www.rezidentiat.ro feedback

iarba verde de acasa

In ce masura considerati ca v-au folosit testele on-line de la www.rezidentiat.ro?

Foarte mult
19
26%
Mult
17
24%
Asa si asa
15
21%
Putin
3
4%
Deloc
3
4%
Nu l-am folosit
15
21%
 
Total votes: 72

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

www.rezidentiat.ro feedback

Postby Dan » Sun Dec 19, 2004 10:15 pm

Momentul adevarului si pentru ce am incercat sa va oferim cu site-ul de grile on-line .... 8) Ma adresez celor care au dat examenul anul acesta.

Va multumim!
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Mon Dec 20, 2004 12:57 am

Mie personal mi-au folosit foarte mult.Vreau sa spun ca inainte de rezi faceam intre 860 si 920,pentru ca am invatat si materia si toate grilele si la ex. am scos 860 si stiam ca pe acolo voi fi pentru ca erau grilele la prima vedere care oricum s-a vazut ca au adus punctajele la un nivel mai real.Eu personal le multumesc celor care s-au ocupat de acest program.
mimoza

slidy
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Sep 05, 2004 11:39 am

Postby slidy » Mon Dec 20, 2004 8:00 pm

Ideea cu site-ul a fost super, dar de la mine acasa nu il puteam accesa. La inceput a mers, apoi nu a mai vrut. Oricum a fost o initiativa buna.

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Postby dr_mihalache » Mon Dec 20, 2004 9:14 pm

Eu nu am dat teste on-line.Am preferat sa fac testele din carte, din doua motive :
- atunci cand imi calculam punctajul, eliminam din calcul intrebarile care se repetau ,pentru a fi un punctaj cat mai real ;faptul ca unele intrebari se tot repetau, putea sa-ti ridice puctajul

-ma dor ochii daca stau cu ei " lipiti" pe monitor
1)ataca ideea si nu persoana
2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti
3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Tue Dec 21, 2004 11:18 am

cu testele on line reuseam tot timpul sa ma calmez... puteai face o statistica...vedeai cam pe ce loc esti... au fost f bune...in plus te obisnuiesti cu ideea celor 200 de grile, vezi in cat timp le faci si la exam reusesti sa te concentrezi mai bine...scazi din stres... esti parca obisnuit cu "atmosfera" :) in plus am ramas f uimit sa constat ca faceam aprox acelasi puntaj chiar daca de ex imi dadeam 3 sa 4 teste pe zi ... pe viitor cred ca ar trebui sa apara cu mai mult timp inainte de examen ... daca ar fi sa mai dau la anu asa face mult mai multe teste on line...da nu e cazul. :) iar cu testele on line iti dai seama de grilele pe care eventual le ai putea gresi ...ceea ce nu se intampla cand faci teste dintr un sg capitol...cat faci complem simplu deja repeti si multe din notiunile care apar la compl multiplu...si ar mai fi de zis da tre sa petrec...ihaaaaaaa

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Tue Dec 21, 2004 1:50 pm

Mie mi-au folosit mult. A fost o initiativa buna si ar trebui continuata.
Multumesc celor care si-au sacrificat timpul muncind fara a avea nici un avantaj din asta.
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Tue Dec 21, 2004 2:28 pm

Si mie mi-au folosit f mult!
in primul rand te ajuta sa te obisnuiesti cu atmosfera de examen,sa te obisnuiesti cu nr de 200 de grile si iti da o privire de ansamblu asupra materiei!
A fost o ideea nemaipomenita! Pt la anu,pt cei care vor avea nevoie :( as sugera sa il faceti de cum apar grilele,ca "timpul tace si trece",si e pacat daca ai un ajutor atat de bun sa nu te poti "folosi" de el !
Multumesc celor care au alocat din timpul lor personal pt realizarea acestui program!
claudia

roxana76
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Sep 07, 2004 3:41 pm
Contact:

Postby roxana76 » Tue Dec 21, 2004 9:38 pm

Si mie mi-a placut ideea . Si am si folosit-o.
Eu anul trecut nu am facut grile (mare plasa) si am fost incantata de ce am gasit la voi.
Felicitari si cred ca trebuie sa faceti si la anul , asta daca nu le mai "bubuie" capul la uni cu temiri ce.
Dei partea mea : love4.gif love5.gif love7.gif

andrast79
junior
junior
Posts: 45
Joined: Thu Jul 10, 2003 8:22 am
Location: Bucuresti

Postby andrast79 » Wed Dec 22, 2004 9:35 am

eu am luat rezi anul trecut si pentru ca am facut random-uri pe hardnet. anul acesta si-au pastrat rolul de evaluare, stiu asta de la prietenii care au dat si luat acum in decembrie. asa ca, felicitari pentru site!

cross
Posts: 3
Joined: Wed Dec 22, 2004 10:15 pm
Location: Bucale (Orale)

Postby cross » Wed Dec 22, 2004 10:33 pm

Felicitari pentru ideea site-ului !
Inca o data s-a dovedit utilitatea unui site independent,
pentru ca rezi2004.ro a fost o porcarie.
O sugestie pentru autor (i): se incarca cam greu, mai ales
pentru noi, astia mai slabi de RAM.

User avatar
Berilah
junior
junior
Posts: 80
Joined: Fri Jul 11, 2003 12:12 am
Contact:

Postby Berilah » Wed Dec 22, 2004 10:52 pm

A fost o adevarata experienta inainte de examen, l-am folosit tot timpul cat am invatat si iata ca si la rezidentiat am luat un punctaj apropiat de performanta de la "random" pe http://www.rezidentiat.ro.

Felicitari Dane!

Cel mai mult mi-a folosit in sensul ca, atunci cand la examen am avut intrebari la care nu eram sigur de raspuns, la sfarsit am stiut ca am facut in jur de punctajul real. In plus, mi-a dat foarte multa incredere in mine, care a facut diferenta, cred eu, intre cei cu punctaje mari si restul, chiar daca pregatirea tuturor a fost aproximativ la fel de buna.
Take it or leave it...

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Thu Dec 23, 2004 9:38 am

-nu cred ca pregatireaTUTUROR a fost la fel de buna,iar despre site multi colegi nu prea l-au folosit...pe medicala...am auzit ca la chirurgie a contat mai mult sa stii grilele decat materia,la medicale nu prea a fost asa.
-iar despre site...daca random de 200 n-ar fi continut mai mult de jumatate aceleasi vesnice intrebari ar fi fost muuuuult mai util...totusi era bun pt ca te obisnuiesti sa ai rabdare sa faci 200 de intrebari amestecate.Concluzia: a fost f. util,dar e loc si de mai bine :)


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests