Lista cu grile gresite inca valabile rezi 2004

iarba verde de acasa
User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Sat Oct 23, 2004 6:22 pm

Eu propun sa ni se spuna si pagina si paragraful la rezidentiat, ca dupa cate HLA-uri am invatat ce mai conteaza... Si asa sa stim si noi la ce s-au referit :twisted:
Be careful what you want, it may happen to you!

User avatar
miihai
junior
junior
Posts: 67
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:36 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby miihai » Thu Oct 28, 2004 1:15 pm

As fi curios ce credeti despre asta?

(C2246131) Monoterapia prin nefrolitotomie percutana este preferata în indicatia terapeutica primara a:
A. calculi mari cu diametru peste 3 cm
B. calculi coraliformi
C. calculi urici
D. graviditate
E. pacient pediatric
Ei dau crect doar A si B.

De ce nu este corect si D., din moment ce graviditatea este containdicatie absoluta a ESWL, iar urmatoare terapie pe lista din algoritm este NLP.
Astept pareri!
Bafta!

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Thu Oct 28, 2004 1:32 pm

Asteapta!

User avatar
miihai
junior
junior
Posts: 67
Joined: Thu Nov 27, 2003 5:36 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby miihai » Thu Oct 28, 2004 7:49 pm

Pacat lupi, ca daca tot ai facut efortul sa citesti intrebarea mea n-ai avut si o parere demna de efortul tau! Poate la anul o sa ai o parere!
Bafta, chiar si tie, lupi!

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Thu Oct 28, 2004 8:19 pm

Nu-ti bate tu capul ca nu intrebarea asta e hiba! Daca gandesti asa cum ai zis tu pai majoritatea intrebarilor sunt gresite. Din moment ce acolo sunt 4 sau io mai stiu cate indicatii inseamna ca numai alea sunt!
Si la anu nu am ce sa vad caci bine nu o sa fie. Dar din moment ce tu iti pui toate aceste probleme se pare ca esti demn de rez lu popa.

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Thu Oct 28, 2004 8:19 pm

PS. In intrebarea aia te poticneai?!

med1703
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sun Apr 04, 2004 7:24 pm

pt. MF

Postby med1703 » Sat Nov 20, 2004 10:38 pm

Se pare ca pt. Medicina de famelie nu se agita nimeni. Daca totusi se va tine cont de aceasta lista as prefera ca macar cateva din grilele gresite sa fie scoase.

G1128001 - ar trebui o negatie in text pt. ca rasp lor e B, desi restul sunt adevarate
G1228022 - nu e clara intrebarea. Fainosul de grau se da > 6-7 luni, cel de porumb si orez se pot da mai devreme.
G1428038 - se contrazice cu tabelul 2.4/pag 30 unde e dat 15 mmol/l
G2528060 - toate rasp sunt corecte
G2928097 - in afara bibliografiei. pag 40 nu mentioneaza intrebarea
G2529134 - ADE -> corect: ABDE
G2629162 - ABD -> corect ABCD
G2629168 - BCDE -> corect AB(cei mai frecventi), posibili-toti
G2634205 - corect ABCE
G1137001 - E ->corect ABCD, trebuia negatie caci adevarate sunt restul
G2337161 - ABDE -> corect: C
sunt mult mai multe, poate mai sunt si alti concurenti la Medicina de familie care pot completa lista :roll:
spor!

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Sun Nov 21, 2004 12:30 pm

pt mihai:

...si cam cum ai aseza tu o gravida ca sa-i scoti calculii din rinichi prin nefrolitotomie prcutana?

User avatar
garbie
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Nov 24, 2003 8:06 pm

Postby garbie » Mon Nov 22, 2004 12:05 am

In decubit lateral, crezi ca merge? :wink:




.

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Mon Nov 22, 2004 10:24 pm

...ca uterul gravid sa-i comprime mai bine cava, nu?

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Mon Nov 22, 2004 10:29 pm

:oops: :oops:
sorry, m-a luat valul: avetzi dreptate cu decubitul lateral, in decubit dorsal se apasa pe cava...
....in fond si gravida trebuie sa poata dormi cumva :roll:

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sat Nov 27, 2004 1:56 am

eu tot nu m-am lamurit.
daca la examen iti vine o intrebare care stii ca nu a fost corect raspunsa de ei, dar a ramas in baza de date, eu inteleg ca o iei ca atare si raspunzi cum considera domnii ca e corect.
pana aici clar.
sa zicem ca dupa corectarea grilei aflii ca nu ai pus raspunsurile bune (considerate de ei bune) la intrebarea respectiva. deci ai pierdut puncte.chiar daca ai pierdut 1 punct, conteaza !!!!!!!!
nu poti obiecta ca in baza de date asa a fost, si nu s-a scos ca intrebare gresita, pt ca cartea, cu litera ei, e de partea lor, si avand in vedere smecheria numita "la prima vedere" oricand poti sa-ti spuna ca nu a fost intrebare din baza de date, a fost o intrebare la prima vedere.
nu ai cum sa zici NU.
deci, punct pierdut, ramas mut la replica contestarii, examen picat.
idei?
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

?????????????

Postby Gongul » Sat Nov 27, 2004 11:10 am

Nu prea ai ce sa mai faci! Cred ca trebuie sa dai cu banul! Eu m-am apucat sa le insemnez pe astea care au ramas daca sunt gresite si am de gand sa le invat asa cum sunt, iar daca apare una la examen sa le spun sa o scoata! In opinia mea este singurul lucru care se poate face!
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Sat Nov 27, 2004 1:16 pm

Contestatiile se fac cu Harrison-ul in fata si nu cu cartea de grile .Va asigur ca daca vor fi grile gresite vor fi destui care le vor contesta cu cartea in fata.Eu voi fi una dintre ei,pentru ca este inadmisibil ca la un asemenea examen sa iei demonstrand ce bine stii sa tocesti prostii.
mimoza

User avatar
Adna
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Apr 02, 2004 8:15 pm

Postby Adna » Sat Nov 27, 2004 1:47 pm

pesimista wrote:Contestatiile se fac cu Harrison-ul in fata si nu cu cartea de grile .Va asigur ca daca vor fi grile gresite vor fi destui care le vor contesta cu cartea in fata.Eu voi fi una dintre ei,pentru ca este inadmisibil ca la un asemenea examen sa iei demonstrand ce bine stii sa tocesti prostii.


De acord cu tine! Dar ce faci daca ai o grila din "perlele Harrison-ului"?Ce rapuns alegi?Imi imaginez ca acele contestatii se rezolva cu Harrison-ul in limba romana (ca doar asta e in bibliografie),nu cu varianta originala.Ce poti sa faci?Ceri sa corecteze dupa cultura medicala a comisiei?Sau alegi din start raspunsul gresit?

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sat Nov 27, 2004 4:21 pm

anul trecut a fost mai simplu din acest punct de vedere, adica si din acest punct de vedere.aveai doar o baza de date, si atat.
rezultat:sute de punctaje maximale: ce e si mai si, nici macar o grila nu a fost scoasa ca gresita sau necorespunzatoare(la chiru vorbesc), cu toate ca ar fi fost, dupa parerea mea.
concluzie: au castigat cei care au invatat totul pe dinafara, au marcat raspunsurile ca atare.
:o
acum cu intrebarile noi,...... mai dificil.
eu cred ca indiferent cat de corecta sau nu corecta mi se pare intrebarea, voi raspunde ce au scris ei.
:x
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Sat Nov 27, 2004 10:42 pm

In mod normal bunul simt ar cere ca in momentul in care apare o grila cu perle sa fie scoasa din grila de examen,dar cum bunul simt e o notiune perimata la noi suntem obligati sa dam raspunsul din carte pentru ca aia a fost bibliografia oferita.In alta ordine de idei anul trecut la medicale s-au anulat acele raspunsuri si intrebari care trebuiau anulate,dovada ca punctajul a coborat la toti cam cu 10 puncte.Eu imi mentin in continuare parerea ca nu trebuie invatate grilele asa gresite cum sunt pentru ca in mod sigur vor exista contestatii si nu au cum sa le respinga daca in carte scrie altfel.
mimoza

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sun Nov 28, 2004 12:51 pm

nuami la medicale. :lol:
dar sa stiti de la mine ca si la chiru au fost intrebari care puteau fi anulate, dar nuimeni nu le-a contestat pt ca pentru foarte multa lume rezultatul a fost bine asa.
raman la aceeasi concluzie. cei de anul trecut au stiut grilele, si cu asta basta.
nu a intervenit nici un fel de "bun simt" care sa puna in ordine lucrurile.
:x
si eu am dat anul trecut, am primit grile ce puteau fi contestate, dar nu am contestat pentru simplul motiv ca nu avea rost, oricum nu ajungeam sa fac punctaj maxim, deci pentru mine nu avea relevanta in acel moment.
insa se poate ca pentru unii sa fi fost important, si totusi nu am inteles de ce nu a contestat nimeni....sau ma rog, suficienti ca sa scoata vreo cateva intrebari.... :idea:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Sun Nov 28, 2004 1:01 pm

LA REZI 2003 PAREREA MEA ESTE CA S-A FURAT IN MASA,MAI ALES PE CHIRURGIE ,CHIAR DACA NU S-A PUTUT DEMONSTRA FRAUDA.Normal ca nimeni din cei ce luasera nu au avut interesul sa schimbe ceva pentru ca nu se stie ce ar fi iesit.Lucrurile trebuiau terminate cat mai repede ca sa nu mai poata lua amploare scandalul si ca nu cumva sa se gaseasca cineva care sa se rasufle asa cum a fost in 1996.Probabil ca veti spune ca atunci se vindeau grilele pe la colt de strada si de aia s-a anulat,ei bine, daca nu se ducea unul cu tupeu la televiziune sa spuna ce s-a intamplat nu se anula probabil nici atunci.IDEEA ESENTIALA ESTE CA DIN INFORMATIILE PE CARE LE AM NU PREA A EXISTAT REZI LA CARE SA NU SE FURE INTR-O MASURA MAI MARE SAU MAI MICA,DECI...
mimoza

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sun Nov 28, 2004 1:08 pm

deci, deci ce?
nimic.
si eu sunt convinsa ca s-a furat si anul trecut si se va fura sii acum.
dar ai vreo idee ce sa facem?
pana cand exista o concurenta asa mare, pana cand exista oameni care dau atatia bani pentru inscriere si suntem multi pe un loc, si chiar daca nu iese cum trebe lumea tace, pana atunci ce motiv ar avea sa schimbe sistemul de examinare?
eu stiu de ce nu am ripostat anul trecut.pentru ca imi dadeau peste nas, pt ca nu am facut o lucrare prea buna, si aveau dreptate,deci nu a avut nici un sens sa ma agit.
insa acuma stiu ca sunt mai bine pregatita, si fii sigura ca imi voi deschide gura daca vad ceva sutit de la mine.dar pentru asta trebuie sa stiu foarte bine ce fac si sa fiu foarte sigura ca am facut un test excelent, nu?
:roll:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Sun Nov 28, 2004 2:16 pm

Faza cu nu ai facut o lucrare excelenta e tot o smecherie.In 1996 se dadeau toate specialitatile la un loc si au fost 800 de oameni cu punctaj maxim, deci curba lui Gauss era ca si anul trecut,mai exact era un deal si-o vale.Problema majora este ca s-a creat un precedent de genii.Ceea ce putem face este in primul rand sa cerem respectarea metodologiei de examen in sensul real si atunci cu siguranta nu vor mai fi atatea genii.In al doilea rand sa ne tinem asa cum au mai facut si altii de curba lui Gauss pentru ca anul asta nu mai are cum sa nu iasa decat daca se fura iar .
In plus mare atentie la ce se intampla in sala,la colegii care ies cu turma de 4-5 ori la toaleta ceea ce pot sa spun ca nu s-a mai intamplat niciodata.
mimoza

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

?????????????

Postby Gongul » Sun Nov 28, 2004 2:57 pm

Ce vrei sa spui cu iesitul la toaleta ca nu prea ma prind?
Iti multumesc anticipat pentru raspuns!
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Sun Nov 28, 2004 6:15 pm

Nu vi se pare cam dubios ca in timpul unui examen cu o asemenea miza sa te tot plimbi la toaleta de 4-5 ori in 4ore? In sala e cald ,deci faza cu custita de frig pica.Sa spunem ca emotiile sunt de vina,dar asta nu se intampla asa cum a fost anul trecut la cate10 din sala de 4-5 ori si asta s-a intamplat in mai multe sali.Vreau sa spun ca supravegherea de anul trecut a lasat foarte mult de dorit in sensul ca au fost candidati care au stat cu cartile de grile prin preajma sau cu celularele.Nu spun ca s-a copiat in sala,dar o persoana suficient de isteata si curajoasa putea sa-si ascunda carticica cu grile micsorata sub haine si nimeni nu ar fi perchezitonat-o,pentru ca nu intra nimeni dupa tine in toaleta.Stiu sigur ca in ceilalti ani nu s-a intamplat asa ceva si emotiile au fost la fel de mari.
Totusi ceea ce spui tu Gongule ca se aude cu grilele tip caz clinic desi nu pare plauzibil la modul cum au decurs lucrurile mi se pare ca este singura modalitate de a scoate grile chiar la prima vedere si de a fi rezi pe bune.
Mi-au ajuns si mie la urechi niste zvonuri cum ca s-ar face niste grile noi
si poate ca n-a iesit fumul degeaba,chiar daca noi nu mai speram la ceva bun de la astia.
mimoza

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Mon Nov 29, 2004 3:30 pm

60% 100% se vor da din niste grile facute de nu stiu ce profi din bucuresti. sursa: oprescu, radio 21 stiri

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

rugaminte

Postby Gongul » Mon Nov 29, 2004 3:38 pm

Poti, te rog, sa dai mai multe amanunte?
Procentele puse de tine nu sunt deloc clare!
Orice alta info e binevenita!
Iti multumesc anticipat!
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
zinitza
junior
junior
Posts: 74
Joined: Wed Jan 14, 2004 10:39 am
Location: buc

Postby zinitza » Mon Nov 29, 2004 3:39 pm

Ce inseamna 60% 100%....intre 60% - 100% vor fi grile la prima vedere?

User avatar
octavia
junior
junior
Posts: 72
Joined: Wed Dec 03, 2003 1:56 pm
Location: cluj

Postby octavia » Mon Nov 29, 2004 3:41 pm

Cum adica? Grilele sunt deja facute sau comisia de profi se va deplasa la Cluj de exemplu si le va concepe acolo? Eu nu am inteles....
Daca grilele sunt deja facute, pentru o parte din candidati examenul e deja dat ...... :x

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Mon Nov 29, 2004 7:04 pm

eu nu stiu despre ce stire e vorba , acumaud prima data de ea.
totusi ,ceinseamna?
rog pe cine e avizat de stirea respectiva sa dea de veste.
mersi. :lol:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Mon Nov 29, 2004 8:59 pm

adica 100% ca cele 60% au fost deja facut
important atat a zis
sa vedem ce va fi,
bafta la toti

User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Mon Nov 29, 2004 9:48 pm

lupi wrote: se vor da din niste grile facute de nu stiu ce profi din bucuresti. sursa: oprescu, radio 21 stiri

lupi wrote:adica 100% ca cele 60% au fost deja facut
important atat a zis

I've told you so! :x
Be careful what you want, it may happen to you!

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

?????????????

Postby Gongul » Mon Nov 29, 2004 9:52 pm

Eu nu mai inteleg nimic!
Va rog frumos sa-mi explicati si mie exact ce a zis!
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Tue Nov 30, 2004 12:29 am

cred ca nu are sens.
oricum, indiferent ce zic sau ce fac ei,noi oricum numai la examen vom afla.
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
octavia
junior
junior
Posts: 72
Joined: Wed Dec 03, 2003 1:56 pm
Location: cluj

Postby octavia » Tue Nov 30, 2004 2:00 pm

Cand cineva din provincie spune ca exista grilele "la prima vedere" si ca e posibil sa circule in anumite cercuri, este imediat facut frustrat si paranoic. Se pare ca domnul Dr Sorin Oprescu are din cand in cand accese de sinceritate (vezi declaratia il legatura cu rezidentiatul facuta la Turcescu in emisiune) si nu m-ar surprinde deloc sa aiba dreptate. Si cum orice se poate intampla in Romania, cu siguranta vor fi "scurgeri" spre cine trebuie. Nu sunt deloc genul de persoana care sa vada in jurul ei numai teorii ale conspiratiei, dar trebuie sa fim realisti si sa nu ne imbatam cu apa rece si sa credem ca acest examen va fi corect. Se fraudeaza alegeri, daramite un examen de rezidentiat!

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Tue Nov 30, 2004 2:19 pm

Pai un lucru stiut de mai mult de 2 persoane deja nu mai este secret asa cum ar fi trebuit sa fie cu grilele la prima vedere.Zvonurile ma tem ca nu circula degeaba si nu stiu zau ce cauta grile pentru medicala concepute la bucuresti?Daca se vor afla si anul asta grilele sa nu-mi spuneti ca o sa inghitim iar gogoasa cu geniile.As avea o rugaminte la cei care probabil au intrat in posesia faimoaselor grile la prima vedere concepute dupa spusele lui nea Branzan cu 12h inainte de examen :twisted: sa ne spuneti macar daca sunt tip caz clinic ,sunt facute dupa baza de date oficiala sau sunt si din cele scoase,poate ca reusim sa mai intram si noi muritorii de rand pe langa atatea genii.
mimoza

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Tue Nov 30, 2004 2:58 pm

Esti tare! Cine naiba o sa spuna asa ceva!

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Tue Nov 30, 2004 11:08 pm

pana la urma ce a-ti vrut sa spune-ti cu:

adica 100% ca cele 60% au fost deja facut
?

100%=sigur ca cele 60% au fost facute deja :evil: , sau ce?
Explicati si voi mai clar !

alcorsimona, lupi !

good sam
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Jul 15, 2004 5:43 pm
Location: malul marii

Postby good sam » Tue Nov 30, 2004 11:16 pm

ChrisP wrote:pana la urma ce a-ti vrut sa spune-ti cu



sa incercam si noi sa ne limitam la o greseala gramaticala per post :!:

doar o parere

no harm intended
Cui i s-a dat mult i se va cere mult

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Wed Dec 01, 2004 12:50 am

:lol: Desigur. Voi incerca. Deci, lupi, alcorsimona ce ati vrut sa spuneti cu procentele ? Explicati va rog.

good sam, no harm intended, intr-adevar... se vede... :lol: te simti mai inteligent acum?

User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Wed Dec 01, 2004 5:08 am

Nu stiu exact ce a vrut sa spuna lupi, dar, din informatiile mele neoficiale , exista deja o baza de date de grile la prima vedere. Eu stiu cazuri de catedre din Bucuresti carora li s-a cerut sa faca grile. Nu stiu daca si in alte centre universitare s-a facut la fel... Cert este ca niste grile au rasuflat. Din pacate nu la mine :evil: ...
Nu cred ca este unul dintre noi sa creada ca in noaptea dinaintea examenulu comisia va face grilele noi. Probabil doar le vor alege, pe cine stie ce criterii! Poate le si corecteaza, pt ca banuiesc ca si cele noi sunt facute ca si cele vechi :?
Be careful what you want, it may happen to you!

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Wed Dec 01, 2004 12:00 pm

Ceea ce am spus a fost in gluma,normal ca nimeni nu poate spune asa ceva,ca-i gata scandalul daca se confirma.Nu vreau sa ma laud, dar cred ca Clujul va organiza un rezi corect(asa au promis) fie chiar si din orgoliu, pentru ca e primul an cand medicala se da in alta parte si nu strica un pic de descentralizare si pe viitor,daca examenul e corect.Din sursele mele neoficiale pe medicala nu a rasuflat inca nimic si nu se stie nimic de grile noi nici la Cluj, nici la Bucuresti,asa ca inclin sa cred ca este vorba despre chirurgie,asa ca aveti grija pentru ca acolo totdeauna mizeriile au fost mai mari
mimoza


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests