De ce iau spaga?

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale

De ce iau spaga?

Simplu. Pt ca mi se da
30
18%
Simplu. Pt ca am salariul f mic
47
28%
Simplu. Pt ca asa fac si ceilalti
2
1%
Complicat. Incerc sa nu iau
45
27%
Simplu. EU NU IAU SPAGA
44
26%
 
Total votes: 168

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Mon Sep 06, 2010 3:11 pm

:) se vede ca nu ai patruns ce am spus eu, dexter. trebuie sa citesti mai atent, probabil asta este problema, altfel.. nu stiu unde te blochezi. poti cere lamuriri daca undeva simti ca intampini dificultati.

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Mon Sep 06, 2010 3:47 pm

nu-ti cere nimeni sa mori de foame si sa renunti la forma asta proasta cum e ea, dar sa te declari pro spaga e o prostie. aici e problema. daca nu ne intelegem intre noi astia care traim in tara asta cum o putem schimba in bine. legea junglei inseamna haos.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Mon Sep 06, 2010 6:27 pm

huh? dar nu m-am declarat pro spaga!
ti-am recomandat sa citesti ce am scris inainte de a comenta.

si ce insemna "sa renunti la forma asta asa proasta cum este ea"?

cum "nu-ti cere nimeni sa mori de foame"? dar cum, sa traiesti din 6 milioane, tu si o familie? :roll:
eu unul te-as ruga sa fii mai explicit pentru ca mesajele tale sunt foarte ciudate, daca pot spune asa.

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Mon Sep 06, 2010 6:41 pm

am zis ca nu poti in conditiile salariilor actuale sa interzici spaga. am mai zis asta.
spaga e o forma de recompensa ptr serviciul medical acordat, dar ti-am spus ca e defectoasa.

scriu la repezeala si tinand cont si de ce am scris pana acum. asa incat iese o varianta mai scurta. acum presupun ca si tu iti dai seama ca ce se scrie pe topicul asta e o discutie care se continua cu fiecare mesaj. adica nu incepem o alta discutie la fiecare 2 mesaje si trebuie sa reiau ce am scris in discutia anterioara.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Mon Sep 06, 2010 6:45 pm

dexter65 wrote:m zis ca nu poti in conditiile salariilor actuale sa interzici spaga. am mai zis asta.

ciudat, am avut impresia ca eu am spus asta.

oricum eu nu sunt ca tine, pentru spaga. eu sunt impotriva spagii!

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Mon Sep 06, 2010 7:12 pm

recunosc ca nu esti fraier si-ti cunosti interesul, dar nu ti se pare ca gandesti cam limitat?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Mon Sep 06, 2010 7:13 pm

te rog sa iti masori cuvintele.
eu sunt impotriva spagii si cu asta basta, chiar daca tot insinuezi ca gandesc limitat, ca nu ma pricep etc etc.

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Mon Sep 06, 2010 7:16 pm

trident wrote:oricum, imi place ca a prins si la micii medici chestia asta cu ani-spaga, haha, cred ca este cea mai mare izbanda ideologica, mai ceva (...mai ceva!) ca aia cu ecologia sau alte dume dintr-astea de prostit prostii, gen dati un leu pt solidaritate moldova (de parca nu primarul ala care si-a tras banii in loc sa faca irigatii i-ar fi furat,.. etc) :D

sa fim ecologisti! sa fim antispaga! sa nu ne facem dreptate , ci sa raportam instituiilor statului! sa aruncam gunoiul separat, hartie, sticla si plastic (sau ce mai e : p)! libertate pentru rep moldova! oricune poate fi un bun fotograf! oricine poate avea un super blog! sa participam la campaniile diverselor publicatii! sa ne punem pe masina "bizon in trafic" ! sa sustinem economia nationala cumparand produse nationale cand aia care isi scot baniipe borduri isi iau veiron si femeile de stat isi iau vuiton!

sa fim antispaga! sa ne dam sufletul, sa mancam pietre, sa ne rupem degetele in autobuze PENTRU PRINCIPII!

traiasca principiile! e momentul sa schimbam societate si omul, si vom incepe noi, soimii patriei.

minunat.


lamuresc userul, b3.
trident, cred ca iti place tie sa vorbesti cu mine.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby alina_ok » Mon Sep 06, 2010 11:10 pm

trident wrote:ei da. si cati bani crezi ca reusesti sa culegi acolo in UK? :)

nu stiu da oricum mai multi decat aici in romanica. ia zi poza aia e a ta sau ai cules-o de pe pitzipoance.org?(asta e offtopic, o curiozitate de a mea)
khabi kushi khabie gham...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Mon Sep 06, 2010 11:21 pm

bravo, imi place cum gandesti, inotdeauna am admirat ambitia si precizia. nu discut aici despre avatarul meu.
am auzit ca in Austria, Grecia, Ungaria si in Franta se practica spaga.

amalia93
elder
elder
Posts: 970
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:01 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby amalia93 » Mon Sep 06, 2010 11:40 pm

alina_ok wrote:
trident wrote:ei da. si cati bani crezi ca reusesti sa culegi acolo in UK? :)

nu stiu da oricum mai multi decat aici in romanica. ia zi poza aia e a ta sau ai cules-o de pe pitzipoance.org?(asta e offtopic, o curiozitate de a mea)

e el in momentele dilematice.

warning

evildoctor
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Oct 31, 2006 12:56 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby evildoctor » Tue Sep 07, 2010 8:41 am

O carte serioasa nu o gasesti sub 500-600 euro, un curs adevarat afara e minim 1200 euro
Daca vrei sa fii la un nivel profesional decent, ce faci?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby marmotul » Tue Sep 07, 2010 9:44 am

evildoctor wrote:Daca vrei sa fii la un nivel profesional decent, ce faci?

pleci afara
qpepsi.gif

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Tue Sep 07, 2010 3:05 pm

evildoctor wrote:O carte serioasa nu o gasesti sub 500-600 euro, un curs adevarat afara e minim 1200 euro
Daca vrei sa fii la un nivel profesional decent, ce faci?


parerea mea e ca nu trebuie sa renunti ptr ca exista carti in format electronic si daca ai laptop merge si asa pana la urma. partea proasta e ca nu ai intre prea multe de ales, pe piata gasindu-se carti mai bune, mai diverse si mai recente. asta te obliga sa citesti mai multe carti d-astea ca sa ajungi la nivelul la care ajungi cu o carte buna pe care nu o gasesti in format electronic. am inteles ca ar exista copii de carti de medicina facute de indieni pe care le gasesti pe net la un pret mai mic.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby marmotul » Tue Sep 07, 2010 3:15 pm

noroc ca avem pacienti destui pe care sa practicam tehnicile alea pina le invatam ca lumea din carti. haideti mai oameni buni ca are si ro ceva
qpepsi.gif

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Tue Sep 07, 2010 3:32 pm

ofera servicii ieftine si proaste in concluzie.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Tue Sep 07, 2010 4:42 pm

dexter65 wrote:
evildoctor wrote:O carte serioasa nu o gasesti sub 500-600 euro, un curs adevarat afara e minim 1200 euro
Daca vrei sa fii la un nivel profesional decent, ce faci?


parerea mea e ca nu trebuie sa renunti ptr ca exista carti in format electronic si daca ai laptop merge si asa pana la urma. partea proasta e ca nu ai intre prea multe de ales, pe piata gasindu-se carti mai bune, mai diverse si mai recente. asta te obliga sa citesti mai multe carti d-astea ca sa ajungi la nivelul la care ajungi cu o carte buna pe care nu o gasesti in format electronic. am inteles ca ar exista copii de carti de medicina facute de indieni pe care le gasesti pe net la un pret mai mic.


Nu este cinstit sa construiesti un nivel profesional decent furand. Pagina aia cu copirait nu este o pagina in plus doar ca sa atarne la gramaj, ci are o mare importanta.

Nu sunteti de acord cu spaga dar va indrumati colegii la furat din munca altora?
Incredibil, vraiment incredibil :P

Reiterez: nu luati spaga si NU furati!

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Tue Sep 07, 2010 4:48 pm

teoretic nu e corect dar noi nu traim in toata lumea ci traim in romania.
eu ziceam ca trebuie aranjate lucrurile in tara asta ca sa putem trai mai bine in ea. pare o utopie, dar macar daca am gandi in sensul imbunatatirii lucrurilor, adica sa avem alta mentalitate, ca asa ajungem din rau in mai rau.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Tue Sep 07, 2010 5:00 pm

nu mai instigati la FURT!! suntem medici, nu borfasi!
oamenii care au scris cartile alea au muncit pt asta, nu le-au scris ca sa fie furate de romani.
acest topic deja mi se pare sub demnitatea mea, refuz sa continui discutia

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Tue Sep 07, 2010 5:09 pm

sa inteleg ca tu nu ai carti in format electronic. probabil ca esti bogat. macar ai facut avere prin munca proprie sau furand de la concetateni?
eu ti-am zis ca nimeni nu e un sfant. dar acum zi daca e condamnabil faptul de a avea carti in format electronic?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Tue Sep 07, 2010 5:17 pm

sa intelegi doar ca am spus "nu mai instigati la FURT!! suntem medici, nu borfasi!
oamenii care au scris cartile alea au muncit pt asta, nu le-au scris ca sa fie furate de romani.
acest topic deja mi se pare sub demnitatea mea, refuz sa continui discutia" si atat, pentru ca atat am spus.

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Tue Sep 07, 2010 5:27 pm

tu vorbesti ca sa te iei de useri.
eu nu cred ca nu ai carti in format electronic. dar eu cred ca spaga nu e buna, ceea ce tu incercai sa devalorizezi.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Tue Sep 07, 2010 5:33 pm

nu ai dreptate nu m-am luat de nimeni, eu sunt doar impotriva spagii si impotriva furtului-ceea ce se pare ca deranjeaza!!!.
cat despre tine, treaba ta.

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: De ce iau spaga?

Postby Bogdan_DD » Tue Sep 07, 2010 6:46 pm

Sa inteleg ca cei care ati dat/veti da rezi aveti harrison, schwartz si angelescu cumparate din librarie? :lol:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Tue Sep 07, 2010 6:48 pm

eu da, altii nu stiu. cat am umblat dupa ghidul cu tiroida...
intai de toate vine cinstea!

User avatar
Bogdan_DD
senior
senior
Posts: 470
Joined: Mon Mar 27, 2006 5:58 pm
Location: Bucuresti

Re: De ce iau spaga?

Postby Bogdan_DD » Tue Sep 07, 2010 6:55 pm

Eu am incercat sa fiu corect, dar dat fiind faptul ca au trecut 10 ani de la editare, cam greu sa gasesc. Asta e, dupa ce scap de balci ma predau autoritatilor. :mrgreen:

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: De ce iau spaga?

Postby holliday » Tue Sep 07, 2010 8:49 pm

trident wrote:nu ai dreptate nu m-am luat de nimeni, eu sunt doar impotriva spagii si impotriva furtului-ceea ce se pare ca deranjeaza!!!.
cat despre tine, treaba ta.
Bogdan_DD wrote:Sa inteleg ca cei care ati dat/veti da rezi aveti harrison, schwartz si angelescu cumparate din librarie? :lol:

stii bancul cu pot sa te ating ?
pacat ca nu e kooksee 'par la' ca sa vina sa ti-l spuna. :)

ps: zi-mi si ca toate filmele si muzica pe care o ai in calculator sunt originale, ca atunci te cred. :)

Bogdan_DD wrote:Sa inteleg ca cei care ati dat/veti da rezi aveti harrison, schwartz si angelescu cumparate din librarie? :lol:

bogdane, cartile astea se mostenesc sau se primesc cacadou, nu se cumpara. :wink:

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: De ce iau spaga?

Postby b3 » Tue Sep 07, 2010 10:48 pm

revenind on topic - super atitudine de "modele". in loc sa accentueze ca salariile ar trebui sa fie mai mari etc., ei zic ca e normal sa dai spaga (=venit nedeclarat, neimpozabil)

http://www.videonews.ro/action/viewvide ... la-medici/
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Tue Sep 07, 2010 11:01 pm

elan este un tip ok, nu vbeste aiurea. daca el zice sa dam spaga, stie ce zice, ca de-aia este el mare afacerist. daca eram noi mai destepti eram in locul lui.

User avatar
dexter65
senior
senior
Posts: 242
Joined: Mon Jun 14, 2010 8:08 am

Re: De ce iau spaga?

Postby dexter65 » Wed Sep 08, 2010 11:26 am

b3 wrote:revenind on topic - super atitudine de "modele". in loc sa accentueze ca salariile ar trebui sa fie mai mari etc., ei zic ca e normal sa dai spaga (=venit nedeclarat, neimpozabil)

http://www.videonews.ro/action/viewvide ... la-medici/


orice se spune la tv e cu un interes. probabil interesul in cazul asta poate fi castigarea simpatiei medicilor.
si mi se pare corect sa accentueze faptul ca gestionarea resurselor nu se face corespunzator si asta datorita intereselor personale care primeaza in fata intereselor pe care le deserveste cineva care ocupa un anumit loc. paradoxul mi se pare intre faptul ca banii colectati la fondul de asigurare sunt stransi pe principiul solidaritatii ptr a proteja comunitatile si cheltuirea banilor stransi dupa acest principiu progresist se face intr-un mod care dezavantajeaza total societatea. cu alte cuvinte banii se strang sub pretextul dorintei de mai bine ptr toti romanii dar sunt cheltuiti ptr imbogatirea unora.
asa ca faptul asta nu face decat sa denote din partea lui elan ... ca accepta ce se intampla. terenul favorizeaza ascensiunea oamenilor care isi doresc sa prospere pe seama naivitatii altora. aici trebuie sa amintesc faptul ca spaga are ca si defect faptul ca e un mod neechitabil de rasplata din cauza asimetriei informationale dintre medic si pacient.

neurologos
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Oct 19, 2010 7:34 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby neurologos » Thu Nov 04, 2010 9:13 am

am stat si am citit comentariile voastre. sunteti comici, rau de tot.

ca sa nu bat campii, voi raspunde de ce voi lua spaga atunci cand voi avea ocazia: de foame si punct. si la foame poate pune fiecare ce i se potriveste: mancare, masina, casa, relatii- intertinerea lor, singurate, sete nestinsa, frustari, lacomie. si nici nu justific mai mult de atat.
sanatea costa si nu e gratis, nu este vina medicului ca sistemul e varza. ce e drept nici a pacientului, e a lui dzeu doara.

la caldurica, cand ai casa si mancare e usor sa balivernezi despre a nu lua spaga.

nu luati spaga, dar ati copiat in facultate de cate ori ati avut ocazia, sau ati cumparat lucrarea de licenta, sau luati muzica mp3 si filme pe moca, sau carti de pe gigapedia, sau vati pus numele vostru pe o 100 de articole unde nu ati contribuit cu nimic, sau nici nu mergeti la conferinte de unde luati doar diploma si punctele EMC, sau mai lasa ba ...
oricum pasiunea tot prin stomac trece, restul e gargara.

cand creati un sistem adecvat, doar atunci aveti dreptul sa fiti in halul asta de moralisti.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby md_gr » Sun Nov 07, 2010 3:20 pm

Prefer sa imi iau al doilea serviciu decat sa iau spaga. Niciodata nu am suportat sa raman datoare, a primi spaga mi se pare a ramane dator si a-ti pierde demnitatea.
Recunosc, eu nu am probleme cu platit chiaria, intretinerea sau daca vreau sa invat o limba straina, am cine sa imi plateasca restul.
Asa cum am trait pana acum din banii parintilor, care sunt exact salariul unui rezident, pot trai si acum din banii astia.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17803
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: De ce iau spaga?

Postby Phat Skidz » Mon Nov 08, 2010 11:06 am

Bietul neurologos, să-i dea şi lui careva o pâine.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby md_gr » Mon Nov 08, 2010 11:07 am

Nu e vorba de morala, fratele meu nu ia spaga, desi nu e medic, de ce as lua eu spaga, cu ce drept.

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: De ce iau spaga?

Postby ares/tm » Mon Nov 08, 2010 1:50 pm

daca la 30 de ani ajungi sa spui ca salariul e destul, inseamna ca nu muncesti in romania
i can resist everything except temptation

neurologos
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Oct 19, 2010 7:34 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby neurologos » Mon Nov 08, 2010 10:40 pm

compasiunea ta ironica vlad s. nu ajuta pe nimeni :peace:
si ca sa fiu clar, pt mine spaga inseamna daor at cand o atentie conditioaneaza actul medical in sine. Cu ac tip de spaga nu sunt de acord.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17803
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: De ce iau spaga?

Postby Phat Skidz » Tue Nov 09, 2010 8:45 am

Whatever floats your boat.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby 187.92a » Tue Nov 09, 2010 1:32 pm

neurologos wrote:am stat si am citit comentariile voastre. sunteti comici, rau de tot.

ca sa nu bat campii, voi raspunde de ce voi lua spaga atunci cand voi avea ocazia: de foame si punct. si la foame poate pune fiecare ce i se potriveste: mancare, masina, casa, relatii- intertinerea lor, singurate, sete nestinsa, frustari, lacomie. si nici nu justific mai mult de atat.
sanatea costa si nu e gratis, nu este vina medicului ca sistemul e varza. ce e drept nici a pacientului, e a lui dzeu doara.

la caldurica, cand ai casa si mancare e usor sa balivernezi despre a nu lua spaga.

nu luati spaga, dar ati copiat in facultate de cate ori ati avut ocazia, sau ati cumparat lucrarea de licenta, sau luati muzica mp3 si filme pe moca, sau carti de pe gigapedia, sau vati pus numele vostru pe o 100 de articole unde nu ati contribuit cu nimic, sau nici nu mergeti la conferinte de unde luati doar diploma si punctele EMC, sau mai lasa ba ...
oricum pasiunea tot prin stomac trece, restul e gargara.

cand creati un sistem adecvat, doar atunci aveti dreptul sa fiti in halul asta de moralisti.



:peace: :peace: :peace:

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby md_gr » Tue Nov 09, 2010 1:38 pm

Mama mi-a zis sa nu iau spaga.

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: De ce iau spaga?

Postby Iepurita » Tue Nov 09, 2010 1:53 pm

Neurologs, scuze peste scuze vad in mesajul tau.
Sa ne intelegm, sunt de acord ca atunci cand nu ai din ce trai, accepti banii care iti sunt dati fara sa conditionezi in vreun fel actul medical. Cine zice ca nu accepta inseamna ca are din ce sa traiasca (vezi exemplul md_gr).
Dar argumentele pe care le dai tu acolo sunt puerile. In aceeasi idee urmeaza sa spui ca e ok sa violezi atunci cand ai o erectie si te-ai plictisit de masturbare, ca doar sunt altii care fura, omoara, se uita la filme porno cu fete de 13 ani si batrani de 80 sau isi imagineaza ca si-o trag cu secretara de 50 de ani, pana nu sunt toti sfinti ai scuza pt. orice.


Daca exemplul ti s-a parut dezgustator sau prea hardcore simte-te liber sa inlocuiesti violul cu adulterul si explicatia "sunt atatia care insala incat fidelitatea mea nu-si are rostul".


Iar legatura dintre sula si prefectura zau ca nu o vad (in cazul asta legatura dintre copiat, adica sa iti tai craca de sub picioare, si primitul banilor, adica sa tai craca altuia)
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests