Prima zi de munca

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Prima zi de munca

Postby Rash » Sun Jan 03, 2010 10:04 pm

Maine e prima mea zi de munca si voiam sa stiu la ce sa ma astept.In afara de faptul ca ma duc cu jumatatea aia de adeverinta de la CNPDS.Sa ma astept la intrat direct in paine....sau ce se face mai exact in prima zi?Oricum,suntem platiti de abia de la 15 ianuarie asa ca ma astept la perioada aia de acomodare descrisa in hartoagele alea pe care am dat 750 mii.
Primum non nocere!

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: Prima zi de munca

Postby dr.rezidentx1 » Sun Jan 03, 2010 11:19 pm

Rash wrote:Maine e prima mea zi de munca si voiam sa stiu la ce sa ma astept.In afara de faptul ca ma duc cu jumatatea aia de adeverinta de la CNPDS.Sa ma astept la intrat direct in paine....sau ce se face mai exact in prima zi?Oricum,suntem platiti de abia de la 15 ianuarie asa ca ma astept la perioada aia de acomodare descrisa in hartoagele alea pe care am dat 750 mii.

primul salariu il vei primi abia in jur de 15 febr

User avatar
vampyblue
senior
senior
Posts: 117
Joined: Sat Feb 16, 2008 12:39 am

Re: Prima zi de munca

Postby vampyblue » Sun Jan 03, 2010 11:20 pm

pai depinde de sectie..teoretic nu prea ar tb sa te puna directla treaba..ar tb sa ti se prezinte sectia, sa ti se spuna drepturile si obligatiile, sa ti se prezinte indrumatorul de fapt (nu toti o sa lucram direct cu seful de sectie si am o vaga impresie ca pe fitzuicile alea de la cnpds e scris numele acestuia)
in alta ordine de idei..cum adica suntem platiti de pe 15 ian?noi primim primul salariul pe 15 feb, dar acesta este pt luna ian (01-31)..ca asa se primesc banii...dupa ce ai muncit luna intreaga

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Sun Jan 03, 2010 11:23 pm

S-a discutat deja aici viewtopic.php?f=39&t=9808
Singura durere suportabilă e durerea altora.


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests