Contestat grile: inca o saptamana

iarba verde de acasa
User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Contestat grile: inca o saptamana

Postby victor » Tue Aug 17, 2004 6:20 pm

Am mai reusit sa vorbesc azi cu centrul de perfectionare si:

- inca nu e clar ce se va intampla cu baza de date, care va fi regimul in care vom putea (si noi, si altii) sa faca simulari de grile online/sa obtina baza de date/contestatiile;

- se mai pot contesta grile inca aproximativ o saptamana, concret data nu o stiu - dar probabil va fi lunea/miercurea urmatoare.

Intre altele, azi am predat si noi contestatiile facute pe mirror-ul de la noi de pe server, si am vorbit sa incercam sa facem cumva sa se poate trimite contestatii mai multe de-odata, altfel decat una cate una. Evident, problema nu e decat tehnica - si au fost de-acord, cata vreme se mentine structura contestatiei:

1. nr
2. cod intrebare
3. motiv contestare
4. explicatie contestare
5. contestatar


Forma in care au fost de acord sa primeasca contestatiile a fost un fisier EXCEL, cu mai multe coloane, care sa contina datele in structura aceasta. Ca sa fie mai simplu - am facut unul - daca vreti sa il folositi - il downloadati si il trimiteti completat pe urma la grile@rezidentiat2004.ro.

Are o coloana in plus care contine textul (D) - si una cu numarul tipului de contestatie (C). Nu prea m-am gandit mult cum se poate face mai bine, am preferat sa termin mai repede, asa ca mare lucru nu face formularul asta - decat un drop down list din care se poate alege motivul contestatiei, si o coloana care se completeaza automat cu 1,2,3 - numerele din baza de date care codifica tipul contestatiei.

De fapt oricine poate face tabelul asta, care trebuie sa aiba coloanele anteriorare si la motivul contestatiei numerele

Code: Select all

1 - pentru  formulare incorecta
2 - pentru neconcordanta cu bibliografia
3 - pentru raspunsuri gresite


Evident ca se poate si access, sql etc.

Sper sa foloseasca cuiva, se putea face mai demult asta, eu de-abia acum am revenit la net altfel decat de pe la net-cafeuri unde nici docuri nu poti sa citesti.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by victor on Wed Aug 25, 2004 7:27 pm, edited 1 time in total.

User avatar
maestru
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 25, 2003 12:01 am

da' cu adresa lor de mail cum ramane??

Postby maestru » Tue Aug 17, 2004 8:56 pm

eu am trimis si mail cu grile contestate nu le-am pus pe site intrucat am vazut ca se poate si asa.
Se primesc si alea trimise pe mail, nu??
Pe deasupra la intrebarile puse "pogon" din alte carti/afara bibliogr. eu am dat o lista de genul de la XXXXXXX pana la XXXXXXX
Se pun si astea sper??

User avatar
bbros
junior
junior
Posts: 49
Joined: Fri Jul 11, 2003 6:38 am

Postby bbros » Wed Aug 18, 2004 7:29 am

Ar trebui contestate toate pneumoniile care nu sunt la locul lor dar si toate grilele cu PROCENTE!

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Wed Aug 18, 2004 9:57 am

cel putin pneumonii...

User avatar
namees
junior
junior
Posts: 36
Joined: Tue Aug 10, 2004 8:42 pm
Location: Bwukhale

Postby namees » Thu Aug 19, 2004 8:53 am

mai tineti minte cand ne-a fost promisa bibliografia cu paginile?
uite rezultatul: pneumonite de hipersensibilizare si microbiologie! Si nu poti sa le contesti!
Cand se scoate cartea?

mad_max
junior
junior
Posts: 37
Joined: Fri Oct 17, 2003 9:26 am

Postby mad_max » Fri Aug 20, 2004 7:56 pm

Codurile pe care baza lor de date le ia sunt

1 - NECONCORDANTA CU BIBLIOGRAFIA
2 - FORMULARE INCORECTA
3 - RASPUNSURI GRESITE
(din sursa formularului de pe net)


Aveti grija sa specificati ce inseamna 1, 2 si 3 in tabelul ala din Excel, altfel ies incurcaturi.

oopsminded
senior
senior
Posts: 173
Joined: Mon Nov 24, 2003 5:13 pm

Postby oopsminded » Sun Aug 22, 2004 11:30 pm

Am incercat acum (duminica ora 23:30) sa trimit niste contestatii pe site-ul oficial. Se pare ca nu se mai poate. Chiar s-a terminat sau e o cadere temporara a serverului?

User avatar
delu
junior
junior
Posts: 57
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:32 am
Location: romanica
Contact:

Postby delu » Sun Aug 22, 2004 11:44 pm

Am incercat la 23.43 si merge pe site-ul oficial.

oopsminded
senior
senior
Posts: 173
Joined: Mon Nov 24, 2003 5:13 pm

Postby oopsminded » Mon Aug 23, 2004 2:21 am

Da, ciudat. Am schimbat mirrorul (de pe 3 -cred- pe 1) si merge. :?

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Wed Aug 25, 2004 7:30 pm

Din cate am vorbit cu centrul azi, s-a cam terminat cu depunerea contestatilor. Urmeaza sa modifice si site-urile, luni ar fi centralizata baza de date de contestatii finale, si o sa aflam si noi oficial cam ce s-a intamplat si ce urmeaza. Editura Carol Davila spunea ieri prin directorul ei ca ar fi gata sa tipareasca cartile intr-o saptamana de cand primeste materialul de la centru.

User avatar
roxy1977ro
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Sat Oct 04, 2003 9:33 pm

Unde vor fi disponibile cartile?

Postby roxy1977ro » Sat Aug 28, 2004 11:39 am

Am si eu o intrebare: cartile se vor vinde ca anul trecut doar in Bucuresti, sau vor fi disponibile prin reteaua de librarii in toata tara? Aveti vreun pret estimativ? Cam cand ar trebui sa incepem sa cautam cartile? Se vor putea comanda eventual on-line (ca la majoritatea editurilor) ? Multumesc!


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests