Cum ai dori sa dai rezi 2004?

iarba verde de acasa
User avatar
medstar
junior
junior
Posts: 78
Joined: Fri Aug 22, 2003 11:09 pm
Contact:

Postby medstar » Tue May 18, 2004 9:28 am

alex wrote:Apropo de organizarea de anul trecut.
Cariocile au fost o mizerie ...sper sa aveti mai mult noroc !
Si sper sa va lase sa schimbati mai mult de o grila ... ca e foarte usor sa gresesti la imbulinat ...
Multa bafta !


Trebuie sa scoata si distribuitorul de carioci un ban (si implicit cine l-a ajutat sa castige licitatia), ca doar nu o sa cumparam carioci Stabilo sau alte de top.
Si referitor la hartie, probabil ca vor pune taxa 2 milioane daca se vor putea schimba foile de raspuns de mai multe ori. Pana si la olimpiadele scolare (unde nu se platea nimic) se putea schimba foaia de nenumarate ori.

User avatar
bleeding
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Tue Mar 16, 2004 5:41 pm

va legati de carioci, dar intrebarile

Postby bleeding » Tue May 18, 2004 6:21 pm

Chestiunea care ma doare pe mine este idiotenia unor intrebari, in special cele cu procente. Cat de dobitoc sa fii sa compui intrebari de genul "incidenta bolii x in populatia de culoare este..a/b/c/d/e" ?!!?!

Eu cred ca au fost puse astfel de intrebari din lenea si teama ca nu cumva intrebarea sa fie contestata. Adica, daca acolo scrie negru pe alb "x%", ce sa mai contesti?!

Dar dragi facatori de intrebari, cui ii foloseste sa retina asa ceva, cand oricand poate gasi o statistica scrisa, si sa nu mai vorbim ca atatea carti, atatea procente. Asta este indobitocire curata.

Am auzit ca se zvonesc 400 locuri la medicale si 100 la chir. E adevarat, Victore?
life sucks, and then u die...

User avatar
zinitza
junior
junior
Posts: 74
Joined: Wed Jan 14, 2004 10:39 am
Location: buc

Postby zinitza » Tue May 18, 2004 7:36 pm

Spune-ne si noua unde se zvoneste numarul de locuri la rezidentiat anul asta? Daca nu stii concret, te rog sa nu te joci cu nervii nostri...mai ales ca cei carora le pasa ce se va intampla cu viitorul lor ca si medici in Romania ar trebui sa fie uniti in aceste momente....

danny
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sat Feb 14, 2004 3:15 pm
Location: Bucuresti

Postby danny » Tue May 18, 2004 10:49 pm

Astazi domnul Florian Popa a spus ca in mare numarul de locuri va fi acelasi ca anul trecut si probabil nu va mai exista rezidentiat pe stoma si farma.

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Wed May 19, 2004 4:48 pm

Da. Si tot el a zis ca numarul de locuri la Rezi se fixeaza in functie de numarul de rezidenti pe care ii pot pregati centrele universitare, ca apoi sa spuna ca locurile suplimentate anul trecut nu ne influenteaza, nici locurile ocupate via preparatori! :x
Nadejdia ca e an electoral!
:x

Cu disperare,
Madi
Last edited by Madi on Wed May 19, 2004 5:03 pm, edited 1 time in total.

User avatar
bleeding
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Tue Mar 16, 2004 5:41 pm

nu mai puneti botul

Postby bleeding » Wed May 19, 2004 4:58 pm

nu mai puneti botul la ce-a zis POPA !!!
"in mare" poate insemna jumate sau 75%. Ce ne putem astepta de la mintea lui (ca " dumnealui " nu merita sa-i zic)

si eu nu arunc zvonuri, am intrebat, pt ca asa am auzit si eu, tot ca un zvon neconfirmat. Din pacate anul trecut zvonurile rele s-au adeverit!!!
life sucks, and then u die...

medicineman
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Thu Apr 15, 2004 11:15 pm

?

Postby medicineman » Wed May 19, 2004 9:51 pm

dar ati intrebat daca vor fi grile la prima vedere si daca da .....ce procent???
se vor mai publica alte grile? cand????
asta s a discutat? eu unul nu inteleg ce s a discutat acolo........

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Re: ?

Postby Madi » Wed May 19, 2004 11:15 pm

medicineman wrote:dar ati intrebat daca vor fi grile la prima vedere si daca da .....ce procent???
se vor mai publica alte grile? cand????
asta s a discutat? eu unul nu inteleg ce s a discutat acolo........


Cu o claritate si siguranta de care numai un organizator de Rezidentiat poate da dovada, ni s-a raspuns la aceste intrebari, dupa cum urmeaza:

1. Da, vor fi grile la prima vedere, dar nu poti obliga profesorii ca aceste intrebari sa nu semene cu cele din carte sau sa nu fie raspunsurile inversate.
2. 40% la prima vedere, dar procentul se poate schimba. De fapt, putem spune ca toate grilele sunt orientative, dar... vezi 1.
3. Se vor publica alte grile, astfel incat sa ajunga la 100 pe fiecare capitol, dar personal el nu crede ca o sa se reuseasca.
4. Trebuia sa fie gata pana la 1 mai, dar s-a cerut prelungirea pana pe 20 mai, moment in care grilele vor fi disponibile :shock: (Hm! Asta inseamna peste 45 minute)
Ai inteles ceva? Eu, personal, ma afund intr-o depresie... :cry:

medicineman
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Thu Apr 15, 2004 11:15 pm

:))

Postby medicineman » Wed May 19, 2004 11:59 pm

mai e un minut...este timp.........:))
poate vor sa vada daca pe chir pot lua vreo 1000 pct maxim
m am lamurit intradevar :) mersi

medicineman
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Thu Apr 15, 2004 11:15 pm

:))

Postby medicineman » Thu May 20, 2004 12:00 am

mai e un minut...este timp.........:))
poate vor sa vada daca pe chir pot lua vreo 1000 pct maxim
m am lamurit intradevar :) mersi

medicineman
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Thu Apr 15, 2004 11:15 pm

:(

Postby medicineman » Thu May 20, 2004 12:06 am

ups a expirat timpul si nic...
pai cum adica pana la 100 ca sunt capitole unde sunt si 70, 80 de grile, acolo unde nu s au scos f multe,,,asta inseamna ca mai fac 20 de grile la acel capitol?
sa mai jucam la loterie sa ni se dea mana???
cand mai e extragere ? care stie?

UTOPIA2004
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jan 28, 2004 5:53 pm
Location: cluj
Contact:

Postby UTOPIA2004 » Fri May 21, 2004 1:11 pm

Sint sigur ca vom da rezi dupa data de 29 noiembrie pentru ca nu cumva scandalul care va iesi sa tulbure alegerile.Tine cineva pariul?

User avatar
Thorr
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Nov 24, 2003 2:42 pm
Location: Walhalla

Postby Thorr » Fri May 21, 2004 1:14 pm

rezidentziatul se va da INAINTE de alegeri TOCKMAI pentru ka sckandalul pe kare il va genera sa fie MASCKAT de alegeri... :D
...För Den Gud, För Den Küngen, För Den Rättvisa!

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Fri May 21, 2004 1:17 pm

nici unul dintre voi nu are dreptate: rezidentiatul se va da in acelasi timp cu alegerile pentru ca scandalurile generate din ambele parti sa se stinga reciproc! :lol:

User avatar
Thorr
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Nov 24, 2003 2:42 pm
Location: Walhalla

Postby Thorr » Fri May 21, 2004 1:24 pm

nu se poate...asta ar insemna ka aprox 6000 de oameni sa nu poata vota (tre sa se deplaseze in centrele in kare se sutzine konckursul)

kackat...orickum ar fi TOT RAU ESTE!

LA LUPTA BAH!

SA STARPIM HIDRA BOLSHEVICKA!
...För Den Gud, För Den Küngen, För Den Rättvisa!

adelaide
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun May 16, 2004 3:16 am

Postby adelaide » Sat May 22, 2004 4:35 am

Cred ca nu se va mai da deloc. Cine sa-l mai organizeze?Popa? HA! HA! HA! :lol: Vorbesc de organizare adevarata nu bataie de joc , ca in ultimii ani.Cred ca nici admitere nu se va mai da, nici licenta..... Oricum la ce folosesc, in afara de mijloace de injosire a unor tineri entuziasti dar si naivi?Cine are nevoie de noi cu adevarat?Suntem doar o masa de oameni incomozi, ca niste muste, gandaci sau ce mai vreti voi pe care dai cu spray-ul ( rezidentiatul) si i-ai linistit. :shock: Mai bine s-ar da in alte centre universitare daca Bucurestiul nu e in stare sa gaseasca un om capabil.

User avatar
bbros
junior
junior
Posts: 49
Joined: Fri Jul 11, 2003 6:38 am

Postby bbros » Sat May 22, 2004 6:43 am

Salutare oamnei buni!
Nu am mai postat de fffffoarte muuuult timp, m-am multumit doar sa citesc printre randuri si sa caut ceva noutati.
Vad ca sunteti multi idealisti, ma uit cu simpatie, imi treziti amintiri, am fost si eu candva.... pana anul trecut...
Am intrat in facultate hotarat sa fac ceva, primii 2 ani au fost ok. Pe urma am dat de spitale, cu toata mizeria umana ( a cadrelor medicale), cu toat mancatoria de acolo. Atunci a fost inceputul inegririi imaginii imaculate a medicului pe care o tineam in mine.
Pe urma a venit licenta, un mare ***** in care grilele roiau de la unii la altii cu 1-2 zile inainte de examen.
A urmat apoiu rahtul suprem REZI 2003. Atunci am vazut ca intr-adevar e posibil ca pentru o mana de oameni sa se dea o lege care sa afecteze 5000 sau mai multi de tineri. Anul trecut a fost un balci, a fost o metoda de a se acopri urmele grilelor vandute. Totusi, ceva nu au luat in calcul, faptul ca spre deosebire de ei sunt destui de multi pe care DISPERAREA i-a inpins sa devina biologic posibil sa invete grilele pe de rost. Nu are rost sa discut acum ca ce medici iasa din ei sau nu, sfarsitul facultatii demonstrandu-mi ca de obicei cei ce se invart (si nu cei care invata) au mai mari sanse de castig. Am fosti colegi care in fac copiau sau le platea tata examenul si acu sunt mari preparatori si doctoranzi. Si am multi altii care intr-adevar invatau, erau mai saracuti material si acu sunt priviti de sus de viitorii profesori, pentru ca nu au reusit sa faca fata si sa se infrupte ca si ei din marele ***** suprem REZIDENTIATUL.
Cu parere de rau tre sa va spun ca NU CRED CA VOM REUSI VREODATA SA SCHIMBAM CEVA di 2 motive:
1. Nu le pasa de loc de noi. (am reprezentat doar numarul necesar de studenti pentru ca copiii lor sa aiba postul de prep)
2. Medicii nu sunt uniti. Inca in timpul facultatii, la greve erau jumate care participau, un sfert mergeua acasa sau la munte, iar sfertu celalalt mergea la stagii sa-si faca o imagine buna. I-am intrebat odata pe ultimii de ce fac asa. Mi-au raspuns ca or sa ia nota mai mare si ca oricum, daca rezolvam ceva, rezolvam si pentru ei.

Astia suntem noi din pacate. M-as bucura enorm sa fiu eu cel care greseste!!!!

Adevarul este ca in tara asta nu se rezolva nimic daca nu blocam un drum european sau o cale ferata. Vedeti saracii profesori (din invatamantul preuniverstar). ei saracii cica au obraz subtire si nu blocheaza drumuri... s-au ales cu ce??????
Ceilalti, mai din topor, au totii salarii compensatorii destul de frumusele... noi nici macar somaj, desi am cotizat la fond...
Se pare ca tot ce discutam aici pe forum este ca si gandul... DEGEABA daca nu prinde o forma de actiune concreta.... mai un pic, se face 6 dimineata si ne trezim din vis.... diseara ne culcam din nou...
Va salut...

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: :(

Postby alimori » Sat May 22, 2004 9:58 am

medicineman wrote:pai cum adica pana la 100 ca sunt capitole unde sunt si 70, 80 de grile, acolo unde nu s au scos f multe,,,asta inseamna ca mai fac 20 de grile la acel capitol?


:lol: Da` din capitolele cu mai mult de 100 de intrebari (pediatrie) ce-or sa faca, or sa scoata grile?

medicineman
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Thu Apr 15, 2004 11:15 pm

!

Postby medicineman » Sun May 23, 2004 1:34 pm

Pt un rezidentiat cat de cat corect ar trebui totusi sa mai insistam sa fie cat mai multe grile la prima vedere...sa cerem sa fie toate la prima vedere....nu am putea face ceva in privinta asta.???????
indiferent ca i medicala sau chir toti o sa visam alea 3000 si ceva de grile...e mare prostie sa credem ca nu va fi asa sau fiecare dintre noi sa avem impresia ca suntem niste inteligente ....grilele astea is de cel putin un an si daca invatai 10 grile pe zi le cuprinzi pe toate.........
n am putea face un protest, memoriu..ceva de catre toate centrele universitare in care sa nu cerem prea multe sa ne concentram pe acest aspect....GRILE LA PRIMA VEDERE

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Fri May 28, 2004 1:15 pm

100 si 400 e extrem de putin ,fratilor. Eu deja m-am speriat, chiar daca-i numai un zvon. Totusi ar fi mai bine sa asteptam inca o saptamanica, doar doar ne publica ceva concret VM... :roll:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

UTOPIA2004
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Jan 28, 2004 5:53 pm
Location: cluj
Contact:

TEORIA CONSPIRATIEI

Postby UTOPIA2004 » Fri May 28, 2004 1:57 pm

Tocmai mi-am luat viata.Viata medicala.Am cautat prin toate colturile metodologia de examen si nici urma de ea.Nici nu m-am mirat.As fi fost surprins daca as fi gasit-o.
Zilele trecute am avansat ideea ca vom da rezi dupa alegerile generale din noiembrie.As indrazni sa merg si mai departe cu aceasta teorie a conspiratiei.Ce spuneti de un rezi dupa turul 2 din prezidentiale, adica inainte de Craciun sau chiar in ianuarie 2005?!

Blonda
junior
junior
Posts: 25
Joined: Sat Feb 28, 2004 3:24 pm

Postby Blonda » Sat May 29, 2004 4:17 pm

Despre grile: spre deosebire de anul trecut anul acesta in fiecare centru universitar se fac cate 100 de grile/subiect la medicala si 50 de grile /subiect la chirurgie. Asta e o informatie sigura pentru ca intamplator in clinica in care lucrez eu isi desfasoara activitatea si proful care e presedintele comisiei de rezidentiat in centrul nostru universitar. Am vazut circulara pe care a primit-o catedra de la rectorat in care se preciza numarul de grile/subiect si faptul ca diferitele subiecte se vor imparti intre clinici. Deci nu vor mai fi 3000-4000 de intrebari ca anul trecut ci: 100*numarul de subiecte*numarul de centre universitare desemnate. Si ca sa ma credeti, documentul Word cu grilele de chirurgie din centrul nostru are aprope 500 de pagini. :idea:

User avatar
uno
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Nov 25, 2003 2:23 pm

Postby uno » Sat May 29, 2004 8:53 pm

Si din ce centru ziceai ca esti ? Ai idee centre sunt socotite numai facultatile de stat sau si restul aberatiilor de facultati?

spy-oana
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed May 19, 2004 8:26 pm

Postby spy-oana » Sat May 29, 2004 9:21 pm

Si vrei sa zici ca de exemplu pe chirurgie o sa fie 50*6 centre*54=16000?? Cam greu dar cine stie!

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Sun May 30, 2004 12:20 am

mda, eu sunt curioasa cum o sa arate cele 100*nr de centre universitare de grile de la pneumotorax :?

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Sun May 30, 2004 9:40 am

Io-s curioasa sa vad cartile cu 100*54*nr.cente de grile

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Sun May 30, 2004 5:18 pm

Io-s curioasa sa le vad... Ca e deja 30 mai si nu se mai aude nimic de grilele alea! Si n-ar fi nimic daca am avea macar metodologia! :cry:

Deprimata,
Madi

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

??

Postby medstud » Sun May 30, 2004 10:20 pm

vreti sa ziceti ca vor fi 5000 ori nr centre=50000 de grile ????????
ar fi ceva..anyway la noi la cursul festiv printre altele ne a zis ca ne asteapta un rezidentiat fff greu....

User avatar
xodos
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon May 31, 2004 4:44 pm

Re: ??

Postby xodos » Mon May 31, 2004 5:20 pm

EU CRED CA NU SE VA MAI DA IN NOIEMBRIE.
Metodologia nu a fost publicata cu sase luni inainte si astfel legal nu se mai poate da la inceputul lui noiembrie.
deci fratilor suntem iar mintiti si manipulati cu nesimtirea specifica domnului Florin Popa care numai la rez. nu ii sta gandul. se simte bine ca rector "interimar" si poate se gandeste sa-si prelungeasca placerea.
asta e!!!
trebuie sa ne obisnuim si sa suportam ca asa este romanul las!!!!
The Godfather

User avatar
PLast
senior
senior
Posts: 246
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:43 pm
Contact:

Re: ??

Postby PLast » Mon May 31, 2004 6:32 pm

xodos wrote:EU CRED CA NU SE VA MAI DA IN NOIEMBRIE.
Metodologia nu a fost publicata cu sase luni inainte si astfel legal nu se mai poate da la inceputul lui noiembrie.

Dupa cum a mai scris si Victor... nici o lege nu impune publicarea metodologiei si a locurilor cu sase luni inainte. Asa ca e perfect legal. :cry:

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Tue Jun 01, 2004 5:45 pm

legal sau nu, eu astept cu ardoare publicarea grilelor, fie 5000 sau 10000 sau fie cit o fi .Ideea e ca orisicite ar da, mult nu pot diferi de la un centru la altul.macar vom avea din ce alege.... :twisted:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
xodos
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon May 31, 2004 4:44 pm

Postby xodos » Tue Jun 01, 2004 9:30 pm

Si eu sunt foarte curios sa vad cate grile vor scoate! :?:
oricum la 10.000-15.000 de grile va fi mai greu sa se intample ca anul trecut.
pe medicala au fost apx 4000 de grile si au fost doar 70 cu punctaj maxim.
oricum nu poti retine 10000-15000 de grile daca nu treci cel putin de doua ori prin materie!
daca sti raspunsul perfect la 15000 de grile e o performanta.
nu stiu cine s-ar risca totusi sa invete doar grilele, mai ales ca se aude ca se vor da 20% la prima vedere!!!
dar surprizele pot sa apara in orice moment , in functie de numarul de privelegiati! :?
The Godfather

Angel_fire
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Thu Jun 03, 2004 11:54 am

Postby Angel_fire » Thu Jun 03, 2004 12:05 pm

E destul de clar ca rezi se va da in noiembrie si ca vor fi mai multe grile ca anul trecut. Nu cred ca vor mai fi situatii speciale cu punctaje maxime ca anul trecut.

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Fri Jun 04, 2004 1:48 am

xodos a scris:
daca sti raspunsul perfect la 15000 de grile e o performanta.

Exista doua posibilitati:
- persoana respectiva are o memorie foarte buna si realizeaza intr-adevar o performanta, dar numai dpdv al memoriei (nu arata deloc daca persoana respectiva gandeste, cum gandeste, daca are capacitatea de a face corelatii, de a pune un diagnostic, etc)
- persoana respectiva a stiut grilele care se vor da la examen

Indiferent de varianta, un astfel de examen bazat pe grile din baze de date, indiferent cat de mari ar fi ele, nu are nici o valoare. Nu mai vorbim de faptul ca nici nu mai poti face diferenta daca persoana respectiva a stiut grilele date la examen sau a avut o memorie f buna. Probabil ca asta se si doreste si de aceea se si tine atat de mult la aceste grile din baza de date.

xodos a scris:
EU CRED CA NU SE VA MAI DA IN NOIEMBRIE.
Metodologia nu a fost publicata cu sase luni inainte si astfel legal nu se mai poate da la inceputul lui noiembrie.

Nu mai dezinforma.

Andel_fire a scris:
Nu cred ca vor mai fi situatii speciale cu punctaje maxime ca anul trecut.

Probabil ca nu, daca se va introduce un % de grile la prima vedere. Se vor muta punctajele maxime un pic mai jos, in loc sa ia doua sute de oameni 940 puncte, vor lua sa zicem 928 puncte.
A man is only as big as the dreams he dares to live!

Thanasos112
Posts: 1
Joined: Fri May 21, 2004 1:21 pm
Location: terra
Contact:

Postby Thanasos112 » Fri Jun 04, 2004 2:00 pm

Anul trecut publicatia de concurs a aparut in VM din 6 iunie 2003.Acum e 4 iunie si nu avem inca nimic.Sint f curios de ce nici un bucurestean nu s-a gasit sa se duca sa intrebe cand apare metodologia si toata lumea se lamenteaza pe net.

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Fri Jun 04, 2004 2:16 pm

a aparut cartea de teste grila 2004 in bucuresti??
contine doar grilele vechi? sau si mai noi...?

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Fri Jun 04, 2004 6:49 pm

Dsi nu sunt bucurestean, am fost si la minister (resurse umane), si la viata medicala, si la centrul de prefectionare postuniversitara: cel putin pana de curand, a fost clara atitudinea: nu prea e bine (nu ne asumam raspunderea) sa dam ceva fara bucuresti si timisoara. Acum mai nou zic ca o sa fie nu vinerea asta, ci vinerea urmatoare. Saptamana asta se lucra la centralizarea bazei de date de grile, care inca nu exista in forma unitara (unica) - aceasta va fi finisata pana saptamana urmatoare. Dupa publicarea metodologiei intra pe net baza de date, o luna de contestare, dupa care apar in volum. Cam asa era "vorba" care am auzit-o si inteles-o. Sper sa nu fi inteles gresit.

User avatar
zad
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Jul 18, 2003 10:54 pm

Postby zad » Sat Jun 05, 2004 12:21 pm

si se da iar examen numai din grilele publicate?

cel putin vad ca asta-i trendu'

am un sentiment de deja vu

User avatar
zad
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Jul 18, 2003 10:54 pm

Postby zad » Sat Jun 05, 2004 12:23 pm


Blonda
junior
junior
Posts: 25
Joined: Sat Feb 28, 2004 3:24 pm

Postby Blonda » Sat Jun 05, 2004 1:12 pm

Informatiile despre grile vi le furnizez de la Cluj.
Stand de vorba cu unul dintre conferentiarii care a facut grile mi-a spus ca in mod inevitabil vor fi capitole la care grilele vor fi la fel (vezi Pneumotorax). Chiar el a zis ca au fost cazuri in care a nu a putut sa mai nascoceasca grile noi si doar a modificat putin unele din intrebarile deja facute.
Ideea e ca cel putin in intentia celor care organizeaza rezi sta sa fie ff multe intrebari fara a putea cineva garanta ca sunt diferite.
Si oricum daca se aduna sa zicem 15.000 de intrebari la fiecare specialitate o sa dureze ceva pana sa le treci in revista pe toate, nu :?:


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests