vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
gabi2009
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:17 pm

vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Postby gabi2009 » Wed Jan 13, 2010 8:01 pm

Desi mai exista si alte postari referitoare la gripa porcoasa, va transmit o noua gaselnita a conducerii Spitalului Judetean de Urgenta V......a care a decis ca vaccinarea personalului medical, in speta doftorii, este OBLIGATORIE, in caz ca refuza, interzicandu-se exercitarea profesiei.
Stiti ceva de vreo ordonanta/lege/etc in acest sens?
Maine poimaine poate vor dori sa ne castreze cu forta :devil:

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Postby Enemy » Sun Jan 17, 2010 7:53 pm

Nu exista asa ceva.

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Re: vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Postby magdutz » Mon Jan 18, 2010 3:42 pm

exista, noua ne-au citit la raportul de garda miercuri aceasta hartie oficiala, am vazut si pe site-urile de stiri ceva tam-tam..de intamplat insa nu s-a intamplat nimic...nu au venit sa ii lege si sa ii vaccineze pe cei care nu doreau. si in continuare toate cadrele medicale sunt la datorie, vaccinate ori nu

guerila
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Nov 20, 2006 9:57 am

Re: vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Postby guerila » Mon Jan 18, 2010 3:50 pm

nare treaba.Te intreaba daca te-ai vaccinat.zici ca da , m-am vaccinat la Mall.Sa gaseasca dovada ca am facut-o ca eu nu am primit nimic doveditor si nici datele mele nu le-au luat

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Postby b3 » Mon Jan 18, 2010 11:09 pm

^^ genial raspunsul ! :D

Streinu-Cercel a semnat o nota oficiala din partea MS in care zicea ca personalul medical este obligat sa se vaccineze, altfel nu mai are voie sa intre in contact cu pacientii.

Cseke Attila a dat o alta nota oficiala peste cateva zile din partea MS prin care a anulat-o pe prima :) Cu o seara inainte a fost la Ora de foc la Realitatea cu Astarastoaie si a aflat si el probabil despre ce era vorba.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Postby b3 » Mon Jan 18, 2010 11:23 pm

Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

rhiannon
Posts: 4
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:17 pm

Re: vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Postby rhiannon » Wed Jan 20, 2010 1:11 pm

Obligatorie? Nu exista asa ceva. Nu exista lege care sa oblige pe cei cu tbc confirmat, cu nu stiu cate cruci, sa-si ia medicamentele dupa iesirea din spital!! Bolnavii se infecteaza chiar de la medici? Nu iau gripa mai simplu de la strazi, unde lumea "civilizata" tuseste, scuipa?

gabi2009
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:17 pm

Re: vaccinare cu cantgrip OBLIGATORIE???

Postby gabi2009 » Thu Jan 21, 2010 3:48 pm

Au lasat-o moarta cu vaccinarea obligatorie...nimeni din conducere nu mai sufla nimic.


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests