CONCURENTZA REZI 2004

iarba verde de acasa
User avatar
adrian.ghiorghiu
Posts: 4
Joined: Thu Nov 25, 2004 9:42 pm
Contact:

De la DSP Botosani

Postby adrian.ghiorghiu » Fri Nov 26, 2004 2:38 pm

Am venit cu noi informatii:
-la Botosani sau inscris pe MEDICALA - 32, CHIRURGIE 10, FAMILIE 2.
Hai mai colegilor din Oradea, Bucuresti, Mures ... mergeti sa va interesati de numarul de inscrisi. Ce e asa de greu sa te informezi de ceva care te intereseaza? Sau poate pierdeti prea mult timp pretios mergand cu troleul pana la DSP?

Datele furmizate mai sus sunt veridice.

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Postby otalen » Fri Nov 26, 2004 2:42 pm

cine are timp de prostii, dar:

med, chir, fam
TM 290, 99, 67
OT 180, 30, 100
CJ 280, -, 33 (??)
SB 93, 27, 47
PH 69, 23, 16
CT 119, - , -
IS 267, 116, 106
BT 32, 10, 2

Sursa e forumul, of course! mai fain n-am reusit sa le aranjez.
"Dont't just Do something, Sit there!"

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Postby otalen » Fri Nov 26, 2004 3:18 pm

info noi de la bv, courtesy of Isa :), medicale 105, chir 36, fam 39.
"Dont't just Do something, Sit there!"

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

nu raspunde

Postby Gongul » Fri Nov 26, 2004 3:18 pm

La DSP Bucuresti(2527978 si 2523216) nu raspunde nimeni si apoi imi intra un robot(in engleza) care ma pune sa las un mesaj vocal sau sa transmit un fax...le-am dat un fax...sa vedem daca o raspunde cineva!
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
zinitza
junior
junior
Posts: 74
Joined: Wed Jan 14, 2004 10:39 am
Location: buc

Postby zinitza » Fri Nov 26, 2004 3:34 pm

Pana acum sunt inscrisi pe Medicale 1435 de candidati din 9 judete...cred ca in final vor fi mai mult de 6 pe loc.......

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Postby dr_mihalache » Fri Nov 26, 2004 3:52 pm

Mie mi-a raspuns cineva de la DSP (Bucuresti) la telefon mai devreme(252 32 16 ; 252 79 78 ).Dar n-am apucat decat sa ma prezint ,sa spun ca sunt un candidat la rezi si cand tocmai rosteam"va rog frumos imi puteti spune" ....m-am trezit ascultand muzica !!! :evil: :? Am incercat si mai tarziu si nu a mai raspuns nimeni. Am incercat acum, iarasi si a raspuns cineva de la contabilitate (252 49 03), care a spus ca nu-i in masura sa dea aceasta informatie,ca oricum programul s-a terminat la ora 14 si sa revin luni,intre 8-14 .
Deci ,cel mai devreme ,vom avea date din Bucuresti, luni .Cel mai sigur ar fi sa mearga cineva ,care sta mai aproape,pana acolo,caci la telefon nu stiu daca sunt sanse(mai ales daca faceti o introducere lunga,inainte de a lansa intrebarea,in ideea de a fi civilizat.... :? )
1)ataca ideea si nu persoana
2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti
3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

Jorj
senior
senior
Posts: 186
Joined: Tue Aug 10, 2004 11:44 pm

Postby Jorj » Fri Nov 26, 2004 3:57 pm

Asta ar insemna peste 6000 de candidati numai pe medicale. De unde atatia?

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Postby dr_mihalache » Fri Nov 26, 2004 4:16 pm

Pana acum 400 pe MF .

Pana maine (27 XI ) ar trebui ca toate datele cu inscrisii sa fie trimise la CNPP...(vezi site-ul oficial ).Deci pe luni cine "are trecere" (la propriu si la figurat) ar putea afla nr total pe tara si pe fiecare specialitate ,direct de la CNPP...
Stiu ca sediul CNPP...s-a mutat in Pantelimon ,dar trebuie verificata aceasta info ,pt ca nu sunt sigura :roll: .
1)ataca ideea si nu persoana

2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti

3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

dannna
junior
junior
Posts: 25
Joined: Sat Nov 29, 2003 12:10 am

Postby dannna » Fri Nov 26, 2004 5:52 pm

ok, dar pana atunci nu cred ca e asa greu sa ne dea o inform cei care s-au inscris in ultimele zile in bucuresti, ms, oradea, constanta.

stie cineva in cate dsp-uri s-au facut inscrieri???

si rezultatul oficial oare pe cand??? dupa alegeri??? (sper ca glumesc)

???????

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Postby dr_mihalache » Fri Nov 26, 2004 6:23 pm

Am omis cativa : 410 pe MF pana acum ,adica :

timis 67
craiova 100
cluj 33
sibiu 47
prahova 16
iasi 106
brasov 39
botosani 2
1)ataca ideea si nu persoana

2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti

3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

hmmm

Postby Gongul » Fri Nov 26, 2004 7:05 pm

Din cate stiu eu in fiecare judet exista DSP...eu cred ca numarul DSP-urilor e egal cu numarul judetelor!...ma insel?
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

dannna
junior
junior
Posts: 25
Joined: Sat Nov 29, 2003 12:10 am

Postby dannna » Fri Nov 26, 2004 7:47 pm

hmmmm....
mersi.

pai asta inseamna ca nu avem nici o sansa sa aflam nici macar aprox. cati o sa fie pe loc. pana acum avem 8 dsp-uri cred. pai.... pana la 40???????

m-ai bagat in ceata total.

hmmmm........
:?:

Dr. No
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Nov 26, 2004 7:58 pm

Cta

Postby Dr. No » Fri Nov 26, 2004 8:03 pm

La Constanta azi: Chir - 46; MF - 67
alte judete? :?:

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sat Nov 27, 2004 1:50 am

si deci, asteptam.
dar intre timp nu iutati ca poti face o gramada de grile pana astepti.
vorbeam de concurenta.
da, concurenta....
hm.
mi-e groaza de cei care fac zeci de teste de cate 950 puncte la grilele on line.

ma rog. cu siguranta or fi invatat muuuuult, muuult.(apreciativ)
jos cu palaria.cine face tone de grile de 950, merita fara discutie sa ia rezi lejer, cu riscul ca se va plasa inainte de mine.
oricum, asteptam sa vedem concurenta.
noapte buna.
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Sat Nov 27, 2004 1:29 pm

Nu inteleg de ce e atata agitatie pentru nr de candidati cand Roxy... a scris chiar prin septembrie o estimare foarte aproape de realitate.De unde 6 pe loc la medicale?Voi credeti ca lumea nu mai are ce face decat sa invete la nesfarsit pentru mizeria asta de examen?Intr-o generatie abia daca sunt 3600 de absolventi de MG,DE UNDE 6000 PE MEDICALE???Cat priveste calitatea cadidatilor aceasta este buna la 1,5 pe loc restul....Faptul ca acum sunt care fac 950 nu inseamna ca sunt super pregatiti pentru ca testele se mai si repeta iar pe deasupra la examen doar 80 de intrebari vor fi ca in baza de date,restul mai probabil ca nu vor fi complet la prima vedere,dar e suficient sa le compileze si daca nu stii si materie cu siguranta nu mai faci 950.Bafta tutror si lasati panicile ca ajung nervii pe care ii distrug cei de sus.Cred ca ceea ce s-a intamplat la licenta la Bucuresti este foarte edificator pentu ce va fi la rezi, exceptand frauda.
mimoza

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Postby ndsimona » Sat Nov 27, 2004 1:55 pm

In ce sens ce s-a intamplat la licenta la Bucuresti este edificator? Explica afirmatia asta ca nu inteleg exact ce vrei sa spui.

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

intrebare

Postby Gongul » Sat Nov 27, 2004 2:10 pm

"To xxxxxx,
Multumim ca ati participat la acest test!
Raspunsurile:
Question 8945 (Urmatoarele afirmatii referitoare la tratamentul trombolitic din boala ocluziva arteriala sunt adevarate:), the answer was 15 (Bibliografie:C1210040-Harrison - Principii de medicina interna, Editia 14, Editura Teora, 2001 sau 2003pagina:1545)
......................................................................................................................................................................................................................Question 8985 (Simptomele ocluziei arteriale acute depind de), the answer was 135 (Bibliografie:C2910104-Harrison - Principii de medicina interna, Editia 14, Editura Teora, 2001 sau 2003pagina:1545)
Nu ati trecut testul."
Nu prea inteleg de ce nu am trecut testul cu 185 din 189 (98%)???
Imi poate explica cineva???
Va multumesc anticipat pentru reaspuns! Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Sat Nov 27, 2004 11:03 pm

Referitor la licenta de la Bucuresti,vreau sa spun ca metodologia de examen seamana cu ceea ce cred eu personal ca se va intampla la rezi.Din cate stiu nu au fost grile complet noi ci cateva compilate.Cred ca asta a fost o incercare de a vedea cum s-ar comporta candidatii daca se schimba doar palaria nu si Maria,asa ca la rezi vor lua intrebari din baza de date ,in cel mai bun caz din cele scoase,dar nu prea cred ca vor catadicsi sa le verifice pe alea si le vor compila rezultand grile pe care nici sa stai in cap nu le gasesti in baza de date si uitele pe cele 60% la prima vedere!Ar fi o munca infernala sa ia cartea si sa verifice de unde s-au facut si de unde nu grile si ar constata ceea ce se stie deja ca baza de date acopera 90% din materie.Pot sa dau si un exemplu daca doriti:
Despre procainamida se poate spune ca:
1.este un antiaritmic de clasa 1a
2.scade viteza maxima in tesuturile normale
3.se administreaza in tahicardii ventriculare
4.influenteaza conducerea prin calea rapida in cazul sdr.wpw
5.are ca si efect advers anemia hemolitica
Si exemplele pot continua...Ce spuneti se mai ia 950 fara sa stii materie?
mimoza

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Postby ndsimona » Sat Nov 27, 2004 11:25 pm

La licenta Bucuresti, ni s-a dat o baza de date , cu grile cu raspunsuri complement multiplu. S-a dat din alea , dar.....cu raspunsurile schimbate intre ele.
Insa, ce zici tu despre grilele la prima vedere de la rezidentiat, tot ce se poate. Nici eu nu-mi imaginez ca o sa stea sa vada din ce paragraf nu exista deja facute grile. Ori o sa prelucreze din grilele scoase , ori o sa compileze niste grile, ori o sa mai schimbe din raspunsuri etc.

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

ha ha

Postby Gongul » Sun Nov 28, 2004 12:32 am

Eu am spus lucrul asa de foarte mult timp...uitati-va la inceputul acestui post(nu mai stiu pagina)...cine statea sa-si inchipuie ca astia, ahtiati dupa ciolan, se mai apuca sa faca grile...si zvonuri de genul: Irinel Popescu(fata de care sincer am tot respectul) si Bratucu fac grile noi sub forma de cazuri clinice ca acum nu stiu cati ani la rezi, e praf de aruncat in ochi!
CONCLUZIA: suntem nevoiti sa invatam niste grile infecte dintr-o materie la fel de infecta(ma refer aici strict la chirurgie)!!!...infect e si sistemul, si viata in spital e infecta, si tara asta e infecta(nu ea in sine ci majoritatea oamenilor din ea)!...dar asta e cu totul alta discutie!
In chirurgie e o vorba:"viata e ca un fir de par din c**, scurta si plina de c****!"
Hai ca m-a cam luat gura pe dinainte!
Spor maxim in continuare
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
zad
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Jul 18, 2003 10:54 pm

Postby zad » Sun Nov 28, 2004 12:09 pm

apropo de grilele "la prima vedere" ce ziceti de cartile de grile aparute pe piata (ale lui Negru si compania) ???

culmea e ca pe situ oficial rezidentiat2004.ro la un moment dat baietii specifica ca "nu-si asuma raspunderea pentru alte grile aprute"

... sa inteleg ca au facut un mic studiu de piata si deaia s-au simtit datori sa faca precizarea asta?

User avatar
zinitza
junior
junior
Posts: 74
Joined: Wed Jan 14, 2004 10:39 am
Location: buc

Postby zinitza » Sun Nov 28, 2004 12:56 pm

Eu le-am facut pe cele aparute anul trecut....cel putin la capitolul de AVC sau leucemii sunt mult mai amanuntite decat grilele oficiale.....dar am gasit si grile gresite sau la care raspunsurile nu le gaseai in carte.......

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sun Nov 28, 2004 1:02 pm

si eu cred acelasi lucru.
ar fi ceva extraordinar sa faca alte intrebari.ma refer la "extraordinar" ca extraordinar de iesit din comun, sau bine, cum vreti.
concluzia ramane si aici aceeasi: tre sa stim mii de grile pederost(nu are importanta ordinea raspunsurilor), cum ziceati grile infecte, unele chiar dobitoace, din subiecte infecte.
bibloiografia......ce ziceti de supuratii bp sau chist hidatic? chiart nu erau alte subiecte mai potrivite de un astfel de examen?
ma rog, aici era topic despre concurenta, dar daca tot ne-am bagat...grilele sunt naspa, just.
sistemul de examen si tot sistemul sanitar e la fel de naspa.
din fericiire eu am avut ocazia sa studentesc 6 luni la un spital din Germania si sa lucrez in clinica lor universitara. :lol:
a fost cu totul alta viata.
nu are rost sa intru acum in detalii, cand se apropie examenul asta imbecil, mai avem doar 3 saptamani, dar e altfel.vreau doar sa subliniez ca se poate altfel..
:x
nu trwebuie dat vina pe greutati, chestii multe si marunte, lipsa de bani si alte din astea. ne lipsesc organizatori buni. atat.
apropo, mai stiti ceva de concurenta? 8)
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
mickeygreen
senior
senior
Posts: 411
Joined: Thu Sep 23, 2004 3:45 am
Location: Bucharest ROMANIA
Contact:

Bucurestiu ???

Postby mickeygreen » Mon Nov 29, 2004 2:56 pm

Chiar nu stie nimeni cati sunt inscrisi in Buc?
De la DSP Buc mi-au zis ca 1333 total (numai pe Buc), dar n-am aflat pe specialitati, deci e o cifra fara mare valoare.
Rog pe cineva mai "cu trecere" (la propriu prin zona, sau la figurat cum vreti) sa aiba bunavointza sa ne spuna si noua astialaltzi.
Multumesc anticipat

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Mon Nov 29, 2004 3:07 pm

DSP Bucuresti e un fel de gaura neagra. Ce intra acolo nu mai iese.
Ei nu au cum sa dea detalii pe grupe din motiv ca primeau dosarele de-a valma si dadeau numere de inregistrare de genul:
19 642. Fascinant!
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
dezertoarea
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri May 28, 2004 2:07 pm
Location: bucuresti

Postby dezertoarea » Mon Nov 29, 2004 4:11 pm

Peste 6000 de absolventi ai facultatilor de medicina si farmacie s-au inscris anul acesta la examenul de rezidentiat.
3091 dintre ei au optat pentru specialitatile medicale, 1301 pentru chirurgicale, iar 186 pentru medicina de laborator. Un numar de 1122 dintre licentiatii din medicina vor sa devina medici de familie, 69 farmacisti si 298 spera sa ocupe unul dintre locurile scoase la concurs pentru medicina dentara.

Cei 6067 de candidati inscrisi vor concura pe 2210 locuri scoase la concurs de catre universitatile de medicina si farmacie din tara. Anul acesta se inregistreaza o scadere cu aprox. 1000 de persoane a numarului de candidati la acest examen.

In 2004, concursul de rezidentiat se va desfasura in data de 19 decembrie.

Examenul va fi sustinut in centrele universitare din Bucureşti pentru specialitatile chirurgicale si pentru cele de medicina dentara, in Cluj-Napoca pentru specialitatile medicale, in Craiova pentru medicina de familie, in Târgu Mures pentru farmacie si in Timişoara pentru medicina de laborator.
Concursul va avea o durata de 4 ore si se va desfasura sub forma de test grila cu 200 întrebări. Candidatii vor fi declarati promovati daca obtin minimum 50% din punctajul maxim posibil, in limita numarului de locuri publicate la grupa respectiva. 40% din intrebarile care se vor da la examen sunt publicate pe site-ul http://www.rezidentiat.ro, restul fiind la prima vedere.


Biroul de presă
.
.

And
senior
senior
Posts: 154
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:44 am

Postby And » Mon Nov 29, 2004 5:25 pm

Rezultatele sunt surprinzatoare explicate oarecum prin prisma esecului de anul trecut.Surpriza sunt cei 1000 de candidati lipsa care sunt mai degraba 1500 dupa mine.Oare ce s-a intamplat cu ei?Sunt cumva din cei care dau prima data rezidentiatul si s-au speriat de el,pentru ca ceilalti nu si-ar permite sa lipseasca?Vor sa plece in strainatate?Multe intrebari

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Mon Nov 29, 2004 5:36 pm

scuze, scuze, le-am gasit, dar erau inainte de metodologia privind repartitia in stagiatura... nu mai vad bine... :oops:
Last edited by ChrisP on Mon Nov 29, 2004 5:41 pm, edited 1 time in total.

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Postby otalen » Mon Nov 29, 2004 5:39 pm

mai cauta, mai cauta.....chiar in fata ochilor :)

11/29/04 Comunicat de presă
METODOLOGIE PRIVIND REPARTITIA IN STAGIATURA A ABSOLVENTILOR FACULTATILOR DE MEDICINA, MEDICINA DENTARA SI FARMACIE , CU EXAMEN DE LICENTA PROMOVAT IN SESIUNEA SEPTEMBRIE 2004

11/29/04 Comunicat de presă
Peste 6000 de absolventi ai facultatilor de medicina si farmacie s-au inscris anul acesta la examenul de rezidentiat

11/26/04 Comunicat de presă
Sistemul sanitar se pregateste de votare!

:)
"Dont't just Do something, Sit there!"

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

raspuns

Postby Gongul » Mon Nov 29, 2004 5:39 pm

uita-te la al doilea comunicat, sub ala cu metodologia!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

balaur_daniel
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sun May 16, 2004 11:49 pm
Location: constanta

Postby balaur_daniel » Mon Nov 29, 2004 5:40 pm

Mai incearca pe ms.Sunt acolo.Stiti cati au fost anul trecut pe medicale?Parca mai multi.
dan

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Postby otalen » Mon Nov 29, 2004 5:40 pm

merge si http://www.ms.ro dar poti sa incerci si asta, ca de fapt aici ajungi vrei-nu vrei: http://www.ms.ro/a_ms/ms.asp
"Dont't just Do something, Sit there!"

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Mon Nov 29, 2004 5:43 pm

scuze, scuze, le-am gasit, dar erau inainte de metodologia privind repartitia in stagiatura... nu mai vad bine... :oops:

anul trecut erau 4 / loc la medicale...

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

concurentza/loc

Postby Gongul » Mon Nov 29, 2004 6:04 pm

3,76 - chirurgie
3,72 - dentara
3,10 - laborator
2,82 - medicale
2,30 - farmacie
1,87 - familie

Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
Berilah
junior
junior
Posts: 80
Joined: Fri Jul 11, 2003 12:12 am
Contact:

Postby Berilah » Mon Nov 29, 2004 6:12 pm

Are ceva site-ul MS sau e doar in Regie problema de accesare? Iau de buna varianta data de colega dezertoarea direct pe forum (multumesc) si va urez tuturor multa bafta!

Ah, si intalnirea de dupa tot in Fire pe 19 seara? :D[/b]
Take it or leave it...

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Mon Nov 29, 2004 6:49 pm

3,76..... :shock:
cam asta mi-e reactia.
adica nu stiu.
ma asteptam la concurenta mai mare.
dar asta nu inseamna mai nimic.
iar despre cei 1500 in minus, bre fratilor, nu stiti voi ce multi preparatori au depasit pragul de rezidentiat anul asta fara nici o piedica??????
he. :?
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Mon Nov 29, 2004 6:55 pm

1,87 pe MF!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Imi vin in minte numai cuvinte pentru care Eugen mi-ar da BAN fara nici un fel de avertisment!
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
dezertoarea
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri May 28, 2004 2:07 pm
Location: bucuresti

Postby dezertoarea » Mon Nov 29, 2004 7:03 pm

hmmmm...inseamna ca la intalnirea din Fire ii excluzi pe cei care sustin rezidentiatul la Cluj ...( e posibil, dar greu)
esential este sa avem ce sarbatori..... ca zile pt distractie se gasesc.... :wink:
bafta multa!

Jorj
senior
senior
Posts: 186
Joined: Tue Aug 10, 2004 11:44 pm

Postby Jorj » Mon Nov 29, 2004 9:54 pm

Cei 1000 de absenti sunt probabil in mare parte stomatologi care nu vor sa se specializeze in chirurgie BMF si altele (ca stomatologia generala am vazut ca s-a scos), plus "dezertori" scarbiti sau speriati de cele intamplate anul trecut.

Iar concurenta de la MF nu e deloc surprinzatoare, fiindca multi (recunosc, si eu...) au sperat sa fie ca anul trecut cand s-a intrat si cu putin peste jumatate din punctaj, deci tampit sa fii ca sa nu iei...

Sau poate a devenit brusc atractiva medicina de famile :lol: O fi promis careva ca da salarii de 2000 euro si nu stiu eu... :lol:

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Mon Nov 29, 2004 10:04 pm

E ciudat cit de multi sunt pe medicina de familie. Anul trecut au fost mai putini decit locuri , prca vreo 500 si ceva pe 600 de locuri.

Oare care o fi explicatia ?


Vor toti sa se faca medici de familie?


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests