf Ioan ofera bonuri pe decembrie?

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: bonuri de masa

Postby Harapu » Sat Jan 14, 2012 10:59 pm

dr_ wrote:Sf Ioan ofera bonuri pe decembrie?

Toti trebuie sa dea. Daca nu vor sa-ti dea comit o infractiune abuz in serviciu contra intereselor persoanei care se pedepseste cu inchisoare intre 6luni si 2 ani. Da-le putin pe la nas codul penal sa simta mirosul de puscarie sa vezi cum au sa scoata bonurile de sub tejghea imediat.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: bonuri de masa

Postby 187.92a » Sun Jan 15, 2012 3:23 am

Harapu wrote: comit o infractiune abuz in serviciu contra intereselor persoanei


:D pe cale de consecinta :)

..vax. nu comit asa ceva, nu se puen pb si ca idee pana la penal e ataaaaat de mult. lol. va uitati si voi la teve la abcces dinrect si deja aveti cunostinte de drept :)

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: bonuri de masa

Postby golanulstelist » Sun Jan 15, 2012 12:26 pm

Se dau pe 11 luni(11X20 bonuri).
Daca ai avut concedii in timpul anului, au fost oprite bonurile in perioada aia si ti se dau acum.
Daca nu ai avut concedii de odihna luate, nu o sa primesti bonuri pe decembrie.

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: bonuri de masa

Postby Harapu » Sun Jan 15, 2012 12:54 pm

trident wrote:
Harapu wrote: comit o infractiune abuz in serviciu contra intereselor persoanei


:D pe cale de consecinta :)

..vax. nu comit asa ceva, nu se puen pb si ca idee pana la penal e ataaaaat de mult. lol. va uitati si voi la teve la abcces dinrect si deja aveti cunostinte de drept :)[/quote

Te exprimi incoerent. Nu am inteles nimic din ce spui. Dar ce e domunle jurist? Hai lumineaza-ma tu! Daca un functionar public refuza sa-ti acorde un drept al tau?????

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: bonuri de masa

Postby dr_ » Wed Feb 08, 2012 12:26 pm

Sf ioan da bonuri pe ianuarie?

User avatar
ovidiu99
junior
junior
Posts: 90
Joined: Mon Nov 10, 2003 10:08 pm
Location: bucuresti

Re: bonuri de masa

Postby ovidiu99 » Thu Feb 09, 2012 4:31 pm

Da. Azi am sunat si se pot lua deja

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: bonuri de masa

Postby Riley » Thu Feb 09, 2012 5:25 pm

Asadar primim bonuri si pe 2012? :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
obstetrix
elite
elite
Posts: 5474
Joined: Sun Feb 06, 2011 10:19 pm
Location: Bucuresti, dragostea mea

Re: bonuri de masa

Postby obstetrix » Thu Feb 09, 2012 6:23 pm

da
trident wrote:pamintu nu se invarte in jurul meu, dar lumea lui obstetrix da :)


obstetrix wrote:shit happens


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests