Invatam sau facem grile?

iarba verde de acasa
User avatar
george
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Dec 15, 2003 9:07 pm
Location: acasa,in fata calculatorului...
Contact:

Postby george » Fri Jul 23, 2004 7:03 pm

In principiu ai dreptate,nu am ce zice. Presupun ca fiecare dintre noi si-a format deja nasul sa miroasa paragrafele pretabile la grile....Cu toate astea,mai raman niste monstruozitati de subiecte de unde Dumnezeu cu mila...vorba aia...De fapt,alegerea este dificila,nu? Sastau sa tocesc materia cu riscul de a nu o stapani perfect (e de inteles la volumul ei) sau sa invat grilele si sa merg la bluf?!
alo, n-ati vazut un cal maro ?

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Fri Jul 23, 2004 8:24 pm

Am incercat si eu initial sa subliniez in text numai ce se testeaza in grile si rezultatul e ca obtii capitole inrosite in aproape in intregime. La 10 000 de grile din 800 de pagini ce mai vreti... Eu zic ca la o medie de peste 10 grile/pagina nu mai tine faza de anul trecut. Asta fara sa mai socotim eventualele 60% la prima vedere.


De exemplu: la Cancerul de San sa vad pe ala care poate invata pe de rost zecile de intrebari despre TNM /stadii/ protocoalele de tratament in functie de TNM si grupele A,B1,B2,B3 etc. Si sa le si tina minte dupa aia .

Va zic eu care e problema, tocind doar grile se poate ajunge destul repede sa faci un procent de 90% din grile corect insa saltul de la 90% la 100% e imposibil.

User avatar
MadManiacMan
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Nov 23, 2003 11:01 pm

Postby MadManiacMan » Fri Jul 23, 2004 9:39 pm

"Acuma, cum am zis ca am subliniat materia din care erau facute grile de restul, sa stii ca erau multe pagini intregi din care nu erau facute grile, dar care nici nu s-ar fi pretat la facut grile"

Poate la stoma este asa, pe chirurgie s-au facut grile din cele mai timpite paragrafe.De ex la hernii hiatale cind am vazut grile din operatiile care se practicat pe la 1800 si ceva, am inebunit.

In plus sunt capitole cum este k. gastric unde iti dai seama ca numai un destept poate sa faca un subiect cu procente la fiecare 4 rinduri, si alt destept sa faca grile din ele, si culmea unele nici nu se potrivesc.Si k gastric nu e singurul.De fapt nu cred ca exista capitol de grile in care sa nu fie macar 10 grile din ele.

Se vede cit de destepti sunt cei ce le-au facut.


SPORURI MULTE!!!

User avatar
prezidentiat
senior
senior
Posts: 200
Joined: Tue Aug 12, 2003 1:52 pm
Location: azi in Timisoara

Postby prezidentiat » Fri Jul 23, 2004 9:48 pm

MadManiacMan wrote:"pe chirurgie s-au facut grile din cele mai timpite paragrafe.

nebuni sunt peste tot. la stoma s-au facut grile din denumirea si dimensiunile frezelor.
Ceva de genul
Freza nr 169L are lungimea partii active de:
a. x mm
b. y mm
etc

dracul le mai stie. De parca vreodata o sa ii spui la asistenta: adu-mi draga o freza 33 1/4, ca de asta am nevoie acuma.

Bineinteles ca in situatiile astea trebuie sa tocesti tabelul din carte, si daca nu este, sa iti faci tu un tabel, ca daca incerci sa tii minte fiecare grila referitoare la chestiile astea, te tampesti cu mult inainte de rezi.
cainii latra, caravana trece

User avatar
md31174
senior
senior
Posts: 360
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:05 pm
Location: Romanica....
Contact:

Postby md31174 » Fri Jul 23, 2004 11:01 pm

intr-adevar, anul asta au zis ca dau 60% la prima vedere.......ma indoiesc ca vor fi chiar la prima vedere.
mai degraba vor fi foarte asemanatoare cu cele din baza de date...........daca nu identice.....
si presimt ca anul asta va fi exact ca cel trecut........
vor lua rezidentiatul cei care au memorie foarte buna la tocit grile!
dupa cum spunea un contemporan in viata: " tara ne vrea prosti"
totusi, nu cred ca cei care tocesc grile nu stiu chiar nimic din medicina....poate nu stiu in amanunt; si oricum in 5 ani de rezidentiat ai tot timpul sa inveti bucatica ta!
asadar........succes!
P.S. eu una nu pot toci grile fara sa fi citit deloc materia. nu zic ca nu am incercat; dar e ca si cum asi vrea sa scriu chinezeste fara sa vorbesc intii limba :oops:
Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sat Jul 24, 2004 2:58 am

eu sincer nu pot grila fara a fi citit materia in prealabil.Voi cei care numai grilati, de unde stiti care sunt intrebarile gresite?Pentru ca pt mine cu tratatul deschis si materia citita imi ia destul de mult timp sa gasesc cele gresite. :?
in rest, si eu cred ca grilele la prima vedere nu vor fi prea mult diferite de cele publicte. :roll:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sat Jul 24, 2004 3:00 am

a, si in legatura cu cartea de grile, victore, chiar crezi ca se vor distribui si prin provincie, caci anul trecut chiar a fost bascalie sa fie data numai bucurestenilor.No offense, nu am nimic cu voi, dar tre sa recunoasteti ca nu e drept. :lol:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
MadManiacMan
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Nov 23, 2003 11:01 pm

Postby MadManiacMan » Sat Jul 24, 2004 8:08 am

Anul trecut s-a furat masiv.
Din aceia care au luat rezi 1/3- 1/2 au invatat doar cele 200 de grile .
Calculati si voi citi au luat punctaj maxim pe bune cu tocitul materiei sau a grilelor.(ma refer la chirurgie).
Prin urmare sint multi care, chiar daca au tocit grilele nu au luat punctaj maxim.Ce ziceti???
CONCLUZIA ESTE :Daca chiar vrei sa fi sigur ca iti iei rezi , cumparati-l!!!!Altfel iti va fi frica .O bulina face diferenta dintre tine (care ai invatat)si unul care si-a cumparat grila.
Si mai stai un an pe bara sau te reorientezi, nu pentru ca n-ai fi bun ci pentru ca altii au fost mai "potenti".

User avatar
zad
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Jul 18, 2003 10:54 pm

Postby zad » Sat Jul 24, 2004 2:34 pm

Carte de grile editata la editura medicala Bucuresti?!

hm!

grilele au fost facute aprox in toata tara nu?!


banuiesc ca banii intra tot la bucuresti nu?

dl Fl. popa stie ceva?

vi se pare corect?

User avatar
prezidentiat
senior
senior
Posts: 200
Joined: Tue Aug 12, 2003 1:52 pm
Location: azi in Timisoara

Postby prezidentiat » Sat Jul 24, 2004 5:46 pm

hotia asta a fost si anul trecut si nu pare sa fi deranjat pe cineva.
Dar ar fi o chestie interesanta de observat. Anul trecut au fost 5000 de grile pe stoma, si stim ca au fost facute de centrele din tara, chia s-a auzit in perioada respectiva de la diferitele catedre ale centrului universitar de care apartin ca lumea face grile pt rezi.

Anul asta sunt din cate am auzit 11000 de grile la stoma, dar n-am auzit de la nimeni sa mai fi facut cineva grile, cel putin asta e situatia pe aici. Nu stiu in alte centre...

Deci ce unde vin cele 6000 de grile noi? Poate din alte centre decat anul trecut? Anul trecut erau pe net de la S2....... pana la S6, deci 5 centre, plus Bucurestiul (S1) care le-a pus doar in carte...
anul asta cum sunt?
cainii latra, caravana trece

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Sat Jul 24, 2004 9:02 pm

MadManiacMan wrote:Anul trecut s-a furat masiv.
Din aceia care au luat rezi 1/3- 1/2 au invatat doar cele 200 de grile .
Calculati si voi citi au luat punctaj maxim pe bune cu tocitul materiei sau a grilelor.(ma refer la chirurgie).
Prin urmare sint multi care, chiar daca au tocit grilele nu au luat punctaj maxim.Ce ziceti???
CONCLUZIA ESTE :Daca chiar vrei sa fi sigur ca iti iei rezi , cumparati-l!!!!Altfel iti va fi frica .O bulina face diferenta dintre tine (care ai invatat)si unul care si-a cumparat grila.
Si mai stai un an pe bara sau te reorientezi, nu pentru ca n-ai fi bun ci pentru ca altii au fost mai "potenti".



Sa presupunem ca sunt dispus sa il cumpar si am cu ce. Cui naiba sa ii dai banii sa te rezolve ?

:) :) Mor de curiozitate.
Last edited by sky on Sat Jul 24, 2004 9:11 pm, edited 1 time in total.

User avatar
prezidentiat
senior
senior
Posts: 200
Joined: Tue Aug 12, 2003 1:52 pm
Location: azi in Timisoara

Postby prezidentiat » Sat Jul 24, 2004 9:10 pm

sky wrote:Sa presupunem ca sunt dispus sa il cumpar si am cu ce. Cui naiba sa ii dai banii sa te rezolve ?

:) :)


nu e chiar asa usor de platit cum zice MMM.

Eu stiu persoane care ar fi avut bani garla sa si-l cumpere si care s-au inscris la rezi, dar care in final nu s-au prezentat la concurs si au luat punctaj zero. E clar ca nu s-au prezentat pentru ca nu a mers afacerea.

Nu cred ca rezidentiatul se cumpara chiar in halul in care il descrie MadManiacMan.

Poate nu stiu eu toate dedesubturile...adica cu siguranta nu le stiu.
cainii latra, caravana trece

User avatar
prezidentiat
senior
senior
Posts: 200
Joined: Tue Aug 12, 2003 1:52 pm
Location: azi in Timisoara

Postby prezidentiat » Sat Jul 24, 2004 11:15 pm

prezidentiat wrote:Nu cred ca rezidentiatul se cumpara chiar in halul in care il descrie MadManiacMan.


ma refer la treaba cu 1/3 - 1/2.

Hai sa fim seriosi. Chiar asa?
cainii latra, caravana trece

User avatar
leoa
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sun Jul 20, 2003 2:05 am
Contact:

Postby leoa » Wed Aug 04, 2004 1:32 am

:oops:
poate "putin" off topic, dar...
va mai exista si anul asta un "grile.hardnet.ro"???
asa, doar de "control"...
SPOR!
When a stupid man is doing something he is ashamed of , he always declares that it is his duty. (G.B.Shaw)

DR.RD
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Apr 11, 2004 11:16 pm
Location: CTA
Contact:

mf

Postby DR.RD » Wed Aug 04, 2004 2:06 am

stie cineva care a fost ultimul punctaj pe mf anul trecut? au luat rezid si cei cu 200 de puncte? ce concurenta credeti ca o sa fie anul asta pe mf?dar pe chirurgie?

User avatar
md31174
senior
senior
Posts: 360
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:05 pm
Location: Romanica....
Contact:

Postby md31174 » Wed Aug 04, 2004 4:26 pm

nu! trebuie sa ai minim 50% din punctajul maxim.....deci ceva in jur de 475..... ( scrie in metodologia de examen)
nu stiu ce punctaj a avut ultimul adims, oricum stiu ca nu era foarte mare, ceva putin peste 1/2, parca......
Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Thu Aug 05, 2004 12:59 pm

Au fost exprimate diverse pareri asupra „formulei de succes” pentru rezi. Unii spuneau (si sunt de acord) ca, dupa 6 ani fiecare si-a format propriul stil de invatat.
Dar, una e stilul de sesiune si cu totul altceva examenul de rezi cu invatat „pe termen lung”.
Si atunci, va intreb (mai ales pe cei care au trecut prin multe examene cu testari tip grile), care este modalitatea mai buna pentru a invata/ retine cat mai mult, mai repede si mai eficient pentru rezi: repetarea de cat mai multe ori, chiar daca ajungi sa citesti in viteza sau „purecarea” mai amanuntita a subiectelor. Ultima tehnica iti ia evident mai mult timp si nu iti mai permite sa citesti de foarte multe ori totul.
Deci care ar fi solutia ideala? :roll:
Help ! Please...

User avatar
md31174
senior
senior
Posts: 360
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:05 pm
Location: Romanica....
Contact:

Postby md31174 » Thu Aug 05, 2004 4:15 pm

teoretic majoritatea subiectelor ar trebui sa fie cunoscute... ( licenta, practica, etc)....dacastaisa le inveti ca papagalul, ma tem ca mare lucru nu iti mai ramine pe scoarta......
solutia cred ca ar fi citirea subiectului si "grilarea" cu subiectul in fata....si apoi grilarea...si grilarea...si grilarea.....pina dai examenul

au zis ei ca dau 40% din grilele publicatesi 60% la prima vedere , dar stau si ma intreb cit de diferite de acestea publicate vor fi cele la prima vedere....?! :roll:
Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

Postby bulina » Thu Aug 05, 2004 4:42 pm

am ramas surprinsa sa vad ca n-am regasit toate grilele de anu trecut in astea noi....si f multe se repeta....ca sa nu mai zic cite se aseamana.....cel putin pe chirurgie :roll: :roll: :roll: :roll: asa ca daca e sa se faca grile la prima vedere ,eu zic ca e material :!: :!: :!: ramine la latitudinea lor daca mai au rabdare,timp,chef sa conceapa unele noi :idea: :idea: :idea:

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

Postby bulina » Thu Aug 05, 2004 4:47 pm

am ramas surprinsa sa vad ca n-am regasit toate grilele de anu trecut in astea noi....si f multe se repeta....ca sa nu mai zic cite se aseamana.....cel putin pe chirurgie :roll: :roll: :roll: :roll: asa ca daca e sa se faca grile la prima vedere ,eu zic ca e material :!: :!: :!: ramine la latitudinea lor daca mai au rabdare,timp,chef sa conceapa unele noi :idea: :idea: :idea:

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

alta cugetare

Postby Gongul » Thu Aug 05, 2004 9:32 pm

eu zic ca important e sa cam intuiesti de unde vine grila(sunt cazuri in care chiar nu ai de unde: vezi apenducul si grila din istoric), dar cred ca, cum bine spunea cineva, fiecare ne-am format nasul pentru paragrafele pretabile pentru grile!
Stiu ca nu se aplica in 1005 din materie, dar este totusi o solutie viabila sa inveti ceea ce crezi ca s-ar ptea da in grile!
Un contraexemplu ar fii: cancer de col, pagina cu ganglionii si cu procentele alea muuuuuuuuuuuulte...dupa parerea mea sunt puse invers, dar ma rog! Se prea poate ca sa se dea si de acolo grile;de ce nu?
Legat ca nu seamna si nu sunt cele de anul trecut e adevarat! Mie personal mi se pare un non-sen sa ai grile de la 83 la 109 la fel cu grilele de la 146 la 172 cand ai o baza deja creata!
Ar mai fii multe de spus, dar nu vreau sa va plictisesc!
Spor maxim!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

gabiacas
junior
junior
Posts: 33
Joined: Mon Jul 19, 2004 1:25 pm

Postby gabiacas » Fri Aug 06, 2004 6:13 pm

Grilele matrita cu raspunsurile corecte sunt bifate pe calculator.Noi le bifam cu carioca aia groasa.Cine imi garanteaza ca tot ce voi bifa eu va fi vazut corect de acel scanner Genius de 2lei?

User avatar
uno
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Nov 25, 2003 2:23 pm

Postby uno » Fri Aug 06, 2004 10:07 pm

Nu iti garanteaza nimeni si daca faci contestatie ti-o va rescana, si logic ca daca prima data nu le-a vazut nu le va vedea nici a doua oara !!
"Speranta" n-a murit...dar e la A.T.I.

User avatar
Khaos
senior
senior
Posts: 272
Joined: Tue Aug 26, 2003 1:16 pm
Contact:

Postby Khaos » Sat Aug 07, 2004 4:20 pm

Sint surmenat. Dau pe medicala pt ca vreau ATI. Am avut cev aprobleme si nu prera am putut sa invat. Insa acum am tot timpul la dispozitie insa.....grilele astea ma timpesc: grile din celemai mici tabele, cele mai nastrusnice sensibilitati, mortalitati..etc (este mai putin de 9%, mai mult de 9%, aproximatic 9%, 9%), multe nonsensuri si daca nu te prinzi de la ce capitol e intrebarea nu stiu cum ai putea rezolva unele din ele.
Am intrat la facultate in acelasi stil (memorind manuale) si acum se asteapat de la mine sa intru in rezidentiat exact la fel.
Bei, nu ma deranjeaza ca e mult de invatat, nu ma deranjeaza nici macar ca vor doze de la toate prostii si toate amanuntele posibile dar pe bune eu nu ma simt cu nimik mai destept sa stiu ca incidenta LES la femeile de nus tiu care fel este ......(nu mai stiu. baga-mi-as) sau ca FDA nu a aprobat enoxaparina pt tratamentul TEP (na ca asta mai stiu!!). Creierul meu este asa de afurisit si de al dracului de selectiv incit nu pot sa invat si pace anumite timpenii. ......Uaaaahhhhaaaahhh. ma duc cu capul....pa, va las, va pup pe toti.
כי העולם הוא רק תחנה של זמן
את מחפשת סודותיו בכל פינה
ומתפללת שתגלי אותם
רק שיהיה מי שישמע
רק שיהיה מי שישמע.

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

Postby bulina » Sat Aug 07, 2004 5:09 pm

si eu cind ziceam ca iesim toti statisticieni :lol: :lol: :lol: cu atitea incidente...mortalitati...frecvente....chiar ca aveam dreptate. :) :) :) spor la memorat...

User avatar
uno
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Nov 25, 2003 2:23 pm

Postby uno » Sat Aug 07, 2004 8:59 pm

30-40 % remisiuni spontane la copil....90% remisiuni la copil si 50 % remisiuni la adulti...dar daca tratam 20-24 saptamani avem si la adulti remisiunea bolii la 90 % din pacienti. 50-60 % raspund la tratament cu ciclofosfamida etc....asa suna tratamentul de la boala cu leziuni minime din sdr. nefrotic....si TOATE apar in grile. Cred ca Ciomu stia toate astea bineinteles. Probabil ca de-aia a si innebunit !! si i-a taiat-o !!!
"Speranta" n-a murit...dar e la A.T.I.

User avatar
Khaos
senior
senior
Posts: 272
Joined: Tue Aug 26, 2003 1:16 pm
Contact:

Postby Khaos » Sat Aug 07, 2004 11:10 pm

Voi cum faceti grilele alea, sau mai bine zis cum invatati?
Eu am mai trecut prin Harrison o singura data dar asta cind asteptam pe la metrou sau prin autobuz deci nu ma bazez cine stie ce. Acum citesc o tema si apoi fac grilele de la tema respectiva, doar ce a fost citit/invatata. La grile scot ca 70% cam de fiecare data pt ca dupa cum am spus nu pot invata anumite prostii idioate (prostii si magarii naibii, cine o fi facut grielle astea?). Voi?


PS: Ati reclamat grile? Le-ati reclamat toate grilele alea in care nu trebuia sa gindesti nimik, doar sa retii numere?
כי העולם הוא רק תחנה של זמן
את מחפשת סודותיו בכל פינה
ומתפללת שתגלי אותם
רק שיהיה מי שישמע
רק שיהיה מי שישמע.

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Sat Aug 07, 2004 11:42 pm

mai lipsea sa ne intrebe numarul capitolului, numarul de randuri de pe pagina x, cu e font a fost scris, din bibliografia de la sf capitolului si IESEAM DOFTORI
probabil vor sa ne testeze toleranta la sistemul romanesc....

User avatar
Thorr
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Nov 24, 2003 2:42 pm
Location: Walhalla

Postby Thorr » Sun Aug 08, 2004 12:50 am

shi se pare ka tolerantza asta e destul de mare...intr-atat de mare ka a unui limfocit T CD8+ maturat ku sukces in Thymus...shi intockmai ka limfocitul, percepetzi drept "self" sistemul....motive pt kare nu reacktzionatzi...
hi hi hi
...För Den Gud, För Den Küngen, För Den Rättvisa!

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Sun Aug 08, 2004 12:11 pm

o idee ai si tu si tot o scrii ...si e repeti si te repeti asemeni unui limfocit T killer pierdut pe undeva....

User avatar
arsena
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:34 am
Location: la nemtzi
Contact:

Postby arsena » Sun Aug 08, 2004 10:39 pm

Am si eu niste intrebari: aveti cumva idee daca au parut grile de rezolvat on line pe anul asta (ceva gen Hardnet)?.Va rog sa postati aici daca stiti ceva.A doua intrebare e pentru cei care au si licenta anul asta si vor sa dea pe chirurgie: voi ce faceti? aveti timp sa invatati si pentru ea?Eu un sunt stresata ca astia de la Cluj nu au anuntat nimic de grile si nu cred ca ma tine nervul sa invat si materia aia.
Mamelor din lumea-ntreaga
Eu va dau un singur sfat:
"Nu mai bateti copilasii
C-au baut si c-au fumat".

User avatar
Thorr
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Nov 24, 2003 2:42 pm
Location: Walhalla

Postby Thorr » Sun Aug 08, 2004 11:17 pm

medstud wrote:o idee ai si tu si tot o scrii ...si e repeti si te repeti asemeni unui limfocit T killer pierdut pe undeva....


hi hi hi...
pai bah...kand a fost de strigat atz stat ku deshtu'n kur, acku' tacetzi shi inghitetzi!...ciocku mick shi kapu' la fund...
rezidentziat organizat de idiotzi pentru idiotzi...nu'tz konvine, acktiveaza'tzi kaspazele...
...För Den Gud, För Den Küngen, För Den Rättvisa!

LordGod
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:04 am
Location: La produs...
Contact:

Postby LordGod » Sun Aug 08, 2004 11:23 pm

thorr....du-te si te impusca. esti fixat rau.

User avatar
garbie
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Nov 24, 2003 8:06 pm

Postby garbie » Mon Aug 09, 2004 12:40 am

Dupa ce-o sa pici si tu una-doua bucati rezidentiat "in bulinologie" o sa-i cam dai dreptate lui thor. Mai vb in noembrie. Stagiarii stiu de ce !! :lol:

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Mon Aug 09, 2004 1:49 am

da a fost vreodata de strigat? ai la cine striga? hellooooooo

User avatar
garbie
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Nov 24, 2003 8:06 pm

Postby garbie » Mon Aug 09, 2004 2:01 am

medstud wrote:da a fost vreodata de strigat? ai la cine striga? hellooooooo


Exact ce spunea Thorr. :lol: :lol: :lol: :lol:




.

medicina
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Nov 25, 2003 1:13 pm

Postby medicina » Mon Aug 09, 2004 5:55 pm

Baieti lasati-o mai moale sariti la gatul grilelor si le rapuneti.

User avatar
md31174
senior
senior
Posts: 360
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:05 pm
Location: Romanica....
Contact:

Postby md31174 » Mon Aug 09, 2004 6:08 pm

:lol: just!
Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.

seeman
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 10, 2004 12:23 pm
Location: Bwukhale

Postby seeman » Tue Aug 10, 2004 12:31 pm

arsena wrote:Am si eu niste intrebari: aveti cumva idee daca au parut grile de rezolvat on line pe anul asta (ceva gen Hardnet)?.Va rog sa postati aici daca stiti ceva.

in loc sa va tineti de aberatii mai bine raspundeti si voi.
''din cauza [...] mentinerii unei PO2 arteriale suficiente pentru o saturare a hemoglobinei, acesti pacienti poarta numele de pink puffers''- citat din putul gandirii Harrison

danny
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sat Feb 14, 2004 3:15 pm
Location: Bucuresti

Postby danny » Thu Aug 12, 2004 10:16 pm

Anul trecut dupa o luna de facut numai grile uitase in mare materia invatata.
Fara sa arunc soparle ma intreb oare daca anul trecut au luat teapa cei ce au invatat materia anul asta nu e posibil sa ia cei ce invata grile.


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests